Skocz do zawartości
Eladril

Kupno Kompa.. Za Granicą!

Rekomendowane odpowiedzi

.: WSTĘP :.

Uprzedzam że ten tekst może być ciut długi, po prostu chce dobrze opisać jaki komputer potrzebuje, a kupno kompa dla mnie to duże 'przedsięwzięcie', bowiem za moją własną kasę zarobioną w wakacje :P chciałbym aby chodziły na nim gry na full detalach przynajmniej do następnych wakacji, choć wiem że za 3 000zł cudów się spodziewać nie można.

 

1) Komputer będzie służyć w sumie do wszystkiego - lecz z naciskiem na gry. Wiadomo, komp który jest dobry do gier jest też dobry do internetu czy filmów :) Czasem bawię się w photoshopie, ale jest to jak na razie czyste amatorstwo więc komputera do grafiki przystosowanego nie potrzebuje.

 

2) Prawdopodobnie będę go podkręcał. Nigdy tego nie robiłem (no, nie licząc atitoola ale w nim wystarczyło kliknąć 1 button i samo się wszystko podkręciło..), ale mam ambicje się nauczyć i kręcić :) może nie na początku, ale gdy poczuje już lagi w now(sz)ych grach, to myślę że będzie trzeba. Zaczne od procka, potem grafika i ramy (czyli wszystko). Ofc jeśli dam rade : P

 

3) W temacie tym, będę często porównywał zestawy Sysaka (czy też moje propozycje) z zestawami z lipcowego CDA. Dlaczego lipcowego? bo to najnowszy numer jaki mam, a za granicą (bo komp jest składany we Włoszech) nie mam jak zakupić najnowszy numer. Związku z tym, wszystkie części jakie będziecie mi proponować muszą się znajdować na http://www.trovaprezzi.it - jeśli tam nie ma to nie ma praktycznie nigdzie we Włoszech. Niestety jest tu (bardzo) mały wybór w częściach, a z Polski zamawiać mi się nie opłaca (i nie chce :P). Ceny jednak są bardzo zbliżone, zazwyczaj jest to +/- 20zł. Drożej wychodzą tylko tańsze części (obudowa, zasilacz, napęd) jednak nie dużo. No i.. muszę doliczyć z 60€ na same przesyłki, niestety są bardzo drogie :( Myślałem nad kupnem w jednym sklepie, ale chyba mi się to zbyt nie opłaci..

 

4) Proszę o niewypowiadanie się osób które nie są pewne tego co mówią, lub po prostu się nie znają. No offence - po prostu mi zależy na złożeniu czegoś dobrego ;] I proszę o argumentacje, jeśli nie zgadzacie się z moimi częściami. Bo takie 'weź to a nie tamto' to mi nic nie mówi a tym bardziej mnie nie przekonuje :<

 

.: PODZESPOŁY :.

Płyta główna - tu nie wiem co wybrać. Myślę nad ABIT AB9, MSI P35 NEO2-FR, lub ASUS P5B Intel P965(propozycja z CDA). Nie wiem w sumie jednak czym one się różnią, na mobo chce przeznaczyć maxymalnie 400zł, więc doradźcie mi coś w tej cenie :) Duży wpływ ma dostępność we Włoszech, bo tego MSI praktycznie nigdzie nie ma. SLI czy Crossfire nie potrzebuje, mało opłacalna technologia (tylko dla bogaczy, imo).

 

Procesor - tu mam mały dylemat. Zastanawiam się nad e4300 i jakimś modelem z wyższej półki, np. e6300 (4mb cache). Testy które czytałem dowodzą, że te 2mb cache w sumie tak dużej różnicy nie robi, ale domyślnie szybszy model uda mi się lepiej podkręcić, prawda? i tyle czasu po premierze c2d, przecież nie będę kupował najtańszego modelu :) (dylemat mam dlatego, że e4300 podkręcone do @3Ghz ma praktycznie taką samą moc jak e6850, który kosztuje 2-3x tyle). Nad AMD się w ogóle nie zastanawiam, nawet nie próbujcie mnie przekonać xD Może jakiś quad? ostatnio bardzo potaniały.. ale wtedy nie wiem czy starczyłoby mi kasy na wybraną karte graf (patrz niżej).

