Skocz do zawartości
Misyo

Jak Zainstalować Win Xp Na Lapsie Na Nforcie?

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

 

Kupiłem ACERA 7520. System ma preinstalowaną Viste... 20 minut zabawy... i decyzja ze chce XP.

usunąłem wszystkie partycje (recovery też). Xp zainstalowane.. przechodzę do steroników... i tu muka...

 

Laptop jest na chipsecie nvidia 630m plus zintegrowana grafa 7000m.... Ściągnąłem wszystkie możliwe stery pod xp ze strony nvidia i niestety sterownik nie znalazł urzadzeń.. i sie wywalił.

 

Czy są stery do tego chipsetu (w sumie nie rozpoznało mi 8 urządzeń w tym koprocesor ;-) na xp?

 

No i druga sprawa. Wrzucam płytkę Visty (na płycie napisane ze jest 6 języków w tym polski) a instalka windy pokazuje tylko ENGLISH.... Jeżeli nie będzie sterów do chipsetu pod xp to musze wrócić do Visty.. tylko jak pl zainstalować?

 

Przy okazji jak odzyskać/zrobić partycje recovery?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

proponuje skorzystac z microsoft update - z tego co napisano np na stronie sony supportem nowych urzadzen pod xp (dedykowanych viscie) ma sie zajac sam MS. co z tego wyjdzie nie wiadomo. Wiadomo natomiast po co Vista i office 2007 sa tak niekompatybilne z programami z poprzednich platform - kasa. MSowi po prostu zalezy na sprzedaniu nowego systemu zamiast za darmo (z wyjatkiem VL) supportowaniu starego.

 

Jesli Ms update nie znajdzie ci sterownikow proponuje w menadzerze urzadzen sprawdzic nazwy znakow zapytania (trzecia zakladka- u mnie sie details nazywa bo pracuje na ang wersji)

 

np: FUNC_02&VEN_11C1

 

takowa nazwe do google i szukac szukac.

 

Nie poddawaj sie bo vista to straszny szajs ;-)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Niestety nic nie znalazł. Ani update ani google. Po prostu nVidia nie zrobiła driverów d swojego chipsetu pod XP... liczę, że to tylko chwilowa wtopa...

 

Na szczęście to nie mój laptop. Sam Acera bym nie kupił... Teściowej wziąłem 2 tygodnie temu toshibe. Format, xp... i śmiga ślicznie....

Edytowane przez Misyo

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Niestety nic nie znalazł. Ani update ani google. Po prostu nVidia nie zrobiła driverów d swojego chipsetu pod XP... liczę, że to tylko chwilowa wtopa...

 

Na szczęście to nie mój laptop. Sam Acera bym nie kupił... Teściowej wziąłem 2 tygodnie temu toshibe. Format, xp... i śmiga ślicznie....

Zrobila :>

 

 

Wbijaj na LaptopVideo2Go.com

 

 

Tam masz instrukcje jak zainstalowac drivery z normalnych sterownikow do mobilnej karty i ktore beda najodpowiedniejsze.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...