Jump to content
oldskul

Nhl 2008

Recommended Posts

11 września miał premierę NHL 2008 a tutaj jakoś cicho ;). Rozegrałem kilkanaście meczyków z bratem, gra jest niezwykle miodna, dynamiczna. Bramkarze teraz jakoś lepiej bronią niż w poprzednich seriach. Owszem zdarza się, że wpada czasem to, co wpaść nie powinno. Graficznie nic nadzwyczajnego nie ma, wymagania są stosunkowo niskie i bardzo dobrze. Komentatorzy są świetni, zdecydowanie najbardziej 'żywiołowo' komentują zmagania na lodzie. Nie zauważyłem jeszcze jak sprawdza się "skill stick", muszę coś pokombinować, żeby rzeczywiście sprawdzić to w praniu.

 

NHL 08 to następna edycja rozbudowanego symulatora rozgrywek hokejowych, traktującego o najbardziej profesjonalnej lidze tego sportu, czyli północnoamerykańskiej NHL. Kolejne odsłony serii pojawiają się co roku, a ich opracowaniem zajmuje się EA Sports, czyli oddział koncernu Electronic Arts, który ma na swoim koncie także takie pozycje jak FIFA czy Madden NFL 07.

 

Tegoroczna edycja, poza ulepszeniem grafiki i drobnymi zmianami w rozgrywce (między innymi usprawnieniem kontroli nad krążkiem), oferuje (po raz pierwszy w historii serii) wszystkie dwadzieścia dziewięć drużyn znanych z AHL (American Hockey League). Ta odsłona oferuje także kolejne udoskonalenia w warstwie realizmu (także wizualnego) oraz mechaniki. Jeszcze więcej uwagi poświęcono rozgrywaniu pojedynków 1 na 1, z wykorzystaniem tzw. „skill stick”. Ta metoda prowadzenia krążka daje więcej możliwości w obchodzeniu się z obrońcami. Można na przykład podrzucić krążek w powietrzu lub zmylić obrońcę, puszczając krążek z jednej, a przejeżdżając z drugiej jego strony i przejąć przedmiot ponownie za plecami.

 

Warto zaznaczyć, że w celności strzału istotne jest też położenie i uderzenie zawodnika – jakiekolwiek odchylenia mają wpływ na tor krążka. Usprawniono również prowadzenie zawodników na łyżwach, dodano wiele nowych kombinacji i animacji ruchu. Pod względem graficznym to kolejny krok do przodu dla serii: lepiej prezentują się stroje i wyposażenie zawodników, a zderzenia, faule i inne spektakularne akcje na lodowisku prezentują się jeszcze bardziej realistycznie.

z Gry-OnLine

 

Oficjalna www

Edited by Spylon

Share this post


Link to post
Share on other sites

NHL jak NHL...jedyny słuszny hokej na pc...w zasadzie zawsze mi się dobrze grało w gry z tej serii, ale miałem przerwę w latach 2006-07...wczoraj zagrałem kilka meczy w 08...nie powiem - podoba mi się, graficznie bez jakichś większych rewelacji, ale w zasadzie nie o to tu chodzi...komentarz też ok...dynamiczne i przyjemne...

na chwilę obecną nie posiadam pada, przez co pewno odłożę grę na jakiś czas, ale raczej do niej wrócę...

 

jedna z niewielu gier sygnowanych logiem EASport, która spełnia moje oczekiwania...

 

edyta:

byłbym zapomniał...

Spylon - też możesz w ustawieniach dźwięku wybrać tylko 2 lub 4 głośniki ?

 

ps...jakby ktoś jakieś screeny chciał to pisać...

Edited by raven_88

Share this post


Link to post
Share on other sites

raven_88

Tak, tylko 2 lub 4, zresztą mnie to nie przeszkadza, bo mam głośniki 2.1 i wszystko gra. Podobnie jak ty miałem przerwę w latach 2006-2007, ale teraz wróciłem z dalekiej podróży i NHL syci jak dawniej.

 

Ktoś tam może sądzić, że NHL jest słaby, niezmieniony od lat. Owszem, za dużo w stosunku do starych części nie zmienili, inne jest sterowanie, bramkarze lepiej się zachowują, zagrania troszeczkę zmienione. Owszem EA Sports zamiast ssać kasę mógłby się bardziej wysilić i coś poprawić, tylko co? Grafikę? Skoro NHL 08 to produkt naprawdę bardzo udany. Tak w ogóle to rozegrałem kilkanaście meczyków i nie zauważyłem, żeby były jakieś bójki. Nikt się nie lał jeszcze, co mnie trochę martwi, w opcjach fighting na maxa mam ustawiony.

 

A oto screeny:

Dołączona grafikaDołączona grafikaDołączona grafikaDołączona grafika

Dołączona grafikaDołączona grafikaDołączona grafikaDołączona grafika

Dołączona grafikaDołączona grafikaDołączona grafikaDołączona grafika

Edited by Spylon

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pograłem jeszcze trochę (na klawikordzie <_<)...

 

nie wiem czy mi się wydaje, ale imho wcześniejsze części dynamiczniejsze się wydawały...tu jakby troszkę wolniej wszystko się działo...mimo to jestem nadal na tak - jedyny hokej na pc, jedyna okazja na wpakowanie krążka z 1m do pustej bramki z jadącym na brzuchu obrońcą, który próbuje ratować sytuację wyciągając się na lodzie...kocham te akcje :P

 

Spylon - co do bójek...a podjedź do gościa i wciśnij 2 na klawiaturze numerycznej... :]

 

Dołączona grafika

Share this post


Link to post
Share on other sites

Gra jest poprostu świetna. 100x lepsza od 05,06 czy 07. NHL co roku jest coraz lepszy takie moje zdanie. Coraz więcej emocji i satysfakcji z gry.

A propo's wie ktoś może czemu mój kolega ma max rozdzielczosc w grze 1280x768, a ja mam max 1024x768 ?? Mamy ten sam monitor (Samsung 931BW 19'')

Od czego to zalezy bo chcialbym miec wieksza rozdzielczosc?? Z gory dzieki, pozdro.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Restore formatting

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...


Aktualności

Artykuły×
×
  • Create New...