Skocz do zawartości
Arronax

Modernizacja Starego Kompa

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

 

Wstep skopiuje z poprzedniego watku z dzialu 'socket370"

 

 

otoz sprawa jest nastepujaca . Szkoda mi troche mojego rodzenstwa ze wzgledu na to , ze w moim domu jest ciagle komputer taki oto : celeron 500 s370 , 192 SDRAM , Riva TNT 2 . Ja studiuje i mam innego kompa chociaz tez do niedawna i ten o ktorym pisze byl moim . Sprawa jest taka , ze chce go troszke zmodernizowac dosc tanim kosztem bo teraz to nawet filmikow na youtube nie potrafi dobrze wyswietlic .

 

Brat wogole nie gra w zadne gry , siedzi tylko na necie . Komputer wiec ma byc glownie do tego zeby dobrze odtwarzalo sie filmiki w necie , dalo sie na nim ogladac filmy ( obecnie tez z tym raczej slabo) no i zeby mozna bylo pograc w starsze gry a glownie mi zalezy na tym zeby mozna bylo grac w Simsy 2 ( w ktore siostra by chciala grac ) .

 

Docelowo planuje wymienic karte graficzna i procesor a takze dorzucic jedna kostke 256 MB . Moja plyta glowna to soltek Sl-65FVB i z tabelki w ktorej gdzies tam kiedys widzialem w necie wynika ze max procek jaki moge wsadzic to Celeron 1,2 bodajze albo PIII 1gh (PGA). Z tym , ze czesto znacznie tansze sa 933 wiec mozliwe ze zakupie takiego .

 

 

Zakupilem PIII 933 a teraz czas na grafike .

 

Plyta glowna jest taka jak napisalem wyzej . A cena w jakiej chcialbym sie zmiescic to 60zl chociaz jesli za dodatkowe kilka bedzie cos znacznie lepszego to moze byc i tak .

 

Rozgladalem sie glownie za geforcami 3 Ti , troche i za 4 nawet ale to sa juz drozsze . W podobnej cenie mozna juz chyba kupic nawet Fx 5200 ale chyba to sa gorsze karty IMO .

 

Tak wiec co byscie polecali za tak ograniczone fundusze? Tak jak juz pisalem komp glownie do filmow i netu.

 

Widzialem na allegro ze sporo ludzi kupuje radeony 8500 . Moze rozgladac sie za redkami wlasnie ? Nawet z seri 9000 tak do 9200 ?

 

i jeszcze jedno , ja to jest z tymi kartami na agp , kazda bedzie mi pasowac ? (agb x2 , x4 i x8?)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W tej cenie faktycznie Radek 8500 będzie dobrym wyborem.

I będzie pasować pod mobo.

Tak to x2/x4 raczej nie powinno być problemów.

 

A moze jakis radek z serii 9xxx? Chodzilo mi oto czy np wlasnie karty na agp x8 beda mi dzialac (bo gdzies czytalem ,ze ktos mial jakies problemy)

 

No ten radek 8500 by mnie kosztowal juz z wysylka 60 zl wiec w miare ok .

 

Znalazlem o nim cos takiego (2003 rok;p)

 

Karty graficzne

 

Panteon gwiazd - sprzęt

W tej kategorii aż trzy modele zasłużyły na miano produktu roku! Pierwszym z nich jest Gainward Geforce3 Power Pack - najlepsza karta z układem GeForce3. Najwyższe noty zawdzięcza doskonałej wydajności wynikającej z zastosowania lepszych, niż przewidziano w specyfikacji, komponentów (głównie chodzi o szybsze pamięci). Producent wręcz zachęca instalujących karty do podwyższenia domyślnego taktowania układu i pamięci. Na drugim miejscu jest karta ATI All in Wonder, która wprawdzie pod względem wydajności w grafice 3D nie może się równać z Gainwardem, ale jest... wszechstronna. Natomiast na pewno może się równać z Gainwardem najnowsza karta ATI Radeon 8500, której jednogłośnie przyznaliśmy tytuł produktu roku, chociaż nie brała udziału w głosowaniu ogólnym (karta dotarła do redakcji już po wysłaniu nominacji do głosowania). Jak wykazały testy, ATI Radeon 8500 za kilkaset złotych mniej oferuje wydajność przewyższającą karty z układem GeForce3!