 

Pamięć RAM - myślę po prostu nad czymś markowym. Pewnie Geil'e lub OCZ'y. 2gb, 800Mhz, te z zestawów Sysaka wyglądają bardzo fajnie, ale są słabo dostępne we Włoszech (tym samym wyższa cena) i kosztują bodajże 100zł więcej niż w Polsce, więc byłoby dobrze gdybym wziął coś innego zamiast nich. Do goodramów jakoś przekonania nie mam, tanie i nie bez powodu pewnie :P Więcej niż 2gb brać nie będę, bo ramy mają być na dualu - więc mogę wziąć 4gb, ale wtedy musiałbym mieć viste (lub win xp64) czego nie chcę.. poza tym po co aż tyle. Bedzie potrzeba to sie dokupi :) Więcej niż 800Mhz też brac nie będę, słyszałem już od różnych osób że lepiej dokupić tą kostkę więcej niż kupować bardzo drogie pojedyncze ramy. Po prostu wychodzi wydajniej.

 

Karta graficzna - czuję że tu będę miał dużo różnych propozycji. Prawie na pewno kupię jednak Geforca 88GTS 320mb - takiego jakiego proponuje Sysak (tylko innego producenta, najtańszy z tego co się orientuje jest XFX - dobre to będzie? konkretnie chodzi mi o tego). Wersja 640mb czy też radeon 2900xt jest zbyt drogi, jest to prawie 100€ więcej.. choć może dołożyłbym tyle gdybym kupił e4300. Gram w rozdzielczości 1280x1024 (natywna dla lcd 19'') więc mimo wszystko myślę, że ten 88gts 320mb wystarczy. Z tym radeonem za to słyszałem że jest dużo problemów, nie odpala niektórych gier, tnie po włączeniu AA, ma duży pobór mocy itp więc raczej nie. 88gtx to już w ogóle odpada ;) zbyt drogi. Tańszych kart znowu tez nie chcę.. wiem że to takie 'dopłacanie za dx10', ale jak już wspomniałem kompa przez jakiś (dłuższy) czas modernizować nie będę, więc musi być porządna karta. Zresztą taką poleca Sysak : )

 

HDD - zapewne jakieś 250GB proponowane przez Sysaka, może 320GB ale po co.. wole mniejszy dysk ale lepszy. Tylko czemu 8mb cache? nie lepiej 16? Jeszcze żeby dysk miał zapis prostopadły (tak jest ponoć lepiej), nie wiem jak z tym WD proponowanym przez Sysaka. W ogóle słyszałem że głośne to ;) może Samsunga jakiegoś? Samsungi są ciche. No nie wiem, doradźcie coś xP

 

Napęd DVD - tu nie mam preferencji. Wiem że za 100-130zł będzie już dobry napęd, żadnych super-dodatków nie potrzebuje. Żeby tylko pasował do obudowy, a o tym za chwile.

 

Zasilacz - no i tu mam właśnie największy problem.. nie dlatego że nie wiem co wybrać, tylko że żadnego porządnego zasilacza nie ma we Włoszech :< Huntkey'ów nie ma w ogóle, chiefteki wychodzą drogo. Nie wiem też jak ma się kwestia z 'kompatybilnością' z obudowami - żeby się nie okazało że dany zasilacz jest za duży! Więc czekam na propozycje. Jeśli będzie potrzebny mocniejszy zasilacz niż 450W (bo jak pisałem, będę podkręcał - lub chociaż próbował podkręcić ;p) to proszę o tym napisać (jeśli jednak nie będzie - to nie chce się narażać na niepotrzebne koszty ;))

 

Obudowa & Chłodzenie - tu też mam problem. Obudowa myślę wstępnie że może być CoolerMaster 330 (czy jakos tak ;p) a chłodzenie.. nie wiem. Coś taniego i dostępnego we Włoszech (na procesor raczej tylko).

 

------

Na to wszystko mam maxymalnie 870€, czyli około 3 300zł. Licząc 60€ na przesyłki jest to 3 027zł, więc liczmy 3 000zł. Mam nadzieje że Was nie zanudziłem :)

 

ps

ah, zapomniałem. Będę to składać sam, własnymi rękoma - nie raz otwierałem skrzynkę i przestawiałem ramy czy odkurzałem wszystkie części, ale nigdy nie demontowałem wszystkiego i nie montowałem od nowa. Byłoby miło gdyby ktoś bonusowo dorzucił mi tutorial (najlepiej video) typu 'zrób to sam' ;)

Miałem czekać na wrześniowe zestawy Sysaka, ale chyba aż tak bardzo się różnić nie będą prawda?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mobo - Foxconn P35A będzie najlepszy

proc - polecam E2140 i chłodzenie jakieś ;)

ram - a macie tam Goodram PRO / A-Data Extreme Edition ?

