Skocz do zawartości
krojczy

Hp Laserjet 1020

Rekomendowane odpowiedzi

drukujac np. strone z txt, drukarka potrafi dukowac txt oraz jego prawo stronny margines przez cala strone albo tylko przez linijki wypelnione txt.

 

nie wiem co mam zrobic, bo zmienialem juz stery.

 

czy ktos sie spotkal z podobnym problemem?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mam identyczny problem!!!!!!!!!!!!!!!!

text co prawda drukuje dobrze, normalnie. problem jest jak chcę druknąć zdjęcia. po prawej stronie mam czarny paseczek, taki chudziutki. nie dzieje się tak przy każdym zdjęciu. dużo drukuję na koperty od cd (napis + obrazek z gry) i nie na każdej mam ten czarny pasek po prawej.

problem taki pojawił się jak uzupełniłem toner. coś może się przestawiło? ty od kiedy masz ten problem?

posiadam vistę. pod xp nie sprawdzałem czy też będzie ten problem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wznawiam teamat. Problem dalej sie powtarza i nie chce mi sie wierzyc zeby u nikogo wiecej sie to nie pojawilo.

 

Chodzi o te dziwactwa z prawej strony.

 

Dołączona grafika

 

(ciut niesymetrycznie sie zeskanowalo)

Edytowane przez krojczy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jednak po oczyszczeniu nie uzyskalem zamierzonego rezultatu. Zmienilem rozdzielczosc na FastRes 1200 i wybralem EconMode (obie te funkcje znajduja sie w Preferencjach drukowania -> (zakladka) Finishing -> Print quality)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak przy okazji podepnę sie pod temat gdyż mam tą drukarkę.

Pytanko dotyczy tonera, nie zamierzam kupować nowego oryginalnego tonera który kosztuje ok 230zł tak wiec co radzicie, napełnianie (regeneracja) sie opłaca? Może jakieś zamienniki? Widziałem na allegro jakiś model pasujący do hp1020 i kosztuje 45zł. cena jakaś niska wiec nie wiem czy to w ogóle ma sens.

Edytowane przez Miazga82

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak przy okazji podepnę sie pod temat gdyż mam tą drukarkę.

Pytanko dotyczy tonera, nie zamierzam kupować nowego oryginalnego tonera który kosztuje ok 230zł tak wiec co radzicie, napełnianie (regeneracja) sie opłaca? Może jakieś zamienniki? Widziałem na allegro jakiś model pasujący do hp1020 i kosztuje 45zł. cena jakaś niska wiec nie wiem czy to w ogóle ma sens.

No Widzisz - sam sobie odpowiedziałeś na pytanie o opłacalność regeneracji!

Zamienniki - NIE ma czegoś takiego - to są REGENY tyle że robione we fabrykach regeneracyjnych.

to na allegro 45 zeta to też bankowo regen tyle że nie fabryczny a garażowy co nie znaczy że gorszy (o ile garażowiec zna sie na rzeczy) zresztą sam to robię jako takowy garazowiec i ludziska nie narzekają i przychodzą wielokrotnie.

Co do opłacalności to jest z tym tak - pierwsze 2 czasem 3 regeneracje to tylko opróżnienie ze starego tonera i zasypanie świeżego (cena około 1/3 nowego). potem należy powymieniać wałki i listwy bo się to zużywa - koszt rośnie ale to i tak jeszcze sie opłaca (około 2/3 nowego). nowe wałki są nieco bardziej wytrzymałe i mogą posłużyć na około 5-6 regeneracji. wszystko zależy od tego w jakim są stanie - jeśli regenerację przeprowadzisz u siebie na miejscu to spoko możesz z gościem pogadać na temat jej zakresu - jakość wydruków, zapylenie w drukarce, jakiś przykładowy wydruk z końcówki tonera zanim go zabrakło. i on powinien wiedzieć po takiej rozmowie co trza powymieniać.

Moja rada taka - kup sobie drugi zespół drukujący tak czy inaczej a ten zużyty oddaj do reg. do dobrego doświadczonego garażowca - a potem odłożysz go do szuflady i będzie czekał na swoją kolej "zawsze gotowy do pracy" - a jak przyjdzie na niego pora potrząśniesz nim kilka razy (żeby się "odleżyny" rozpadły i wsadzisz do drukarki. i tak w kółko. PAMIĘTAJ tonera zawsze brakuje wtedy gdy go najbardziej potrzeba - tak samo jest ze żarówką gaśnie gdy jest ciemno.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

problem taki pojawił się jak uzupełniłem toner. coś może się przestawiło? ty od kiedy masz ten problem?

A "smietnik " wyczysciłes ?

Co z listwa zbierajaca nadmiar toneru ? wyglada ze to ona jest zuzyta..i nie zbiera nadmiaru toneru z wałka OPC.

Czy jak regenerowałes toner co zrobiłes z wałkiem OPC ( swiatłoczułym ) ??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

bym Cię Kwazor prosił o rozwiniecie tematu .... jakie listwy? jakie wałki?

 

mnie się wałki to tylko z cinkciarzami handlującymi waluta w latach 80tych kojarzą :P albo z takimi do włosów :P a w ostateczności z wałkiem rozrządu .....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

do: "kwazor" tyle że efekt pasków na owym wydruku nie pochodzi ani ze śmietnika ani z listwy ani nawet uszkodzenia bebna OPC - na mój gust to jest element wydruku a nie "zanieczyszczenie"

co nie zwalnia od tego aby śmietnik listwa wałki i bębny były w jak najlepszym stanie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...