Skocz do zawartości
nrl

Call Of Duty 5

Rekomendowane odpowiedzi

HELP!

 

Mialem taki sam problem w becie, i w pelnej to samo.

 

Otoz, kiedy wlaczalem za pierwszym raze gre, czekalem 5 minut na obejrzenie filmiku, w koncu sie odpalil, i lecz potem czekalem 5 minut na menu, potem 5 minut na odpalenie sie misji, i blad karty graficznej (zolty wykrzyknik, wraca do windy wrodzielce 640*xxx, w 256 kolorach), potem reset i sie odpala ok, potem czekam i szybko, potem misja znowu 5 minut sie laduje strasznie dlugo, potem srednio co 4-5 minut mam pokaz slajdow na 20 sekund, po 4 takim pokazie znowu blad karty graficznej,.

Identycznie mialem w becie, tylko ze mapka ladowala sie 10 minut i za 2 ladowanie blad karty, no porazka!

 

Sciagam zawsze stery ze strony nvidi, i mialem najnowsze, kumpel powiedzial ze to glupota i mam sciagac ze strony producenta karty grafixznej, potem sciagnalem ze strony producenta, nadal nic, potem aktualizacja dirext'a, nadal nic, potem format, nadal to samo, no kurde!

 

Kartoa to giggabyte geforce 8800 GTS 640 MB, nie podkrecana!

 

W innych grach, gram normalnie bez problemow :(.

Edytowane przez st1ch

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Grafika mogla by jeszcze byc ,nie jest tak Tragicznie

ale Liniowosc do bolu , Straszne ograniczenie swobody !!

to sa chyba najwieksze wady tej gry .

 

ps

widac konfidentow/kapusi/ubekow nam nie brakuje :(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Trochę zmienię swój pogląd o ile wczesne misje są nędzne o tyle misja w Berlinie i w metrze berlińskim jest naprawdę świetna każdy CoD miał misję które będę pamiętał do końca życia w 5 na pewno będzie to misja w Berlinie. Jeszcze ciekawa jest misja kiedy strzelamy z pokładu wodolotu super mało realistyczna, ale duży fun. Tylko, że problem jest tego rodzaju, że 140 zł za multiplayera który jest modem 4 i 3-4 fajne misje SP to spooooro za dużo, 79 zł to jest cena jaka powinna widnieć na opakowaniu w dniu premiery.

 

Dołączona grafikaDołączona grafika Dołączona grafikaDołączona grafika Dołączona grafikaDołączona grafika Dołączona grafikaDołączona grafika

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

st1ch ciezka sprawa co to moze byc.Ja np w fallout 3 mialem tak jak mi sie zwieszal ze wywalalo z taka rozdzialka do pulpitu ,ale nie doszedlem co to moze byc.

 

A co do samych misji to tak jak juz pisalem jest pare ciekawych smaczkow :>.Misje z Ruskimi jak 1 byly bardzo fajne a te z Japoncami to juz co innego ,chociaz jakies 30% daje rade.Ogolnie troche to pacific assaluta przypominalo.Moja opinia jest taka ,ze ci co narzekaja w ogolnej opini stwierdza po czasie ,ze jednak nie jest tak zle tak samo jak to bylo z falloutem.najpierw wszsycy plakali a pozniej sie spodobalo.Radze sie nie uprzedzac do gierki bo warto jest cala rozpykac.Cena rzeczywiscie troche wysoka ,ale co poradzic.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

czy ktos moze POMOC!!??

sprawdziłbym jak by sytuacja wyglądała na innej karcie, jeśli by było ok tzn że coś z tym gts'em nie tak, no ale znów inne gry chodzą ok i pewnie innym ludziom na tych gts'ach cod biega, także hmm dziwne :huh:

 

Masz może kartę dźwiękową oddzielnie?, może nowy cod ma z tym problemy.

Edytowane przez maruh

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Trochę zmienię swój pogląd o ile wczesne misje są nędzne o tyle misja w Berlinie i w metrze berlińskim jest naprawdę świetna każdy CoD miał misję które będę pamiętał do końca życia w 5 na pewno będzie to misja w Berlinie. Jeszcze ciekawa jest misja kiedy strzelamy z pokładu wodolotu super mało realistyczna, ale duży fun. Tylko, że problem jest tego rodzaju, że 140 zł za multiplayera który jest modem 4 i 3-4 fajne misje SP to spooooro za dużo, 79 zł to jest cena jaka powinna widnieć na opakowaniu w dniu premiery.

