Skocz do zawartości
Tompior

Jaki Telewizor Lcd 32"? Do 3000zl.

Rekomendowane odpowiedzi

up... nie pisz głupot :P ani 8 ms ani 5 ms smużyć nie będą (o ile nie podepnie się sygnału odbieranego z piorunochronu czy czegoś o podobnej jakośći ;) )

 

Wiadomo że w lepszym będzie lepsza czerń i odwzorowanie kolorów ( w tym gradienty).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W Mediaexpert teraz jest promocja w gazetce na Toshiba Regza 32" LCD

1777,00 PLN

Pewnie telewizor słaby ale HDready (1366x768), 2xHDMI i inne [ciach!]ły o których się nie pisze bo są picem na wodę.

Chodzi mi o to po ile już można mieć całkowicie niezły sprzęt.

niespełna 3 lata temu za tyle kasy kupiłem 29" nawet nie panoramiczny CRT z Grundiga.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

up... nie pisz głupot :P ani 8 ms ani 5 ms smużyć nie będą (o ile nie podepnie się sygnału odbieranego z piorunochronu czy czegoś o podobnej jakośći ;) )

 

Wiadomo że w lepszym będzie lepsza czerń i odwzorowanie kolorów ( w tym gradienty).

to sprawdz ostrosc w czasie ruchu i zastanow sie czym to jest wywolane ja nie pisze o smuzeniu jakie bylo w matrycach powyzej 16ms ze sie nie dalo czytac napisow.

wszystkie tanie lcd maja matryce tn+ wiec twoje (gradienty) nie beda poprawnie wyswietlane bo paleta kolorow jest podbijana elektroniczniele jak kupi sie drozsze pva to mozemy byc juz zadoboleni.

 

 

zreszta matryca przystosowana do obrazu 720p nie wyswietli poprawnie 576p,i i nizej. samych formatow tv masz okolo 15 i dyskusje mozemy ciagnac dlugo i zakonczyc co jest lepsze 720p czy 1080i oraz czy 576p jest juz obrazem hd

raczej lepiej dolozyc te 500-800 zeta i kupic lepszy tv, z jakiej firmy to nie ma znaczenia bo fabryki produkujace matryce lcd sa tylko 3 na swiecie do tego wszystkie tv jakie wymieniacie sa robione w polsce i na podzespolach, samsung, philips, panasonic, lg, microtek i hynix wic nie ma co pisac kup lg jedynie co widzicie to obudowe a waze jest to co w srodku.

jak bedziecie bardzo ciekawi jak wygladaja wsze super TV w srodku i w czasie produkcji to cos sie zaradzi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mój ma pva / s-pva i gradienty mają problem...

 

Co do ostrości masz racje, wiadomo że w szybkim ruchu (np przewijanie mapy w warcrafcie 3) ostrość nie jest idealna(jest leciutko rozmyte) ale jakoś mi to nie przeszkadza, za to żadnych smug nie widać, więc nie pisz o smużeniu a o braku ostrości w ruchu bo w błąd wprowadzasz nieprecyzyjnym nazwnictwem.

Edytowane przez Nerevar

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mój ma pva / s-pva i gradienty mają problem...

 

Co do ostrości masz racje, wiadomo że w szybkim ruchu (np przewijanie mapy w warcrafcie 3) ostrość nie jest idealna(jest leciutko rozmyte) ale jakoś mi to nie przeszkadza, za to żadnych smug nie widać, więc nie pisz o smużeniu a o braku ostrości w ruchu bo w błąd wprowadzasz nieprecyzyjnym nazwnictwem.

<_< na swoj tez nie narzekam.... akurat moj podlaczony jest pod fredka i smiga tylko do tvhd i dvdhd

o wlasnie troche nieprecyzyjnie ale o to sie rozchodzi jak ktos poleca tv niech dopisz ze np. model lg xxx jest juz na matrycy takiej i obsluguje juz taka palete kolorow do tego szukaj zeby mial jak najwiecej wejsc hdmi bo nawet jak nie kupisz dvd z blue ray to bedzie mial ze zwyklej nagrywarki skalowanie obrazu do 1080i do tego podlaczysz PC i tuner wiec conajmniej 3 wejscia hdmi, jezeli masz tuner to i tak odpadaja glosniczki z tv bo sie do niczego nie nadaja jak ktos napisze ze 10w to super dzwiek i telewizor swietnie przetwarza no to naprawde ma pojecie :) itd...