 

1. ATI Radeon 8500

2. Gainward GeForce3 PowerPack 153,27%

2. ATI All in Wonder Radeon 149,27%

3. Leadtek WinFast Titanium 500 130,23%

 

z PC WORLD KOMPUTER

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jeszcze do końca 2006 roku miałem swego zakupionego w 2000 roku kompa z P3 800Mhz (zamieniony na 1GHz) oraz i Radeonka 8500 i Gforce 3 Ti 200 a na końcu 6600 i powiem, że największy przyrost wydajności uzyskasz w twym przypadku dokładając pamięci RAM do co najmniej 512MB z kart graficznych wymienionych przez ciebie zastanawiłbym się nad 3 Ti 500 lub radkiem 8500.

Jednakże nie one mają najwięcej do powiedzenia przy odtwarzaniu mediów strumieniowych, a właśnie CPU I RAM.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Rozgladalem sie glownie za geforcami 3 Ti , troche i za 4 nawet ale to sa juz drozsze . W podobnej cenie mozna juz chyba kupic nawet Fx 5200 ale chyba to sa gorsze karty IMO .

GeForce z serii FX są lepsze od GeForce z serii 4.

i jeszcze jedno , ja to jest z tymi kartami na agp , kazda bedzie mi pasowac ? (agb x2 , x4 i x8?)

Podstawowe informacje dot. AGP masz tutaj:

AGP

 

No i teraz kwestia tego, jaki masz port AGP na płycie głównej. Najprawdopodobniej 1.0 (nie zagłębiałem się w manuala Twojej płyty głównej - sam musisz to sprawdzić) - tak więc ruszą na nim tylko karty, które obsługiwały napięcie sterujące 3.3V. Są to pierwsze karty AGP 3.3V (m.in. Matrox MGA G100, ATI Rage IIC) oraz karty Universal AGP (czyli te z dwoma wcięciami). Większość Radeonów z serii 9XXX i Geforce FX było właśnie kartami Universal AGP. Port nie obsłuży kart AGP 1.5V, które mają jedno wcięce umieszczone dalej (są to np. GeForce serii 6 i nowsze).

 

Prościej: Jeżeli karta wejdzie do slotu fizycznie - musi działać (nie ma bata). Jedynym ograniczeniem jest to, że port AGP 1.0 obsługuje tylko przepustowości 266MB/s (1x) i 533MB/s (2x), co może powodować, że nowsze karty Universal AGP nie będą działać z pełną wydajnością.

 

To tak k'woli wyjaśnienia :P

Pzdr.

 

edit: Dodam, że w tworzeniu artykułu na Wikipedii sam uczestniczyłem (dodając te informacje dot. rodzajów kart i portów)

Edytowane przez obiboqs

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

GeForce z serii FX są lepsze od GeForce z serii 4.

 

W slot wejdzie , mam 3 "naciecia" w rivie i siedzi.

Pewnie wezme tego radka http://allegro.pl/item240347212_ati_radeon...it_agp_dvi.html

 

jedyna wada to brak obslugi Directa 9 no ale gry pod 9 chyba i tak wymagaja wiekszego procka itd wiec wsumie co za roznica

 

GeForce z serii FX są lepsze od GeForce z serii 4

 

Czy ktos jeszcze tak mysli? Ja tam wielkim znawca nie jestem ale ogolnie gf 4 titanium to chyba karta legenda ktora nawet i dzis nie jest jakas strasznie slaba karta . To chyba najbardziej udana karta w

histori.

 

edit;

 

a moze taka? http://allegro.pl/item243970941_sapphire_r...ro_128_bit.html

Edytowane przez Arronax

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...