Skocz do zawartości
Avitr

Sempron Sparta 65nm

Rekomendowane odpowiedzi

Widze, że pojawiły się (w Polsce) najnowsze Semprony na rdzeniu Sparta wykonane w technologii 65nm. Czy ktoś już je testował ? Szukałem w sieci, ale nawet na zachodnich stronach nie znalazłem żadnych bliższych szczegółów. Chodzi mi głównie o podkręcalność i wydzielane ciepło.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Łukasz Tkacz

No dobra ale teraz to tylko różnica w ilości rdzeni? Nazewnictwo już od pewnego czasu w AMD jest skaszanione (po 2-3 proce tak samo się nazywające a różniące się od siebie wieloma szczegółami).

 

Ja sempa na bank nie kupię - jak już to jakiegoś Athlona na AM2+ lub AM3 albo C2D.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a kto by sie bawil w semprony jak niewiele drozej albo i w tej samej cenie sa athlony???

 

@hary tu bardziej o ilosc rdzeni chodzi niz o kaszke, chodz to milo ze dodali :D

Jak w cenie 150zl kupisz X2 nowego, albo nawet używanego? Dla mnie 150 a 250 to nie jest mała różnica w cenie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No wiesz, mając do wyboru na przykłąd nowego A64 3000+ za 150zł w 90nm i za tyle samo Sempa LE1200 w 65nm z 512kb cache to wole Sempa :) Szkoda że jeszcze na allegro żadnych używek nie ma bo bym se pewnie kupił do zabawy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

podajcie jakie oznaczenia ma ten procek to porozglądam sie ;)

 

juz znalazłem ;)

 

SPARTA 1200 - 2100 mhz, 512kb, box - 149zł

 

ale dostępne dopiero 10 października chyba ze gdzie indziej sie pojawia wczesniej

Edytowane przez MILANS

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Kaaban

Dołączona grafika

 

valida nie ma, plik uszkodzony, jak zmuszę mobo do działania to dam i valida... to max proca (AC)

 

Ogólnie strasznie słabe to 65nm od AMD, CB na 7-12*, na 0* nawet nie bootuje :blink: bez komentarza...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...