Skocz do zawartości
kaluzaaa

UMPC/Subnotebooki - Dyskusja Ogólna

Rekomendowane odpowiedzi

Wie ktoś kiedy wreszcie będzie oficjalnie w europie w sprzedaży?

 

Jedynie znalazłem pre-order na allasus

Poczatek listopada o ile dobrze pamietam

EDIT:

Z ostatniej chwili - opóźniony i będzie dostępny najwcześniej w grudniu :(

Edytowane przez matino

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

16 X oficjalna cena

http://nt.interia.pl/komputery/sprzet/news...rtelnika,993221

 

Eee PC będzie sprzedawany za 199 dolarów, ale jedynie odpowiednim partnerom firmy.

 

[...]

 

Na razie przygotowano tylko 10 tys sztuk

Szkoda że tak mało, ale jest nadzieja że w następnych miesiącach (przed świętami zwiększą ilość). No a co do ceny to nawet 250$ jakby można było w BB kupić to bym się zastanowił poważnie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ze "swoich" zrodel wiem, ze w Polsce cena bedzie raczej malo atrakcyjna, bo ma oscylowac w okolicach 1300-1400 PLN. Jesli sie to potwierdzi to nie wroze sukcesu, ale jesli ktos ma mozliwosc kupic np w USA to jest to IMO bardzo atrakcyjna oferta.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ze "swoich" zrodel wiem, ze w Polsce cena bedzie raczej malo atrakcyjna, bo ma oscylowac w okolicach 1300-1400 PLN. (...)

Jezuś, aż tak drogo? Za 2 - 4 stówki więcej można już kupić jakiegoś taniego 15 calowca z HDD i DVD-RW... oby "twoje" źródła były niewiarygodne, bo jeżeli rzeczywiście bęzdzie ot taka cena, nie ma szans że komputerek się przebije... a szkoda bo idea godna pochwały.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No raczej nie sadze zeby sie mylily, ale zobaczymy. Tez uwazam, ze to drogo ale lapek z HDD i DVD-RW to nie jest konkurent dla tego sprzetu, bo to NIE ma byc laptop glowny na ktorym pracujemy, tylko DODATKOWY do notatek, odbierania maili itd. Nigdy nie mial takich aspiracji zeby w ogole zastapic "pelnoprawnego" laptopa, nie oszukujmy sie, na 7" wyswietlaczem o malej rozdzialce z 2GB dysku, prockiem 800 czy 900 Mhz praca na dluzsza mete bylaby BARDZO uciazliwa.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Myślałem, żę szybciej od Ciebie uda mi sie napisać. W ciagu najbliższych 3 tygodni postaram dać się troche szczegłow z serwisu. Bo już są egemplaze do nauki naprawy i final testów sprzętów.

 

Za jakieś 3 tygodnie pochowale się własną sztuka z Windowsem 2003 Serwer przyciętnym do pracy na tym i rozszerzonym odpowiednio ramem. ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

XP z prostej przyczyny nie testowalismy: to co dostajemy w komplecie calkowiecie wystarcza do pracy, a kupno dodatkowo systemu sprawialoby, ze cena bylaby juz malo atrakcyjna. Laptop jest wyposazony w taki system i o tym jest recenzja, nie przypominam sobie zeby ktos sprawdzal Ubuntu przy okazji testowania sprzetu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Errorx jak będę miał w łapach własnego to dostaniesz konkretne info.czas na winie 2003 to oklo 4h-5h jak sprawdzaliśmy na serwisie. jak tylko będe miał

swojego to opublikuje dokładny sposób konfiguracji itp. , bo mam dosyć swoje 17" która robi 5000 km ze mną miesięcznie ':P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

XP z prostej przyczyny nie testowalismy: to co dostajemy w komplecie calkowiecie wystarcza do pracy, a kupno dodatkowo systemu sprawialoby, ze cena bylaby juz malo atrakcyjna. Laptop jest wyposazony w taki system i o tym jest recenzja, nie przypominam sobie zeby ktos sprawdzal Ubuntu przy okazji testowania sprzetu.

Nie chcialem zeby to zabrzmialo ze sie czepiam Tez uwazam ze skoro dziala to po co poprawiac, bardziej bylem ciekawy czy NHC na tym dziala ;)

Tak wogole to bardzo dobra recka.

 

EDIT:

@kaluzaaa

czas 4-5h wyglada obiecujaco, coraz bardziej mi sie maszynka podoba

Edytowane przez Errorx

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

do panow, ktorze testowali tego eee:

czy moze wiecie czy w tym laptopie mozna zrobic upgrade ramu?

 

w specyfikacji jest napisane

Memory: 256MB DDR2 667 MHz lub 512MB DDR2 667MHz, wiec troche nie sprecyzowane, tak sie zastanawiam, czy mozna do niego wlozyc np. 2x 512 ddr2 667mhz.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

do panow, ktorze testowali tego eee:

czy moze wiecie czy w tym laptopie mozna zrobic upgrade ramu?

 

w specyfikacji jest napisane

Memory: 256MB DDR2 667 MHz lub 512MB DDR2 667MHz, wiec troche nie sprecyzowane, tak sie zastanawiam, czy mozna do niego wlozyc np. 2x 512 ddr2 667mhz.

