Skocz do zawartości
Gość zakinho

Ram ?

Rekomendowane odpowiedzi

chce kupic ram do mojego kompa . czy warto szukacna takich samych pamieciach ? czy bedzie znaczaca roznica w wydajnosci pomiedzy 1Gb a 2gb?

Edytowane przez zakinho

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Warto szukać takich samych, a nawet jest to wskazane dlatego że wtedy będziesz bardziej spokojniejszy że nic się nie będzie gryzło, lub oc będzie gorsze, więc kupuj Kingstony na Elpidach. Różnica pomiędzy 1GB a 2GB będzie zauważalna w windzie jak i w grach, brak doczytywania z dysku itp.

Edytowane przez maruh

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A co powiecie o tych pamięciach?

 

http://allegro.pl/item231413089_kingmax_dd...gaszybkie_.html

 

A może te geile?

http://allegro.pl/item242398099_geil_ddr2_...cl4_4_4_12.html

 

Może coś innego do OC? Szukam do MSI Neo P35-FR.

PS. Zapomniałem dodać. Muszą być do Duala. ;)

Edytowane przez kojak_ct

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

800MHz wykrecisz lepiej niz 1066 :D kumpel mi udowodnil wczoraj.. niepotrzebnie 1066 kupilem.. a co do plyty, dobra? Bo sie zastanawiam juz jakis czas Neo-FR czy Foxconn P35A..

 

 

P.S. Kumpel ma Kingmax 667mhz ktore robia 970mhz a moje 1066 nawet na standardzie nie chca isc chyba ze dam 2.3 napiecie.. mam u kumpla Neo-F.. moze ta plytka jakas dziwna ;/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z tego co czytam to dobra jest ta Neo2-FR na P35. Sector poleca zestawy na tej mobo więc chyba jest dobra. ;)

 

Jeśli chodzi o te kingmaxy to 1066 mają w standardzie. Nawet wykręcone 667@970 powinny być wolniejsze. ;)

 

PS. Masz takie same jak te co w linku podałem?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie dziala link ale po nazwie sadze ze tak, to komputer brata, on ma Neo-F, testowalem u niego podatnosc na OC i strasznie cienko, RAM na 800MHz leci jak daje 1066 czyli imho standard to zeby wystartowaly musze dac napiecie 2.2v.. najlepiej 2.3v..procka ma 6550 to dochodzi do 3ghz bez zmiany napiecia a potem 3.2ghz przy 1.45v co tez nie jest najlepszym wynikiem, no i na koncu evga 8800gts 500/800 @ 619/932, czyli ogolnie caly zestaw kreci sie bardzo slabiutko, a naczytalem sie o tych cackach i myslalem ze wiecej pociagnie, wrrr

 

Aha mobo doszedlem do 480fsb pamieci wtedy mialy cos 960, i to pamieci zatrzymaly podkrecanie.. a przeciez ich standard to 1066mhz.. wiec powinny przynajmniej do tej bariery dojsc, prawda? Czy poprostu wszystko jest spowodowane tym ze neo-f nie obsluguje 1066mhz ramu? Bo w Neo-FR naprzyklad ladnie jest napisane 1066MHz (O/C)

 

Dlatego sie zastanawiam nad Foxconnem bo Neo-F daje [gluteus maximus], ale to nie znaczy ze Neo-FR bedzie dawac bo to tansza wersja Neo Platinum co znaczy ze ma malo wspolnego z Neo-F ;D

Edytowane przez crash_zero

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Link działa. ;) A sprawdzałeś jego pamięci ile dojdą? Może rzeczywiście to wina płytki? Dla tego wybrałem FR-a. Mam nadzieję, że to dobry wybór. :) Dalej zastanawiam się nad tymi pamięciami. Sam nie wiem co wziąć a muszę do jutra się zdecydować. :/ W okolicach 300zł jest taki wybór, że nie wiadomo co wziąć. OCZ, Geile, A-Data itp. :/

 

Poradzi ktoś obeznany? :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Właśnie miałem zapytać o te LLK po przeglądnięciu kilku testów. Kiedyś robiły ponad 1000MHz. Teraz już tyle nie polecą? Znalazłem sklep 15km ode mnie więc 5min jazdy.