Popieram, nie wydam na "dodatek" 140 zł.

 

O/T. Co to za soft, ktory to pokazuje Ci temp GPU w lewym gornym rogu ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

sprawdziłbym jak by sytuacja wyglądała na innej karcie, jeśli by było ok tzn że coś z tym gts'em nie tak, no ale znów inne gry chodzą ok i pewnie innym ludziom na tych gts'ach cod biega, także hmm dziwne :huh:

 

Masz może kartę dźwiękową oddzielnie?, może nowy cod ma z tym problemy.

Mam zintegrowana, i poczytalem, ze moze byc problem z dzwiekiem, wiec odinstalowalem, reset, zainstalowalem najnowsze, i nic [gluteus maximus] ;/.

 

Czytalem tez, ze cod4 mial pixel shader 3.0, ale obslugiwal takze pixel shader 2.0, a ja szukalem, i sam nie wiem czy moja ma 2.0 czy 3.0 ... ?

 

EdiT: to nie od karty... zmienilem na radka i nadal to samo... teraz mysle ze to wina plyty (moze za stary bios), lub tej zciach!ej karty dzwiekowej ;/

Edytowane przez st1ch

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przerazaja mnie Wasze komentarze ;/

Myslalem ze sie zrelaksuje siekajac sie podczas 2WW a tu wszyscy pisza ze crap ;/

 

Kiedy zrobia CoDa gdzie bede mogl pograc dojczem, pobiegac z kar95 i postrzelac do Ruskich ;]

Gra wcale nie jest zła, możliwe że po pierwszych 2-3 misjach niektórzy mogą się trochę zrazić do niej ale mi się podoba jak każdy cod :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Trochę zmienię swój pogląd o ile wczesne misje są nędzne o tyle misja w Berlinie i w metrze berlińskim jest naprawdę świetna każdy CoD miał misję które będę pamiętał do końca życia w 5 na pewno będzie to misja w Berlinie. Jeszcze ciekawa jest misja kiedy strzelamy z pokładu wodolotu super mało realistyczna, ale duży fun. Tylko, że problem jest tego rodzaju, że 140 zł za multiplayera który jest modem 4 i 3-4 fajne misje SP to spooooro za dużo, 79 zł to jest cena jaka powinna widnieć na opakowaniu w dniu premiery.

 

Dołączona grafikaDołączona grafika Dołączona grafikaDołączona grafika Dołączona grafikaDołączona grafika Dołączona grafikaDołączona grafika

 

Co to za programik który pokazuje temperature karty ? lewy górny róg na screen

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ta gra wcale nie jest crapem fakt misje z japońcami nie są najlepsze ale ruskie i teraz berlin są świetne non stop akcja nie ma czasu na zbędne [ciach!]ły.W callu 4 też był action :) .Co do jedne rzeczy się zgodzę gra nie jest warta 140zł.

Aha tekstury kto ma czas żeby wpatrywać się w tekstury podczas walki no kto?

Nie dziwcie się że są takie bo teraz wszystko jest zrzynane z x360 vide far cry 2 oraz na pewno wychodzący gta4 też nie będzie się różnił za wiele.Tu chodzi o szybką kasę a nie kombinowanie.

Edytowane przez kurczak80

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ta gra wcale nie jest crapem fakt misje z japońcami nie są najlepsze ale ruskie i teraz berlin są świetne non stop akcja nie ma czasu na zbędne [ciach!]ły.W callu 4 też był action :) .Co do jedne rzeczy się zgodzę gra nie jest warta 140zł.

Aha tekstury kto ma czas żeby wpatrywać się w tekstury podczas walki no kto?

Nie dziwcie się że są takie bo teraz wszystko jest zrzynane z x360 vide far cry 2 oraz na pewno wychodzący gta4 też nie będzie się różnił za wiele.Tu chodzi o szybką kasę a nie kombinowanie.

