Skocz do zawartości
ABI-FOX

Bioshock 2

Rekomendowane odpowiedzi

Niestety dopóki nie wyjdzie nowy klocek to tak gry będą wyglądały na PC pomimo że moc dzisiejszych blaszaków pozwala na dużo więcej :(. Wracając do tematu spodziewałem się lepszej grafiki i troszkę mnie ten tytuł odrzuca.

A co ma wydajnosc kloca do grafiki na PC? Miej pretensje, ze devy klada lache i nie chce im sie wypuszczac wersji na PC tak jak powinny wygladac i zeby wykorzystywaly mozliwosci sprzetu. Leca po najmniejszej linii oporu, ale to jest ich wybor, a nie to, ze jedna czy druga konsola ma mniejsza wydajnosc.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja powiedziałbym, że największą graficzną bolączką jest po prostu zastosowany engine, a mianowicie UE 2.5 (to nie jest UE 3.0 tylko 2.5 z paroma zmianami pochodzącymi z UE 3.0). Producent tej gry próbuje chyba zrobić coś na wzór CoD MW, MW2 który jedzie na zmodyfikowanym engine Quake 3, tutaj będą wskrzeszali UE 2.5 ile się da byle tylko zaoszczędzić, raz na nowym silniku, dwa musieliby od podstaw praktycznie wszystko projektować, a tak to wzięli 3/4 z Bio 1 pozmieniali co trzeba pieniążki zaoszczędzone, czas pracy zaoszczędzony = więcej $$ na koncie.

Edytowane przez mastertab

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie warto spekulowac, egzemplarz Bio 2 dzis lub najpozniej jutro powinien wpasc w moje lapy, wiec postaram sie szybko przygotowac recenzje. Jezeli tylko grafika bylaby "minusem" to bedzie spoko :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

to nie spekulacje Caleb ;) ktos sie nie postaral, bo dzisiaj to gre mozesz sobie sam kupic ;) recenzentom powinni to chyba troche wczesniej udostepnic ;)

 

Do tego dziwna sytuacje... niby gra sie bigdaddym, a ta krowa jest slabsza od postaci z pierwszej czesci... takze z czolgiem nie ma zbyt wiele wspolnego ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ktos sie nie postaral, bo dzisiaj to gre mozesz sobie sam kupic ;) recenzentom powinni to chyba troche wczesniej udostepnic ;)

Ba, to jest PL i tutaj to i tak dobrze jak gry sie dostaje w dniu premiery :>

 

Do tego dziwna sytuacje... niby gra sie bigdaddym, a ta krowa jest slabsza od postaci z pierwszej czesci... takze z czolgiem nie ma zbyt wiele wspolnego ;)

A tam, to niby wersja 1.0 wiec inna od tatuskow znanych z pierwszej czesci - mnie to nie razi.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ciekawostka - we wszystkich tematach traktujacyh o poziomie gier, rozwoju rynku itp. wszyscy zgodnym chorem pieja, ze grafika nie jest najwazniejsza, ze wazny jest gameplay i stawianie przez producentow grafiki przed gameplayem jest stawiane jako grzech smiertelny.

Wychodzi gra z lekko neiswieza grafika i co? Prawie kazdy, kto sie tu wypowiada, skresla gre po samych screenach, bo tekstury sa slabe :mur:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

» Naciśnij aby pokazać/ukryć tekst oznaczony jako spoiler « - "Grafika...."
post-112033-1265728885_thumb.jpg
post-112033-1265728914_thumb.jpg
post-112033-1265728925_thumb.jpg

I taka jest cała gra. To ustawienia max. Nie będę się wdawał w polemikę na temat ważności grafiki w grze, bo skrobnąłbym tu posta min. na 4 strony A4. Powiem, tylko że żal mi "graczy" piszących, "a Ci w kółko tylko o grafice?" :lol2: Grafika pochłania najwięcej czasu przy tworzeniu gry komputerowej, bez niej nie ma żadnej gry komputerowej, to jest NATURALNE (tak jak wiele rzeczy w naturze), że o grafice się dyskutuje w przypadku gier komputerowych. Niektórzy mają z tym problemy patologiczne...

