Skocz do zawartości
DiJo

Problem Z Uruchomieniem Drugiego Monitora

Rekomendowane odpowiedzi

cześć

chciałem podpiąć do kompa 2. monitor. Mam karty geforce2 (na agp) i nvidia vanta (na pci). Jakich sterowników do nich uzyć? Jedyna wersja, którą mi sie udało zainstalować, to 1.0-9631. Starsze nie kompilują sie z kernelem 2.6.21, a te co mam nie wspierają karty na pci :( Próbowałem uzyć sterownika nv, ale monitor wtedy nie działa.

 

Mój plik xorg.conf:

» Naciśnij, żeby pokazać/ukryć tekst oznaczony jako spoiler... «
# X Server Configuration file generated by kX Generator 0.3.7# (c) 2006 Tomasz Salacinski  Section "ServerLayout"	  Identifier	 "Default Layout"	  Screen		 0 "Right" 0 0	  Screen		 1 "Left" LeftOf "Right"	  InputDevice	"Keyboard"	  InputDevice	"Mouse"	  Screen		 "Left"  EndSection  Section "ServerFlags"	  Option		 "DefaultServerLayout" "Default Layout"  EndSection  Section "Files"	  FontPath	   "/usr/share/fonts/X11/misc,/usr/share/fonts/X11/cyrillic,/usr/share/fonts/X11/100dpi/:unscaled,/usr/share/fonts/X11/75dpi/:unscaled,/usr/share/fonts/X11/Type1,/usr/share/fonts/X11/100dpi,/usr/share/fonts/X11/75dpi,/var/lib/defoma/x-ttcidfont-conf.d/dirs/TrueType"	  FontPath	   "/usr/share/fonts/X11/75dpi"	  FontPath	   "/var/lib/defoma/x-ttcidfont-conf.d/dirs/TrueType"  EndSection  Section "Module"	  Load		   "i2c"	  Load		   "bitmap"	  Load		   "ddc"	  Load		   "dri"	  Load		   "extmod"	  Load		   "freetype"	  Load		   "glx"	  Load		   "int10"	  Load		   "vbe"  EndSection  Section "Extensions"	  Option		 "Xinerama" "True"  EndSection  Section "InputDevice"	  Identifier	 "Keyboard"	  Driver		 "kbd"	  Option		 "CoreKeyboard"	  Option		 "XkbRules" "xorg"	  Option		 "XkbModel" "pc105"	  Option		 "XkbLayout" "pl"	  Option		 "XkbOptions" "lv3:ralt_switch"  EndSection  Section "InputDevice"	  Identifier	 "Mouse"	  Driver		 "mouse"	  Option		 "CorePointer"	  Option		 "Device" "/dev/input/mice"	  Option		 "Protocol" "ExplorerPS/2"	  Option		 "ZAxisMapping" "4 5 6 7"	  Option		 "Buttons" "7"  EndSection  Section "Device"	  Identifier	 "Geforce2"	  Driver		 "nvidia"	  BusID		  "PCI:2:0:0"  EndSection  Section "Device"	  Identifier	 "Riva"		Driver	   "nvidia"		#BusID		"PCI:1:9:0"  EndSection  Section "Monitor"	  Identifier	 "monitor-sony"	  Option		 "DPMS"  EndSection  Section "Monitor"	  Identifier	 "monitor-samtron"	  ModeLine	   "1024x768_60.00" 64.11 1024 1080 1184 1344 768 769 772 795 -HSync +Vsync  EndSection  Section "Screen"	  Identifier	 "Right"	  Device		 "Geforce2"	  Monitor		"monitor-sony"	  DefaultDepth 24	  Option		 "AddARGBGLXVisuals" "true"		 SubSection "Display"			Depth		   24			Modes		   "1280x1024" "1024x768" "832x624" "800x600" "720x400" "640x480"		 EndSubSection  EndSection  Section "Screen"	  Identifier	 "Left"	  Device		 "Riva"	  Monitor		"monitor-samtron"  EndSection
wygenerowany przez kxgenerator ;)

 

i jeszcze to, co wypisuje lspci o kartach:

01:09.0 VGA compatible controller: nVidia Corporation NV6 [Vanta/Vanta LT] (rev 15)02:00.0 VGA compatible controller: nVidia Corporation NV11 [GeForce2 MX/MX 400] (rev b2)
Jak wpisuje przy karcie na pci BusID 1:9:0 to pisze, że nie może znaleźć tej karty :| Edytowane przez DiJo

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ok, z vesą działa dobrze :) teraz pojawił sie taki problem: muszka przeskakuje między monitorami dobrze (czyli jak przesune w lewo to idzie na lewy monitor i na odwrót), ale tablet działa odwrotnie :| Jego lewa część dotyczy prawego monitora, a prawa lewego. Da sie to jakoś zmienić, żeby działał tylko na jednym monitorze?

 

ps. sorki za 2 posty pod rząd

 

no i udało sie :] dziala już wszystko dobrze, nawet tablet ;)

Edytowane przez DiJo

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...