Skocz do zawartości
cv

Audiotrak Prodigy Hd2

Rekomendowane odpowiedzi

No wlasnie tutaj jest bol, ze moja integra nie ma optyka. Niedlugo bede sie bawil w upgrade'a kompa i wymienie tez Mobo i wtedy pewnie bedzie tak jak mowisz, pod stereo do pianocrafta HD2 a do 5.1 logi i integra, ale narazie myslalem, ze moze wykorzystam w jakis sposob optyka w HD2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam,

 

Właśnie zmówiłem z za oceanu HD2 i od razu zabieram się za kompletowanie elementów do tuningu. W związku z tym mam do was pytanie... Może ktoś chciałby odstąpić (oczywiście odpłatnie) 1x przygotowany do montażu AD8022 i 2x OP2604?

 

---

 

Cóż... - 8 dni później Prodigy dotarła do mnie ze Stanów. (Przy okazji mogę polecić sprzedawcę z ebay - kangsound) Opampy też w drodze (z Allegro). :]

Zamontowana prosto z pudełka na interkonekcie z zestawu gra co najmniej porównywalnie z CD-X301 Sansui. :D

 

Mam kilka pytań odnośnie obsługi panelu sterowania kartą.

1. Jak i kiedy korzystać z części zawierającej ustawienia próbkowania (S-R)?

2. W Foobarze w Configure > Playback > Output Device karta wyświetla się jako DS: Prodigy HD2 i DS: QVE for Prodigy HD2 - którą opcję wybrać i czym się różnią?

 

Pozdrawiam,

Marek z Łodzi

Edytowane przez kolor

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zamierzam nabyć głośniki Microlab solo 7C i do tego karte muzyczną, chce tylko i wyłącznie stereo !!!

Czy prodigy hd2 będzie dobrym wyborem ??? Kiedyś miałem Prodigy 7.1 Hi-fi i byłem BARDZO ZADOWOLONY !!! ale pozbyłem się jej bo miała problemy z vistą 64 bity ....

 

Jak jest z tym HD2 ?? Będzie działaś z Vistą 64 bity ??(home premium PL) ??

 

 

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Prodigy HD2 działa pod Vistą jednak nie działają dodatkowe "upiększacze" dźwięku w sterownikach (QSound). Osobiście nigdy ich nie używałem, bo nie po to się kupuje taką kartę.

 

HD2 będzie nawet lepszą kartą od HiFi, ale tylko przy odtwarzaniu muzyki w stereo. Więcej kanałów nie obsługuje.

 

Ja teraz kupuje sobie zewnętrznego DACa i sprzedaję moją kartę, więc jeżeli jesteś zainteresowany to pisz na PW. Stan idealny, używana rok, ma jeszcze gwarancje na drugi rok.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Prodigy HD2 działa pod Vistą jednak nie działają dodatkowe "upiększacze" dźwięku w sterownikach (QSound). Osobiście nigdy ich nie używałem, bo nie po to się kupuje taką kartę.

 

HD2 będzie nawet lepszą kartą od HiFi, ale tylko przy odtwarzaniu muzyki w stereo. Więcej kanałów nie obsługuje.

 

Ja teraz kupuje sobie zewnętrznego DACa i sprzedaję moją kartę, więc jeżeli jesteś zainteresowany to pisz na PW. Stan idealny, używana rok, ma jeszcze gwarancje na drugi rok.

Pod XP tez nie zawsze dzialaja. Chyba, ze to specyfika akurat mojego systemu :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Prodigy HD2 działa pod Vistą jednak nie działają dodatkowe "upiększacze" dźwięku w sterownikach (QSound). Osobiście nigdy ich nie używałem, bo nie po to się kupuje taką kartę.

 

HD2 będzie nawet lepszą kartą od HiFi, ale tylko przy odtwarzaniu muzyki w stereo. Więcej kanałów nie obsługuje.

