Skocz do zawartości
Rocco84

No Audio Device

Rekomendowane odpowiedzi

Problem nie jest taki prosty jak sie wam zapewne wydaje. Przeinstalowalem Viste na XP , posciagalem stery od DELL'a i wszystko chula , z wyjątkiem dzwieku. Drivery ktore podobno są do mojego modelu nie chcą sie w ogole zainstalowac.jakis tam problem , ale nic co by moglo byc znaczące.nie jestem zielony jesli chodzi o komputery, sam czesto pomagam ludziom rozwiazywac problemy , a pytam jak naprawde nie dokopie sie odpowiedzi. tym razem wlasnie nastapila ta sytuacja.po prostu NO AUDIO DEVICE i nie wiem co z tym zrobic.w menadzerze urządzen potrzebuje chyba pci device , bo jest na zolto , ale nie mam pojecia jak to zrobic.szukalem juz wszedzie , probowalem - NIC. jestem w kropce i wkurzam sie okropnie ze nie wiem kompletnie jak ten problem rozwiazac.To bardzo dobre forum - znacie sie z tego co zdazylem zauwazyc na rzeczy , wiec moze tu ktos podsunie mi jakies IDEA. Po przeleceniu sprzetu everestem rowniez malo sie dowiedzialem,bo nie wiem nawet jaki mam chipset , ale chyba intel 965,co do plyty glownej ,to wiem ze typ magistrali to intel gtl+...i tyle. Sprzet jest nowy - DELL INSPIRON 1520. aha no i directX 9.0c - zeby nie bylo:) prosze pomozcie . z gory dzieki.

Edytowane przez Rocco84

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mowie przeciez ze tak oczywistą sprawe to ja wiem. problem polega na tym ze nie wiem kto jest producentem karty dzwiekowej , bo nie moge jej znaleźć nigdzie. musze zainstalowac stery ogolnie do audio chyba , zeby widzialo karte w jakis sposob. nie mam pci device....

 

 

 

oo wlasnie. o poprawce nie wiedzialem. zaraz sprobuje...dzieki

 

No wiec po zainstalowaniu poprawki wyzej wymienionej pojawila sie nowa pozycja w menadzerze urządzen o nazwie audio device on high definition audio bus , ale w sekcji other devices z zoltymi znakami zapytania.... system caly czas chce instalowac stery po resecie systemu a nie ma skąd....

 

 

 

cholera . daje opcje "odpowiedz" jak zwykle, a to co pisze dodaje mi do ostatniego posta. co za bezsens!!!!!!!

 

mowie przeciez ze tak oczywistą sprawe to ja wiem. problem polega na tym ze nie wiem kto jest producentem karty dzwiekowej , bo nie moge jej znaleźć nigdzie. musze zainstalowac stery ogolnie do audio chyba , zeby widzialo karte w jakis sposob. nie mam pci device....

oo wlasnie. o poprawce nie wiedzialem. zaraz sprobuje...dzieki

 

No wiec po zainstalowaniu poprawki wyzej wymienionej pojawila sie nowa pozycja w menadzerze urządzen o nazwie audio device on high definition audio bus , ale w sekcji other devices z zoltymi znakami zapytania.... system caly czas chce instalowac stery po resecie systemu a nie ma skąd....

cholera . daje opcje "odpowiedz" jak zwykle, a to co pisze dodaje mi do ostatniego posta. co za bezsens!!!!!!!

 

No wiec po zainstalowaniu poprawki wyzej wymienionej pojawila sie nowa pozycja w menadzerze urządzen o nazwie audio device on high definition audio bus , ale w sekcji other devices z zoltymi znakami zapytania.... system caly czas chce instalowac stery po resecie systemu a nie ma skąd....

Edytowane przez Rocco84

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie działa. caly czas nic. zainstalowalem nawet jeszcze raz system i wedlug kolejnosci wszystkie drivery.... caly czas nie mam dzwieku..... CO TO JEEEESSSTT!!|!!!??????? Podczas instalacji (a raczej jej proby) driverow do dzwieku , wyskakuje takie okno:

"The is a problem with windows installer package.A program run as a part of the setup did not finish as expected.Contact your support personnel or package vendor." mialem to juz wczesniej , ale moze wiecie czemu tak sie dzieje....?

Edytowane przez Rocco84

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

MIalam ten sam problem i rozwiazanie dla Della 1520 jest takie. Jako, że Dell nie wypuścił jeszcze sterownika audio do 1520 pod system XP należy ściagnać sterowniki do Dell Latitude R153908.

 

Postepowanie jest takie:

1. sciagasz sterowniki do Dell LAtitude R153908 http://ftp.us.dell.com/audio/R153908.EXE

2. odpalasz instalke, instalacja sie nie powiedzie

3. uzyj programu typu WinRar i wypakuj pliki do folderu - pojawi sie folder WDM

4. Odpal Managera Urządzen - odnajdziesz tam (!)PCI DEVICE

5. Kliknij prawym przyciskiem na Wlasciwosci - kliknij reinstall/update driver

6. Pokieruj program do folderu R153908\WDM i zainstaluje sie sterownik

7. Po powyzszej instalacji kolejny programik bedzie zadal sterownika - pokieruj program do tego samego folderu R153908\WDM.

 

Enjoy;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie działa. caly czas nic. zainstalowalem nawet jeszcze raz system i wedlug kolejnosci wszystkie drivery.... caly czas nie mam dzwieku..... CO TO JEEEESSSTT!!|!!!??????? Podczas instalacji (a raczej jej proby) driverow do dzwieku , wyskakuje takie okno:

"The is a problem with windows installer package.A program run as a part of the setup did not finish as expected.Contact your support personnel or package vendor." mialem to juz wczesniej , ale moze wiecie czemu tak sie dzieje....?

I nie bedzie dzialac..............ale rozwiazanie jest banalne:) (4 dni walki z BenQ...:( )

Gdy masz ten problem to ta instalacja XP jest juz do bani (moze da rade ja naprawic ale ja nie potrafie).

Napewno odinstalowywales stery itp i instalowales je itp.

1.Zainstaluj XP jeszcze raz (gdy kozystasz z wersji lite to beda problemy uzyj normlanej wersji XP)

2.Zaistaluj stery do chipsetu ( ze strony producenta notebooka)

3.Zainstaluj poprawke (ALE do odpowiedniego systemu gdyz sa 2 wersje SP1/SP2 do kazdej wersji jezykowej [czasami dziala angielska na polskiej bez problemu - czasmi jednak nie]

Po jej zainstalowaniu powinienej miec komunikat ze wykryto nowe urzadzenia (min. HD audio bus oraz Modem HD audio)

4.zainstaluj stery od audio i modemu.

5. Powinienes miec dzwiek.

Problem jest dlatego iz Uklad HD audio quality od intela (kolejne generacje mostka ICH) nie jest w pelni kompatybilny z systemem M$ , dlatego jest ta poprawka - niekompatybilna/bleda w wielu przypadkach. Szukajac na forach zachodnich znalazlem zmodyfikowane poporawki tej poprawki i jak dotad jest ok. Jenak czesto tez dziala latka dostarczana ze sterami Audio.

Mozesz to latwo zauwazyc gdy instalujesz stery np do Asusa - podczas instalki Audio program pierw instaluje patha a potem stery.

Daj znac jak poszlo.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...