Skocz do zawartości
cv

Audiotrak Prodigy Hd2

Rekomendowane odpowiedzi

Mam takie pytanie do posiadaczy Prodigy hd2:

 

Czy to normalne ze przy zmianie probkowania z 96 na wieksze lub mniejsze zmienia sie tempo dzwieku? Bo u mnie jak ustawie powyzej 96 to dzwiek sporo przyspiesza (tak jakby puscil kasete w przyspieszonym tempie) a jak ustawie ponizej to mam bardzo wolny dzwiek. Troche to dziwne bo przeciez to jest chyba ustawienie jakosci a nie tempa. Stery mam Prodigy HD2 x2v 0.978.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wszystko ladnie juz przyszlo tylko mam takie pytanko, jak wymienic te Op'Ampy? wystarczy je wyciagnac czy musze je od spodu odlutowac??

Wystarczy wyciągnąć. W ich okolicy jest dość ciasno, więc trzeba uważać (coby jakichś kondensatorków nie pourywać :wink: ) Jeśli nie masz do tego odpowiednich narzędzi (nawet nie wiem czy takie są), to zwróć uwagę, żeby je wyciągać równomiernie. Jak wyciągniesz najpierw jeden bok, to na drugim pogną się nóżki, a jak się jeszcze ułamią w podstawce to może być kłopot.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dobra, zapytam was bo już mam mętlik w głowie: za 300 zł można mieć SB 2 platinum z zewnętrznym panelem, X-Fi, Prodigy HD2 i 7.1, jeżeli słucham głównie mp3, komputer chcę podpiąć pod wieżę LG FA162 (ta czarna z dotykowym panelem) i oprocz tego słuchać wieczorkami na Hi-Endowych słuchawkach (narazie HD-600, wkrótce jakieś studyjne), mało gram, nie zależy mi na 5.1 lub innych rzeczach, bajerach itp, to:

 

Czy na zwykłych mp3 o standardowej jakości (128) usłyszę różnicę między tym co wypisałem wyżej? Bo jest tak, że ja katuje te mp3 bez przerwy (player to foobar). Jedyne, na czym mi zależy to bezproblemowa praca pod Vistą, jak się kiedyś przesiądę na ten system.

 

Słyszałem teorie, że do najzwyklejszych mp3 najlepszy jest X-Fi z tym swoim układem "poprawiającym".

 

Mam też pytanie o różnice w jakości w HD2 i 7.1, cenowo stoją one bowiem po tyle samo.

 

Przyznam, że ze wsględów czysto użytkowych najchętniej bym kupił za około 300zł SB 2 Platinum z zewnętrznym panelem (tym na kablu) i pilotem, bo mógłbym słuchawki wpiąć osobno do panelu, wieże osobno, i sterować wszystkim z pilota. Jeżeli chcecie polecać Prodigy, miejcie na uwadze fakt, że ja patrzę tylko na fabryczną wersję gdyż jestem totalnie niekumaty w modyfikacjach. Ogólnie chcę mięc po prostu dźwiek przyzwoitej jakości, bo teraz jade na głosnikach 2.0 i reatecku i cierpie katuszu, Sennheiser HD 600 na tej integrze się też marnuje.Pozdro

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Te senki bez wzmacniacza słuchawkowego i tak się będą marnowały ;)

Na twoim miejscu wziąłbym X-Fi lub Audigy nie ze względu na jakieś tam polepszacze ale przez to, że przy takich MP3 różnicy i tak nie usłyszysz :wink: Chociaż, jeśli masz ambitne plany przejścia na jakieś wyższy bitrate (najlepiej VBR V0) lub coś bezstratnego to najlepszym rozwiązaniem jest Prodigy HD2.

HD2 od 7.1 HiFi różni się zastosowanym przetwornikiem D/A, do tego 7.1 jak nazwa wskazuje obsługuje dźwięk 7.1 po analogu a HD2 stereo po analogu i chyba 5.1 po optycznym (jak się mylę proszę o poprawienie).

A dla ciebie chyba najciekawsze - HD2 ma wbudowany wzmacniacz słuchawkowy (nie jakiś wypasiony ale jest :) ).

Co do modyfikacji HD2 to kończy się na wyjęciu ponsetą czy paluchami 3 kosteczek i wsadzeniu trzech innych na ich miejsce.

 

Podsumowując - słuchasz MP3 w 128 kbps - Audigy :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cviek jak się ogólnie ma wzmacniacz słuchawkowy w HD2 ??

 

Pytam bo aktualnie mam PX100 podłączone do Turtle Beach Vortex 1 i słuchając utworów flac na Foobar2k czasami jakość dźwięku jest porażająco dobra. Być może to jest dzięki temu że pasują brzmieniowo.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przy słuchawkach typu PX100 raczej nie powinno być różnicy ze wzmakiem lub bez :) A Same karty na Chipach Aureal Vortex (produkcji TB, Terratec'a lub samego Aureala) stoją dźwiękowo na bardzo wysokim poziomie. Narazie mam porównanie mojego Santa Cruz'a(wydaje mi się, że był ciut lepszy od Vortexa, testy zrobię w przyszłym tygodiu) do HD2 i mogę powiedzieć, że między tymi kartami nie ma jakiejś przepaści brzmieniowej. HD2 ma szerszą scenę i wydaje mi się, że niżej schodzi w nim bas ale kosztował mnie 7 razy więcej :huh: ...

 

A na twoje pytanie nie mogę odpowiedzieć, bo nie używałem wzmaka w HD2 :) Mogę sprawdzić jutro jeśli byś chciał :) Ale niestety ślepych testów względem mojego normalnego Ampa nie mam jak przeprowadzić, a sam jestem ciekaw wyników.

