Skocz do zawartości
kaluzaaa

UMPC/Subnotebooki - Dyskusja Ogólna

Rekomendowane odpowiedzi

tak to wyglada teraz:

Dołączona grafika

 

Jak sie przyjzec, to widac takie dwie ciemniejsze kreski.

 

Smugi te pojawiaja sie tylko wtedy, gdy ekran jest wlaczony (podswietlony).

Gdy ekran jest wylaczony, nic nie wskazuje na uszkodzenie w tych miejscach.

 

//update:

teraz swieca wszystkie piksele, smug nie widac w normalnych warunkach oswietleniowych (na kazdym tle), ale jezeli pojde w jakies zaciemnione miejsce i odpale czarne tlo, to widac je tak jak byly... istna parodia...

Edytowane przez brachol

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na UMCPortalu pojawiło się info, na temat aktualnych (?) cen u sprzedawców w europie i usa. W niemczech w paru 'porównywarkach' cen rzeczywiście są dostępne NC10, ale shipping dopiero za 2-3 tygodnie.

http://www.umpcportal.com/products/product.php?id=250

Może coś w tym jest, bo na oficjalnej stronie są już do pobrania drivery do poszczególnych komponentów lapka.

Edytowane przez Cro

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam ja poszukuję Netbooka do 1700zł najlepiej w Vistą (Niewiem co mi sie w niej podoba ale fajnie wygląda)... Myślałem nad HP 2133 Mininote ale niewiem czy go kupić czy kupić jakieś inne... Pomóżcie!!!???

 

hp ma fajny wyglad, ale flaki sa slabe jak sie nie myle ;) , ja bym nie bral. Zdecydowanie jak juz chcesz netbooka to wind z 2gb ramu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jako ze ostatnio stalem sie posiadaczem Eee BOX'a B202 to moze opisze tutaj swoje wrazenia...

 

Moze zaczne od tego...

Chciałem złożyć sobie sobie zestawik służący do słuchania muzyki, oglądania filmów i... czasem dokańczania roboty z pracy (strony internetowe).

 

W Planie miałem właśnie Eee Box B202 + Jakiś 32 calowy telewizor... wybór padł na 32LG6000, do tego bezprzewodowy zestaw klawiatura + Mysz Logitecha i tyle.

 

Pomieszczenie 3,5x3,5 metra (dlatego nie kupowałem większego TV)

 

I TERAZ POWIEM TAK... TO BYŁ NAJLEPSZY WYBOR JAKI OSTATNIO ZROBILEM.

 

Eee Box jest naprawde świetnym komputerkiem...

Atom 1,6GHz @ 1,75Ghz wystarcza na wszystko do czego został stworzony, do tego zintegrowana karta graficzna radzi sobie bez najmniejszego problemu. Wszystko śmiga pięknie i ładnie.

 

Glośność: zestaw praktycznie jest nieslyszalny i odkąd go mam (tydzień) nie zanotowałem ani razu żeby kiedykolwiek wentylatory zwiększyły swoje obroty.

 

Do tego 1 GB ramu sodimm taktowanego 584mhz 4-4-4-12w zupełności wystarcza, a do tego w biosie można zmienić timingi i takim sposobem ustawiłem sobie 3-3-3-7 i śmiga świetnie... w tym tygodniu zmienię sobie na 2x1Gb bo akurat mam takie kostki pod ręką... więc zawsze więcej będzie (chociaż uważam że nie trzeba)

 

Samo urządzenie jest 2x mniejsze niż nintendo Wii które i tak jest juz malutkie... ma może max 3cm grubości... nawet nie sprawdzałem...

 

WiFi działa bardzo dobrze... ogólnie żadnych problemów nie zanotowałem.

 

Później dorzucę zdjęcia... bo teraz mi sie nie chce robic ich :)

 

Pozdrawiam Marek.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co do visty, to chyba kolega kolegi miał jakąś dziką wersję.

Ja postawiłem viste hp na windzie 3dni temu i nie żałuje, do xp nie wrócę.

 

Nawet z Aero działa świetnie, nie muli, start w 1:10-1:15.

Wyłączyłem przywracanie systemu, defendera, zaplanowany defrag.

