Skocz do zawartości
zero_volt

Znikajacy Wlan W Viscie

Rekomendowane odpowiedzi

Szukalem na forum podobnego problemu ale nie znalazlem, moze ktos mi pomoze.

 

Mam ruter D-Link DIR 615 i sieciowke na usb DWA 140. W kompie plyta ASUS P5B Deluxe z wifi i Vista.

 

Problem polega na tym, ze trace polaczenie bezprzewodowe po 5-10 minutach, lampka na antenie gasnie i koniec. Nie pomaga nic poza wyjeciem anteny z usb i wsadzeniem jej z powrotem, wtedy siec pojawia sie znow.

 

Nie wiem co jest przyczyna, polaczenie na karcie sieciowej plyty dziala bez problemow chociaz jest niestabilne, przez kabel internet smiga ok.

 

Czy to jest problem Visty, czy powinienem wylaczyc sieciowke wifi plyty bo sie zre z karta sieciawa na usb?

 

Macie jakies pomysly?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Raczej jest to problem Visty (słyszałem już o kilku identycznych problemach z kartami WLAN na różnych złączach). Problem występuje głównie przy stosowaniu algorytmu TKIP (czyli WPA/WPA2 + TKIP). Jeżeli możesz to włącz algorytm AES, problem powinien zniknąć :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli możesz to włącz algorytm AES, problem powinien zniknąć :)

Nie pomoglo :(

 

Zauwazylem ciekawa rzecz, komp odlacza sie z sieci po 5-10 minutach "idle". Tak dlugo, jak siedze przed kompem i macham mysza, polaczenie jest ok.

Pomyslalem sobie, ze to moze zalezec od ustawien oszczedzania energii, wiec ustawilem extremalna wydajnosc w ustawieniach zarzadzania energia, Troche sie poprawilo, wczoraj gubilem polaczenie tylko 2 razy.

Dziwne zachowanie, bo nie uzywam laptopa a zwykle pudlo wiec chyba komp nie powinien odlaczac pradu od sieciowki.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...