Skocz do zawartości
greenhorn81

Czy X1950gt Bedzie Dobre Do Mego Zestawu

Rekomendowane odpowiedzi

no wiec w/w karta trafila mi sie za ok 490zl, ale prawdopodobnie jest zbyc 'mocna' do mego zestawu.

Chcialbym sie dowiedziec czy moge w pelni wykorzystac jej mozliwosci,

moj sprzet to Barton 2500+, 512 DDR333, MSI Ti4200 64MB, plyta MSI K7N.

podkrecanie procka nie wchodzi w gre, bo sie wtedy strasznie grzeje;/

jezeli zdecydowalbym sie na ta grafike, wymienilbym aktualny ram na 1,5Gb DDR400.

ew. co mozecie polecic max co moge wlozyc( i wykorzystac) w moim zestawie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jeżeli to nie są dla Ciebie kompetentne odpowiedzi to najpierw naucz się zadawać pytania, nikt nie będzie pisał Ci referatu dlaczego ta karta, a nie inna :damage_wall:

 

po pierwsze. nie napisałeś jaki masz zasilacz, bo pewnie i jego wymiana Cie czeka

po drugie. sam sobie odpowiedziałeś że 1950gt bedzie za mocna i nie ma sensu wywalać kasy w błoto

po trzecie. do Twojego sprzętu nie opłaca się brac nic droższego niż 250-300zł czyli 73gt/76gs

po czwarte. przejście na am2 jest tańsze niż na intela

po piąte. zarówno ABI-FOX jak i ja zaproponowaliśmy Ci am2 bo nie wiadomo ile mógłbyś przeznaczyć pieniędzy na zmiane sprzętu

Edytowane przez przemekbydgoszcz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jeżeli to nie są dla Ciebie kompetentne odpowiedzi to najpierw naucz się zadawać pytania, nikt nie będzie pisał Ci referatu dlaczego ta karta, a nie inna :damage_wall:

 

po pierwsze. nie napisałeś jaki masz zasilacz, bo pewnie i jego wymiana Cie czeka

po drugie. sam sobie odpowiedziałeś że 1950gt bedzie za mocna i nie ma sensu wywalać kasy w błoto

po trzecie. do Twojego sprzętu nie opłaca się brac nic droższego niż 250-300zł czyli 73gt/76gs

po czwarte. przejście na am2 jest tańsze niż na intela

po piąte. zarówno ABI-FOX jak i ja zaproponowaliśmy Ci am2 bo nie wiadomo ile mógłbyś przeznaczyć pieniędzy na zmiane sprzętu

A ty zamiast tworzyc bezsensowe listy nauczylbys sie dawac konkretne odpowiedzi.

 

1. Nie wiesz jaki ma zasilacz to pytasz/ostrzgasz.

2. Jak sam saobie odpowiedzial to wypada potwierdzic - napisał prawdopodobnie (-> sjp.pwn.pl), w koncu zadal pytanie. Jak nie umiesz na nie odpowiedziec, to po co w ogole odpowiadasz?

3. I tylko to moglo zostac.

4. Czy napisal gdzies, ze nie ma pieniedzy? Jest kasa na szybka karte, jest kasa na ram, wiec moze jest kasa na intela. Nie wie->pytasz, patrz pkt. 1

5. Nie wiesz -> pytasz.

 

Jednym slowem duzo napisales, a tylko 1,5 zdania na temat, reszta to jakies bezsensowne bicie piany.

 

@greenhorn81

 

Karta za szybka. 7300gt/7600gs bedzie ok. lepiej wszystko sprzedac i kupic nowy sprzet, zalezy ile masz pieniedzy i do czeo gopotrzebujesz.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dobra, zeby bylo jasne to aktualny konfig:

 

AMD Barton 2500+(1,83Ghz)

2x256DDR333 Infineon

MSI K7N(nforce2)

Audigy1

MSiTi4200 64MB

Chieftec 420W

 

Planowany budzet 450 lub 650zl

 

Przy czym zamierzam zmienic aktualna pamiec na dobre 2x512DDR400 np. OCZ lub Geil

no i +grafa.(pamiec i grafa musza zmiescic sie w budzecie)

za stara pamiec moze sie uda 70zl ORT: ORT: ORT: ORT: ORT: ORT: <span style='color: red;'>ORT: wziasc</span>.