http://allegro.pl/show_user_auctions.php?u...741&order=p

 

I mają te LLK z gwarancją na 1000MHz ale już w wyższej cenie. Czyżby robili selekty?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Link działa. ;) A sprawdzałeś jego pamięci ile dojdą? Może rzeczywiście to wina płytki? Dla tego wybrałem FR-a. Mam nadzieję, że to dobry wybór. :) Dalej zastanawiam się nad tymi pamięciami. Sam nie wiem co wziąć a muszę do jutra się zdecydować. :/ W okolicach 300zł jest taki wybór, że nie wiadomo co wziąć. OCZ, Geile, A-Data itp. :/

 

Poradzi ktoś obeznany? :)

patriot llk / a-data extreme plus / goodram pro / ocz platinium rev2 <- wszystkie sa dobre :), kosztuja w okolicach 330zl za 2x1gb Edytowane przez TeLe

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

oki

 

PS. Jednak LLK odpadają ze względu na problemy MSI Neo2. :/ Więc chyba zdecyduję się na Geile Ultra.

 

PS2. Zauważyłem teraz, że Neo2 FR nie ma LPT, które by się przydało. :/ Nie wiem, czy nie zmienię wyboru na Foxconna P35A. :/

Edytowane przez kojak_ct

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nie rob takiej kwasnej miny. foxconn ip35a to bardzo dobra plyta. wez pod uwage takze abita ip35-e - bardzo chwalona. co do pamieci to stawialbym na a-daty.

 

pozdrawiam.

Edytowane przez junioor

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

I chyba dobrze stawiasz. Przeleciałem wątek o geilach i sporo ludzi ma z nimi problemy. Teraz mam DDR Vitesty EE i jestem z nich zadowolony (choć z Twinmosa bardziej DDR400 robi 283MHz z palcem ;)).

 

PS. Z płytą zobaczę jutro. Jak znajomy nie zamówił to jeszcze zmienię zamówienie choć nie wiem jak w razie czego wygląda obsługa serwisowa z Foxem. ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jaka jest różnica między pamięciami A-Data EE a zwykłymi? Mowa o 800Mhz. Pytam się, bo znalazłem promocę na sklepwgk.pl, a mianowicie parę zwykłych pamięci A-Data 2x1GB za 219zł, czyli około 100zł taniej od wersji EE.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

zapewne w podkręcalności, nie ? Aczkolwiek 219 zł to bardzo dobra cena jak za 2*1GB

A konkretnie? Te "dobre" EE mają kostki Micron D9, o ile dobrze pamiętam, tak?

 

Poza tym, widzę, że się różnią radiatorami, tj. zwykłe nie mają, a to może się chyba przydać, jeśli będę chciał wybrać pamięć z ww. kostkami, o ile to będzie możliwe. Jak mogę rozpoznać takie kostki?

 

EDIT : Wycofuję ostatnie pytanie, znalazłem temat o tych kostkiach.

Edytowane przez Tonic

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chodzi o płytę to zamówienie poszło na foxconna bo MSI nie mięli. Teraz został jeszcze problem z pamięciami. Zamówię A-Data Vitesta EE. Muszę przeszukać tylko oznaczenia, żeby na D9 były choć chyba na promosach nie są najgorsze? ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jako, że wziąłem Foxconna to Patrioty LLK na niej działają bez problemu więc wybrałem się na zakupy do sklepu oddalonego o 35km ode mnie. Na nieszczęście zatrzymała mnie policja za lekkie przekroczenie prędkości i dostałem 300zł mandatu + 340 za pamięci więc tanie te kostki nie były! :/ Jeszcze okazało się, że płyta będzie na jutro więc max się wkurzyłem. Mam nadzieję, że chociaż pamięci będą oki. :/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gdyby były to bym je wziął. Niestety były tylko SpecOps a ich nie chciałem. Mieli jeszcze Geile Ultra (z tego co czytałem to dość problematyczne), GoodRamy 800 i 900 (dość sporo padło tutaj na forum), i te Patrioty LLK 800 CL4/1000 CL5. Dla tego wybrałem te ostatnie. Dzisiaj pierwsze testy jak tylko mobo dostanę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...