Skocz do zawartości
cv

Audiotrak Prodigy Hd2

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

 

zmieniłem ostatnio komputer i korzystam w tej chwili z karty dźwiękowej zintegrowanej (Realtek High Defintion Audio).

Sprzęt, który jest do niej podłączony: Unitra WS-432, Magnat Integra Professional 75/150, Koda SW1000, Sennheiser HD62TV

 

Wcześniejsza karta, którą używałem do tego zestawu i mnie zadowalała w sumie była również zintegrowana jednak słyszę, że o klasę lepsza od tej co teraz mam. Był to słynny SoundStorm nVidii.

 

Jaką róznicę odczuwam? Otóż niskie tony wydają mi się takie plastikowe i nijakie, natomiast góry prawie wogóle nie ma w porównaniu do poprzedniej karty.

 

Nie korzystam z zestawu surround (4.1 5.1 7.1 czy inne wynalazki).

 

I tutaj moje pytanie:

Poszukuję dobrej karty stereo, która będzie potrafiła rozruszać mój sprzęt tak aby dźwięk był przyjemny dla ucha. Czasem pogram w coś ale rzadko, na ogół priorytet korzystania z dźwiękówki przedstawia się następująco: Muzyka>Gry>Filmy. Zazwyczaj leci mp3 ale czasem wpadnie mi w ręcę coś lepszej jakośći ;) Kwota prawdę mówiąc nie gra roli jednak oczywiście nie chcę wydać 1000zł na kartę. Jeżeli NAPRAWDĘ powinienem slyszeć różnicę pomiędzy kartami - tak jak napisał przedmówca - HD2 za 400zł Esi@Juli za 600zł to mogę jeszcze się zdecydować i wybrać tę drugą. Tylko tutaj pytanie kieruję do Was bo w tym zakresie jestem naprawdę zielony.

 

Pozdrawiam i dziękuję za wszelkie rady,

Trolu609

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli NAPRAWDĘ powinienem slyszeć różnicę pomiędzy kartami

Nie będziesz słyszał różnicy w tym sensie, że te karty są znacznie bardziej perfekcyjne niż możliwości rozróżnienia jakimi dysponuje ludzki słuch.

 

Będziesz słyszał różnicę w tym sensie, że ludzkie zmysły nie ograniczają się do mechanicznego przetwarzania bodźców fizycznych ale wytwarzają wrażenia słuchowe na podstawie wszelkiej dostępnej informacji, w tym ocen i opinii, jakie tutaj czytasz.

 

;-)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Stary SB Live? LOL, nigdy nie zaliczałem go do tej samej klasy co HD2 czy Juli@. Czy Ci się coś nie pomieszało?

 

Inna sprawa, że mówimy o kwestiach, które stosunkowo łatwo zweryfikować obiektywnie. Tylko trzeba wiedzieć, jak to się robi ;-)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie przesadzaj. Są dziesiątki lepszych kart muzycznych niż HD2.......

 

Test HD2

 

http://www.digit-life.com/articles2/multim...y-hd2-gold.html

 

a_n_y wymienił trzy karty a do jego posta się odnosiłem <_< .

jeśli chodzi o te testy HD2 to kuknij sobie jakie badziewny oamp siedzi w gnieździe odpowiadającym za dżwiek ;).[u mnie są 3x lm 4562]

 

 

co do testów tego typu mam mieszane odczucia albowiem moj stary lampiak ma od cholery wszelkich zniekształcń :mur: a gra miodzio :lol2: .

Edytowane przez cv

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

co będzie lepsze HD2 + nowe oamp czy ESI Juli@ ??

ja mam HD2 i jestem zadowolony.

używam tylko do słuchania.

poszukaj opini na innych forach.

 

HD2 ma gniazda na oampy wiec dodatkowa zabawa :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam. zakupiłem kartę jak w temacie. dźwięk jest powalający. jest podłączona kablem optycznym z ampli. mam jednak z nią mały problem. tu ukłon w stronę użytkowników danej karty lub podobnej prodigy hifi 7.1.

jak wiadomo karta jest widziana przez system jako 3 :

1.QVE for prodigy hd2

2.prodigy hd2

te 2 opcje dostępne są do wyboru w "dźwiękach i urządzeniach audio" jako domyślne.

przy wyborze opcji nr.1 dźwięk jest ok lecz nie ma dźwięku przestrzennego.(myślę, że ampli powinien wychwycić sygnał i sam ustawić sygnał dźwięku tak jak w przypadku innych podłączonych urządzeń czyt. dvd,konsola)

Jednak QVE wg. instrukcji jest przeznaczony do gier.