@costi
I czemu generalizujesz i próbujesz snuć teorię spiskową wyższości grafiki nad gameplay-em ? Grafika i gameplay to dwie zupełnie różne rzeczy. Nie rozumiem jak można stawiać wyższość grafiki nad gameplay-em i na odwrót. Odwieczne kłótnie "bezrozumnych" graczy. Jedyny fakt jest taki, że gra komputerowa zarówno bez grafiki jak i gameplay-u nie może istnieć (choć co do terminu "gameplay" można się spierać, czy nie oznacza on tak naprawdę wszystkiego co gra oferuje, czyli grafika, audio, mechanika - innymi słowy ocena końcowa). Oba te aspekty się liczą, grafika jak i gameplay powinny być na "odpowiednim" poziomie aby gra komputerowa odniosła sukces i grało się w nią "fajnie". A w mojej opinii zarówno grafika jak i gameplay leżą na tym samym, niskim poziomie. Jedynie udźwiękowienie jest dobre.
Edytowane przez ojejku

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na szczęście klimat i intryga zaszyta w pierwszej części była nie do pobicia przez wiele oczo-jebnych gierek. Mam nadzieje, że dwójka nie będzie gorsza. Ludzie chyba grają by sobie "poszczelać", i policzyć FPS przy okazji. Zero rozumienia gry.

 

Would you kindly...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na szczęście klimat i intryga zaszyta w pierwszej części była nie do pobicia przez wiele oczo-jebnych gierek. Mam nadzieje, że dwójka nie będzie gorsza. Ludzie chyba grają by sobie "poszczelać", i policzyć FPS przy okazji. Zero rozumienia gry.

 

Would you kindly...

... stop "whining around"

 

Grafa taka sama. Mi się podoba. Jak mówiłem wcześniej nie podoba mi się koncepcja grą bigdaddym. Wole słabego człeka z plazmidami i tyle. Z chęcią bym zagrał ale gre najpierw trzeba kupić a tutaj mam dylemat. ;).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

o/t Gregor1230, nie zwalaj wszystkiego na konsole. Spójrz na ME2 albo AC2 (choć tego chyba jeszcze nie ma na pc i długo nie będzie). Albo gdy mówimy o grach stricte konsolowych to oprawie U2, KZ2 albo HR też niczego zarzucić nie można (prócz aliasingu, co przy ekranie >50" daje o sobie mocno znać). Wręcz przeciwnie, to są małe perełki gdy mowa o oprawie A-V.

 

Koniec o/t

Edytowane przez draak

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ciekawostka - we wszystkich tematach traktujacyh o poziomie gier, rozwoju rynku itp. wszyscy zgodnym chorem pieja, ze grafika nie jest najwazniejsza, ze wazny jest gameplay i stawianie przez producentow grafiki przed gameplayem jest stawiane jako grzech smiertelny.

Wychodzi gra z lekko neiswieza grafika i co? Prawie kazdy, kto sie tu wypowiada, skresla gre po samych screenach, bo tekstury sa slabe :mur:

Masz rację, a jakby grafa była cięższa to by płakali, że mają po 25 FPS... Kurva sepcjaliści od grafiki 3D z bożej łaski... Jak się nie podoba to odpalcie se Crysfilisa i sie patrzcie jak krzaki falują... W lewo w prawo, w lewo w prawo - mamo zobacz jak ładna gra, krzaczki jak prawdziwe tylk grzybków zbierać nie można...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na szczęście klimat i intryga zaszyta w pierwszej części była nie do pobicia przez wiele oczo-jebnych gierek. Mam nadzieje, że dwójka nie będzie gorsza. Ludzie chyba grają by sobie "poszczelać", i policzyć FPS przy okazji. Zero rozumienia gry.

Do kogo piejesz? Ja mam przynajmniej jakies podstawy do oceny tej gry. Ty sie wypowiadasz na podstawie pierwszej czesci ktora odstawila ten crap zarowno pod wzgledem grafiki jak i gameplaya. Tam wciagniety po prostu gralem. Tutaj wsiadasz do jakiegos pseudopociagu, patrzysz na deske rozdzielcza i sobie myslisz: "co to k*** jest" :o

 

Masz rację, a jakby grafa była cięższa to by płakali, że mają po 25 FPS... Kurva sepcjaliści od grafiki 3D z bożej łaski... Jak się nie podoba to odpalcie se Crysfilisa i sie patrzcie jak krzaki falują... W lewo w prawo, w lewo w prawo - mamo zobacz jak ładna gra, krzaczki jak prawdziwe tylk grzybków zbierać nie można...

