Skocz do zawartości
cv

Audiotrak Prodigy Hd2

Rekomendowane odpowiedzi

Dzieki za link.

Myslalem ze musza byc jakies specjalne zworki a tu wyglada jakby jakies szpilki wsadzil :P

Tylko tak sie zastanawiam jak polaczona w ten sposob podstawka moze dac lepszy efekt jak wsadzony caly uklad to po 1, a po 2 czy takie polaczenie jest aby na pewno bezpieczne?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja mam tak wsadzone zworki od kilku dni i nic się nie wydarzyło z kartą więc raczej bezpieczne :)

Minusem przy zworach jest zdecydowanie niższy poziom sygnału na wyjściu.

Lepsza jakość dźwięku pochodzi stąd, że reszta zasilania buforów nie jest najwyższych lotów :) Jeśli by poprawić resztę (nad czym obecnie pracuje Henryk Kwinto) to lepiej będzie z buforami.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

bomarek z audiostereo? ;)

 

p.f.pawlikowski z tej strony, nadal ten sam lampiak Kamyka? ja swojego non stop dopieszczam, faworyt moj jak do tej pory, ale planuje starcie ze wzmakiem Corda HA-1...

 

co do karty to zalecam wyjac te dwa opampy robiace za bufory i wstawic w to miejsce zwory, laczyc piny 2-3 i 5-6 w kazdej podstawce... lekko spadnie wzmocnienie, ale efekt... polecam ;) )

Tak z audiostereo a lampiak dalej Kamyka chociaż goszczą na moim biurku inne konstrukcje. W Kamyku pracują teraz E88CC Telefunkena i 5963 RCA, dla mojego słuchu w połączeniu z DT880 bajka.

Ale chyba sprzedam ten wzmacniacz wzmacniacz z PCM2702 i zbuduję identyczny układ elektroniczny plus prostownik anodowego na lampie.

A z HD2 ciągłe eksperymenty, zworki także były, czekam teraz na kondensatory. LM4562 wstawiłem bo mam TME pod nosem i kosztowały mnie 43zł i grają ciekawie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy po wyłączeniu układów U12 i U13 (zworki) poziom sygnału jest wystarczający do wysterowania wzmacniacza? Jaki opamp w takiej konfiguracji (jako pojedynczy) pracuje najlepiej? Polecane kondensatory - Sanyo WG trudno nabyć i nie ma odpowiednich pojemności. Jakie polecacie jeszcze?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

powinno... sam uzywam lampowego dla sluchawek i jest dobrze wysterowany... choc to inna bajka...

ale jak bedzie nie tak, to wlozysz tam opa2604 lub lm6172 i bedzie dobrze ;) te opampy jako bufory dobrac wzgledem koncowego, glownego opampa, ad8022+opa2604 lub lm4562 + lm6172 ;)), pierwszy uklad narazie ogloszony najlepszym... ad8022 raczej znajdziesz tylko w SO8 wiec trzeba ta podstaweczke: http://www.allegro.pl/item340108097_adapte...o_willem_a.html

pozdrawiam

 

ps. sam mam ad8022 i chwale sobie, najleszpe to to jest :D ...a reszta zworki ;) slabsze wzmocnienie, ale ta przestrzen..... ;]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam!

czy ktos, kto ma pojecie, moglby jednoznacznie wyjasnic kwestie wszelkiego nagrywania z uzyciem tej karty? chodzi o mozliwa obsluge mikrofonu, ewentualnie podlaczenie instrumentu. ponoc karta ma sluzyc m.in. do home recordingu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Karta ma tylko jedno wejście line in, do tego żadnego wzmacniacza wbudowanego nie ma. Więc jak byś chciał podpiąć mikrofon to tylko przez zewnętrzny wzmak. Co do jakichś innych urządzeń, niech się mądrzejsi ode mnie wypowiedzą :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

do home recordingu sa dobre m-audio ;) ta HD2 to typowa karta do odtwarzania, dla melomanów ;)

A E-Mu, np. 0202 USB nada się do home recordingu i dobrej jakości odtwarzania? ;)

 

Zastanawiałem się nad tą Prodigy, ale do nagrywania gitarowych postępów chyba się aż tak nie nada jak do odtwarzania.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem czy była już o tym mowa, ale Audiotrak stworzył aplikację do modyfikacji EEPROM-u w HD2, dzięki czemu istnieje możliwość używania referencyjnych sterowników VIA pod układy Envy24 (one są systematycznie uaktualniane, ostatnia wersja to 5.30b z 7 marca 2008).

 

Pełny opis znajdziecie pod tym linkiem: http://tinyurl.com/25wdbg

już z uwzględnieniem translatora google ;)

 

Wystarczy ściągnąć obraz płyty bootowalnej, zflashować EEPROM i przestawić zworkę (JP4) na karcie przed instalacją sterowników VIA. W razie czego można wrócić do stanu pierwotnego.

 

Jeśli ktoś miałby zamiar się pobawić, to niech da znać co z tego wyszło. Chyba warto, szczególnie jeśli wziąć pod uwagę problemy ze sterami beta od Audiotraka.

próbował ktoś?

mam vistę 64 i stery od HD@ to porażka:(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A E-Mu, np. 0202 USB nada się do home recordingu i dobrej jakości odtwarzania? ;)

 

Zastanawiałem się nad tą Prodigy, ale do nagrywania gitarowych postępów chyba się aż tak nie nada jak do odtwarzania.