SCM od msi na baterii wyłącza automatycznie aero, przy zasilaniu z kontaktu wspomagam winda 350MHz via fn+f10 (od biosu 1.08 działa turbo mode)

 

Dołączona grafika

 

Dołączona grafika

 

Instalka z podstawowymi programami zajęła 13,4GB.

Edytowane przez mmi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Instalka z podstawowymi programami zajęła 13,4GB.

Wlasnie dlatego Vista na Windzie to pomylka. Ponad 13GB instalka + programy? XP znliteowany + programy zajely by pewnie ze 3 razy mniej w najgorszym razie. Pomijam szybkosc, bo jakos nie wydaje mi sie zeby 1:15 na start systemu to bylo szybko. Generalnie sam sie zastanawiam czy nie wrocic do XP na stacjonarce, Vista jakos totalnie nei oferuje nic ponad to co mial juz XP.

 

BTW. Ktos moze cos slyszal o nowym BIOSie od MSI? W sumie to chcialbym juz go wrzucic, bo na bete nie mam zbytnio ochoty.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Niektórzy po to kupują Winda, żeby mieć dysk twardy.

 

Swoją drogą nie rozumiem jak można mieć dodatkowo dysk zewnętrzny do Winda. Jakby to 250 czy 320GB nie wystarczyło. :razz:

 

pozdro

Bo niektorzy maja 80GB czyli to co daja seryjnie, a dyski zewn mieli juz wczesniej? Poza tym stracisz kiedys cos naprawde waznego to wtedy bedziesz wiedziec, ze warto miec backupy w 2-3 niezależnych miejscach.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dysk zewnetrzny jest fajny bo mozna go uzywac z kilkoma kompami , a przy okazji ulatwia przenoszenie danych z Winda na stacjonarke (inaczej albo powolne pendrivy albo wifi).

 

Musze kiedys policzyc ile mi w windzie zajmuje win xp + apache + oracle XE + ms office 2007 :)

 

Swoja droga to chyba wrzuce na druga partycje linuksa.

Edytowane przez Michaelius

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przy Wind-ie do zastosowań biurowych jest sens dokładać drugą kość RAM-u zeby miec 2 GB? Bo kupuje i moge w sklepie poprosic zeby mi wsadzili. Nie wiem czy jest sens bo Win XP + Open Office + antywirus + przeglądarka raczej 1 GB nie zapchają. Przydaje się wam te drugie 1 GB RAM-u, bo widzialem, ze część osob ma to w sigu?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W zasadzie nic nie daje, tak jak pisałem wcześniej powodem zainwestowania w 2Gb była możliwość zainstalowania Visty.Po tym, jak okazało się to całkowitą pomyłką, sens takiej inwestycji jest znikomy.

XP ciężko zmusić do używania pamięci, większość leży odłogiem nawet gdy wyłączymy plik wymiany.Niestety ukrytego stronicowania nie zlikwidujemy więc i tak komp mieli dyskiem.

Pewnym rozwiązaniem jest utworzenie RAM-dysku(co też uczyniłem)i przerzucenie Temp i innych badziewi na ten dysk.

Jeśli miałbym wybierać większy HDD ale z 1GB vs 2GB ale z mniejszym HDD, to wolałbym większy dysk i mniej RAMu.

Z drugiej strony, przy całkowitym koszcie WIND-a dodatkowe 40zł nie jest jakąś astronomiczną kwotą,a nie wiadomo czy za rok ceny DDR2 będą takie niskie jak teraz.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przy Wind-ie do zastosowań biurowych jest sens dokładać drugą kość RAM-u zeby miec 2 GB? Bo kupuje i moge w sklepie poprosic zeby mi wsadzili. Nie wiem czy jest sens bo Win XP + Open Office + antywirus + przeglądarka raczej 1 GB nie zapchają. Przydaje się wam te drugie 1 GB RAM-u, bo widzialem, ze część osob ma to w sigu?

