Skocz do zawartości
kaluzaaa

UMPC/Subnotebooki - Dyskusja Ogólna

Rekomendowane odpowiedzi

Sextorku, ja i tak do konca wakacji musze miec duzego (14 :D ) lapa, wiec mi to tam rybka :P

 

To ma tego toczskrina czy nie :P ?

325ojro - za duzo jak dla mnie

325 Ojro to mysle ze to sensowna cena jak za takiego lapa...

 

a touchscreen z oficialnych informacji powinien byc... (ale do czasupremiery moze sie jeszcze duzooooooooo zmienic - wystarczy ze uzznaja ze za duze koszty produkcji beda i wyjdzie potem jako opcja...)

Edytowane przez Sector19

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie, swojego Eeepc katuje juz 2 miesiace :) Nie jeden wyklad przesiedzialem tylko dzieki niemu :)

 

A tak nawiasem... robimy ranking PI?? :P

Edytowane przez Drejfus

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wychodzi po woli konkurencja do eeepc. Narazie od NTT, ale dobre i to ;) ceny ciekawe tylko ten procek 500MHz i zwykłe HDD...

Szkoda za 701 nie ma tego lepsiejszego pada (zoom i tego typu bajery)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ceny z ntt sa fajne :D 3 lata temu kupilem 12" od optimusa z winda z celkiem 1,5 dvd-rw i 40gb hdd za 3,4k :D u ntt jest promo jak w MM :D jak kupowalem to moje m200u bylo najtanszym maluchem na rynku i dalej dziala i daje rade z zadaniami do ktorych bylo kupione.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Game_Plan

Jezeli ktos jest powaznie zainteresowany to posiadam ww NTT Corrino 10' w cenie 1299 zl / nowe z gwarancja 24m door 2 door w ntt.. nie jak w przypadku asusa eee brak:D

 

/ dla purepc -20zl znizki:) /

 

co do loga ntt.. hmm to zwykla naklejka identycznie jak w przypadku vbi mozna sobie zerwac i nakleic asus czy co kto tam chce;)

 

Procesor Procesor AMD Geode LX800, 500MHz

Wyświetlacz Rozmiar (Diagonal) 10.2" TFT Wide

Format 16:09

Rozdzielczość 1024×600

Współczynnik Contrastu 500

Kąt Widzenia - Horyzontalny 160

Kąt Widzenia - Wertykalny 150

Rodzaj podświetlenia LED

Interface LVDS

Audio Wbudowane głośniki 2×1.5W

Dysk Twardy HDD 2,5" ATA 60GB

RAM 512MB DDR1

Panel dotykowy TAK Touch pad

Klawiatura TAK US

Komunikacja LAN gniazdo RJ-45 10/100

WLAN 802.11b/g

PCMCIA slot standard 2.1

Porty Czytnik kart SD/MMC/MS

VGA 1 X D SUB 15PIN

Słuchawki - out TAK

Zasilacz - in 12V

USB 2×USB

Mikrofon - in TAK

Gniazdo zabezpieczenia TAK

Akcesoria Bateria (opcja) 4200mAh/7,4V

Zasilacz 12V

Pobór mocy 0,9W

Wymiary Wymiary (mm) 250×188×36

Waga (kg) do 1 .2

System Operacyjny OS Linux/Windows XP Home

 

Dołączona grafika

 

Dołączona grafika

Edytowane przez Game_Plan

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Game_Plan

Nie zgodzil bym sie co do twierdzenia ze Eeepc nie ma gwarancji :P wiekszosc tych na PL rynku w razie czego wraca do ACC na litwe i dostajesz nowego :P

Gwarancja niby jest ale nie w autoryzowanych serwisach asusa pl tylko u sprzedawcy ktory sam je naprawia albo odsyla/odwozi do kraju w ktorym je zakupil... co moze troszke potrwac;) wiec lepiej chyba poczekac do 2 polowy tego roku na polska premiere:> no chyba ze ktos sie lubi uzerac:D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

pare firm posiada je z litewskiej firmy ACC lacznie z komputronikiem, gdzie serwis jest na bardzo wysokim poziomie, i nie wydaje mi sie aby ktokolwiek musial sie tu uzerac o gwarancje... szczegulnie ze paczna do ACC jest na takich samych zasadach jak na terenie PL.