To forum dyskusyjne, jezeli Ci sie nie podoba mozliwosc zabrania glosu przez innych userow na temat danej gry to nie rozumiem po ch tu zagladasz  :blink: Edytowane przez kkNd!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Assassin's Creed 2 za miesiąc...

Gdzieś mi się obiło o uszy, że za pół roku, jeśli za miesiąc to ok. Tak czy inaczej, na klocku kończyłem tę grę w trakcie świąt.

 

@mastah, wiem, że ME2 jest, pisałem o AC2 ;)

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

... stop "whining around"

 

Grafa taka sama. Mi się podoba. Jak mówiłem wcześniej nie podoba mi się koncepcja grą bigdaddym. Wole słabego człeka z plazmidami i tyle. Z chęcią bym zagrał ale gre najpierw trzeba kupić a tutaj mam dylemat. ;) .

osobiscie nie uwazam ze grafa to krok wstecz wobec czesci 1. co do gry big daddym to troszke dziwne ze pada tak latwo jak czlowiek. bo zalatwienie takiego sku w czesci 1 wymagalo troche zachodu.

 

 

 

 

Skandal. W grze Bioshock 2 dzieci są wykorzystywane i mordowane. Małe dziewczynki jak psy szukają narkotyków dla swoich panów

http://www.gazetalubuska.pl/apps/pbcs.dll/...GRY20/870836361

 

 

kocham ten kraj i tych ludzi ;]

Edytowane przez Sarkazm

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

po 60 minutach gry

 

1. Grafika taka sama jak w części pierwszej. Osoby, które twierdzą, że jest inaczej (na minus) poproszę o zrobienie screenów i porównanie w innym wypadku bawimy się w bajkopisarstwo.

2. mechanika gry zdaje się być taka sama jak pierwowzoru choć tutaj zamykać sprawy nie będę bo to raptem godzina czyli początek gry,,

3. Jeżeli spodobała się komuś cz. 1 to i 2 będzie sprawiała radość przynajmniej ja mam takie odczucie. Bo jeżeli ktoś dzieli się postami typu "Bioshock był dobry ale teraz mam taką samą grafikę to puszczam focha i nie gram." No to sorry, pozostaje wam chłopki śledzenie screenów z demek technologicznych.

Edytowane przez LPKorn3324

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hehe to sa mile wspomnienia z gry i zatarty w pamieci wyglad grafiki :D A jak to jest z odswiezaniem starych tytulow po paru latach ktore bardzo nam sie podobaly (takze graficznie)? Wlaczasz gre i O_o o boze, przeciez ta gra wygladala duzo lepiej. Jestem pewny ze w tym przypadku jest to samo, chociaz w bioshock2 nie gralem.

 

ps. myslalem ze to oczywista oczywistosc. Zwlaszcza ze Ci co juz grali twierdza ze grafa jest na poziomie poprzedniej czesci. Uplyw czasu "postarzal" grafe.

Edytowane przez Carson

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To ze Bioshock 2 jest wrecz obowiazkowym kaskiem dla kazdego grywajacego w gry FPP

nie podlega watpliwosci.

Tylko z tego co ludzie piszecie i widze na screenach wnioskuje ze ktos odwalil fuche jak za komuny na budowie.

Jak nikt nie bedzie tego pietnowal ze grafa 2 letnia i gra wyglada jak dodatek a nie samodzielny nowy produkt

to doczekamy czasow ze trzeba bedzie placic za nowy level do gry wypuszczony z laski po roku czasu .

Jak mam placic 25 funow za gre to wymagam , a jak ktos zassie z neta darmoche to jest happy

i kulawa grafika w grze mu nie wadzi ,w szczegolnosci tym co maja starszy sprzet.

 

Sa gusta i Bezguscia

 

Wychodzi na to ze dlugo oczekiwany Bioshock 2 to tak naprawde dodatek do jedynki , do tego sredniawka .