 

Modernizacji calosci raczej teraz nie chcialbym robic poniewaz za pol roku(moze wiecej) bede skladal nowego, a ten oddam bratu.

 

Nie jestem zwolenikiem podkrecania, zalezy mi na stabilnej i wydajnej pracy.

Mam nadzieje ze sie teraz wszyscy zrozumieli;))

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

greenhorn81 zjechałeś przemka jak burą sukę, a chłop Ci dobrze radzi, aż żal że nikt z moderów Cię nie utemperował.

Wracając do tematu, ceny nowego sprzętu są na tyle niskie, że wymiana całości, po sprzedaży starych części (mobo+proc+ram+grafa) wyniesie Cię tyle co kupowanie nowej wydajnej grafy na AGP (vide X1950GT/PRO, 7800GS). Na dobrym procku z 73000GT, czy 7600GS będziesz bardziej zadowolony, aniżeli z bartkiem i np. 7800GS. Sam to przechodziłem i wiem co mówię. Jeśli nie chcesz zmieniać za dużo, warto rozejrzeć się za socketem 939. Pamięci DDR pozostaną, a do wymiany zostanie płyta - 150zł/200zł i proc - najtańszy Venice - 80-90zł. Do tego grafa HD2600XT lub 8600GT. Przy większym budżecie X1950PRO na PCI-E. To na tyle.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dzieki evil, zorientuje sie czy wyrobie w kosztach, co do przema, to nie przesadzaj, po prostu bardzo zdziwila mnie jego stopka, w ktorej przeczyl temu co pisal, ale nie o tym jest temat, i proponuje do tego nie wracac.

Jezeli ktos jeszcze ma jakies sugestie to chetnie wyslucham.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wiesz evil, przeanalizowalem sprawe i bardziej oplacalne jest kupic lepsza grafike i wiecej ramu niz zmiana calosci z mniejsza grafika, zwlaszcza jezeli nie planuje dalej modernizowac tego komputera:))

tak wiec prawdopodobnie zostane za kuplnem tego radeona i zmiana pamieci.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Inwestowanie takiej kasy w AGP-głupota

Polaczenie tak mocnej grafy z slabym prockiem-glupota

Kupowanie ddr1 drozszego od ddr2-glupota

 

Na bank lepiej wyjdziesz przy zamianie na AM2/775!!!

Sam majac A64 3200 kupilem sobie 8800... no i w przeciagu miesiaca mosialem zmienic proca, bo nawet najlepsza karta bez odpowiedniego proca da ci niewiele....owszem ti4200=>x1950gt poczujesz roznice, ale ten radzio sie bedzie marnowal....

Lepiej zmien na am2 brat bezdie bardziej zadowolony:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dzieki evil, zorientuje sie czy wyrobie w kosztach, co do przema, to nie przesadzaj, po prostu bardzo zdziwila mnie jego stopka, w ktorej przeczyl temu co pisal, ale nie o tym jest temat, i proponuje do tego nie wracac.

Jezeli ktos jeszcze ma jakies sugestie to chetnie wyslucham.

A to dlatego, ze zestawy na AM2 sa bardziej budzetowe a on zauwazyl, ze nie masz kilku tysiecy aby na komputer wydac.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No tak, ale za 800zl zestaw(proc,mobo,ram,grafa) napewno bedzie duzo slabszy niz wymiana grafy na lepsza i pamieci, nie mam duzego budzetu i tu pies pogrzebany.

Polemizowalbym

2 gb ramu

Brisbane 3800 + OC

7600gs

Bedzie napewno POROWNYWALNY:) wydajnosciowo jesli nie szybszy w niektorych tytulach:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Polemizowalbym

2 gb ramu

Brisbane 3800 + OC

7600gs

Bedzie napewno POROWNYWALNY:) wydajnosciowo jesli nie szybszy w niektorych tytulach:)

Polemizuje, a gdzie plyta do tego zestawu?:D - nie zmieszcze sie z kasa.

skoro porownywalny to po co bawic sie w zmiane calosci, ja tak do tego podchodze.

 

Poza tym coraz bardziej dochodze do wniosku, ze zamiast wiekszej kasiorki, zainwestowac po prostu w dodatkowe 512 pamieci oraz jakies 7600gs, a z reszta dac sobie spokoj.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hmm. Też przez to przechodziłem. Miałem Athlona XP podkręconego na 2200 mhz i dokupiłem do niego Radeona X1950pro AGP.