No chyba ze masz od pana "zdzisia" na Alledrogo, choc sporo firm tam sprzedajacych jest godna zaufania.

Edytowane przez Drejfus

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Game_Plan

Podane tak jak by calej platformy, ale nawet eee z SSD przecie ciagnie sporo wiecej...

Wiem na ten temat dokladnie tyle co wy z opisu;) te laptopy dopiero dzis weszly do sprzedazy... ale prawdopodobnie jest to tak jak napisal D wyzej

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

» Naciśnij, żeby pokazać/ukryć tekst oznaczony jako spoiler... «
Życjie jest pełne kompromisów nie ma rzeczy idealnej

 

 

 

taaa..

 

 

EEE jest fajne i tyle :D

 

btw. widzieliscie klaudbuksa i jego łechtouczke po prawej stronie? parodia jak dla mnie ;)

 

 

w ogole wychodza te wszystkie klony,ale teraz musialoby wyjsc cos naprawde zajefajnego z dobrym konfigiem zeby pobic populrnosc eee.

Edytowane przez jc

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

tablet ladny ale znajac polskie realia :/ jak widze cena prawie 4k zdzierstwo jak malo gdzie.

taki tablet to bym bral :) ale tylko do 2k

 

swoja droga prawie mialbym tablet pc gdyby nie pieprzone usa

 

gateway c141x cacy maszyna okazja bo za ok 2,700 na polskie z przesylka (znajomy by mi wyslal) ale zasrance nie wypuszczaja tego lapa poza usa na kontroli :/.

 

dla porownania maszyna z takimi gabarytami na polskim rynku kosztuje dobre 8k

 

dobra ludze ale dosc syfienia bo ja widze ze tu sie powoli robi allegro :/ (mam na mysli post z ntt ktory na moje oko powinien iedziec w dziale sprzedam )

 

co do eee 900 tylko jedna zecz mnie rozczarowala mianowicie te gowno na przycisku touchpada wyznaczajace srodek pomiedzy lewym a prawym guziorek przez to eee traci urok i wyglada jakby ktos ten guzik zle z zbednego plastiku oczyscil -_- takie moje male zdanie

 

dalej mowiac eee nie bedzie mialo gpsa i nie bedzie mialo dotykowego ekranu bedzie mialo zato double touchpad (ten bajer z zoomem 2 palcami itp)

(a szkoda bo gps fajna zecz no i dotykowiec tez by byl git :) )

Edytowane przez MantisGhost

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

EEE PC mam i ja :) (od jakichś 3 tygodni)

 

Kilka wrażeń:

 

Chodzi naprawdę fajnie, (biały 4gb non surf), procek jest wystarczająco mocny na 630mhz, a za pomocą ruskiego traya (eee ctl chyba)można go podkręcać poprzez szynę w zasadzie dowolnie (mam od 430 do 900mhz) co 5 na fsb. Można i więcej (OC) ale nie probowałem jeszcze. Udało mi się go ustawić, żeby nawet na 900mhz chodził na niższym napięciu.

Jak ruscy rozpracują lepiej kontroler napięć to można będzie robić lepszy undervolting.

Proc jest troszkę szybszy (na 900mhz) niż PIII Tualatin 1.13 co jest b.dobrym wynikiem. VIA C7 1.2ghz z everboxa powala na kolana.

 

Trzeba uważać na wersję 2G bo tam ten celeron jest pokastrowany - nie ma w ogóle cache L2 i przez to jest to straszna padaka.

