Skocz do zawartości
bitrut

Pomoc W Wyborze Wentylatorów

Rekomendowane odpowiedzi

Chce zakupic paste termoprzewodzaca, cooler na procka i wentyl 120mm na tyl do obudowy chiefteca.

Wszystko bede kupowal w sklepie www.angela.pl.

Procka mam E2140 1600@2666MHz. Wiecej raczej nie zamierzam go podkrecac, bo nie jestem zapalonym fanem OC (nie mylic z ubezpieczeniem :) ). Przy takim rozsadnym poziomie OC nawet cooler Boxowy daje rade. Ale mimo wszystko chcialbym go zmienic, bo pod obciazeniem procka cooler Boxowy rozkreca sie do stosunkowo slyszalnej predkosci, a mi zalezy na ciszy.

Moja plyta glowna to MSI P35 Neo2 FIR - pisze, choc ma to niewielkie znaczenie.

 

Wybor coolera i wentylatora na tyl obudowy wiaze sie z tym jaka mam obudowe, a mam tego chiefteca.

Nie bede do niej montowal zadnych wentylatorow oprocz tego na tyl.

 

Mam watpliwosci ktora z opcji bedzie najlepsza:

1. Ze wzgledu na to, ze na sciance obudowy mam otwory, to kupuje cooler, ktory bedzie dmuchal w strone plyty glownej. Przez to bedzie zasysal przez te otwory z zewnatrz chlodniejsze powietrze niz to z wewnatrz. Przy okazji troche przewietrzy radiatory na plycie glownej.

2. Kupuje cooler, ktory bedzie dmuchal rownolegle do plyty (jak np. Infinity). Wentylator na coolerze bedzie dmuchal z gory i przy okazji i po przewietrzeniu radiatora na procku ciag powietrza trafi na pasywnie chlodzona grafike, ktora tez na tym skorzysta.

3. Tak jak w pkt.2, tylko ze wentylator na coolerze montuje tak, by dmuchal w strone tylu obudowy. W przypadku tej opcji moze nie potrzeba by wtedy montowac wentylatora na tylnej scianie obudowy, bo cooler na procku i tak kierowalby powietrze w strone tylnych otworow.

 

Cena coolera: rozsadna. Nie podaje konkretnie, bo chciabym zobaczyc ktora opcje i jakie coolery mi zaproponujecie. Wtedy sie zastanowie ile warto dac.

 

Jesli chodzi o wentyl na tyl, to widze, ze bardzo czesto polecany jest Fander. Ale moze da sie kupic cos tanszego, a niewiele gorszego (glosniejszego, mniej wydajnego).

 

A co do pasty, to juz kompletnie nie mam orientacji, wiec zdaje sie na wasze glosy. Byle w rozsadnej cenie za odpowiednia pojemnosc.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Drogi Bitrucie,

 

dobrze byłoby mimo wszystko poznać kwotę maksymalną wszystkich wydatków albo chociaż dać widełki. Poza tym czy cisza i wydajność to są Twoje jedyne kryteria wyboru, czy jest coś jeszcze :rolleyes: Czy chłodzenie procesora ma być zwykłym koniem roboczym i nie interesuje Cię nic poza tym, czy może jednak ma wyróżniać się jakością, czy to wyglądem, czy może być najcichszym/najwydajniejszym na rynku... czy też interesuje Cię najbardziej opłacalność zakupu.

 

Osobiście proponowałbym Ci zamontować dwa wolnoobrotowe wentylatory wciągające - jeden przy dyskach, a drugi na wysokości karty graficznej (oba 92mm, prawda?) + jeden mocniejszy na tylniej ściance w charakterze wyciągającego. Ponieważ obudowa ta nie jest jakoś szczególnie wentylowana to można wybrać cooler wedle uznania. Jeśli mostki na płycie Ci się grzeją to może być coś z tych o wentylatorach umieszczanych horyzontalnie nad płytą, jeśli nie to niekoniecznie.

 

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cena coolera: rozsadna. Nie podaje konkretnie, bo chciabym zobaczyc ktora opcje i jakie coolery mi zaproponujecie. Wtedy sie zastanowie ile warto dac.

 

Jesli chodzi o wentyl na tyl, to widze, ze bardzo czesto polecany jest Fander. Ale moze da sie kupic cos tanszego, a niewiele gorszego (glosniejszego, mniej wydajnego).

 

A co do pasty, to juz kompletnie nie mam orientacji, wiec zdaje sie na wasze glosy. Byle w rozsadnej cenie za odpowiednia pojemnosc.

Jeśli fander dla Ciebie za drogi to bież Arctic Coolerki. Jak na swoją cene są naprawde godne polecenia.

Paste termoprzewodzącą też radziłbym <span style='color: red;'>ORT: wziąść</span> z AC a konkretnie Arctic Silver 5. Chyba że masz więcej kasy to Coollaboratory Liquid Pro - na pewno lepsza ale wybór należy do Ciebie.

Na proca odpowiedni będzie AC Freezer 64 (tani i dobry).

 

Labovsky dobrze radzi co do chłodzenia obudowy. Też tak mam i polecam. :rolleyes:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Procesor: Arctic Freezer 7: 63zł

Obudowa tył: 120mm Scytche S-Flex - 43zł

Obudowa bok: 92mm Noiseblocker - 32zł

Obudowa dyski: 92mm Noiseblocker - 32zł

Pasta: Arctic Silver 5 - 15zł

 

... i mamy bardzo fajne chłodzonko.

 

Jeśli chcemy żeby było cicho przydałby się kontroler obrotów, chyba że wszystko uda się spowolnić przez płytę-matkę, ew. podpiąć pod 5v :] Jak ma być taniej to wentylatory wymieniamy na Arctic Cooling, bo w takiej cenie lepszych osiągów ciężko szukać.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...