Skocz do zawartości
ABI-FOX

Bioshock 2

Rekomendowane odpowiedzi

Ja na nowo muszę Bioshocka 1 przejść, ponieważ tylko pamiętam że nasz bohater leciał do rodziny, był wypadek i trafiliśmy do Rapture, dalej nie pamiętam :P

Edytowane przez Zajcewik

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja kupujac mojego radka mialem nadzieje na granie w gry z coraz lepsza grafika, a nie w gry coraz słabiej optymalizowane.

To klopot, bo ogolnie dostajemy cos dokladnie przeciwnego do Twoich oczekiwan ;) Grafika wciaz ta sama, tylko wymagania rosna...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja na nowo muszę Bioshocka 1 przejść, ponieważ tylko pamiętam że nasz bohater leciał do rodziny, był wypadek i trafiliśmy do Rapture, dalej nie pamiętam :P

Tak sie wlasnie zaczynalo, a koniec to zupelnie inna historia :> EOT

 

PS: Dobrze ze w Bio 2 jest juz inny watek, choc rowniez czesciowo zwiazany z poprzednimi wydarzeniami.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wymagania rosną? blee? :( no muszę jeszcze raz zajrzeć do Bioshocka, kupić na allegro, bo po przejściu przeszedłem :) No wątek inny trochę mały minus, szczególnie ten że będziemy grać tym Big Daddy jak się nie mylę i nie piszę głupoty :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zajcewik, piszesz ze nie pamietasz nic procz początku z BS1 a sypiesz jakimis zakonczeniami z 1 częsci. PIszesz rowniez, ze po przejsciu gry ja przeszedles i musisz z tego powodu kupic znowu na allegro ... człowieku, obudz sie moze do konca i pisz posty :) ;)

 

Aporopo BS2, nie ya wolno chodzi sie tym Tatuskiem?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zbyt chaotycznie to napisałeś, przeszedłem grę, następnie sprzedałem na Allegro.pl ponieważ potrzebne były mi wtedy pieniądze, następnie długo o Bioshocku nie myślałem, zapomniałem zakończenia, dlatego teraz zechcę przejść grę jeszcze raz. Nie mam pojęcia gdzie pisałem o zakończeniu. No muszę się dobudzić bo oczy mi się jeszcze zamykają.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jest więcej osób dla których grafika nie jest najważniejsza, tylko że na razie nie mają o czym tu gadać. Ja też z przyjemnością zagram w Bio2, czekam tylko aż ktoś zaproponuje z paczce z jedynką której nie mam ale miałem okazję grać i bardzo mi odpowiadała.

Ktoś tu wspominał o zdziwieniu gdy uruchomi się starą grę, owszem tak jest ale i tak się do tych gier wraca. Pomimo kiepskiej grafiki, braku fizyki i często słabego dźwięku coś w sobie mają co przyciąga np Settlers 2 ma więcej miodności niż wszystkie nowe wodotryskowe "settlersy" razem wzięte! Taki Deus Ex czy System Shock 2 grywalnością rozkładają na łopatki Cryzysa pomimo zabytkowej już grafiki. Fallout 3 nie dorasta do pięt Falloutowi 2 a przecież ma wypas grafikę.

Niestety rozrywka masowa zawsze była, jest i będzie płytka. Póki gry były niszą i domem zapaleńców było fajnie, teraz są przemysłem który ma się sprzedawać a co łatwiej pokazać na plakatach? Ładną grafikę czy wysoką grywalność. Dla starych wymagających graczy nadzieją są studia którym jeszcze się chce oraz to że tak jak istnieje kino dla wymagającego widza tak może powstaną studia robiące gry dla wymagających graczy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mi gra sie nie podoba. Jedynka byla super, pokazala cos nowego. A tutaj no coz, w najlepszym wypadku rozszezenie do jedynki. Nie moge sie zgodzic z gadaniem ze grafika jest ok, moim zdaniem jest kiepska jak na te czasy i absolutnie nic nie ruszyla do przodu. Scenerie, otoczenie, styl retro uwiodl mnie w jedynce, odkrywanie tajemnic itp., spodziewalem sie tego samego tutaj tyle ze w lepszym wydaniu, a takowego nie otrzymujemy. Niektore tekstury sa zalosnie slabej jakosci. No coz producenci licza tylko na kase i pewnie swoje ta gra zarobia, ale jak dla mnie to kasa nie wydana najlepiej i niedosyt pozostaje.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak chcecie zmienić sobie FOV (fields of view) to wystarczy wyedytować User.ini w (w7) c:\Users\@username\AppData\Roaming\Bioshock2\ i w sekcji [Default] np pod przycisk "I" wpisać komendę "SetFOV 90", czyli "I=SetFOV 90". Na panoramicznych rozdzielczość znacznie polepsza widoczność i nie ma uciętych boków (widać nawet po rogach ekranu, że big daddy patrzy przez hełm). Acha no i oczywiście w grze trzeba wcisnąć "I" żeby sztuczka zadziałała.