 

Audio: Dużym plusem są glosniczki - są naprawdę głośne i grają jak na takie mini całkiem ok - no i super rozmieszczone (jakiś plus tej tragicznej obramówki). line out podłączone do kina domowego przy oglądaniu filmów nie daje żadnych słyszalnych zakłóceń, za co duży plus dla eee pc. kodek realtek jest chyba 6 kanałowy, ale na wyjsciu okastrowali go do stereo - zresztą wystarczy. Niby jest to HD Audio, ale nie bawilem sie foobarem zeby zobaczyc co max w sensie bitów i khz wyciągnie się z eee.

 

Grafa - bardzo nowoczesna jak na takie mini, choć to najbiedniejsza wersja - 910GML (czyli obnizone taktowanie, brak zupelny wyjscia na TV(nawet nie ma jak dolutować, obsluga w zasadzie tylko celeronow, ale jeden gosc wsadzil zamiast celka Pentium M ULV i hula). No ale 4 potoki zachowali i jak juz wspomnieliscie taki san andreas podobno pomyka. Niestety grafa jest bardzo powiązana z biosem i sterami - dopiero na sterownikach lazertaga mozna jej przydzielic wiecej niz 64mb ramu (tzn moze sobie chapnąć dynamicznie - standardowo intel trzyma 8mb)

Drugi minus - jak dla mnie duży - nie mogę za cholerę uzyskać na telewizorze lcd i monitorze rozdziałki większej niż 800x600, nawet posiłkując się AS Trayem. 800x480 i 800x600 wyglądają bardzo ładnie - co najważniejsze obraz nie ma wyczuwalnych zakłóceń. Dziś wyszedł nowy bios dla 4G - 910 podobno ma coś poprawić zobaczę jak zainstaluję.

 

-Wifi - chipset Atheros więc naprawdę dobry - u mnie łapie sygnał już na 1 mw mocy (50 to max, zmniejszam zeby oszczedzic baterię) ALE na stockowym Xandrosie za cholerę nie chciał połączyć się z internetem mimo iż bezproblemowo wykrywał siec mial wpisane hasla ip itd - nie wiem dlaczego, na xp bez problemów. Ma w srodku 2 anteny po bokach matrycy.

 

- Ekran - niestety - największy babol. Mądrze to zrobili - czarna obwódka poprawia kontrast, jest spoko czytelny w 800x480 i 800x600 ze scalingiem, ALE jest ZA MAŁY. Po prostu nie jest wygodny. Ten ekran kosztuje ok 20 dolarów i tłuką je hurtowo bo 7 cali WVGA to standard w nawigacjach, palmtopach itd. Plus duży to nowoczesne podswietlenie za pomocą LED - równomierne oraz oszczędne.

No i 800x480 to trochę mało żeby oglądać stronę pdf czy tekstu przy obróconym ekranie w pozycji pionowej. Dobrze że matryca jest matowa, bo inaczej na zewnątrz byłaby padaka.

Ruski tray umożliwia pełną kontrolę nad wiatrakiem i podświetleniem a także tryb extra bright niemozliwy normalnie do uzyskania na eeepc - razi oczy.

 

Eee nagrzewa się dosc szybko, ale tak musi być bo plyta pod klawiaturą spelnia funkcję radiatora - najbardziej grzeje się SB, najmniej proc. wentyl to w zasadzie atrapa, ale nie jest głośny.

 

SSD - to mi się najbardziej podoba, rewelacyny pomysł, brak chrobotania, pelna cisza. 4GB nie przeszkadza, windows ze wszystkim co chcę zajmuje 2GB reszta na ksiazki komiksy i muzykę oraz filmy ;) mam zewnętrzny dysk 40GB 2.5 cala oraz kartę sdhc więc braku pojemności nie odczuwam. I sto razy bardziej wolę te 4gb niz 30gb w everexie. Powiem, ze windows (obecnie xp speed pro by saper1972 laduje się ok 12-14 sekund od naciśnięcia przycisku power, a mialem jeszcze szybszą wersję windowsa specjalnie skrojoną pod eeepc - xp mini eepc edition, ona byla jeszcze szybsza)

 

Touchpad jest ok, nawet bardzo ok porównując do everexa, którym mialem nieprzyjemność się bawić. Klawiatura cięzka w obsłudze trochę, razi prawi shift.