 

Ja teraz kupuje sobie zewnętrznego DACa i sprzedaję moją kartę, więc jeżeli jesteś zainteresowany to pisz na PW. Stan idealny, używana rok, ma jeszcze gwarancje na drugi rok.

 

Nie chce więcej kanałów :) Właśńie o to chodzi że szukam karty muzycznej tylko i wyłącznie Stereo ;)

Co do zakupu to podziękuje bo mimo że jest sprawna itp itd to wole kupować nowe rzeczy :)

 

Co do visty to ok ale czy pod wersją 64 bity też będzie śmigać ??

 

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jestem szczęśliwym posiadaczem HD2 :-)

wszystko jest OK, nic się nie sypie,nie wywala w grach, dźwięk super, karta elegancko współpracuje z Solo6c - po prostu bajka.

jest tylko jeden mały problemik - otóż podłączyłem równocześnie głośniki i słuchawki, i tu pojawia się pytanie:

Jak regulować oddzielnie głośność w słuchawkach i głośnikach? czy przewiduje to panel sterowania karty?

sorry za prostackie pytanie lecz nie potrafię sobie z tym poradzić a odłączanie słuchawek od karty jest trochę niewygodne,

z góry dzięki za pomoc.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja nie kombinując zabardzo poprostu sobie podpiąłem na stałe przedłużkę jack jack dołączoną do HD2 i leży sobie luzem przy przodzie budy... Jak chce słuchawki to wyłączam Solo i podpinam słuchawki... a potem tylko regulacja głośności w grach/foobarze.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak regulować oddzielnie głośność w słuchawkach i głośnikach? czy przewiduje to panel sterowania karty?

sorry za prostackie pytanie lecz nie potrafię sobie z tym poradzić a odłączanie słuchawek od karty jest trochę niewygodne,

z góry dzięki za pomoc.

Podłącz sobie Solo pod wyjścia RCA, a słuchawki do wyjścia słuchawkowego. Przecież nie używasz chyba głośników i słuchawek w tym samym czasie?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Trochę namieszałem...

oczywiście mam podłączone równocześnie i słuchawki i głośniki (RCA i Jack) i oczywiście nie słucham ich równocześnie ;-)

chodziło mi konkretnie o sterowanie oddzielnie poziomami głośności wyjścia słuchawkowego i RCA (jeśli karta ma oddzielny wzmacniacz słuchawkowy to miałem nadzieje że jest to możliwe z poziomu panelu sterowania HD2)

 

oczywiście że mogę odłączać słuchawki a nawet je po prostu wyciszyć - jednak nauczony doświadczeniem, uważam że wszelka ingerencja mechaniczna (np. częste podłączanie i rozłączanie wtyczek czy też używanie potencjometru w słuchawkach, który do zbyt wytrzymałych nie należy) powoduje w ostateczności pogorszenie jakości odsłuchu, złącza się luzują, potencjometr zaczyna trzeszczeć,

i w konsekwencji sprzęt zaczyna podnosić ciśnienie użytkownikowi - zamiast go relaksować :wink:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam,

 

mam dość denerwujący problem z w/w kartą.

Dźwięk potrafi rwać, szarpać.

 

Przejdźmy do szczegółowych informacji:

Od wczoraj jestem posiadaczem dwóch nowych dysków twardych (Seagate Barracuda 7200.10 połączone w RAID0).

Do obsługi RAID używam kontrolera wbudowanego na płycie głównej.

 

System zainstalowany: Windows Vista x64

Sterowniki nie są zbyt aktualne ale niestety Audiotrak nie wypuścił nowszej wersji.

 

Wcześniej system stał na jednym dysku i tym samym windowsie (Vista x64), sterownikach i nie miałem takich "zgrzytów".

Zmiana próbkowania dźwięku nie daje zupełnie żadnych eferktów. Dźwięk wtedy jedynie rwie "wyżej tonalnie".

Posiadam jeszcze drugą kartę dźwiękową (zintegrowany Realtek HD Audio) i na niej próbując słuchać muzyki, również występują takie same problemy.

