Skocz do zawartości
cv

Audiotrak Prodigy Hd2

Rekomendowane odpowiedzi

Hmm:

 

Nowe logo (ESI - czyżby ESI przejmowało Audiotraka?)

Brak QVE => brak "bajerów" w control panelu, który tak opustoszał :E

 

Nie wiem po co wydawali te sterowniki, skoro poprzednie bety bez problemu "dawały" dźwięk łącznie z W7 32 i 64 bit.

Edytowane przez serwal4

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam.

 

Mam takie pytanko. Aktualnie mam takie op-ampy:

 

- AD8022 zrobiony na DIP8

- AD8599 zrobiony na DIP8

- 2 x OPA2604

- 3 x LT1361

 

Jaką konfigurację polecilibyście, aby otrzymać najlepszy dźwięk. Zależy mi na delikatnej górze i dobrze, gdyby trochę ociepliły dźwięk.

 

Mam jeszcze jedno pytanie. Obecnie używam takiego kabla Procab:

 

http://www.onstage.pl/index.php?products=p...&prod_id=67

 

2xRCA mam podłączone do wzmacniacza, a minijacka do HD2.

 

Czy lepszy byłby kabel 2 x RCA - 2 x RCA ?

 

http://www.onstage.pl/index.php?products=p...&prod_id=88

 

Mój zestaw: NAD C355BEE + Focal 807V

 

Załączam jeszcze zdjęcie mojej HD2, abyście mogli zaznaczyć najlepszą konfigurację op-ampów.

 

http://i46.tinypic.com/u4p5l.jpg

 

Z góry dzięki za pomoc :)

 

Proszę o odpowiedź.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Osobiście uzywałem 2xOPA2604 + AD8022 (AD8022 tam bliżej wyjść RCA). Większe zmiany daje raczej wymiana elektrolitów czy głębsza ingerencja w zasilanie, choć i to nieco zmieni brzmienie.

Odnośnie kabla to jak masz zbędny grosz możesz kupić kable chinch - chinch... Potrzebujesz aż 5m tego kabla? W sumie różnicy raczej nie uświadczysz, Procab to przyzwoite kabelki.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z tego co wiem po swoim Xonarze delikatną górę i sporo powietrza daje LT1361 także zmontowałbym je z LT1361 na wyjściu i dowalił dwa 2604 na buforze czy jak to się tam nazywa ;) bo 2604 jest słodki i ciepły ale detalami nie grzeszy

Edytowane przez Art385

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Potrzebuję aż 10m tego kabla (wystarczyłoby 6m, ale takich Procab nie robi). Wczoraj specjalnie przeniosłem komputer i podpiąłęm HD2 ze wzmacniaczem kablem IC Tara Labs Prism 300a i.. nie wiem, czy to możliwe, ale chyba było gorzej :/ także jeszcze się zastanowie nad zmianą kabla.

 

Cviek, a jak wypada HD2 w porównaniu z Twoją obecną kartą E-MU? Może zamiast tracić pieniądze na kable i opampy bardziej opłacałoby się kupić coś lepszego?

 

Co myślicie o zewnętrznym DAC'u, np. takim?

 

http://www.allegro.pl/item848025461_dac_be...yka_gratis.html

 

Będzie dużo lepszy od HD2?

Edytowane przez wildchild

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

E-MU to zupełnie inna liga, nie tylko jakościowo ale przede wszystkich całkiem inne brzmienie. Na kartach studyjnych dostajesz bardzo detaliczny przekaz, nie zmącony żadnymi podbarwieniami ze strony sprzętu... Trzeba to mądrze zestawić z resztą sprzętu. Ja słucham na beyerach dt150 które są raczej ciemne i baaardzo żywiołowe (słuchawki takie dziwne) i razem gra to IMO bardzo ciekawie, na tym w kwestii toru słuchawkowego poprzestałem. Osobiście sprzedałbym na twoim miejscu HD2 i kupił coś z półki wyżej (właśnie studyjnej już) albo jeśli nie pasuje ci bardzo detaliczne granie (bądź ze sprzętem się będzie gryzło) to jakiś DAC... Beresford to dość bezpieczny wybór, ale w tej cenie można lepiej... Tylko trzeba wiedzieć czego się szuka.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cviek, fajne masz te słuchafony :D Też w bliskiej przyszłości zamierzam kupić jakieś porządniejsze słuchawki, dlatego zainteresował mnie Beresford ( z tego co słyszałem ma niezły wzmak słuchawkowy). Jaki inny DAC być polecił w podobnej cenie?

 

Myślisz, że E-MU oferowałaby lepszy dźwięk niż Beresford?

 

Osobiście szukam bardziej ocieplnoego dźwięku. Moje kolumny są już wystarczająco detaliczne i gdybym dołożym bardzo analityczną dźwiękówkę, to mogłoby być nieciekawie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@HeatheN:

 

Chyba nie miałeś szczęścia, u mnie na W7 X64 nowe stery bez problemu przeszły (funkcja Update w tym programiku dołączonym), restart kompa i wsio działa.

 

Jedyna zmiana to taka, że na poprzednich sterach jak dawałem ASIO w Foobarze (ten od HD2 ASIO) to mi się Foobar zawieszał, teraz żadnych problemów;

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Odświeżę trochę temat :) Niedawno nabyłem tą kartę, jestem zadowolony :) Ale denerwuje mnie regulacja głośności tylko w sterownikach (Windows 7 32bit, najnowsze sterowniki wersja 1.08). Ktoś wymyślił jakiś sposób na to?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witajcie.

Z tego względu że hd2 jest 24bitowa (przetworniki) zassałem mad plugin do winampa by mp3 odtwarzać w 24bitach a nie 16stu jak to domyślnie jest.