 

Bateria mnie lekko rozczarowuje muszę dokladnie pomierzyć, ale z eee pc dostalem 4800mAh, podobno takie są w nowszych dostawach - zamiast 5200 do 4g non surf - bo Asus nie wyrabia z zamówieniami. Ładowarka jest genialna, jak w komórkach - a EEE zżera max coś koło 21W.

 

kamerka jest bardzo fajna, mikrofon średnio zbiera.

 

byłbym zapomniał - 3 porty usb 2.0 to rewelacja - nawet mac air tego nie ma. wygoda i tyle.

 

Co do eee 900 - będzie super - przede wszystkim ekran, jedyne co razi to to , że nie zmienili procka na intel Atom, który przy 1600mhz jest slabszy od celka ulv 900m, ale zżera MAX 2w, ma swój HT i zajmuje bardzo ale to bardzo malo miejsca - wprost wymarzony dla eee pc (no i jest tanszy - 44usd przy 1000 sztuk) ten atom to rewelka i będzie imho rządził.

Są juz fotki i manuale eee pc 900 do sciagniecia takze z fotkami środka - link na forum eeeuser.com

 

Ten ntt corrino jest calkiem fajny, szkoda tylko że nie ma SSD - no i słaby proc (ten sam co w OLPC) ale gdyby brał tylko 0.9W (w co nie wierzę - na tej baterii co ma chodziłby ponad dobę) to chętnie wziąłbym zamiast eee pc.

Ale 1299 to zdecydowanie za dużo - to co siedzi w środku jest duużo tańsze (poza dyskiem i matrycą) od EEE PC, na którym podobno asus zarabia ok 100dolarów na sztuce (gdzies na forum eeeuser bylo).

Edytowane przez MesJasZ

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Game_Plan

tablet ladny ale znajac polskie realia :/ jak widze cena prawie 4k zdzierstwo jak malo gdzie.

taki tablet to bym bral :) ale tylko do 2k

tablet bedzie kosztowal ok. 800€

 

Ten ntt corrino jest calkiem fajny, szkoda tylko że nie ma SSD - no i słaby proc (ten sam co w OLPC) ale gdyby brał tylko 0.9W (w co nie wierzę - na tej baterii co ma chodziłby ponad dobę) to chętnie wziąłbym zamiast eee pc.

Ale 1299 to zdecydowanie za dużo - to co siedzi w środku jest duużo tańsze (poza dyskiem i matrycą) od EEE PC, na którym podobno asus zarabia ok 100dolarów na sztuce (gdzies na forum eeeuser bylo).

moge zejsc do 1269zl;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja nie mam do Ciebie żalu, że sprzedajesz corrino i coś tam sobie zarobisz ;) - wręcz przeciwnie - takie inicjatywy jak promocje dla forumowiczów są zawsze mile widziane..

 

chodzi mi tylko o to, że producent ma dużą marżę - to co jest w środku predystynuuje corrino do miana sprzętu bardziej w stronę OLPC a ten jak wiemy kosztuje ok 179 USD... imho takie corrino powinno kosztować zdecydowanie mniej niż eee pc - czyli max 850 pln dla detalicznego odbiorcy - wtedy to ma sens i może walczyć o rynek.

EEE PC miał kosztować 199usd i tym zdobyl rozgłos - ile ostatecznie kosztuje to wiemy (mimo tego iż jest to pionier nowych miniaturowych laptopów dostępnych po raz pierwszy w atrakcyjnych cenach)

Edytowane przez MesJasZ

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...