grafika - ja proponuję czekać jeszcze 2 miechy na nowe grafiki i obniżkę cen

hdd - to 8 mb cache dodatkowo mało Ci da ...

dvd - może to coś z mojego siga :D cenię sobię

zasilacz - a BeQuiet Straight Power są w Italii ? jak nie to może jakiś link do sklepu czy coś

obudowa - a budy Chieftec tam są? Na procka - Tacens Gelus PRO ? Scythe Infinity ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

kurde absolutnie się nie zgadzam z tym co napisałeś ;p przede wszystkim dlatego, że nie poparłeś tych części żadnymi argumentami.

 

plyta - Foxconn P35A? pierwsze słysze.

proc - e2140 - za słaby.. do kompa za 3k taki słaby procek? odpada.

ramy - są A-data myśle, goodramów nie ma.

grafa - na grafe czekać nie będę (tak można czekać wieczność), kompa kupuje najdalej za tydzień.

hdd - w sumie to nie wiem bo się nie znam ;)

dvd - jak polecasz to może się skuszę.

zasilacz - niestety nie ma.

obudowa - są chieftec'i, ale zbyt mi sie nie podobaja, sa duze i jakies.. za proste ;p choć wiem że to 'marka' jeśli chodzi o sprzęt tego typu. ale nie chce znów wydać fortuny na obudowe np. taki chieftec dragon silver jest zbyt drogi :>

zasilacz - ten tacens to chyba to? scythe infinity też jest, ale w cenie 48€ + pewnie 10€ przesyłki, czyli zbyt drogo jak na samo chłodzenie wg. mnie ;] bo to na sam procek, right?

 

Dzięki, czekam na dalsze propozycje :)

 

//

tych adatów tez nie ma :< tzn znajduje 3 linki 2x512, i 1 link 2x1gb który nie działa :f chociaż na chama może gdzieś bym znalazł, może na ebayu.

Edytowane przez Eladril

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

plyta - Foxconn P35A? pierwsze słysze.

W sumie jest to jedna z lepszych płyt na 775 w tej cenie - w necie jest sporo recenzji - google nie boli ;)

proc - e2140 - za słaby.. do kompa za 3k taki słaby procek? odpada.

Delikatne OC i po sprawie - bez zmiany napięcia do 2,5 GHz bez stresu dolecisz a nawet wyżej.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dobra ale dla mnie to ciut za słaby model :) 1mb cache ma choćby. zobaczcie że Sysak poleca e6750 czyli model praktycznie z najwyższej półki ;) myślę że nie bez powodu.

 

a tego foxconna moge troche 'pogooglowac' xP a co powiesz o tym abicie ip 35-e którego masz w sygnie? bodajże miesiąc temu był w 'opcji' w zestawach Sysaka.

 

//

aaa, jest jeszcza ta EVGA 650i Ultra (jakoś tak)? co o niej myślicie? też ponoć niezły kawałek mobo.

Edytowane przez Eladril

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ano Abit jest bardzo fajną płytką. Nie mogę na nią narzekać, chociaż mogła by mieć wszystkie kondensatory Solid a nie tylko te od zasilania procka. Co do EVGA to wydaje mi się, że jednak do procka Intel'a lepiej brać płytę na ichnim chipsecie...

 

No a procek - w sumie to już od Ciebie zależy jaki kupisz... Cache wcale nie jest najważniejszy, oczywiście możesz kupić e6750, ale również może to być e4400, bądź któryś z serii e2x40 a zaoszczędzoną kasę przeznaczysz na kartę graficzną.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

hm, może masz racje. wydaje mi się jednak że procesor i grafa muszą ze sobą 'współgrać', tzn procesor nie może być zbyt słaby w stosunku do grafiki. bo obawiam się że e2140 mógłby być ciut za słaby do tego 88gts (może się mylę, takie jest po prostu moje zdanie)

 

wiem że cache nie jest najważniejszy.. ale ten droższy model ma jeszcze większe FSB? które to wpływa właśnie, nie zawsze ale często, na ilość fps w grach.

Edytowane przez Eladril

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cache nie zrobi az tak duzej roznicy, a z procka luzno 2.6GHz bez zmiany napiecia zrobisz, moze nawet 2.8. Juz nie pamietam, za duzo dzisiaj sie naczytalem bo tez mam zamiar cos taniego kupic, na procku zaoszczedzisz 400zl... a to duza kasa, tylko jeszcze nie wiem jakie ramy :(..