Jak to pieknie zwalac wine piratow PC na uzytkownikow konsol za to ze gry wygladaja tak jak wygladaja - oczywiscie masz racje, chodzi o kase i w takim wypadku niech PC-ciarze zaczna kupowac oryginaly to beda mogli psioczyc wg zasady "placisz-wymagasz". Czy to wina konsol, ze gra na PC wyglada tak samo chociaz moglaby wygladac teoretycznie lepiej? Nie, to wina tego, ze devom sie nie oplaca pompowac kasy w dopieszczanie wersji, ktora po prostu sie nie sprzeda tak jakby tego chcieli. Nie wiem czym tu sie oburzac, jak cos jest nierentowne to sie w to nie inwestuje. Czy COD4 byl slaba gra? Nie wydaje mi sie, ale z jakis wzgledow na konsole sprzedal sie kilka czy nawet kilkanascie razy lepiej. Wiec skoro teraz COD5 nie rozni sie w wersji PC od wersji z konsol to zadna niespodzianka, gracze klada lache na prace tworcow to teraz tworcy polozyli lache na graczy. Inna sprawa, ze slusznie zauwazyles jedna rzecz: KTO ma czas jopić się na każdą ściane i kminić czy ta teksturka jest dobra czy z duopy? Ale ponownie - to znowu domena graczy PC, ktorzy zamiast GRAC porownuja czy ja mam 124 czy 127fps na takim konfigu. Mam PC, mam konsole, ale DO GLOWY by mi nie przyszlo porownywac tekstur, bo najnormalniej nie mam na to czasu. Wole GRAC, a nie z lupą zbierac materialy do pracy "Jakość tekstur a sprawa polska" (zreszta calkiem niezla moglaby sie okazac, bo materialow byloby od groma). Sory za OT, ale jezdzenie po konsolach ze to ich wina, ze gry na PC sa takie a nie inne, jest po prostu zalosne. Moze warto byloby poszukac winnego we wlasnych szeregach?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak juz mowilem teraz sie narzeka na gierke a pozniej wszscy stwierdza ,ze nie wyszlo najgorzej.Najwieksza bolaczka gry sa misje z Japoncami jak juz nie tylko ja wczesniej wspomnialem.Realizmu raczej nie uswiadczymy jesli by go szukac ,wiec tego tez nie nalezy sie czepiac.Misji chyba troche malo w stosunku do 4ki.7/10 moge dac.Gdyby tworcy popracowali wiecej nad misjami i nie lataloby sie w wiekszosci po trawach bylo by jak nalezy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No wiec nie jest tak zle??

Powiem Wam tak... dla mnie CoD byl zawsze dobra zabawa. W [gluteus maximus] mam tekstury i efekty specjalne. Dalej pogrywam w kanciasta jedynke i przynosi mi to duzo funa.

Chyba poprostu ludziom pierdaczy sie juz w glowach, wymagaja od gier niewiadomo czego, chcecie realiow, Irak przyjmia Was z otwartymi ramionami. Dawniej latalo sie kilkoma kwadratami po ekranie i bylo zajebiscie teraz... szkoda gadac.

 

Pytanie proste. Gra przyciaga?? Jest w niej cos takiego ze jak konczycie grac to macie niedosyt??

Nie mam bety, oryginala kupie jak kazdego z tej serii, jezeli bede wiedzial ze warto

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dobra panowie teraz powiem tak PRZEGINACIE. Grałem wczoraj w to u znajomego. Pierwsza misja , druga, trzecia i doszedłem do Berlina, i co ? Ani praktycznie przez chwile się nie nudziłem. Grafika może nie powala, ale nie jest o wiele gorsza niż w COD4. Gorzej tylko wyglądają te misje z Japońcami na wyspach, bo tam sporo roślinek etc. i podejrzewam, że zjechali troszkę z detalami ze względu na ograniczenia konsol. Na PC też pewnie się nie starali dać lepszych tekstur i zostawili tak jak jest. Z tego co się orientuję grafika jest bardzo zbliżona do tej na X360. Tak samo było z FarCry2. Ogólnie grywalnie daje radę. Chociaż momentami jest dosyć chaotycznie i czasem walę do swoich, bo nie widzę kto jest kto. Modele postaci są IMO bardzo słabe. Gorsze niż w COD4. Ale jak wspomniałem najgorzej wyglądają te misje z Japońcami. Grafika jest zbyt blada, a roślinność wygląda kiepsko. Ale mnie to nie ruszyło wcale i przeszedłem spory kawałek.

» Naciśnij aby pokazać/ukryć tekst oznaczony jako spoiler « - Podobała
Podobała mi się misja ze snajperem jak biegliśmy w budynku, a szkopy waliły do nas z miotaczy przez okna
.