Po prawdzie to jak kupowalem to Wind z 1 GB byl po 1480 a czesc sklepow miala po 1500 z 2 GB wiec tak wyszlo :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzwoniłem na partyline samsunga, żeby się dowiedzieć coś na temat daty premiery NC10 w naszym pięknym kraju. Konsultant gdy usłyszał "NC10" spytał czy "to ten taki mały?". No ok... gorzej, że po chwili szperania usłyszałem... grudzień :/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W srode przyjechal kurier, zabral netbooka (asus eeepc 1000h), dzisiaj przyjezdzam z uczelni i patrze, paczka mi lezy w pokoju - nic wiekszego ostatnio nie zamawialem, wiec musial to byc nowy egzemplarz asusa - tak bylo. Szybko sie uporali z przesylka - fajnie, bo myslalem, ze moze poczekam jeszcze do przyszlego tygodnia.

 

Otwieram paczke, po kolei wszystko wyciagam, podlaczam i odpalam. Pierwsze co, to sprawdzenie matrycy - wszystko ok, nie ma nawet zadnego bada. Dokonczylem instalacje windowsa, zmienilem troche ustawienia w windowsie i... !@#$% :mur: Zauwazylem, ze w lewej dolnej czesci nie przylega mi dokladnie ramka do matrycy... Jak by zatrzask byl od nowosci wadliwy, bo z prawej strony udalo mi sie odpiac i ponownie wpiac te czesc ramki. Z lewej strony ni cholery... Dalej... prawa dolna czesc klawierki - klawisze: strzalka w dol, strzalka w lewo i prawy ctrl chodza zdecydowanie glosniej niz reszta klawiszy - w tym miejscu klawiatura ma "luzy". Jezeli ja docisne, problem znika... :/ I ostatni chyba mankament (najmniejszy): przy otwieraniu/zamykaniu klapy w pewnym momencie slychac takie ciche strzelanie (plastik najprawdopodobniej).

 

Watpie, zebym zostawil sobie ten egzemplarz - na weekendzie, albo w poniedzialek pisze kolejny formularz zwrotny - do trzech razy sztuka. Jezeli trzeci egzemplarz takze okaze sie felerny, to bede sie staral o zwrot pieniedzy i w zastepstwie chyba zdecyduje sie na MSI Wind z 6 komorowa bateria i dyskiem 160GB za 336 funtow (ok 30 funtow drozej mnie wyniesie, ale dysk bedzie 2x wiekszy).

 

Troche mnie Asus rozczarowal, nie sadzilem, ze beda z tym az takie problemy...

 

Jutro pstrykne jakies zdjecie tej odstajacej ramki...

Edytowane przez brachol

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sorry za dubla, ale chcialem przy okazji podniesc temat.

 

O to zdjecia ramki:

Dołączona grafika Dołączona grafika

 

I czy moglby mi ktos powiedziec/wytlumaczyc, dlaczego CPU-Z widzi tylko jeden watek? Powinny byc chyba 2, prawda? Ja sie zatrzymalem w rozwoju na Athlonie XP, wiec, nie ukrywajac, jest to dla mnie calkiem nowe ;)

 

W menedzerze zadan w zakladce "wydajnosc" tez widac tylko jeden watek (powinny byc chyba 2?) - podobnie jest z menedzerem urzadzen w galezi "procesor".

 

EEE chodzil w tym czasie na Super Performance Mode.

Edytowane przez brachol

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W biosie nie widze zadnej opcji odpowiadajacej za HT.

I IMHO to powinno dzialac od zaraz, a nie bawienie sie w aktualizacje biosu (ktory to zaraz zrobie)...

 

W tej chwili mam wersje 0802 datowany na 07/09/2008

 

//update:

ok, zaktualizowalem do najnowszej wersji (0901), ktora wyszla 2 dni pozniej od poprzedniego :)

Jezeli chodzi o opcje w biosie, to nic sie nie zmienilo - jest to co bylo - ale sa juz widoczone 2 watki, a takze procek zaczal zwalniac w idlu o polowe.

 

Dzieki za pomoc.

 

Mimo wszystko i tak bede chcial go wymienic, nie dam sobie wcisnac niepelnosprawnego sprzetu przeciez...

Do tego czasu troche sie z nim zabawie ;)

Edytowane przez brachol

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ja wlasnie wgralem nowy BIOS i musze przyznac, ze nie dosc, ze dziala stabilnie na maxymalnym OC to na dodatek taki dwugigahercowy Atom daje odczuwalnego kopa, system jest sporo zwawszy. Gdyby jeszcze tylko ta cholerna bateria byla wieksza...;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...