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

między e2140 a e4300 jest ~50€ różnicy, a to za mało żeby dołożyć do czegokolwiek.. nie chce się upierać jak baran przy swoim, gdy każdy poleca mi co innego, ale w CDA jak i w zestawach Sysaka są c2d e4300/e6750 ;]

 

lepiej mi poradźcie jak z innymi podzespołami, procka się jakiegoś wybierze.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

MOBO foxconn ip35a

CPU Intel Core 2 Duo E4300 + scythe ninja plus rev. b

RAM a-data extreme edition 800mhz 2x1gb

GRAFIKA palit 8800gts 320mb

HDD wd3200aaks

DVD-RW Samsung SH-183L SATA/ASUS DRW-1814BLT SATA

Zasilacz HuntKey HK-350AP 450W/Be quiet! straight power 450w/corsair 450w

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@beka

kurde do wydania mam 3000zł a nie 5000zł. ten zasilacz razem z chłodzeniem to koszt prawie 650zł (!!) nie wydam tyle :/

 

@junioor

chyba nie czytałeś zbyt tematu. tych ramów nie moge dostać, z zasilaczy jest tylko ten corsair ale w cenie ciut odstraszającej (~80€) nie da się znaleźć czegoś tańszego? ;p wiecie, wole dołożyć choćby do ramów niż do zasilania czy chłodzenia.

 

do reszty nie mam zastrzeżeń, widze że ten foxconn jest faktycznie dobrą płytą i błąd mój że się nią nie interesowałem. zaraz to nadrobie ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jakies straszne herezje wygadujesz... e21xx sa prawie tak samo wydajne a polowe tansze...

 

Zrobisz jak chcesz - sam niedawno sie zastanawialem skad za granica wzisc dobre czesci... a wiec

 

1. Niemiecki sklep - www. hardwareversand.de > kilkoro znajomych juz kupilo - wszystko w porzadku, szybka dostawa, ladnie zapakowane - prawdziwie po niemiecku... i to w dobrych cenach.

 

a na Twoim miejscu wzialbym na przyklad cos takiego :

 

 

ABIT IP35E, Sockel 775 Intel P35, ATX 81,11 €

Bo to dobra, stabilna i niedroga plyta

 

Intel Pentium Dualcore E2180 "Box", LGA775 79,27 €

Bo na tej plycie i z ninja pojdzie na 3 Ghz bez zajakniecia

 

2048MB DDR2 Corsair TwinX CL 4, PC6400/800 82,96 €

Bo to tani i szybki Ram CL4

 

XFX GeForce 8800GTS 500M, 320MB DDR3, PCI-Express 241,57 €

Bo to 8800GTS

 

HITACHI DeskStar T7K500 320GB SATA II HDT725032VLA360 60,13 €

Bo to jeden z najlepszych dyskow obecnie dostepny (zwlaszcza 320 GB model z uwagi na talerze)

 

Pioneer DVR-212 schwarz SATA bulk 38,82 €

Bo kabelek sata jest fajniejszy od IDE

 

Thermaltake Soprano schwarz VB1000BWS ohne Netzteil 61,93 €

Bo to ladna i tania obudowa

 

ATX-Netzteil Corsair 520W 520 Watt 83,60 €

Bo to jeden z najlepszych zasilaczy na rynku

 

Scythe Ninja Plus Sockel 478,775,754,939,940 38,70 €

Bo to jeden z najlepszych coolerow cpu

 

Suma: 768,09 €

 

Ewentualnie jak juz bardzo sie upierasz i chcesz to zamiast E2180 doloz Intel Core 2 Duo E6320 Tray 4096Kb, LGA775, 64bit - 144 euro

 

Suma: 832 E

 

Wysylka do Wloch - 30 euro.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dzięki za rozpisanie się, fields ;) taki zestaw mi się podoba, no oprócz procka (uparłem się :P) i dysk hitachi, hm.. no nie wiem. obudowy nie znam muszę się jej przyjrzeć. e6xxx być nie musi, może być ten e4300 ;) ramy już wyczaiłem na ebayu, są i a-daty, OCZ'e i te korsarze chyba w tej samej cenie. nie wiem co lepsze ;)

 

@up

szukam wszystkiego na trovaprezzi.it - strona wygląda ubogo, ale jest to najlepsza 'porównywarka cen', zawiera tez chyba wszystkie sklepy on-line. zasilacz po włosku to alimentatore.