Właściwą opcją dźwięku przestrzennego oraz audio jest

opcja nr. 2 czyli PRODIGY HD2, i tu zaczyna się prawdziwy problem a mianowicie przy wyborze tej opcji jako domyślna niemożliwe jest otwarcie zakładnki poniżej "zaawansowane" bo wywala błąd "Ustawienia DirectSound nie są dostępne"

I tu kieruję się z prośbą o pomoc do użytkowników ww karty. czy spotkaliście się z takim problemem? jak temu zaradzić?

platforma to xp

direct wire nie ustawiane (nie ma to chyba związku z odsłuchem)

asio chyba zainstalowane razem ze sterownikiem karty (średnio sie znam)

 

z góry dzięki

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam. zakupiłem kartę jak w temacie. dźwięk jest powalający. jest podłączona kablem optycznym z ampli. mam jednak z nią mały problem. tu ukłon w stronę użytkowników danej karty lub podobnej prodigy hifi 7.1.

jak wiadomo karta jest widziana przez system jako 3 :

1.QVE for prodigy hd2

2.prodigy hd2

te 2 opcje dostępne są do wyboru w "dźwiękach i urządzeniach audio" jako domyślne.

przy wyborze opcji nr.1 dźwięk jest ok lecz nie ma dźwięku przestrzennego.(myślę, że ampli powinien wychwycić sygnał i sam ustawić sygnał dźwięku tak jak w przypadku innych podłączonych urządzeń czyt. dvd,konsola)

Jednak QVE wg. instrukcji jest przeznaczony do gier.

Właściwą opcją dźwięku przestrzennego oraz audio jest

opcja nr. 2 czyli PRODIGY HD2, i tu zaczyna się prawdziwy problem a mianowicie przy wyborze tej opcji jako domyślna niemożliwe jest otwarcie zakładnki poniżej "zaawansowane" bo wywala błąd "Ustawienia DirectSound nie są dostępne"

I tu kieruję się z prośbą o pomoc do użytkowników ww karty. czy spotkaliście się z takim problemem? jak temu zaradzić?

platforma to xp

direct wire nie ustawiane (nie ma to chyba związku z odsłuchem)

asio chyba zainstalowane razem ze sterownikiem karty (średnio sie znam)

 

z góry dzięki

Z tego co mi wiadomo to ta karta jest tylko stereo :blink:

A tryb Prodigy hd2 nie obsluguje directsounda, obsluguje go QVE for prodigy hd2. Stad twoj problem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Masz 400zł to kup HD2, masz 600zł kup Esi@Juli, masz 800zł kup Emu 0404 USB.

Kupowanie kart poniżej HD2 mija się dla mnie z celem. No chyba że ktoś namiętnie giercuje i ogląda masę filmów. Do słuchania muzyki tylko i wyłącznie porządna karta stereo.

Nie wiem po co ma kupowac juli skoro to karta sudyjna tam placi sie za dodatkowe opcje potrzebne w studiu nagraniowym.

Roznica miedzy hd2 a Emu 0404 bedzie taka ze slepy testy zapewny nie wyczują tego.Hd2 jest najlepsza z nich do sluchania

muzy gdyz mozna sie bawic opampami.Nie polecam hd2 do gier , ostanio zauwazylem ze w half life 2 wiesza mi komputer.

W tym tescie ruskim testujacy stwierdzil ze roznica w karcie miedzy aurorą ktora kosztuje kolo 10000zl a hd2 jest taka ze nie warto wydawac az takiej kasy zeby poczuc ta roznice.Jak ktos ma duzy zapas kasy to moze kupic ich pare i testowac no ale na dobrym

stereo...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To i ja sie wypowiem, na początku przesiadłem sie z integry na live 5.1, zauważyłem róznicę, potem z live'a na audigy 2zs, różnica jeszcze większa, potem z A2zs na pcm2702, różnica minimalna, karta problemowa i wkurzająca, sprzedałem i kupiłem HD2, kolejna różnica (oczywiście wszystkie te różnice były na plus w stosunku do poprzednich kart) i nigdy już jej nie sprzedam !! kupiłem jeszcze Klotza LaGrange i podłączyłem do tego co w sygnaturce. Grałem na niej w carbona i prostreeta, zero problemów. Karta jest warta swojej ceny.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zakończyłem testy OPA'mów w Prodigy HD2.