To co mnie spotkało to jedynie same rozczarowania. Łącznie z niemożnością odpalenia takich gier jak Lost Planet i Colin Dirt.

Zmieniłem sprzęt na to co w sigu a starocie sprzedałem - dołożyłem nieduże pieniądze i jestem zadowolony. Karty tego typu co te radki może się opłacić kiedy masz silnego Athlona 64 na płycie ze złączem AGP. Do Athlonów XP nie ma sensu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

post-101567-1189850317_thumb.jpg

 

Ew. semprona albo a64, ale lepiej dołożyć do tego x2. W 800zł się zmieścisz, pewnie znajdziesz taniej, nie wiem co do mobo, podałem przykładowo, niech ktoś się wypowie w tej kwestii.

 

i nie powiesz że ten zestaw będzie słabszy niż Twój aktualny z x1950 :P

Edytowane przez Xaz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja, gdybym koniecznie chciał zmodernizować kompa z Athlonem XP to prawdopodobnie nie ładowałbym się w nic droższego niż to http://www.allegro.pl/item244875502_maksym...6bit_gwar_.html

ewentualnie to: http://www.allegro.pl/item244005529_aopen_...a_faktura_.html

ale nie wiem czy się opłaca dorzucać te 65 zł - plusem jest PS 3.0. Sam musisz zdecydować czy się opłaca.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Leonidas i Xaz, obaj podaliscie ciekawe propozycje, narazie pokombinuje sprzedac dobrze stare graty, wtedy sie zobaczy co dalej:)

do tego zestawu Xaz'a chieftec 420W raczej da rade spokojnie, przynajmniej tak mysle

Co do zestawu to napewno nie wsadze tam zadnych GoodRam:P, pokombinuje zeby dalo rade jakies OCZ wsadzic, a ta plyta to ma zintegrowana grafe:P wiec poszukam czegos podobnego, no ale jakby nie patrzec kuszaca propozycja, by jednak zmienic na AM2.

sie zobaczy. I pewnie sprzedam Audigy1 bo te alc888 to juz porownywalne a nawet lepsze(oczywiscie brak CMSS bedzie odczuwalny, poniewaz ciagle wykorzystuje go;/, no ale zawsze kilka dyszek do przodu).

bylbym wdzieczny jezeli ktos zaproponowalby dobra plyte(bez zintegr grafiki, zadne raidy mi nie potrzebne) tak do 250zl(tylko bez tych cen na allegro, bo stamtad niebardzo mam zaufanie kupowac).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A co masz do Goodramów ? One i Kingstony Value to są całkiem dobre pamiątki biorąc pod uwagę cenę. Ani do Am2 ani do Core Duo (na platformie nforce) nie potrzebujesz bardzo wypasionych pamięci do dobrego podkręcania. Szybkie pamięci przydają się jedynie do podkręcania na płytach P35 i 965 pod Intela. W innych przypadkach wysokie częstotliwości pracy pamięci nijak nie przekładają się na wydajność.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mam proste pytanie, czy:

 

AMD 64 x2 EE3800+

1GBDDR800 CL5

Galaxy 7300GT

 

bedzie wydajniejszy ponad 2 krotnie niz:

 

AMD Barton Xp 2500+

1GB DDR400 cl2

Galaxy 7300GT

 

Wymiana grafy i ramu w starym kompie wyniesie mnie ok 400zl(grafa,ram).

Modernizacja calosci ok 900zl(proc,ram,mobo,grafa).

Nie zamierzam w przyszlosci modernizowac ani starego ani nowego kompa.

Wiec czy warto przeplacac? Bo jakby nie patrzec kazda kasa sie przyda.

Edytowane przez greenhorn81

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak popatrzylem, na te ceny, osiagi oraz na to w jaki sposob wykorzystuje kompa i jednak grafa agp i ram beda najlepszym rozwiazaniem, niecale 400zl wydatek, a na pol roku spokojnie wystarczy by sie tym nacieszyc. A to co teraz zaoszczedze doloze do konkretnej modernizacji, na ktorej napewno nie bede oszczedzal pakujac sie w low end podzespoly:>

 

Zreszta wyjdzie U3, posypia sie testy i bedzie wiadomo w co pakowac pieniadze:>

I przyznajcie mi racje ze jednak to jest najlepsze rozwiazanie.

Bo jednak dzisiaj modernizowac za 900zl a za 6-9miesiecy za 2000zl minimum to jest roznica:>

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...