Skocz do zawartości
obiboqs

Opensuse 10.2 I Radiowy Internet

Rekomendowane odpowiedzi

Witam serdecznie.

 

Mógłby mi ktoś po krótce wytłumaczyć, jak wygląda w OpenSUSE konfiguracja sieci bezprzewodowej i dostępu do Internetu przez PPPoE?

 

W Windows'ie w sumie sprawa zamyka się w wyborze sieci bezprzewodowej oraz utworzeniu połączenia szerokopasmowego wymagającego nazwy użytkownika i hasła - natomiast w Linuksie nie wiem, na jakiej zasadzie ma się to odbywać.

 

Jestem kompletnie zielony w tych sprawach - to tak na wstępie.

 

Yast wykrył sterownik karty sieciowej WiFI.

W ustawieniach karty sieciowej wszystko ustawione domyślnie na tryb automatyczny.

Ale co dalej? Włączam KNetworkManager - no i cóż, próbuję połączyć się z siecią bezprzewodową i nic - o połączeniu z Internetem już nie wspominając.

 

Karta sieciowa 802.11g, model w sigu.

 

Czy ktoś będzie tak łaskawy i poświęci mi kilka chwil, tłumacząc wszystko krok po kroku jak małemu dziecku?

 

Pozdrawiam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

aż tak się nie nudzę - masz konfigurację działającą z windows użyj jej w susie

Skoro tak, to nie pisz postów. Wiem co mam skonfigurować, jednak nie wiem, gdzie i w jaki sposób.

z tego co pamiętam sieć można skonfigurować przez yast

 

polecam lekturę wiki openSUSE

Czytałem ten artykuł i wg niego próbowałem postępować - jednak praktycznie nic nie zdziałałem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...