Ma tylko jedne slot pamięci.

 

A ja po głębszych przemyśleniach i wyliczeniach skłaniam się w stronę używanego IBM X, tylko nie wiem jaki model konkretniej. Na pewno jest wytrzymalszy od tego maleństwa, a większa waga jakoś mi nie przeszkadza po tym targaniu 17".

Edytowane przez kaluzaaa

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja mam 12" o masie 1,8KG i z zasilaczem, mysza i cala reszta stuffu uzywanego na codzien daje to troche masy na plecach. do moich mobilnych potrzeb wydaje sie to niemal idealnym rozwiazaniem. zobacze jak krajowi dystrybutorzy rozwiaza kwestie ceny.

 

martwi mnei tylko to co bylo podane w sklepie linkowanym wyzej, ze zwiekszenie ilosci ram i zamontowanie karty express voiduje gware :| to samo przechodzilem z obecnym lapkiem gdzie jedna ze srub byla debilnie zalepiona naklejka ze specyfikacja :|

 

pozyjom uwidzim :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jak będzie za 200$ to nawet nie będę się zastanawiał

dla mnie laptop ma być jak najbardziej mobilny, malutki lekki do zastosowań biurowych - tekst + net, ew. muzyka w tle

 

PS

->Niemiec

 

skąd wytargałeś i za ile jeśli możesz się podzielić taką informacją

Edytowane przez Marcin_gps

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dobra chłopaki jakie chcecie testy na tym maleństwu z postawionym XP. Jutro mam laptopa na cały dzień w pracy do zabawy. Więc do 23 zbieram zamówienia na testy. Podawajcie od razu linki do programów żebym mial szybsze skolekcjonowanie programów.

 

Pozdrawiam ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dobra chłopaki jakie chcecie testy na tym maleństwu z postawionym XP. Jutro mam laptopa na cały dzień w pracy do zabawy. Więc do 23 zbieram zamówienia na testy. Podawajcie od razu linki do programów żebym mial szybsze skolekcjonowanie programów.

 

Pozdrawiam ;)

Czas na baterii, powiedzmy dla 1/3 czy 1/2 podswietlenia +WiFi

czy dziala NHC - czy da sie spowolnic procka albo obnizyc mu napiecie zeby urwac jeszcze pare minut z baterii ;)

Z takich standardow to moze co pokazuje cpu-z

 

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chyba ze zmniejszajac FSB - czasem mozna nawet na celeronach.

Masz rację to się da. Ze 100 na 70. W biosie na pewno. Zobaczymy czy z pod Wina też da się zmienić. Jak ktoś będzie chciał stery to wołać.

I prawdopodobnie zmiana procka też możliwa. Tylko trochę pracy jest akurat z tym :D Jutro się przekonam czy 7" czy 12". Jak eee Pc to go będzie trzeba troszkę zmodyfikować, na pewno 1 GB ramu, wlutować BT, lub dołożyć tylko nie wiem czy to akurat będę miał dostępne od ręki, no i do tego jeszcze jakiś nadajnik do myszki umieścić w środku bo pad jest straszny trochę. Miejsca wystarczy :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Errox leży w pracy i czeka. Niestety za zabawę mi nie płacą. Ale sadzę, że w ciągu tygodnia napiszę dużo.

 

Teraz bardzo pozytywne info. Eee Pc może mieć BT wystarczy go rozszerzyć modułem Asus BT-183 (BT 2.0 + EDR) , jakieś 19 euro jak mnie nie myli. Wystarczy otworzyć klapkę pod spodem. Przez rozszerzenie nie tracimy gwarancji.

Edytowane przez kaluzaaa

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Takie dwa newsy skopiowane z nbg.pl

 

Przy okazji targów Computex 2007 wyszło na jaw, że Asus Eee PC dostępny będzie także w wydaniu 10". Wobec swojego 7-calowego krewniaka jest on jeszcze nieco zapóźniony w pracach projektowo-przygotowawczych.

 

W obu przypadkach matryce dostarczy AU Optronics.

 

Źródło: HardwareZone

 

Asustek szykuje na kwiecień 2008 roku rynkową premierę Asusa Eee PC drugiej generacji.

 

W komputerku tym znaleźć ma się Merom (Core 2 Duo) w miejsce Dothana (Pentium M). Przypomnijmy, że ten ostatni powinien wejść na rynek jeszcze w tym miesiącu. Nowy model ma zużywać 7 W energii wobec 11 W u swojego protoplasty. Stanie się także możliwe usunięcie wentylatora, które to prowadzić ma do obniżenia ceny dla nabywcy końcowego oraz do redukcji poziomu hałasu.

 

Bardzo prawdopodobne, że nowy model zyska zupełnie nową nazwę. Póki co pozostaje określać go mianem Eee PC 2008.

 

Źródło: laptoping.com

 

Osobiście czekam na premiere w Polsce bo jeśli cena będzie taka jak za oceanem albo ciut wieksza to bez zastanowienia go biore.

Edytowane przez serwantez

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...