 

//

kurcze naprawdę dobry ten niemiecki serwis. tylko troche cienko z gwarą, jak coś się zepsuje :<

 

I mam pytanie co do tego Foxconna. bo skoro

Pamięć	4 sloty Dual DDR2-533 / 667 / 800
to znaczy że pamięci nie będę mógł podkręcić np. na 1066Mhz? wydaje mi się że w tej cenie [do 400zł] są mobo które to oferują.

 

i co znaczy że

Niestety, poległy pamięci OCZ Platinium XTC PC2-6400.

(w tym) teście?

i czego to wina? specjalnie się nie rozpisali ;/

Edytowane przez Eladril

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

MOBO foxconn ip35a

CPU Intel Core 2 Duo E4300 + scythe ninja plus rev. b

RAM a-data extreme edition 800mhz 2x1gb

GRAFIKA palit 8800gts 320mb

HDD wd3200aaks

DVD-RW Samsung SH-183L SATA/ASUS DRW-1814BLT SATA

Zasilacz HuntKey HK-350AP 450W/Be quiet! straight power 450w/corsair 450w

 

 

Gdzie mozna kupic te A-DATA i Foxconna bo nie moge go znalezc na tych stronach ktore znam :(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

MOBO foxconn ip35a

Już któryś temat z rzędu gdzie wciskasz ludziom tego Foxconna, a nawet nazwy nie umiesz zapamiętać.

 

szukam wszystkiego na trovaprezzi.it - strona wygląda ubogo, ale jest to najlepsza 'porównywarka cen', zawiera tez chyba wszystkie sklepy on-line. zasilacz po włosku to alimentatore.

Trochę to dla mnie dziwne, że nie szukasz pomocy na włoskim forum. Tam też są tacy co wiedzą co dobre, a przede wszystkim wiedzą co dobrego można kupić u nich w kraju.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@up

właśnie że nie specjalnie. nie ma for gdzie ludzie naprawdę się znają. zreszta u mnie z włoskim tez nie najlepiej :D nie umiałbym się pewnie dokładnie zapytać , tak jak tu.

 

Zrobiłem małe podsumowanie. Poczytałem jeszcze trochę, i jestem prawie pewny że kupie w tym niemieckim serwisie. Więc:

 

1) MOBO - Foxconn P35A - bo ten Abit jest chwilowo niedostępny, a na jakimś teście obie płyty dostały 8/10 więc się szczególnie nie zastanawiam. Ten Foxconn ma niby lepszy dźwięk, zawsze coś.

 

2) CPU - C2D e4400 - bo e4300 nie ma w tym sklepie. Do tego E21xx nie mam przekonania. Droższego proca raczej nie potrzebuje, szkoda dokładać kasy żeby mieć te pare fps więcej, czy lepsze osiągi w kompresji etc (i tak się tym nie zajmuje). Jest jeszcze jedna rzecz. Czym różni się wersja TRAY od BOX? Chłodzeniem bodajże (tray go nie ma)? Bo jeśli kupię te chłodzenie (pkt 9) to ten BOX jest zbędny prawda?

 

3) RAM - 2048MB DDR2 Corsair - bo większości pamięci tam nie ma (a-data, goodram, geil), OCZ mają ponoć problemy z tą płytą, a Patriotów chwilowo nie ma w magazynie (a po co czekać? :P i tak się chyba niczym nie różnią)

 

4) GRAFA - XFX 8800 GTS 320mb - byłem na niego już dawno zdecydowany. Po prostu go chce xD

 

5) HDD - chyba ten WD 3200aaks - prezentuje się nieźle, w testach wypada dobrze. 320gb to już coś :) Nie jestem jeszcze na 100% zdecydowany, ale myślę że będzie good.

 

6) DVD - ten Pioneer DVR-212. W końcu to tylko napęd dvd, w tych czasach wszystko jest w sumie (za tą cene) zbliżone. Akurat jest dostępny.

 

7) Zasilacz - BeQuiet Straight Power 450W - liczę na cisze, a BQ to renomowana marka, więc mi się podoba. 450W powinno starczyć, prawda?

 

8 ) Obudowa - nie wiem. Wymyślę coś taniego. Tu już raczej nie ma się nad czym rozwodzić, zbyt wysoka czy za długa to ja już sam sprawdzę czy pasuje. Bo chyba rozmiar zasilacza czy innych komponentów nie może przeszkadzać (w więszkości przypadków)? WAŻNE!