 

Sprzęt:

 

MSI P35 noe-2 fir, Intel Core 2 Duo E6750, Tagan 600-U25 (wyciszony)- komp przygotowany do odtwarzania audio ale nie tylko.

 

HD 600 podłączone bezpośrednio do wyjścia RCA, Player Foobar2000 - Prodigy HD2 obsługiwana tylko przez foobar2000, a cała reszta dźwięków systemowych (domyślne urządzenie audio) podana jest na Senheiser'y PC 150 USB . Ten manewr pozwala mi na słuchanie muzyki, którą nie zakłócają inne dźwięki związane z pracą komputera.

 

Pliki - zgrane za pośrednictwem EAC - 500GB różnorodnej muzyki w WAV'ach, FLAC'ach i APE.

 

Wymienione elektrolity przy OPA'mach na SANYO podobnie jak w wersji Advance.

 

OPA U12 (kanał prawy) i U13 (kanał lewy) - wspólne dla toru RCA i słuchawek

OPA U11 - wyjście RCA

OPA U8 i U9 - wyjście słuchawkowe

 

Testowane OPA - OPA2132 (BB), OPA2134 (BB), OPA2107 (BB), OPA2604 (BB), LM4562 - oczywiście wygrzane

 

 

OPA2132 i OPA2134 odpadły w przedbiegach - dźwięk przytłumiony bez wyrazu.

 

OPA2107 - całkiem nieźle, więcej basu tylko ten bas lekko rozmyty, nieprecyzyjny, reszta pasma dość przyjemna, dużo detali ładna scena

 

OPA2604 - z początku myślałem, że to strzał w 10-kę, wspaniała scena, żadnych zastrzeżeń do pasma, szczegóły, brzmienie, scena wszystko OK ale po dłuższym słuchaniu dźwięk męczył. Trudno mi to opisać. Detale tak wyraźne, że aż powodowały (ból) uszu.

 

LM4562 - rewelacja! można słuchać bez końca, piękna scena, szczegóły, pasmo. Zgadzam się w pełni z opinią gelo29 z audiostereo.pl (Audiotrak Prodigy HD czy Edirol UA1EX?) to najlepsza konfiguracja OPA'mów z tych jakie testowałem.

 

Sprawdziłem też konfiguracje mieszane, czyli U12 i U13 takie same i U11 inny. Żadna z nich nie dorównuje 3 x LM4562.

Dla tych, którzy nie chcą zbytnio inwestować w kartę polecam wymianę tylko OPA U11 na LM4562.

 

Chętnie sprawdziłbym jeszcze inne OPA z serii LM i AD. Muszę jeszcze trochę poczytać na temat OPA,mów zanim je zakupię - nieco kosztowne staje się to testowanie.

 

Ps.

 

Zamówiłem dzisiaj adaptery DIP8 na SO8 i mam zamiar wymienić OPA'my JRC4580 w torze słuchawkowym. Pewnie trochę to potrwa zanim przesyłka dojdzie i zrobię odsłuchy.

 

post-150273-1195422569_thumb.jpg

 

Identyczny wpis jest też na audiostereo.pl

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sorry, ze sie wtrace... ale czy hd600 graja Ci lepiej podpiete do wyjsc RCA niz do dedykowanego wyjscia sluchawkowego?

Sygnał po OPA U12, U13 (oryginalnie w podstawkach są NE5532) podawany jest na OPA U8 i U9 wlutowane RC4580, a to słabiutkie wzmacniacze, różnica jest ogromna oczywiście na korzyść wyjścia RCA. Dlatego chcę RC4580 wymienić na coś lepszego.

 

Odsłuchy przeprowadzałem na wyjściu RCA bo chciałem pominąć wlutowane RC4580. Natomiast gdybym podpiął wzmacniacz pod RCA i słuchawki do wzmacniacza odsłuch też byłby obarczony wpływem wzmacniacza.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam

 

na zabawe kupilem dwa OPA2134 oraz dwa LM6172IN. OPA2134 niewiele lepsze od standardowych opampow, cieplejsze, choc moze sie wydawac mniej szczegolowe i zamulajace, ale przyjemniej dziala na uszy, LM6172IN rewelacja, same plusy, swietna kontrola, wyrazistosc, dynamika, noi najwiekszy plus to powietrze ! lekkosc i naturalna swoboda. Po testach 2xLM6172IN i 1x OPA2134 oraz odwrotnie czyli 1xLM6172IN i 2x OPA2134 zdecydowanie wygrywa druga konfiguracja, U11 ma najwiekszy wplyw na wyjscie rca.