 

 

Leniwym Programistom mowimy NIE

Edytowane przez Mario2k

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To w takim razie piętnujmy 95+% gier jakie ukazują się na rynku. Bo od czasów listopada 2007 i Crysisa grafika w najnowszych tytułach prezentuje poziom wczesnego 2007 czy drugiej połowy 2006 roku. I to jest fakt. Powtarzałem to wielokrotnie, że grafika od LAT stoi w miejscu. Ale nie róbmy wyjątków jak Bioshock to wszyscy chyba, że ktoś wypuści produkt i dobry pod względem merytorycznym i na poziomie graficznym takim samym bądź wyższym niż Crysis.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Olać grafikę! Ile można czytać/sluchac o grafice? Jest taka jaka jest i tyle. Może takie było zamierzenie twórców? Faktycznie wszędzie tylko narzekania i narzekania, a o samej grze nic ;/ Staje się to nudne i wręcz obrzydliwe bo co nie otworzę jakiegokolwiek tematu to się chce rzygać. Dlaczego kiedyś pół tematu to było o problemach w questach, jak sobie poradzić, jak obejść, jakie wskazówki itp. A teraz? Jedynie co to kolega LPKorn3324 trzyma poziom, bo od niego zawsze najwcześniej screeny (przeważnie perełki) i chociaż kilka słów o gameplayu. Ech...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Olać grafikę! Ile można czytać/sluchac o grafice? Jest taka jaka jest i tyle. Może takie było zamierzenie twórców? Faktycznie wszędzie tylko narzekania i narzekania, a o samej grze nic ;/ Staje się to nudne i wręcz obrzydliwe bo co nie otworzę jakiegokolwiek tematu to się chce rzygać. Dlaczego kiedyś pół tematu to było o problemach w questach, jak sobie poradzić, jak obejść, jakie wskazówki itp. A teraz? Jedynie co to kolega LPKorn3324 trzyma poziom, bo od niego zawsze najwcześniej screeny (przeważnie perełki) i chociaż kilka słów o gameplayu. Ech...

Bo teraz gry maja zapewniac sielankowa i przyjemna rozrywke :lol: Wszedzie helpy, wskazowki, autoaimy i strzaleczki kierujace do nastepnych checkpointow. Milo, przyjemnie i bez stresowo, w jednej rece browar a w drugiej..... :wink:

Edytowane przez Carson

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Olać grafikę! Ile można czytać/sluchac o grafice? Jest taka jaka jest i tyle.

to po co kupiles r4890 ? jak napiszesz do BOINC to padne ;] ja kupujac mojego radka mialem nadzieje na granie w gry z coraz lepsza grafika, a nie w gry coraz słabiej optymalizowane.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak na kontynuację gry roku (cytat z opakowania), to większych, a praktycznie żadnych zmian nie widać... Grafika ta sama, sama mechanika gry identyczna, to samo z muzyką i klimatem... Zmienił się jedynie bohater ale i to nie jest znowu aż tak odczuwalne - mimo wszystko gra się tak samo przyjemnie jak w 1 część...

Co do multi to dla mnie tragedia niestety - deja vu z MW2 (brak dedyków ,lobby i ciągła zmiana hosta połączona z dużym lagiem), a sama rozgrywka to mieszanka CS'a i TF2, chociaż może z czasem się trochę rozkręci...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witamy w Polsce... To jest chore...

 

Internauci na forach podnoszą, że w grze promowane są antykatolickie wartości. Bioshock 2 dzieje się w mieście Rapture, które jest strefą pozbawioną reguł i zasad. Promowana jest idea – Boga nie ma, można robić co tylko się chce, czyli skrajny liberalizm. – Czyżby gra promowała satanizm – pyta internauta.

Edytowane przez Wreq

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wiecie co, w przeciwienstwie do niektorych ja czekałem żeby znów wrócić do Rapture i nie płacze że mam 60 fps i vsync a nie 30.. Uważam że grafika jest ładna, tak jak w części 1. bez rewelacji ale rowniez bez powodow do narzekań.

Jakoś MW2 ma tragiczna grafike a i tak miliony dzieciakow maja kisiel w gaciach na sama mysl o niej. Gry które stały się legendami wcale nie miały rewelacyjnych grafik w dniu premiery - np Diablo 2.

Edytowane przez ZlyDzien

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ZlyDzien, to nie jestem sam... przynajmniej znalazł się ktoś kto czeka na grę, nie patrzy na grafikę która mu nie przeszkadza i jest taka sama jak w części pierwszej, teraz są nowe komputery fpsów będzie dużo i gra będzie git. No ja bym chciał zobaczyć jak nasz bohater wraca do swojej rodziny, ale niestety :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...