Ale mam kupę utworów w wav (pcm) i je też bym chciał słuchać 24bit jak to zrobić? Podczas zgrywania trzeba je zgrać 24bitowo czy jak?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tylko jaki jest sens upsamplowania w tym wypadku? Przy kartach SB popularne było niegdyś upsamplowanie do 24bit z jednego powodu - karty te robiły wewnętrzny upsampling a następnie ponowny downsampling czyli coś takiego: 16bit audio -> 24bit -> 16bit (to wypuszczane było przez mixera windowsowego). Problem chyba się rozwiązał z Vistą (chyba bo nie bawiłem się SB nigdy).

 

W Twoim przypadku chcesz na siłę zrobić z 16bit'owego audio 24bit. Tyle, że nic ci to nie da (w jakości dźwięku) ponieważ Prodigy HD2 wyciąga max z pormaty 16/44.1 (chodzi mi tu nie o wierność przekazu, tylko o parametry techniczne czyli SNR, pasmo itd.).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A jak poznać ile bitowy jest mp3 / wav ? Da sie to jakoś odczytać?

Właśnie przestawiam 8/16/24/32 i nie słyszę różnicy w dźwięku... No na 8 czuć że gra inaczej ale czy "gorzej" to nie wiem, tak jakby płycej.

Jak sprawdzić ile bit ma utwór domyślnie?

I skoro nie ma sensu ustawiać 24/32 bit to po co niektóre strony sprzedają kodeki do winampa które umożliwiają 24bit jako coś super ekstra odlot i podobnie z fobarem czytałem opinie foo ma 24bit winamp shit bo tylko 16? Bujda?

Edytowane przez Tal-Rash

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tylko jaki jest sens upsamplowania w tym wypadku? Przy kartach SB popularne było niegdyś upsamplowanie do 24bit z jednego powodu - karty te robiły wewnętrzny upsampling a następnie ponowny downsampling czyli coś takiego: 16bit audio -> 24bit -> 16bit (to wypuszczane było przez mixera windowsowego). Problem chyba się rozwiązał z Vistą (chyba bo nie bawiłem się SB nigdy).

 

W Twoim przypadku chcesz na siłę zrobić z 16bit'owego audio 24bit. Tyle, że nic ci to nie da (w jakości dźwięku) ponieważ Prodigy HD2 wyciąga max z pormaty 16/44.1 (chodzi mi tu nie o wierność przekazu, tylko o parametry techniczne czyli SNR, pasmo itd.).

 

Upsamling to zmiana częstotliwości próbkowania w górę. Nie ma to nic wspólnego z rozdzielczością, o której Ty piszesz. Za czasów SB nie chodziło o zmianę bit-depth do 24bit, a software'owy upsampling do 48kHz, żeby zapobiec kulawemu sprzętowemu w DSP karty.

 

Tal-Rash

Daj spokój z 24bit. Nie ma to praktycznie sensu, chyba, że korzystasz z systemowej kontroli głośności lub wtyczek DSP, wtedy to i owszem. 24-bitowe pliki najprościej rozpoznać po ...rozmiarze :)

 

Przykład:

Directory of D:\music\Blood, Sweat & Tears - Blood, Sweat & Tears (1969) flac2.0 192-242010-07-20  12:23    <DIR>          .2010-07-20  12:23    <DIR>          ..2010-07-06  18:59       179˙601˙452 - 01. Variations On Theme By Erik Satie (1st and 2nd Movements) adapted from 'Trois Gimnopedies'.wav2010-07-06  17:17       360˙087˙596 - 02. Smiling Phases.wav2010-07-06  18:41       218˙529˙836 - 03. Sometimes In Winter.wav2010-07-06  18:45       212˙926˙508 - 04. More And More.wav2010-07-06  18:03       284˙000˙300 - 05. And When I Die.wav2010-07-06  16:54       409˙927˙724 - 06. God Bless The Child.wav2010-07-06  18:04       284˙000˙300 - 07. Spinning Wheel.wav2010-07-06  17:56       297˙566˙252 - 08. You've Made Me So Very Happy.wav2010-07-06  15:39       933˙838˙892 - 09-10. Blues - Part II & Variations On Theme By Erik Satie (1st Movement) adapted from 'Trois Gimnopedies'.wav2010-07-06  15:36     1˙613˙955˙116 - 11-12. More And More (live) & Smiling Phases (live).wav              12 File(s)  4˙794˙433˙990 bytes               2 Dir(s)  455˙460˙831˙232 bytes free

Tutaj z kolei odtwarzanie z 16-bitową rozdzielczością nie ma sensu :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kupiłem ostatnio kartę Audiotrak Prodigy HD2 i chciałbym wymienić w niej Opampy.

 

Czy lepiej zastosować konfigurację opampów z wersji Gold, czy też wszystkie 3 wymienić na Burr Browny ?

Które z tych Opampów są najlepsze(OPA627, 2107, 2604, czy 2134) ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chodzi o konfigurowanie oampów to nikt chyba nie pomoże bo kazde ucho lubi co innego. Najlepiej eksperymentować...

Mam pytanie. HD2 jest pod PCI. Jeśli kupię mobo która nie ma PCI a same pciE to karty nie wsadzę? Nie ma jakis przejściówek czy coś?

Masakra znaleźć dobra mobo z PCI pod i7.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Audiotrak Prodigy HD2 Adv. 2xOPA2804AP + LM4562NA (1851371561) - Aukcje internetowe Allegro

 

to NIE jest okazja i uważajcie nie dajcie się nadziać ^^ ta karta u producenta kosztowała 200 pln + przesyłka do polski gratis ! teraz jej nie widzę na ebayu może się im skończyły ale nie dajcie się nadziać bo karta nie warta swojej ceny.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie



×
×
  • Dodaj nową pozycję...