Czy to może być wina sterowników kontrolera SATA?

 

Pozdrawiam,

Trolu609

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze nie mam tej karty ale z tego co widze to napisałeś w złym dziale bo jak sam napisałeś to nie ma znaczenia którą włączysz kartę dźwiękową,napisz w dziale o płytach głównych o tym problemie, pewnie doradzą Ci poszukanie najnowszych sterowników :)

 

Pozdro

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze nie mam tej karty ale z tego co widze to napisałeś w złym dziale bo jak sam napisałeś to nie ma znaczenia którą włączysz kartę dźwiękową,napisz w dziale o płytach głównych o tym problemie, pewnie doradzą Ci poszukanie najnowszych sterowników :)

 

Pozdro

Zmagałem się z tym od wczoraj ;)

W końcu zainstalowałem najnowsze sterowniki intela oraz kontrolera SATA oraz zrobiłem update biosu płyty głównej i udało się. W końcu działa wszystko jak należy ;)

 

Pozdrawiam,

Trolu609

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cze

Czy jest sens branie tej karty do gier i filmow i mp3 ? Czy raczej to nie ten kierunek ?

Bo zadnego Creativa nie chce, natomiast prawie jestem zdecydowany na Asus Xonar DX ponoc swietna karta. Ten HD2 bedzie lepsza ?

 

Moj sprzet to wzmacniacz Technics SU-V300 i dwia Altusy 200

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy jest sens branie tej karty do gier i filmow i mp3 ? Czy raczej to nie ten kierunek ?

Bo zadnego Creativa nie chce, natomiast prawie jestem zdecydowany na Asus Xonar DX ponoc swietna karta. Ten HD2 bedzie lepsza ?

Nie będzie lepszy. HD2 jest przeznaczona odtwarzania muzyki w stereo. Słuchając empetrójek na swoim sprzęcie i tak być nie zauważył różnicy.

Do grania weź jakiegoś Xonara lub X-Fi (nie licząc XtremeAudio). Obecnie Creative dopracował w końcu sterowniki do swoich kart i X-Fi też wydaje się być sensowną propozycją. Ze sterownikami do Asusa wciąż są niestety problemy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cze

Czy jest sens branie tej karty do gier i filmow i mp3 ? Czy raczej to nie ten kierunek ?

Bo zadnego Creativa nie chce, natomiast prawie jestem zdecydowany na Asus Xonar DX ponoc swietna karta. Ten HD2 bedzie lepsza ?

 

Moj sprzet to wzmacniacz Technics SU-V300 i dwia Altusy 200

Masz w sumie dobry sprzęt do którego na Twoim miejscu bym kupił HD 2 :)

 

Pozdro

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

tak tylko mi zalezy na dobrej karcie do GIER, potem do muzyki. I teraz tez sie zastanawiam czy jednak nie wybrac jakiegos Creative X-Fi Gamer czy Gold zamiast Xonara czy chocby Hd2 wlasnie ze wzgledu (przynajmniej jak sie mi wydaje) najlepsza kompatybilnosc w grach do ktorych ta karta ma sluzyc.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Posiadam kartę Prodigy HD2 i mam pytanie.

Muzykę odtwarzam foobarem i mam pewien problem z nim ze sterownikami ASIO, mianowicie gdy np. kończy się utwór to na 2 sekundy przed jego zakończeniem słychać 1 sekundowe "buczenie" charakterystyczne gdy komputer się zawiesza w trakcie odtwarzania dźwięków. Trwa to tylko przy końcówkach utworów w których dźwięk trwa do ostatniej sekundy, bo wiadomo gdy jest cisza to nie słychać czegoś takiego :). Dodam, że nie używając ASIO jest wszystko w porządku. Z góry dzięki za odp.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hmm, niezły myk ze zworką JP1. Zauważyłem to dopiero na stronie ze specyfikacją Advance SE (http://audiotrak.co.kr/kr/product/Kadvance_se.php).

