Skocz do zawartości
radoskur

Adsl + Router + Wi-fi 802.11n + Karty Pci

Rekomendowane odpowiedzi

W domu nie mam instalacji LAN, router ma stać w centrum domu pod schodami na wysokości połowy domu (około 2,0m-2,5 m). Posiadam neostrade 6mbps. Zależy mi na niskim pingu (Granie w sieci). Neostrada ma być podzielona między 3 kompy rozstawione w róznych częsciach domu + 1 Laptop + 2 dekodery satelitarne. Nadmienię iż strop to żelbetonowy monolit o grubości łacznej 28 centymetrów (beton 21, reszta to styropian, panel podłogowy, tynk, itp). Miejsce pod schdoami wybrałem nieprzypadkowo, chodzi o to żeby internet działał na parterze i poddaszu. Dom ma łączną powierzchnię około 180 metrów kw + działka do okoła domu (max wysunięta część ogrodzenia mniej więcej 30 metrów od miejsca zamontowania routera). Poszukuję kompletnego rozwiązania czyli kombajn: ADSL + router + Wi-fi 801.11n oraz 3 karty sieciowe na PCI do kompów.

 

Wymagania co do routera i kart sieciowych (punkt 2 i 6):

 

1. Dynamic DNS

2. Ping dający pograć przerz internet w gry typu Counter Strike / Need for spped Carbon itp.

3. Zasięg na terenie całego domu + ogrodu

4. Stabilnośc połączenia modemowego (obecnie posiadam podstarzały router Asmaxa, który po kilku godzinach ssania plków z torrentów wiesza się lub zrywa połączenie)

5. Przekierowanie porótw

6. minimum 700 KB/s wewnątrz domu. Obecnie na Asmaxie 804gu + karta sieciowa (Tp-Link typu 802.11g) nie uzyskuje transferu drogą radiową podczas ściagana plików więcej niż 400-500KB, gdy podłączę przez LAN, transfer spokojnie przekracza 750KB/s

 

Najlepiej by było żeby urządzenie było typu all in one, coć jeżeli będzie trudno mogę się zgodzić na wariant osobny Modem ADSL + router z Wi-fi.

 

Dziękuję za wszelkie podpowiedzi.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wacham się pomiędzy LINKSYS: kombajn WAG325N-EU z kartami WMP300N-EU a D-LINK: kombnajn DSL-2740B z kartami DWA-547. Różnica w cenie dość znaczna bo za linksysa ponad 500zł więcej cały zestaw wyjdzie. Pytanie tylko czy warto dopłacać. Widziałem jeszcze NETGEAR DG834N ale nie znam tej firmy oraz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

IMO nie opłaca się na razie pakować w drafty 802.11n . Lepiej kup sobie na razie jakiś taniutki AP 802.11g, który potem sprzedaż z mała stratą i dopiero jak wyjdzie ostateczna wersja 802.11 to zainwestuj w tą technologię.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...