wiadomo nie kazdy ma kase na 32 za 3.5kilo ale zawsze mozna dolozyc te pare zeta i kupic lepszy model niz ten za 2kilo.

co do twojej wypowiedzi ze samsung robi kiepski tv bo widziales jakis model no to...

raczej z calej gamy tanich tv to tylko lg lub samsung. no coz tani panasonic, jvc, akai, itd sa robione w daewoo wic tak naprawde pozostaje tylko niwiele z tanich (oryginalnych :) ) tv. te z wyzszej polki robione sa w fabrykach macierzystych

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wspaniale jednak producenci w przeciwenstwie do monitorów nie podają matrycy ot tak... sam pomimo szukania nie wiem czy mam s-pva czy pva.

Jedyny sposób jak wyłapać TN'a to fakt że nie mają podanych kątow 178/178 a mniejsze, tudzież na oko popatrzeć pod kątem...

Niestety radzimy jedynie z tego co przeczytamy na forach po opiniach użytkowników lub co sami zobaczymy raczej nikt z nas nie zajmuje się telewizorami zawodowo.

Nie wiem co próbujesz nam uświadomić swoimi postami ale stwierdzenie "dorzuć kilo i kup lepszy" dla niektórych nie jest proste nie każdy ma nieskończone możliwości finansowe...

 

co do twojej wypowiedzi ze samsung robi kiepski tv bo widziales jakis model no to...

Ja tak gdzieś napisałem ??? Mam samsunga i jestem z niego zadowolony, napisałem jedynie wady mojego modelu o.0 może jakiś super wymagający nie jestem ale nie jestem również człowiekiem typu łał LCD płaaaski suuuper...

 

Aaa no tak napisałem ale o konkretnym modelu samsung CRT! HD (który jest kiepski) i nigdzie nie napisałem że samsung robi slabe TV... piszesz jak po % albo nie umiesz czytać

Edytowane przez Nerevar

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wspaniale jednak producenci w przeciwenstwie do monitorów nie podają matrycy ot tak... sam pomimo szukania nie wiem czy mam s-pva czy pva.

Jedyny sposób jak wyłapać TN'a to fakt że nie mają podanych kątow 178/178 a mniejsze.

Niestety radzimy jedynie z tego co przeczytamy na forach po opiniach użytkowników lub co sami zobaczymy raczej nikt z nas nie zajmuje się telewizorami zawodowo.

Nie wiem co próbujesz nam uświadomić swoimi postami ale stwierdzenie "dorzuć kilo i kup lepszy" dla niektórych nie jest proste nie każdy ma nieskończone możliwości finansowe...

jedynie zwrocic uawge nie kupowac w media bo to co tam kosztuje 2.5 to w necie jako staroc kosztuje 2

i rozruszc troche temat poza toba to chyba widza wiekszosc ogranicza sie do tego kup lg bo mam i jest swietny. a dlaczeg lg? hmm nic wiecej nikt nie dopisuje a ja bym dodal bo 3/4 gratow w tym tv jez z fabryk lg i oni wprowadzaja dosyc wile patentow.

ty juz dales kilka info matryca nie mniej jak 8ms, kat widzenia 178stopni sprawdzic jak zlewaja sie kolory (gradienty) minimum 2x hdmi jezeli mozna sie dowiedzie to czy matryca pva, nie wiem jak ty ale mnie kontrast nie podnieca u siebie mam 6000 ale wylaczam to prawie na minimum cos kolo 2000. jasnosc matrycy nie mniej jak 450

kazda firma zrobi model lipny oraz dobry zgadza sie?

Edytowane przez remus

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

Jesteśmy w domu na kupnie telewizora do oglądania telewizji (tfu) polskiej.

Sygnał z anteny. Do wydania 2,5-3 tyś. Siakieś lcd 32-37 cali.

Rodzice sie upierają na zakup na miejscu (Oława Wrocław) - proszę o wpisywanie sensownych modeli i tanich sklepów.

Z góry dziękuje.

ps. sam troszkę szukałem:

Sharp LC32WD1E ? Sharp LC32AD5E ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

remus skoro uważasz że twój TV ma kontrast 2000 :1 to zakończmy temat, bo nie mamy się o co kłócic... poza tym twopje posty nie trzymają się kupy o.0

 

kolega wyżej, tego pierwszego kijem bym nie tknął 16,2mln kolorów oznacza na 90% matryce TN z dopalaczem. Ten 2 przynajmniej po ilości kolorów wnioskuje że to PVA (choć tu można poszperać po necie jeszcze) . Od siebie polece samsunga z mojego podpisu, po odpowiedniej konfiguracji jest OK.

