Skocz do zawartości
yaCaa

Nowy Sprzęt Pomocy!

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. moj tata wpadl na genialny pomysł kupna sobie ( czyt. MI ) nowego komputera. :D

 

mysle nad czyms pod AM 2.

 

potrzebuje tania i dobra płyte ktora obsługuje SLI i tu nie mam zadnego pomysłu:/

 

procek Myslalem nad czyms takim - http://www.komputronik.pl/Procesory/AMD/At...pelny,id,31760/

 

ram to chyba obojetnie jaki DDR2 1GB

 

Dysk byle jaki wystarczy 80 GB

 

no i karta graficzna myslalem o czyms takim :

http://www.allegro.pl/item239655214_palit_...onic_dx10_.html

 

 

pomożcie cos doradzic :) pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ile masz na to wszystko kasy? Ja mam 1000zl i osobiscie biore E2140, nie polecalbym AMD ;D

tylko AMD wchodzi w gre. z kasa to jest tak ze ile bedzie potrzeba tyle wykombinuje ale chcem zeby to bylo w miare jak najnizszym kosztem.

 

dlaczego nie?

 

biostar tf560 a2+

athlon x2 3600+ na jadrze brisbane

1gb kingston 667

dysk - wd1600aajs

palit 8600gt sonic+

zasilacz - amacrox warrior 400w

 

w sli sie nie pchaj bo sie to poprostu nie oplaca.

ta opcja mi sie podoba. ale chyba jednak chcem pchac sie w SLI. no i jaka jest roznica miedzy pamieciami 677 a 800 ? nie lepiej kupic szybsze ? i czy wazne jakie bedzie jądro w procku ? czy sa jakies inne niz to co podałes ?

 

a no i do zestawu nie licze zasilacza bo juz mam. dzieki za odpowiedzi pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

NIE OPLACA SIE PCHAC W SLI! potem sobie sprzedaz ta karte co teraz masz i dolozysz do nowej.

mozesz mnie posluchac albo nie, twoj wybor. jestesmy tu po to zeby pomagac, co nie?

 

te ramy spokojnie dokrecisz do tych 800mhz i nie ma po co przeplacac.

 

co do procka to tak - sa na innych jadrach, WINDSOR - zbudowane w technologi 90nm i PODOBNO gorzej sie kreca. wedlug mnie lepiej wziac na jadrze BRISBANE - wydzielaja mniej ciepla i maja wiecej keszu (cache l2).

 

pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

kurde bylem w moim sklepie komputerowym gdzie zawsze kupuje i oni mnie przekonuja jednak do C2D. i rzeczywiscie chyba maja racje.

 

wezme chyba E2140 + plytke Gibabyte na ktorej przy mnie w sklepie podkrecil tego e2140 z 200x8 do 333x8 bez podnoszenia napiecia.. dla mnie rewelacja tymbardziej ze mial boxowy cooler z odlaczonym wentylatorem bo mowil ze nie potrzebny! szok. do tego 1 gb ramu i 8600gt sonic.

 

jak myslicie dobry wybor ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

kurde bylem w moim sklepie komputerowym gdzie zawsze kupuje i oni mnie przekonuja jednak do C2D. i rzeczywiscie chyba maja racje.

 

wezme chyba E2140 + plytke Gibabyte na ktorej przy mnie w sklepie podkrecil tego e2140 z 200x8 do 333x8 bez podnoszenia napiecia.. dla mnie rewelacja tymbardziej ze mial boxowy cooler z odlaczonym wentylatorem bo mowil ze nie potrzebny! szok. do tego 1 gb ramu i 8600gt sonic.

 

jak myslicie dobry wybor ?

Aktywne chłodzenie proca MUSI być jak kręcisz. :P A reszta ok, ale Sonic+ nie Sonic. :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Do 2.8ghz bez podnoszenia napiecia ten procek powinien pojsc, to ze na chwile nie bylo wiatraka nie znaczy ze wogole jest niepotrzebny, chcial koles Cie zafascynowac, nie wiem czy brac gigabyte, ale ostatnie moje przezytki mowia mi ze nie pozatym ludzie strasznie sie rzucaja na msi i foxconna, a 333fsb to moze kazda mobo zrobic, mojego braciszka neo-f zrobil 480 i chyba ram wymiekl co znaczy ze neo-fr bedzie jeszcze lepsza ;d zreszta na necie byly testy i obie plyty luzno robia fsb 530 i to neo-fr dostawal rekomendacje zawsze.. trudny wybor ale raczej wezme neo-fr bo stprawdzona firma a foxconn to tak dziwnie sie kojarzy ;d

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Aktywne chłodzenie proca MUSI być jak kręcisz. :P A reszta ok, ale Sonic+ nie Sonic. :P

zgadza sie Sonic + 625/1800. ;)