 

Jeszcze jedno - wzmak operacyjny w wyjściu słuchawkowym jest niewymienialny - a w domku u mnie leżą 4 x LM4562 i 4 x LM6172 (3 do karty i na 1 wymianę do Ampa). Ciekaw jestem czy wymiana op'ampów ma tak dobry wpływ na jakość dźwięku jak piszą tu użytkownicy :) W przyszłym tygodniu postaram się jakieś testy porobić (jak wreszcie dostanę op'ampy do łąpki - teraz siedzę w Krakowie). Narazie karta sprawuje się OK ale spodziewałem się lepszego efektu <_<

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak napisałem - testy zrobię na spokojnie jutro :) Będę miał sporo czasu :) Mam nadzieję, że wytrzymasz Paolo B-)

 

EDIT:

Wsadziłem na chwilę DT 150 w dziurkę w HD2 i wydaje mi się, że jest średnio. Ogólnie dźwięk jest szortki i taki anemiczny. Znika praktycznie cały urok beyerów. Scena się drastycznie zawęża. Ale może tylko mi się tak wydaje :? Jutro może uda mi się nakłonić kumpla, żeby mi pomógł w teście :wink:

Pozdrawiam serdecznie

 

EDIT2:

Posłuchałem trochę dłużej. Różnica jest zauważalna a raczej słyszalna :) Dla jednego spora dla innego mała. Na wzmaku Esh0 mamy lepszą przestrzeń i zdecydowanie detale. Poprawia się dynamika. Zupełnie inaczej brzmi tło utworów. Ale trzeba przyznać, że ten wzmacniacz jak na wbudowany w kartę gra co najmniej przyzwoicie :) CIekawi mnie różnica po wymianie op'ampów.

A i jeszcze jedno - ja mam jakąś dziwną wersję wzmacniacza Esh0, chyba teraz zmienił coś w konstrukcji. Muszę z nim porozmawiać co się pozmieniało, mam też inny op'amp niż ten który teraz daje.

Edytowane przez Cviek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie ma żadnych problemów z grami, tylko nie można korzystać z efektów sprzętowych, bo karta nie obsługuje EAXów. Poza tym wszystko działa jak należy. :)

 

tylko jest jeden maly problem cos mi eq nie chce dzialac ;//// co bym nie ustawil to nie slychac zadnych zmian... wie ktos o co chodzi??

Daj sobie spokój z przestawianiem EQ. Po to kupujesz tak dobrą kartę, żeby otrzymać dźwięk wyjściowy najwyższej jakości. Wszelkie tego typu modyfikacje (jak podbijanie krańców pasma) tylko degradują jakość dźwięku, który powinien być przecież jak najbliższy oryginałowi. :wink:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ech daj sobie spokój z QVE. To są głupie bajery dla dzieciaków, jak programowe "dodawanie przestrzeni"(QXpander), czy "poprawianie" dźwięku(QRumble, QSizzle). Wyłącz w panelu HD2 ten zielony przycisk po lewej i ustaw w windowsowskim sterowniku dźwięku urządzenie domyślne jako "Prodigy HD2" zamiast "QVE for Prodigy HD2".

Oczywiście możesz się pobawić tymi wodotryskami, ale włączanie tego nie jest dobrym pomysłem, jeżeli zależy Ci na jak najwyższej jakości dźwięku. To samo tyczy się Equalizera.

Edytowane przez freaker

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

troche szkoda bo chcialem zobaczyc czy sa jakies roznice i sie troche pobawic no ale coz grunt ze gra i to pieknie zobaczymy co bede mogl jeszcze powiedziec jak sie op'ampy troche wygrzeja ( LM4562NA sa zajeb.... )

 

freaker

 

aktualnie mam wylaczona literke Q a jak ma byc na zielono czy nie ??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

azx880 korzystasz z asio?na niektorych kartach moze wcale nie grac a na niektorych dzwiek bedzie odtwarzany z probkowaniem karty)czyli moze przyspieszac lub zwolnic)

 

co do visty - wroccie do xp - vista ma skopana cala powloke audio....juz creative z tym sie chlastal...ja z dwoma kartami na raz rowniez - -czasem bylo ok czasem wszystko sie pieprzylo - a to gra jedno drugie nie a to po wylaczeniu jednego juz nie gra nic albo wybrane programy......

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

azx880 korzystasz z asio?na niektorych kartach moze wcale nie grac a na niektorych dzwiek bedzie odtwarzany z probkowaniem karty)czyli moze przyspieszac lub zwolnic)

Jak pisalem tamten post to nie korzystalem z ASIO i zauwazylem ze dzwiek jest odtwarzany na takiej czestotliwosci na jakies ustawiony jest resampler w foobarze czyli 96. Wyzej lub nizej zmienia sie tempo. Teraz korzystam z ASIO i jest identyczna sytuacja tylko ze teraz musialem wylaczyc resamplera bo mialem trzaski i pokazuje mi ze gra na 44.1.

Tylko zastanawia mnie czy to w ogole dobrze wskazuje w tych sterownikach.

 

PS A tak w ogole jezeli ta karta obsluguje 192 khz sprzetowo to w trybie ASIO bedzie gralo te 192 khz jako przetworzony sprzetowo sygnal czy trzeba resamplera jakiegos ustawiac na 192 khz zeby zmienial programowo dzwiek?

Edytowane przez zax880

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak wlaczyc dzwiek z line in? W mikserze karty widze ze odbiera sygnal i cos tam sobie leci, ale w systemowym mam tylko glosnosc, wave, syntezator, cd. We wlasciwosciach nic wiecej nie ma.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie



×
×
  • Dodaj nową pozycję...