 

pozdrawiam

 

 

 

ps. poszukuje jednego LM4562 do testow (kontra LM6172IN :])

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam Windowsa Vistę x64 i nie wykrywa u mnie QVE. Ręczne instalowanie również nic nie daje wywalając komunikat, że ten sterownik nie należy do tej platformy. Brak w menedżerze nowych urządzeń i zainstalowane jest tylko HD2 oraz HD2 Controller. Czy to normalne?

 

Dołączona grafika

 

Widzę, że jednak to nie jest normalne.

Czy mógłby ktoś pomóc w rozwiązaniu problemu?

Edytowane przez Trolu609

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam Windowsa Vistę x64 i nie wykrywa u mnie QVE. Ręczne instalowanie również nic nie daje wywalając komunikat, że ten sterownik nie należy do tej platformy. Brak w menedżerze nowych urządzeń i zainstalowane jest tylko HD2 oraz HD2 Controller. Czy to normalne?

 

Dołączona grafika

 

Widzę, że jednak to nie jest normalne.

Czy mógłby ktoś pomóc w rozwiązaniu problemu?

Witam

Sterowniki od audiotraka to żenada.Pod linuksa są lepsze , chodz jeszcze rozwijają sie.Nie maja takich problemów

jak trzaski przy otwartej przegladarce :)Ciekawo kiedy audiotrak wyda nową wersje , moze na świeta?Pytanie tylko które :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

Sterowniki od audiotraka to żenada.Pod linuksa są lepsze , chodz jeszcze rozwijają sie.Nie maja takich problemów

jak trzaski przy otwartej przegladarce :)Ciekawo kiedy audiotrak wyda nową wersje , moze na świeta?Pytanie tylko które :)

Hej,

 

no w takim razie mam problem bo nie mam obsługi mikrofonu z powodu braku tego sterownika ;)

Tak samo nie działają takie funkcje jak EAX czy inne z panelu oprogramowania do karty...

 

Pozdrawiam,

Trolu609

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hej,

 

no w takim razie mam problem bo nie mam obsługi mikrofonu z powodu braku tego sterownika ;)

Tak samo nie działają takie funkcje jak EAX czy inne z panelu oprogramowania do karty...

 

Pozdrawiam,

Trolu609

Ta karta nie obsluguje mikrofonu tylko wejscie liniowe.Tak samo nie wspiera zadnych eaxów.

Jak masz wejscie mikrofon na plycie to podlacz tam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ktos moze znalazl sklep gdzie mozna kupic z wysylka LM4562

Szukam i cos mi nie idzie :?

 

Witam

Tak, mamy na miejscu w magazynie LM4562NA (DIP8) w cenie 22 zlotych.

Pozdrawiam

Jakub Karasiak

Uniprod Sp. z o.o.

www.uniprod.com.pl

Edytowane przez wspac

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ta karta nie obsluguje mikrofonu tylko wejscie liniowe.Tak samo nie wspiera zadnych eaxów.

Jak masz wejscie mikrofon na plycie to podlacz tam.

Moje niedopatrzenie :)

Ale jeszcze zapytam na wszelki wypadek:

Czy jest taka możłiwość abym korzystał z mikeofonu przy użyciu tej karty? Muszę się chyba wyposażyć w jakiś wzmacniacz mikrofonowy do tego?

 

Pozdrawiam,

Trolu609

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Karta doszla i jak narazie jestem bardzo zadowolony w porownaniu do poperzednika fortissimo 3 wiecej szeczegolow bas schodzi nizej lepsza scena :D Musze tylko kupic przejsciowke z czinczy na mini jacka bo wyjscie sluchawkowe szalu faktycznie nie robi :?

Zobaczymy jutro co potrafia 3xLM4562NA :wink:

 

Testowane na tannoy mx3 +reloop hk-210 i denonach hp1000

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zobaczymy jutro co potrafia 3xLM4562NA :wink:

 

Testowane na tannoy mx3 +reloop hk-210 i denonach hp1000

no to jutro będziesz miała radochę,u mnie już śmigają miesiąc i nie mogę nacieszyć.

juz do mnie jadą LM6172IN jako pierwszy stopień wzmacniacza na TPA 6120 ,słyszałem że są jeszcze lepsze.

dojdą to napiszę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie



×
×
  • Dodaj nową pozycję...