Skocz do zawartości
kozioo

Gg - Problem Z Rozłączaniem [niezależnie Od Klienta]

Rekomendowane odpowiedzi

Od pewnego czasu mam problem z rozłączaniem się Tlena z serwerami gg - czasami co kilka (2,3,4,5) minut. Nie dochodzą wtedy wiadomości wysyłane przeze mnie, jak i te wysyłane do mnie. Sprawdzałem jak się ma sytuacja przy "oficjalnym" (pożal sie boże) kliencie i niestety niczego to nie poprawia.

Mój isp to upc (chello), łącze jest dzielone przy pomocy routera linksys wrt54gl@dd-wrt.

Nie mam software'owego firewalla/antywirusa/itp/itd. Nie jest to problem przeciążonej, zapchanej sieci.

 

Podejrzewam, że przyczyną tych problemów jest router - przedtem miałem (pożal sie boże #2) dlinka 624+ i gg dzialało dobrze.

 

Za wszelką pomoc będę wdzięczny:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Serwer próbowałem ustawić na sztywno, niestety nic to nie pomogło.

Polączenia bezpośrednie tak samo;)

 

sprawdz czy mozesz na tym oprogramowaniu ustawiać ilosć i czas trzymania połączen

 

wiem ze na tomato mozna i przy złym ustawieniu mogą wystepować takie problemy

Jasne, jest taka możliwość - ustawienia takie, jak zalecali w dokumentacji dd-wrt:

tcp timeout: 120s

udp timeout: 120s

max connections: 4096

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wow, nie sądziłem, że tomato pozwala na tak rozbudowaną konfigurację:)

Twoj screen doprowadził mnie na forum openlinksys (na smierc zapomniałem o istnieniu tej strony), gdzie znalazłem wątek opisujący taki problem jak mój. Zmieniłem tcp timeout na 600 - podobno to jest wartość optymalna.

Póki co nie zrywa, dzięki za pomoc:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...