Edytowane przez Nerevar

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nerevar widze kolego ze masz problem z interpretacja slowa pisanego wyraznie napisalem ze moj ma 6000 chyba slyszalesz ze kontras mozna regulowac. a skoro nie jestes w stanie zinterpretowac tego co pisze.

do tego obydwa tv Sharp LC32WD1E ? Sharp LC32AD5E ? maja matryc e tn+ 16.2mln lub 16.7mln

TN+Film (Twisted Nematic)

TN (18 bit RGB) - na każdy podstawowy kolor przypada 6 bit co daje nam łącznie paletę 262 tys kolorów. W specyfikacji takiego telewizora czytamy jednak, że ma 16.2mln lub 16.7mln

Moze najpier poczytaj a dopiero pisz ze ten drugi jest lepszy

Powracajac do poprzednich postow smuzenie.

Efekt smużenia w obecnych konstrukcjach z najszybszymi matrycami to właściwie efekt rozmycia konturów obiektu wyświetlanego na ekranie podczas szybkiego ruchu wokół osi, czy też gwałtownych ruchów na boki. Starsze i sporo wolniejsze konstrukcje charakteryzowały się występowaniem typowych smug ciągnących się za przemieszczającym się obiektem. Niestety efekt smużenia widoczny jest nie tylko w grach ale także w filmach - rozumiesz ze to nie jest brak ostrosci

musisz sobie uswiadomic ze 5 czy 8 ms odnosi sie tylko do przejscia miedzy kolorami BIALY-SZARY-BIALY ale juz przejscie miedzy bialy- czarny moze trwac nawet 3x tyle.

Mam nadzieje ze przyblizylem tobie co nieco, jezeli dalej czegos nie rozumiesz:

smuzenie

tn, pva, paleta kolorow, digital scan/natural, progresywne skalowanie z checia powieksz twoja wiedze

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dobra nabyliśmy taki: http://www.nokaut.pl/oferta/tv-lcd-toshiba-32r3500p.html za 2950 we Wrocku na Kruczej. Poszliśmy łazić po sklepach z ojcem ale on jak to on zaraz się zmęczył, głodny "kupuj bo mam tego dosyć".W ogóle 3/4 tego sprzętu na półkach to ja bym za darmo nie chciał. Ktoś nam powiedział, że jest sklep internetowy na Kruczej i że tanio. Pojechaliśmy a tam niezmiernie wygadany facet (taka śliska gadka, że starczyło by na 3 godziny reklam) zrobił ojcu wodę z mózgu i już wiedziałem, że nie wyjdziemy stamtąd bez telewizora. Oczywiście nie mieli niczego co ja sobie wyszukałem i w sumie wyszło albo tanie LG za 2200 albo to za 3 koła. Oczywiście facet za żadne skarby świata nie chciał rozpakować obu i podłączyć do porównania [ bo to sklep internetowy ].

Ogólnie rzecz biorąc mnie ten zakup wisi bo prawie tv nie oglądam. A jeszcze bardziej ogólnie to IMO żaden z tych TV lcd nie dogania średniej klasy crt.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

zastanawiam się nad 3ma modelami, z lekką skłonnością ku LG. ktory z nich będzie najlepszym wyborem? bądź inny do 3k?

http://www.markan-agdrtv.pl/?strona=markan...k=p&id=7004

http://www.markan-agdrtv.pl/?strona=markan...k=p&id=6844

http://www.topmarket.pl/telewizory_lcd/LG_32_LT_75.php

 

pozdrawiam

m

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nerevar widze kolego ze masz problem z interpretacja slowa pisanego wyraznie napisalem ze moj ma 6000 chyba slyszalesz ze kontras mozna regulowac. a skoro nie jestes w stanie zinterpretowac tego co pisze.

do tego obydwa tv Sharp LC32WD1E ? Sharp LC32AD5E ? maja matryc e tn+ 16.2mln lub 16.7mln

TN+Film (Twisted Nematic)

TN (18 bit RGB) - na każdy podstawowy kolor przypada 6 bit co daje nam łącznie paletę 262 tys kolorów. W specyfikacji takiego telewizora czytamy jednak, że ma 16.2mln lub 16.7mln

1) nie ma takich matryc... to jest kontrast dynamicznym który można sobie o kant rozbić o to mi chodzi, no chyba że lubisz takie niezwykłe precyzyjne kolory... :)

2) jeżeli raz podają tak raz tak to na 99% jest ta mniejsza wartość, tak czy siak TV z TN jakimkolwiek to marna inwestycja

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kontrastu na LCD praktycznie nie można regulować (jest jeden stały maksymalny przy braku strat w palecie). Kontrast dynamiczny to po prostu wartość czerni na minimalnej jasności (regulacja lamp) i wartość bieli na maksymalnej jasności - w statycznej scenie nigdy nie osiągany. Właściwie to taki pic na wodę.