 

Ogólnie gra dla mnie zasługuje na mocne 6/10. Dałbym więcej, ale raz ,że gra jest potwornie liniowa. Brak swobody ruchu i grafika IMO nierówna. Gra warta max 49.99 zł. Nie więcej.

 

 

P.S Mario2k kradną to ludzie z torrenta i przechodzą tu z płaczem, że im nie działa i chcą pomocy jak sobie poradzić z niedziałającym piratem? Nie każdy ma ochotę takim pomagać. To przez piractwo też wychodzą takie crapy, bo producenci jadą po kosztach. Dlatego od WIELU LAT jestem bardzo wyczulony na piratów. Chociaż też nie jestem bez skazy (byłem) . Problemem pewnie jest crack prawda ? ;)

Edytowane przez Devil

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@ maSTHa212

Mi nie chodziło o to że winne są konsole i nie zamierzam rozpętać wojny konsole vs pc.Producent po prostu jest nastawiony na zarabianie kasy jak najmniejszym kosztem.

@ Devil

A co do piractwa to na konsolach to go niby nie ma tak?Wszystkiemu jak zwykle winni gracze pc bo ściągną z torrenta i biedny producent olał dopracowanie wersji na kompa.Sory ale takie wymówki to są żałosne.Dobra koniec z tą gadką lepiej o grze pisać.

Edytowane przez kurczak80

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

[OT]Jakie wymówki człowieku? Oczywiście, że na konsole jest piractwo (PS2 X360,Wii, PSP). Czy ja gdzieś napisałem w poprzednim poście "piractwo tylko na PC."? Ogólnie piractwo może mieć wpływ na jakość wydawanych tytułów. I to na wszystkie platformy. Z mojej strony ja kończę ten temat. Napisałem tylko swoje zdanie na temat piractwa i jego wpływu na rynek gier i tyle. EOT! Przepraszam za OT, ale czasem nie idzie wytrzymać jak cisną się słowa na języku. Zwłaszcza czytając lament małolatów co to ściągają z wadliwym crackiem i chcą pomocy przy uruchomieniu. Do moderatorów Jak będzie trzeba to edytuje moje posty.[/OT]

 

Ogólnie rzecz biorąc COD5 jest niedopracowany. Zrobiony na szybko, by wyciągnąć jak najwięcej kasy, a jak najmniej stracić. Ja tam u znajomego się bawiłem przy tym dobrze. Troszkę irytujące są dźwięki strzelającej broni. Brzmią jakby ktoś strzelał kapiszonami. Ogólnie dźwięk w tej grze to tragedia. I te skrypty. Jest ich chyba więcej niż w COD4. Często kompani stoją w miejscu blokując przejście/wyjście z budynku. Jak mi MP podejdzie to kupiłbym, ale nie za 140 zł. Za o wiele lepszy COD4 dałem 89 zł.

Edytowane przez Devil

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość chronicsmoke

Kim.

 

Elitarna czesc graczy PC

Vs

Elitarna czesc graczy konsolowych

 

PC Zawsze bedzie mniej odmozdzajace !! bo wymaga wiecej wiedzy

a nie tylko wsadzenia plyty do napedu .

i jezeli ty tego nie kminisz to szczere wyrazy wspolczucia

Zreszta na wielu forach ostatnio sie pisze podobne rzeczy , ze coraz wiecej gier PC

jest zarazonych uproszczeniami z konsol , tak jest taniej i latwiej .

A wymagajacych graczy coraz mniej .

 

pozdrawiam

Nie zgodzę się. W życiu się tyle nie nalutowałem co z pierwszym Xem. Jak ktoś chce się bawić to może ale tutaj masz miszczów którzy więcej pier** niż robią i uważają się za super konsolowców i jadą po PC. Od dawna jestem fanem Xa (jakieś 6 lat), trochę się tym bawiłem, mam X0 od dawna ale nie widzę sensu w wpiepr** się do każdego topica i jechaniu PCtowcą albo chwalenie się jak to na mojej konsoli zaje** wygląda. Polecam wejść na forum xboxonline tam nawet można normalniej porozmawiać o grach PC niż tu bo tu jak coś złego powiesz o konsoli wpada grupka krzykaczy z moderatorami posiadającymi konsole i robi burdel.