 

9) Chłodzenie - Scythe Ninja Plus - bo wydaje sie dobre i jest dostępne.

 

I tyle. Jak macie jeszcze jakieś sugestie to pisać ;)

Edytowane przez Eladril

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tray - krótsza gwara i brak coolera . BOX - gwara 3 lata i cooler

 

buda - jak będzie za mała to może nie wejść grafa albo być tam goorąco, bo za mały przepływ powietrza

 

reszta - good

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

OK, jeśli ten e4400 z BOX będzie jeszcze jak złoże zamówienie (bo została ostatnia część, a całą kasę będę miał za dzien/dwa/trzy) to go zamówie ze względu na gware, a jak nie to wezme wersje tray ;) krótsza gwarancja czyli? o ile krótsza?

 

Obudowa myślę Coolermaster Elite 330 lub Thermaltake Soprano. W sumie ta 2-ga jest 2x droższa, na obudowe przeznaczyć chce powiedzmy 60€ (~220zł) więc jak macie jakieś propozycje to walić. Co do wielkości skrzynki - przecież nie musi być duża, wystarczy że będzie miała dobre chłodzenie :) (dużo szparek ;p)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

TT czyli? Ten Aerocool zajedwabisty.. tylko czy w środku jest dość miejsca itp? bo recenzji skrzynek chyba na necie nie ma :P i jak się tam kurde napędy montuje : o

 

EDIT

juz widze jak to się otwiera. ale czy ta 'turbina' z przodu nie powoduje dodatkowego hałasu? :/

Edytowane przez Eladril

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ta "turbina" nie powoduje duzo halasu, ale za to pobiera duzo kurzu. ogolnie obudowa jest dobra, przeplyw powietrza nienaganny :P sam ja mam i jak narazie (3 miesiace) sprawuje sie bdb,

Dzięki za opinie :) a jak oceniasz ją wizualnie? nie jest podświetlana prawda? dobrze chłodzi podzespoły? a ta turbina - pewnie słychać ją w nocy, sprawdzałeś czy nie przeszkadza spać? (często ściągam w nocy filmy, i choć mi to specjalnie nie przeszkadza to inaczej jest w przypadku mojego współlokatora pokojowego ;/)

 

Rozumiem że ten 88GTS zmieści się bez problemu? Jeszcze pytanie z innej beczki - jako producent kart graf, lepszy jest Gigabyte czy XFX (w tej samej cenie są)?

Edytowane przez Eladril

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za opinie :) a jak oceniasz ją wizualnie? nie jest podświetlana prawda? dobrze chłodzi podzespoły? a ta turbina - pewnie słychać ją w nocy, sprawdzałeś czy nie przeszkadza spać? (często ściągam w nocy filmy, i choć mi to specjalnie nie przeszkadza to inaczej jest w przypadku mojego współlokatora pokojowego ;/)

 

Rozumiem że ten 88GTS zmieści się bez problemu? Jeszcze pytanie z innej beczki - jako producent kart graf, lepszy jest Gigabyte czy XFX (w tej samej cenie są)?

tez sciagam, i jakos nie mam problemow ze snem :P

jest podswietlana, tzn cooler z przodu ma 4 niebieskie diody, ale skutecznie oswietlaja w nocy wiekszosc obudowy :)

nie bierz gigabajta, jak juz masz brat 88gts to XTX, EVGA, Palit :)

Edytowane przez TeLe

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No to OK, taki zestaw już chyba zostanie. Może jak w magazynie się pojawią Patrioty to jednak je wezmę, wydają mi się bardziej znane. Tak samo napęd, jak się pojawi sh-183L to wezmę a jak nie to może zostać ten Pioneer ;)

 

Jeszcze tylko małe pytanko - czy te chłodzenie (Scythe Ninja Plus) będzie wystarczające przy taktowaniu procka na @3/3,2Ghz? i czy na pewno będzie kompatybilne z tym Foxconnem? Właśnie widze że dostępny jest wcześniej wspomniany ABIT IP35-E (dostawa 19.09) ale chyba zostane przy Foxconnie :)

 

Dziękuje wszystkim za porady, zobaczymy się za rok XDD (zmiana pewnie na Penryna i grafe z serii 9)

 

Czekam jeszcze na ewentualne porady czy propozycje zmiany.

 

edit:

no i k*rwa sprzątnęli mi tego Aerocool'a sprzed nosa -.- nie mają już na stanie.. ale może się pojawi.. a jak nie to gdzies w Italii może.

Edytowane przez Eladril

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...