 

Kontrast ok 2000:1 (statyczny) jest możliwy do osiągnięcia na LCD - wykluczam nawet local dimming. 6000:1 obecnie nie jest możliwy do uzyskania (o dynamicznym nie wspominam bo to jak moc PMPO)

Edytowane przez Kyle

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wtam.

Ja sam szukalem telewizora w podobnej xenie i moj wybor padl na tenToshiba 32R3500PG

Telewizorek ma 100Hz matryce i takie tam...

Polecam

 

Ja sie wacham miedzy ta Toshiba a Panasonikiem 32LX70P.

Chociaz w sumie to chyba i tak obojetne bo oba prezentuja praktycznie ten sam poziom.

 

Edit: Panasonic juz w domu :)

Na poczatku jak podlaczylem jakims mega syfnym kablem na ktorym wczesniej puszczalem CRTka (takiego jeszcze bez euro zlacza:D ) to obraz byl tragiczny w porywach do akceptowalnego.

 

Po podlaczeniu Euro-Euro obraz znaczaco sie poprawil.

A DVD wyglada tak , ze zaczalem sie zastanawiac czy moje DVD nie ma upscallera bo Appleseed czy Kill Bill wgniata w krzeslo :D

 

Natomiast dla osobnikow kupujacych TV i majacych sygnal SD w domu (Czyli prawie wszystkich w Polsce) nie wierzcie w ten bzdury , ktore ludzie wypisuja na temat zalecanych odleglosci. Rozni zawodnicy polecaja na 3-3,5 m LCD 37"/40" to jest mrzonka , na 32" sensowny obraz jest z ok 2.5 metra, a naprawde dobry z 3 lub wiecej.

 

Chociaz moze ja mam za duze wymagania co do obrazu siedzac po kilka h przed monitorem 24" gdzie wszystko jest jak zyleta :D

Edytowane przez Michaelius

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

panowie, jest sens pakować się w low-endowe LCD ~32' do analogowej TV?

domyslam się, że te modele do 2k o dupę potłuc.

w każdym razie taki mam limit pieniężny, zainteresował mnie ten CRT Philipsa, ale nigdzie się go już nie dostanie.

Co zatem?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

noszę się z zamiarem zmiany swojego TV w pokoju (obecnie mam kineskopówkę), na jakieś LCD, TV głównie do oglądania Polsatu Cyfrowego/Cyfry ale później chce też pograć na PS3 czasem podłączyć kompa i obejrzeć jakiś film, na TV mogę przeznaczyć max 2000zł, najlepiej coś 32", myślałem nad Samsungiem LE32S81B, czy może coś innego?

Edytowane przez DoctorPulse

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Polecam Sharpa LC32 RD2 100Hz

posiadam go prawie od roku , naprawde jestem z niego zadowolony

kupiony w internetowym sklepie UK za 650£

po 10 miesiacach w sklepach dalej sa po okolo 700-800£ :)

Panasonic 32LX70P/LX700 to ta sama matryca i podobnej klasy TV .

 

Wszystko co ponizej tych LCD to stara wyklepana technologia .

kulawe kolory i duze opoznienia w obrazie .

Edytowane przez Mario2k

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak jak w temacie, co polecilibyście mi do 3k? Firma, można powiedzieć jest mi obojętna. Przede wszystkim interesuje mnie 32" z przeznaczeniem do xboxa, divx, dvd no i telewizja. Na chwilę obecną zwykła kablówka jednak planowane jest wprowadzenie pakietu HD. Czy warto inwestować w 32" Full HD??

Edytowane przez Liquid

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Samsung LE32R82B (lub R81B) - Super sprzet jak za ta kase, gorąco polecam. Kosztuje 2049zł, matryca s-pva, kontrast 8000:1, 3x HDMI, d-sub itp...

 

 

 

Na forum poswieconym LCD wszyscy go polecaja.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie



×
×
  • Dodaj nową pozycję...