Skocz do zawartości
kaluzaaa

UMPC/Subnotebooki - Dyskusja Ogólna

Rekomendowane odpowiedzi

Cieszę się, że jednak nie kupiłem Winda i zdecydowałem się poczekać :D

 

No ja już byłem zdecydowany na Winda, ale po pierwsze ten samsung wizualnie bardziej mi się podoba i ogólnie recenzje bardzo pozytywne a po drugie ten Wind jakiś awaryjny trochę jest. Co przeglądam forum winda, to tam chłopaki stale mają problemy i ciągle do serwis oddają. :unsure:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gdyby komuś umknęło, tak jak mnie, to ASUS przemycił 1000H w naszym kraju i są już chyba oficjalnie dostępne w Polsce

http://pl.asus.com/products.aspx?l1=24&amp...amp;modelmenu=1

;)

 

a cena też kusi, szczególnie bez VAT-u http://www.comp4you.eu/pricelist/item.aspx?PID=C6503528

Edytowane przez Cro

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gdyby komuś umknęło, tak jak mnie, to ASUS przemycił 1000H w naszym kraju i są już chyba oficjalnie dostępne w Polsce

http://pl.asus.com/products.aspx?l1=24&amp...amp;modelmenu=1

;)

 

a cena też kusi, szczególnie bez VAT-u http://www.comp4you.eu/pricelist/item.aspx?PID=C6503528

Juz od jakiegos tygodnia sa dostepne tak samo jak 1000HD i 904HD (oficjalnie)... do tego mialem juz okazjee dotykac slicznego 901 w kolorze niebieskim, zielonym i rozowym.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Troche kobylasty - czy to jeszcze netbook?

Samsung NC10: 262 x 185 x 31mm

 

Msi Wind: 260 x 180 x 31mm

 

No tak, kobyła nieziemska :D

Edytowane przez Cro

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Napaliłem się na Eee 1000H w proline:

 

http://www.proline.pl/sklep.php?n=asus-eee...terialach-video

 

No mi ten Asus też się podoba, ale jednak jeszcze chwilkę się powstrzymam i zakupię samsunga.

 

Edit 1:

To czekanie mnie wykańcza już, czaję się na te netbooki już kupę czasu, a nawet nie wiem czy wydajnościowo mi się sprawdzi.

 

Edit 2:

Jako że nie chciało mi się już czekać zamówiłem Winda, dzisiaj przyszedł. Biały, 160 GB, 2GB Ram, 6 Cell. Zobaczymy jak to się sprawuje. Wygląda naprawdę ładnie. :rolleyes:

Edytowane przez toms83

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@capone:

u mnie w modelu 1000h w opcjach procka byla tylko pierwsza pozycja z Twojego screena (przed jak i po aktualizacji biosu).

 

 

W poniedzialek kurier odebral ode mnie druga walnieta sztuke asusa 1000h (odstajaca ramka, luzy na klawierce). Dzisiaj napisalem do nich (sklepu) maila, bo kuriera z nowym egzemplarzem ni widu, ni slychu, a sklep tez sie ze mna nie kontaktowal. Odpisali mi, ze dostawa dopiero 15 listopada i moge czekac albo wziac zwrot pieniedzy. No to z miejsca wzialem zwrot pieniedzy. Nie mam zamiaru czekac kolejnego tygodnia na niepewna date (bo nie mogl mi zagwarantowac tego, ze dokladnie 15-go bedzie dostawa). Tymbardziej, ze przez ostatnie 3 tygodnie ceny poszly w dol. 1000H z dyskiem 80GB w tym sklepie kosztuje juz 274 funty (ja, 3 tygodnie temu, zaplacilem za swoj 303) a ostatnio wprowadzone modele z dyskiem 160GB sa po 290 funtow. Z reszta w takiej sytuacji to glupota by bylo z mojej strony czekac na dostawe, jak moge wziac pieniadze i zlozyc nowe zamowienie na wersje 160GB... ale...

 

...wstrzymam sie z zakupem tego Asusa. W tej chwili jako cel obralem sobie Samsunga NC10. Angielski amazon ma je miec od 10 listopada (biala wersja; czarna od 17 listopada) w cenie 298 funtow. Dluzej trzyma bateria, jest troszke lzejszy, karta sieciowa wg jakiegos tam testu takze wydawala sie lepsza, podobnie jak klawierka. Tylko te tandetne srebrne paski po bokach... jakos przeboleje. Zdaje sie, ze plastik jest matowy (nie taki blyszczacy jak w asusach) wiec chyba poczekam do premiery czarnej wersji i wtedy zakupie.

