Skocz do zawartości
Gość Grzechu_1990

Zestaw

Rekomendowane odpowiedzi

Gość Grzechu_1990

Witam po długiej rozłące ;) Mam za zadanie złożyć kompa za 4500 do gier na X czasu. Nie potrzebne są głośniki i nagrywarka. OC raczej nie.

Mój typ:

 

Monitor: Fujitsu Siemens P19-2 lub Samsung 940FN, oba 19' i nie może być panoramy! ~1300

CPU: Intel Core 2 Duo E2160 ~260

MOBO: Abit IP35-E ~360 ale tu nie jestem pewien, może coś tańszego i porównywalnego, foxconn?

RAM: 2x 1024 667 A-Data, Goodram, Kingston, OCZ ~270

GPU: Palit 8800GTS 640MB ~1300 wersja 320 odpada.

HDD: Seagate 250GB i nic tego nie zmieni ~230

Zasilacz: Bequiet StraightPower 450W ~300

Mysz: Logitech MX518 ~150 ale tu też nie jestem pewien.

Klawiatura: Logitech Media Keybord Elite Black ~90 ale też nie jestem pewien.

Obudowa: Chieftec CH01SL ~200

Cooler: Freezer 7pro ~70 lub Pentagram HP120 AlCu ~120 a może coś innego, chociaż chyba zostanie jeden z nich.

Wychodzi około 4500zł i to jest maks, nie ma mowy żeby było więcej.

 

Proszę o oceny, rady, zmiany.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Monitor - może BenQ FP93GP

CPU - bierz selekta od Sector19 & Lanc

Mobo - Foxconn P35A lub MSI P35 Neo2-FR

RAM - 2x1GB Kingston 667

GPU - może poczekaj na premierę 8700?? Jak nie to beirz dowolny model, wszystkie to konstrukcje referencyjne nie różniące się niczym poza dodatkami

Klawiatura - może Microsoft Comfort Curve Keboard 2000 (sam mam i zdecydowanie polecam)

Cooler - może coś od Scythe??

 

BTW co było przyczyną tej "długiej rozłąki" ??

Edytowane przez YogiCK

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Grzechu_1990

Nie miałem kompa-zasilacz sie zjarał i czekałem prawie miesiąc, teraz już będę :)

Monitor zostaje FS lub Samsung, jestem za tym że na tym sie nie oszczędza. Selekta nie chce bo to nie dla mnie komp niestety, jedyne problem miałem z myszką (wziąłem podobną do G5), klawe brałem pod siebie (sam taką mam). Cooler (pentagram) też brałem pod siebie bo mam i wiem o nim trochę. Nie mogę czekać bo to na już. Jedyny nie jestem pewien do klawy, myszy, obudowy i chłodzenia. Reszta raczej pozostaje nie zmieniona (na pewno monitor).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

http://www.allegro.pl/item239743437__raryt..._chiefteca.html bardzo dobry zasilacz, to jest Be Quiet Straith Power 550W (4 linie 12V po 18A) tylko z nalepka Sharkoona (wiem bo go kupiłem i porównywalem wnetrznosci, nawet na pcb zasilacz jest zaznaczone 550W)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Grzechu_1990

2750956[/snapback]

A mysz nie lepiej jakiegoś Razera za 150~?
Na myszach sie nie znam, podałem od tak tego Logitecha.

 

Nie za slaby ten procek troche do grania i wogole..? Grafa za 1300zl a procek za 280zl... moze przynajmniej 4300?

Czy chcesz mi powiedzieć że procek nie uciągnie karty? Z 4300 i 4X00 sie nie wyrobie w kasie raczej. Maks maksa to 4500 i nie ma mowy dołóż. A może zlożyć coś na AM2 z jakimś X2, chociaż płyt do tego nie ma za bardzo...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy chcesz mi powiedzieć że procek nie uciągnie karty? Z 4300 i 4X00 sie nie wyrobie w kasie raczej. Maks maksa to 4500 i nie ma mowy dołóż. A może zlożyć coś na AM2 z jakimś X2, chociaż płyt do tego nie ma za bardzo...

Nie słuchaj go, proc jest OK ew male OC (2.5ghz) i starczy do gier.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Grzechu_1990

Nie słuchaj go, proc jest OK ew male OC (2.5ghz) i starczy do gier.

Nerevar ja dobrze wiem że proc jest ok, chciałem wytknąć to że proc teraz sie nie liczy a grafa.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

co do myszy, jedyne sensowne na teraz to :

1) Razer Deathadder (do 1800dpi super design i ergonomia) ~ 175zł

2) Microsoft Intelli mouse explorer 3.0 black. (400dpi, ale super odświrzanie - 9080fps większość profesjonalnych graczy -gry FPS- gra na tym modelu lub na 1.1) ~ 120zł

3) Logitech G5 (do 2000dpi + ciężarki niezawodna mysz) ~ 160zł

4) A4-TECH X-718F-2 OPTICAL (do 2000dpi, tania i bardzo dobra mysz) ~70zł

 

Podkładki : (miałem każdą więc mogę polecić)

1) SteelPad QCK

2) Everglide TITAN (może ja mam MONSTER MAT fnatic edition - świetna)

3) ICEMAT BLACK

 

tania i dobra podkładka to EYEpad (prawie to samo co Steelpad qck)

bogatą ofertę tego typu produktów oferuje www.h4g.pl tam poszukaj :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

co do myszy, jedyne sensowne na teraz to :

1) Razer Deathadder (do 1800dpi super design i ergonomia) ~ 175zł

Produkt 'flagowy' Razera, jedna z najlepszych myszek dostępnych na rynku.

 

2) Microsoft Intelli mouse explorer 3.0 black. (400dpi, ale super odświrzanie - 9080fps większość profesjonalnych graczy -gry FPS- gra na tym modelu lub na 1.1) ~ 120zł

Stare Intelli Mouse 3.0 były w porządku, te najnowsze są strasznie awaryjne, chodzi głównie o prawy klawisz.

 

3) Logitech G5 (do 2000dpi + ciężarki niezawodna mysz) ~ 160zł

Myszka, która może rywalizować z Deathadderem, dużym plusem są te odważniki.

 

4) A4-TECH X-718F-2 OPTICAL (do 2000dpi, tania i bardzo dobra mysz) ~70zł

Tania - owszem, bardzo dobra - nie za bardzo. Kilku znajomych skusiło się na niską cenę i niestety zawiedli się. Myszka potrafi się gubić, pomimo tych 2000dpi.

 

 

Moim zdaniem powinieneś wybierać pomiędzy Razerem, a Logitechem. Najlepiej sprawdzić w jakimś sklepie, która leży lepiej w ręcę i wtedy mamy pewność komfortowej pracy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie słuchaj go, proc jest OK ew male OC (2.5ghz) i starczy do gier.

WOW ja nie mowilem ze nie uciagnie.. tylko jakos mi to dziwnie tak 2140 przy 8800gts.. ja bym sie pokusil do 4300 no ale ja wiecej smigam po windowsie i programach niz gram..

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...