 

@Mastha. Nie chodzi o konsole chodzi raczej o to, że developerzy grają jak im rynek pozwala a tendencja jest taka jak z żarciem w Mac'u wystarczy ładnie zapakować i masa się na to rzuci. Konsole od zawsze popularyzowały granie. Ktoś mówił też o tym, że FO3 to świetna gra bo i tak się dobrze sprzeda... więc najlepszą grą na świecie jest Mario Sport bo sprzedało 30mln? Developerzy sami piszą, że opłaca im się robić jeden engine na generacje konsol i cisnąć ile gier się da. EA kiedyś miało taką taktykę z MoHa teraz Acivision ma taką z CoD. No i może Ty tego nie zauważasz ale nawet developerom console kojarzą się z zgłupianiem gier np developer deusexa 3 o tym jak skonsolowano DeusExa2 i, że oni dla DeusExa3 nie chcą takiego skonsolowania.

 

“They tried to console-ise it, but their way of doing this was to drop a lot of stuff and cut out a lot of the tactical management aspects of the first game,” he says. “At this point we don’t know exactly which platforms we’re going to be out on. The PC, we’ll be there for sure. But for us, console-isation isn’t about dumbing down features; if we’re to go console we will want to keep the complexity alive. We want the menu interface and controller to feel simple to use without risking any of their potential.”

 

Druga sprawa, że nie wiem czemu bijesz do entuzjastów PC... chyba to dla nich jest to forum? A tacy ludzie lubią dyskutować o tym, jak można poprawić jakość i wydajność.

 

Co do piractwa to ja kupuje oryginały ale wiem, że wiele osób stąd nie raz pisze o tym jaki to developerzy nie chcą robić gier takie piractwo jest a później idzie i pisze posty o tym jaka jest gra... tylko, że 2 tygodnie przed premierą.

 

EOT

 

Jeśli o CoD5 chodzi pamiętacie czasy z MoH i dlaczego CoD stał się taki popularny? MoH najpierw był świetny a później zaczęli wydawać co chwilę jakieś MoHy... coraz gorsze i mniej innowacyjne i wtedy przyszedł CoD i zmiażdżył Moha. Teraz to samo co z MoHa zaczyna się dziać z CoDem.

Edytowane przez chronicsmoke

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zgadza się, ale nie zapominaj, że COD'a tworzą 2 grupy. I Treyarch od początku był słaby. A Inifinity Ward od COD1 począwszy po COD2 i COD4 trzymał poziom. Także sam już nie wiem co myśleć. Widać IW bardziej się stara, a Treyarch tnie po kosztach jak się da. Takie drugie EA. W ogóle jak to jest z tymi 2 grupami ? To była kiedyś jedna grupa i się rozpadła na 2 ekipy ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zgadza się, ale nie zapominaj, że COD'a tworzą 2 grupy. I Treyarch od początku był słaby. A Inifinity Ward od COD1 począwszy po COD2 i COD4 trzymał poziom. Także sam już nie wiem co myśleć. Widać IW bardziej się stara, a Treyarch tnie po kosztach jak się da. Takie drugie EA. W ogóle jak to jest z tymi 2 grupami ? To była kiedyś jedna grupa i się rozpadła na 2 ekipy ?

AFAIR jest to tak ze IW to od poczatku IW, natomiast kiedys dodatek UO do COD1 zrobilo Gray Matter Studio w kazdym badz razie fajnie im to wyszlo ale wchlonal ich Treyarch - tak to mniej wiecej wyglada o ile dobrze pamietam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Imho 3ka byla o niebo lepsza od tego crapa. Tutaj najlepiej podejsc jak do painkillera, masa miesa armatniego, duzo amunicji i huzia na juzia ;p 12 misji wytrzymalem, ale po tym czyms z samolotami mam dosc ;) juz poleciala z dysku

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zainstalowałem betę, przy próbie odpalenia pokazuje się logo, czarny ekran, zmienia się rozdziałka na niższą, czarny ekran i błąd z plikiem .exe wyślij raport do ms bla bla, następnie anuluj pojawia się czarny kwadrat i błąd:

Dołączona grafikaDołączona grafika

 

Win XP SP3, najnowszy directx, reinstalka gry nie pomaga.

 

E2160, 3GB RAM, 8600GS :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Spoko, ale jak serwery sa OFF to gra musi sie odpalic, chce zobaczyc ile mam FPS, a nie bede tak jak Wy sciagaj PIRATA i kradł.

Sprobuj zainstalowac najnowszego DX, jak nie pomoze to wyglada na to ze sobie nie sprawdzisz ile masz FPS.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie



×
×
  • Dodaj nową pozycję...