Skocz do zawartości
nnn2007

Cichy Zasilacz O Mocy W Okolicach 530w

Rekomendowane odpowiedzi

Szukam cichego i stabilnego (do O/C) zasilacza o mocy w okolicach 530W.

Który z poniższych wybrać ? :

 

Amacrox Frei Erde 550W

Be Quiet! Straight Power E5-550W 550W

Chieftec CFT-650-14C 650W

Corsair CMPSU-520HXEU 520W

Tacens Valeo Smart 560

Tagan TG500-U33 2-Force II 500W

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tyle mocy to aż nad to na wszsytko poza 2*2900... ( tzn niektóre z w/w i z tym sobie by poradzily... )

 

BQ i Corsair to najcichsze gaday, przy czym BQ jest stabilniejszy i mocniejszy przy wyższych obciążeniach, ale Corsair ma "kabelki"... Przy czym moc i stabilnośc Corsaira i tak są dobre.

Ale jeśli nie masz WC i na te jakieś super prądożerne grafy nie wrzucisz jakiś specjalnych chłodziw to bez sensu przepąłcać za ciszę, której nie osiągniesz i możesz Amacroxa wziąć bo to jest to samo co BQ, tylko ma inne nastawy wentylatora. Chieftec tego nie widziałem i nie czytalem, jak się ma kultura pracy jego wentylatora. Ale ilośc wtyczek mnie po prostu zatyka ( straszna bieda ).

Edytowane przez Jarek_135

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ten zasilacz ma być do następującego configu:

 

CPU : C2D E6420 (chcę go kręcić)

MOBO : Abit AB9 QuadGT

RAM : 2 x 1GB dual 800MHz (chcę je kręcić)

GFX : Asus 8800GTS 320MB (chcę go kręcić)

 

Do tego: 3 dyski twarde 7200RPM SATA2, nagrywarka DVD, stara karta dźwiękowa PCI, tuner TV, CPU Cooler, 2 wentylatory 80mm.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No to mocowo wystarczy Ci aż nad to 450W, chocby BQ Sp 450W. Ale on kosztuje ~285... Za 277 masz Amacrox FE 500W... Jeśli nie zastosujesz jakiś lepszych chłodziw, to bez sensu ladować Ci się w ultra ciche PSU. Nie wiem, co tam ten Asus ma na tym GTS, ale zazwyczaj jest to zwykła suszarka...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dlaczego nie warto inwestować w ultra ciche PSU bez zmieniania mu chłodziwa? Co ma piernik do wiatraka?

Potem polowa zasilaczy na rynku jest "praktycznie bezglosna" czy tez "wrecz nieslyszalna" ale nikt nie wspomina, ze po prostu zagluszaja je inne suszary ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bo GPU wytwarza czasem więcej ciepła aniżeli CPU, a ma znacznie ograniczone możliwości w stosowaniu chłodzenia (chociażby ograniczona waga radiatora), dlatego jest to rekompensowane dużym (głośnym) nadmuchem.

 

Poza tym użycie mocniejszego wentylatorka jest dużo tańsze niż rozbudowa radiatorów.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Szukam cichego i stabilnego (do O/C) zasilacza o mocy w okolicach 530W.

Który z poniższych wybrać ? :

 

Amacrox Frei Erde 550W

Be Quiet! Straight Power E5-550W 550W

Chieftec CFT-650-14C 650W

Corsair CMPSU-520HXEU 520W

Tacens Valeo Smart 560

Tagan TG500-U33 2-Force II 500W

Tu masz test zasilaczy i sa niektore co wymieniles:

 

http://www.frazpc.pl/artykuly/555/Porownan...laczy/do/450PLN

 

 

Ja niedawno pozbylem sie tagana U15 580 i wziolem BQ Straight Power 500W. Dla mnie tagan byl po prostu za glosny, fakt wykonczenie kabli i ogolne wrazenie jest duzo lepsze niz BQ ale co z tego jak jest glosny. A ciagnie mi to co mam w sygnaturce

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...