 

witam

szczerze mowiac niewiem, ale dodam ze sam stroje gitare na mojej prodigy hd2 ;) musisz popatrzyc jakie karta posaida wejscia, czy liniowe czy mikrofonowe, wiadomo ze jak mikrofonowe to karta sama wzmacnia sygnal i nie ma problema ;))

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy opłaca się zmienić Audigy 2 na tego Audiotraka? 345 zł na allegro, to nie jest mały pieniądz. Karta ma służyć do słuchania mp3, a podobno im lepszy sprzęt tym bardziej niedoskonałości empetrójek są słyszalne - a ta karta to już raczej wyższa półka i boję się, że po kupnie bym sie rozczarował :) Jeśli nie ta, to jaka najlepiej nadaje się do odłuchu mp3?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dziś zakupiłem sobie HD2, ponieważ Solo-7C w drodze...

 

Nawet na SP-HF 1250X mogę stanowczo stwierdzić, że SB0090 przy tym to śmiech na sali...

Pierwsze co oczywiste to moc na wyjściach... dalej dynamika...

No i nawet bez wygrzania jakość dźwięku... Nie wspominając o porządniejszej stereofonii...

 

A co najważniejsze - niższych tonów jest więcej... i to na pokrętle ustawionym na 0 na Gienkach (na SB0090 to przekręcony do końca)...

 

Nie żałuje zakupu... aż boję się co będzie na Microlabach...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To zostań przy Audigy 2.

Nie rozumiem dlaczego :) Nawet kolega nade mną napisał, że widzi sporą róznicę na swoich Geniusach. Zdaje sobie sprawe, że te głośniki to nie jest cud techniki, ale jak na swoją cenę grają rewelacyjnie. Nie zawsze niska cena=bubel :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Napisałem, że czuję różnicę... ale te Gienki wykorzystują HD2 może w 25%... Więc takie HD2 to przerost formy...

Lepiej dać 350zł na Microlaby i 150zł na 2ZS niż Do Gienków dawać HD2...

 

Pozatym przyrównałem to do starego Audigy1, podejrzewam, że na 2ZS/2ZS Gold miałbym większy problem...

No i wszystko zależy też od sposobu grania danej dźwiękówki.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Napisałem, że czuję różnicę... ale te Gienki wykorzystują HD2 może w 25%... Więc takie HD2 to przerost formy...

Lepiej dać 350zł na Microlaby i 150zł na 2ZS niż Do Gienków dawać HD2...

 

Pozatym przyrównałem to do starego Audigy1, podejrzewam, że na 2ZS/2ZS Gold miałbym większy problem...

No i wszystko zależy też od sposobu grania danej dźwiękówki.

A możesz mi powiedzieć gdzie można zamówić te microlaby? Bo sam niestety nie potrafię znaleźć. W Polsce są w ogóle dostępne? Gdybym miał już brać to wolałbym jakiś niższy model, 120 wat mi zupełnie nie potrzebne do mojego małego pokoju ;)

Ja używam zwykłej dwójki Audigy (nie żadnej okrojonej) i myślę że zmiana na ZS czy Gold nic by nie dała ;)

Jeśli już to kupiłbym Prodigy + Microlaby. Tylko jak juz pisałem głównie słucham mp3, a z tego co powszechnie się słyszy to na dobrym sprzęcie (dobry sprzęt to oczywiście subiektywne opinia ;) ) bardziej słyszalne są niedoskonałości mp3. A nie chciałbym wydawać na darmo pieniędzy na nowa kartę i głośniki tylko po to, żeby się potem przekonać, że niestety nie było warto zmieniać. Bo póki co jestem bardzo zadowolony z tych Geniusów, kosztem niecałych 200 zł mam dobry dźwięk.

Edytowane przez czokapik

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam,

 

Rozwazam zakup karty dzwiekowej do 400zl. Oto moje typy:

 

1. Prodigy 7.1HiFi + ew. wymiana opamp

2. Prodigy HD2 + ew. wymiana opamp

 

Do czego bede uzywac (w ponizszej kolejnosci):

 

1. sluchanie muzyki (flac, monkey, cdaudio)

2. gry

3. home recording

 

Na czym bede sluchac:

 

wylacznie sluchawki - grado sr60 (32ohm), bez wzmacniacza

 

Oto moje spostrzezenia po przeczytaniu watkow na tym forum odnosnie wspomnianych kart:

 

1. 7.1hifi - karta spelniajaca wszystkie 3 wymagania, prof. kondensatory, dobre wsparcie w grach, duzo pozytywnych opinii o jakosci dzwieku

2. hd2 - karta raczej tylko do sluchania muzyki, topowy dac (jednak roznice dopiero odczuje przy sluchaniu z resamplingiem do 96kHz), wzmacniacz sluchawkowy, problemy w grach, spotkalem sie z opiniami o czystym, lecz czasami zbyt sztucznym dzwieku

 

Na razie jestem bardziej przekonany do hifi.

 

Ktora karte polecicie? Czy ktos odsluchiwal te dwie karty i moglby sie podzielic swoimi doswiadczeniami w zakresie:

1. jakosci dzwieku

2. wspolpracy z programami np. Cubase, jezeli chodzi o monitoring kanalow, midi, nagrywanie itp.

3. kompatybilnosci w grach.

 

Dziekuje.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość RBEJ

7.1 HiFi gra sporo gorzej niż HD2 (to HiFi gra sztucznie a nie HD2). Współpraca z programami muzycznymi oraz grami identyczna jak w 7.1 HiFi.

Edytowane przez RBEJ

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No to ja się zapytam tak... Czy poza wymianą opków ktoś się brał za poważniejsze modyfikacje (chociażby wymiana niektórych elektrolitów) ? Czy zbytnio szanujecie swoje HD2 żeby potraktować je lutownicą ?

Na audiostereo jest pełny opis modów dla HD2 ale za zasilanie osobiście się nie biorę... za to kondensatory to nie taka trudna sprawa (może poza dostępnością niektórych).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie



×
×
  • Dodaj nową pozycję...