 

Zakładając obie te zworki (prawy i lewy kanał) zwiększamy moc na wyjściu słuchawkowym z 10 dBV na 20 dBV. Przydatne zwłaszcza dla posiadaczy słuchawek wysokoomowych. Sprawdziłem, działa. Można uzyskać znacznie większe głośności. No i jeśli to polega na podawaniu większej ilości prądu, to ogólna charakterystyka brzmienia też powinna się nieco poprawić (w szczególności bas).

Faktycznie przestawiłem je tzn włączyłem bo sa zaczepione o jeden bolec słuchawki zagrać teraz moga głosniej o wiele a na max głosności aż harczą :) Super :) Dzieki za info nie wiedziałem że te zworki są do tego :)

Edytowane przez Tal-Rash

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Od jakiegoś czasu mam karte audiotrak prodigy hd2. Mam jeden problem. Gdzie moge zmeniac sygnal - słuchawki/głośniki???

Ja poprostu nie mam pojęcia...

W dokumentacji pisze o takim miejscu, ale tam nic takiego nie ma! Są natomiast 3 pola wyboru z jednym przyciskiem(route).

Proszę o pomoc.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Od jakiegoś czasu mam karte audiotrak prodigy hd2. Mam jeden problem. Gdzie moge zmeniac sygnal - słuchawki/głośniki???

Ja poprostu nie mam pojęcia...

W dokumentacji pisze o takim miejscu, ale tam nic takiego nie ma! Są natomiast 3 pola wyboru z jednym przyciskiem(route).

Proszę o pomoc.

Nie da sie chyba...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak to możliwe???

 

Przy karcie za 350zł, żeby nie było zwykłej zmiany na słuchawki/głosniki!? Przy creative za 120 złotych miałem pełny wybór, a nawet większy!

 

W dołączonej dokumentacji pisze, że się da.

 

Prosze o pomoc! Jest to dla mnie sprawa wyższej wagi...

Edytowane przez emulin

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam, pół godziny temu stałem się posiadaczek Prodigy HD2. Zanim dostałem kartę bacznie śledziłem losy tego tematu. Idąc za konkluzjami posiadaczy tej karty też zdecydowałem się wymienić Op'ampy na LM4562. Znalazłem na stronce TME.eu/pl : LM4562NA/NOPB Układ scalony 2xHiFi-Op-Amp 55MHz 20V/us DIP8...czy ten wzmacniacz to ten sam który proponujecie ? (nie chciałbym kupić w ciemno).

 

Niektórzy pytają czy kupić Prodigy jak ma się na względzie granie..moim zdaniem lepiej zainwestować w X-Fi z której to się właśnie przesiadłem (X-Fi platinum konkretniej). Prodigy polecam ludziom rozkoszującym się w brzmieniu stereo. Zrezygnowałem z X-Fi ponieważ nie posiada ona wyjść RCA, a zakupiłem już kabelki do podłączenia wzmacniacza.

 

Odsłuch zyskał na rozdzielczości i detalach, zauważyłem też lepszą sprężystość w dźwięku, ubyło mu za to w niższych rejestrach (co, mam nadzieje naprawia wspomniane Op'ampy). Tylko ciężko mi jednoznacznie stwierdzić czy stało się tak dlatego że przesiadłem się na Prodigy, czy dlatego że połączyłem dźwiękówkę Sidewinderem za 220zł, zamiast kabelka minijack -> 2xRCA kosztującego 2zł (którym wychodziłem z X-Fi).

 

Mój zestaw: Karta muzyczna: Prodigy HD2, wzmacniacz: NAD 355BEE, interkonektor: AudioQuest Sidewinder, kable głośnikowe:Real Cable TDC300, głośniki: Magnat Quantum 505, subwoofer: KODA SW1000. Pozdrawiam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie



×
×
  • Dodaj nową pozycję...