Edytowane przez ojejku

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cóż ja przeszedłem pierwszy level i jak na razie jestem bardzo zawiedziony. Jedyna rzecz jaką polepszono to hackowanie. Teraz już nie trzeba układać tych idiotycznych rurek. Grafika wydaje się rzeczywiście średnia ale to jest w ogóle nie istotne. Strasznie denna jest animacja zwykłych przeciwników. Wyglądają jak by mieli tą animacje na 15 klatek zrobioną, brakuje płynności. Mam wrażenie, że gram w pierwszą część czy jakiś dodatek. Dla mnie to skok na kasę. Znowu trailer prerender nic nie ma wspólnego z grą. Pozycja dla wyłącznie dla hardocorowych fanów Bioshocka. Może zmienię zdanie jak przejdę całą ale wątpię. Bez sensu było robienie drugiej części skoro nie dokonał się żaden skok jakościowy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak chcecie zmienić sobie FOV (fields of view) to wystarczy wyedytować User.ini w (w7) c:\Users\@username\AppData\Roaming\Bioshock2\ i w sekcji [Default] np pod przycisk "I" wpisać komendę "SetFOV 90", czyli "I=SetFOV 90". Na panoramicznych rozdzielczość znacznie polepsza widoczność i nie ma uciętych boków (widać nawet po rogach ekranu, że big daddy patrzy przez hełm). Acha no i oczywiście w grze trzeba wcisnąć "I" żeby sztuczka zadziałała.

Dzieki przyda się :)

 

Jak wcześniej twierdziłem, że gra się przyjemnie, tak teraz, po dłuższym gameplay'u stwierdzam że zrobiło się nudno - w zasadzie tylko chęć zobaczenia jak to się skończy trzyma mnie przy sile (pomijam muzykę która jest świetna)... Imho druga po MW2 gra na która zaczynam żałować wydanych $

 

PS. Nie wiem czy to tylko przypadłość mojego egzemplarza, ale - żeby zagrać sobie ponownie w B2 (po uwczesno skończonej rozgrywce) muszę ponownie wysunąć/wsunąć płytę - bez tego napęd ją mieli bez końca i za cho**rę nie chce wystartować - sprzęt oczywiście sprawny...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak chcecie zmienić sobie FOV (fields of view) to wystarczy wyedytować User.ini w (w7) c:\Users\@username\AppData\Roaming\Bioshock2\ i w sekcji [Default] np pod przycisk "I" wpisać komendę "SetFOV 90", czyli "I=SetFOV 90". Na panoramicznych rozdzielczość znacznie polepsza widoczność i nie ma uciętych boków (widać nawet po rogach ekranu, że big daddy patrzy przez hełm). Acha no i oczywiście w grze trzeba wcisnąć "I" żeby sztuczka zadziałała.

Po wpisaniu tego cholerstwa gra zupelnie inaczej wyglada... wczesniej jak na zoomie bylo :x Szkoda, ze wlaczylem to na ostatnie 30 min  :lol2:

 

btw singiel standardowo, na 2 wieczory ;)

Edytowane przez kkNd!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

pograłem trochę i bardzo fajna, dobry następca jedynki, fakt ze grafika trochę old jak na 2010r ale daje rade i najważniejsze historyjka wciąga, miedzy dx10 a dx9 nie widzę różnicy (pewnie marketningowy bełkot) być może coś tam jest ale chory jestem i percepcja szwankuje

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A czemu nie chcesz przejsc jedynki? Imho jest lepsza ;)

Podświadome przekonanie że nowsze=lepsze ;)

Ale z tego co czytam to i w tym wypadku się nie sprawdziło.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W pierwszej części gry było coś takiego jak menu wyboru broni w formie aktywnej pauzy, w wersji na X360 Bioshocka 2 też to jest. W wersji na PC nie potrafie jakoś doszukać się tej opcji. Wie ktoś może czy ona w ogóle istnieje?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gierka mocno srednia. Taki B1 na srerydach. Troche wkurzajace to, ze przez helm sie patrzy. Ograniczona widocznosc. Tekstury nie powalaja. Porownywal ktos co daje opcja dokladnych tekstur dx10?

 

Zgadzam sie w 100% , to jest sredniawka , co najwyzej 12latki moga sie cieszyc tego typu produktem

no moze jesli beda toto badziewie sprzedawac po 45zl to bedzie hit cenowy.

 

Jak mozna prawie po 3 latach wypuscic takie CoS ??? wstydu nie maja o ambicji nie wspomne.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ty tak poważnie?

 

Widzisz (a raczej nie) ja mam trochę więcej latek jak 12 i mi gra przypadła do gustu. nie jest to rewolucja ale kilka h w ten weekend pograłem i rozrywka przednia. Tym samym jak coś ci się nie podoba to przynajmniej podaj sensowny powód i trochę zrozumienia bo to powyżej co napisałeś to to jest właśnie na poziomie 12-latka czyli mi się nie podoba to i innym też nie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tym samym jak coś ci się nie podoba to przynajmniej podaj sensowny powód

Po dwoch latach wydali TĄ SAMĄ GRĘ, tylko dorzucili do niej tryb mp. I jeszcze popelnili te same bledy co przy jedynce (widescreen na przykład), więc jak dla mnie to "lekkie" rozczarowanie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...