 

 

Do 2.8ghz bez podnoszenia napiecia ten procek powinien pojsc, to ze na chwile nie bylo wiatraka nie znaczy ze wogole jest niepotrzebny, chcial koles Cie zafascynowac, nie wiem czy brac gigabyte, ale ostatnie moje przezytki mowia mi ze nie pozatym ludzie strasznie sie rzucaja na msi i foxconna, a 333fsb to moze kazda mobo zrobic, mojego braciszka neo-f zrobil 480 i chyba ram wymiekl co znaczy ze neo-fr bedzie jeszcze lepsza ;d zreszta na necie byly testy i obie plyty luzno robia fsb 530 i to neo-fr dostawal rekomendacje zawsze.. trudny wybor ale raczej wezme neo-fr bo stprawdzona firma a foxconn to tak dziwnie sie kojarzy ;d

 

zafascynowac to mnie raczej nie chcial ale fakt jest taki ze mial odlaczony i go nie uzywal ale to juz jest jego sprawa ;)

 

w jakiej cenie sa te plyty o ktorych mowisz ? on mi tam polecał jakiegos gigabyte tylko nie pamietam modelu za 350 zł.

zaproponujecie cos innego lepszego w tej cenie lub tanszego ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a ja bym cie dalej probowal namowic na am2. wiesz ze amd tez mozna podkrecic? wiec nie wiem co cie tam tak zafascynowalo.

 

jezeli juz naprawde sie uprzesz przy c2d to bierz plyte glowna na chipsecie p35 i nic innego. nie daj sie wyru**** sprzedawcy!

 

pozdrawiam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Budżet z tego co widzę nie jest jednoznacznie określony. Ale ja też polecę C2D (chociaż sam mam Athlona X2), bo trochę droższym kosztem można mieć po prostu wydajniejszy komputer. Jeśli chodzi o płytę główną, to ostatecznie można wziąć jakiegoś Gigabyte na 965P.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

kup selekta od Lanca/Sectora i MSI p35 ;] eot ;)

 

 

a kolegów dla co tak odradzają SLI taki news ;)

żadna obecnie karta nie da takiej wydajności jak 2x86gt za takie śmieszne pieniądze ;)

bo jest taniej o 300 pln od 88gts 320 a prawie tak samo wydajnie

 

testy ChrisaG to potwierdzają ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

kup selekta od Lanca/Sectora i MSI p35 ;] eot ;)

a kolegów dla co tak odradzają SLI taki news ;)

żadna obecnie karta nie da takiej wydajności jak 2x86gt za takie śmieszne pieniądze ;)

bo jest taniej o 300 pln od 88gts 320 a prawie tak samo wydajnie

 

testy ChrisaG to potwierdzają ;)

tylko pamietaj ze nie wszystkie gry wykorzystuja SLI. a jak masz jedna dobra karte masz pewnosc ze w kazdej grze bedziesz mial wydajny sprzet. w sumie to nie kupuje sie kompa do robienia 3dmarkow tylko do czegokolwiek innego.. i co mi po tym ze 3dmark obsluguje sli skoro w jakies grze bede mial polowe wydajnosci sprzetu.

 

 

 

ile kosztuje ten Foxconn ? niech ktos zapoda linka do jakiegos sklepu gdzie jest on w dobrej cenie.

 

mozecie zapodac jakas plyte glowna zeby byla w miare przyzwoita ale jak najtansza ? zalezy mi zeby zrobic to jak najmniejszym kosztem.

 

Juniorr jasne ze AM2 tez da sie wykrecic.. ale jesli wyciagniesz na C2D 3ghz to niestety ale nie ma jeszcze procka na AM2 ktory mu dorowna nie wspominajac juz o tym ze e2140 kosztuje ~~250 zł.

Edytowane przez yaCaa

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a co powiecie o takiej płycie ? http://komputerowcy.pl/product_info.php?products_id=40460

 

 

albo takie cudo ? ale to jakis kosmos jest :D http://www.allegro.pl/item240815170_nowy_a...x_ddr_ddr2.html

 

albo takie cudenko ;D http://www.allegro.pl/item240545865_asrock...945gc_a2_s.html ? co wy na to?

Edytowane przez yaCaa

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a co powiecie o takiej płycie ? http://komputerowcy.pl/product_info.php?products_id=40460

albo takie cudo ? ale to jakis kosmos jest :D http://www.allegro.pl/item240815170_nowy_a...x_ddr_ddr2.html

 

albo takie cudenko ;D http://www.allegro.pl/item240545865_asrock...945gc_a2_s.html ? co wy na to?

ASrock(cock)om mowimy zdecydowanie N I E

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...