 

Tak teraz nad tym mysle i dochodze do wniosku, ze fart w niefarcie :)

Dzieki tym dwom walnietym sztuka eee, teraz kupie za mniej wiecej te same pieniadze teoretycznie lepszy sprzet. Oczywiscie czas stracilem, ale ze nie bylo to potrzebne na gwalt, to przeboleje.

Oby tylko Samsung mi nie polecial w kulki z jakoscia wykonania ;)

Edytowane przez brachol

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W UK białe są już 'in stock':

http://www.ebuyer.com/search?page=2&st...ow&limit=10

http://www.overclockers.co.uk/productlist....&catid=1072

;)

 

A tutaj dyskusja na temat OS X na NC10. W skrócie: nie działa wlan ("wystarczy" wymienić kartę), lan (tutaj gorzej...), dźwięk na słuchawkach, usypianie i regulacja jasności z klawiatury.

Edytowane przez Cro

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

o... zapomnialem sprawdzic ebuyera i ocuk, dzieki za info :)

tak czy siak, chyba jednak wstrzymam sie do premiery czarnej wersji - bardziej do mnie przemawia; niebieska/granatowa tez prezentuje sie calkiem niezle.

 

Jezeli chodzi o OS X to podobne proby przeprowadzane byly tez na Windzie zaraz po premierze - objawy niesprawnosci podobne: wifi (wymiana karty pomagala) i jeszcze jakies inne, pomniejsze problemy - nie pamietam teraz dokladnie.

 

Odnosnie jeszcze tych EeePC 1000H - w zasadzie tylko na www.morecomputers.co.uk (bo tam kupowalem) sa tak niskie ceny tych modeli, bo w innych sklepach to zazwyczaj sporo ponad 3 stowki trza wywalic.

Edytowane przez brachol

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

1700 za netbooka? Zart jakis. Cena za tego typu sprzet NIE POWINNA przekroczyc 1500, a na ogol powinna oscylowac w granicach 1000-1200. 1800 za tego Samsunga to gruba przesada. Takie pieniadze to kosztuje normalny laptop, ktory ma "ciut" wiecej na wyposazeniu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

1700 za netbooka? Zart jakis. Cena za tego typu sprzet NIE POWINNA przekroczyc 1500, a na ogol powinna oscylowac w granicach 1000-1200. 1800 za tego Samsunga to gruba przesada. Takie pieniadze to kosztuje normalny laptop, ktory ma "ciut" wiecej na wyposazeniu.

Miejmy nadzieję, że oficjalna cena polskiego dystrybutora będzie sporo niższa. W UK np., NC10 jest tańszy od 1000H (~£330) i w tej samej cenie, co U100 (~£300). U nas w kraju, nie wiem dlaczego, jest na odwrót. 1000H jest tańszy i kosztuje ~1300PLN a U100 ~1600PLN (oczywiście mowa o Windzie z 6-komorową baterią).

Dzwoniłem w tamtym tygodniu do Samsunga i niezbyt-pewnie-siebie brzmiący konsultant powiedział, że powinno być ~1400PLN i premiera koło połowy listopada, jednak jakoś średnio w to wierzę. Jak dla mnie premiera będzie na przełomie listopad/grudzień a cena niestety min. 1600PLN. Obym się pozytywnie rozczarował ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie, potrzebuję rady odnośnie kieszeni na dodatkowy zewnętrzny dysk. Moja główna potrzeba to taka, żeby wystarczyło zasilanie z portu usb w razie zaniku prądu.

 

Co używacie, co polecacie?

Z tego co rozumiem, potrzebna Ci będzie obudowa na dysk twardy 2,5".

 

Ze swojej strony mogę polecić obudowę marki Transcend na HDD SATA.

 

Co do NC10 - nie ma szans na niską cenę. Dystrybutorzy już czekają na dostawy, ale kwota która widnieje w cenniku zapowiada jakieś 1700zł na start.

 

pozdro

Edytowane przez komoornik

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

1700 za netbooka? Zart jakis. Cena za tego typu sprzet NIE POWINNA przekroczyc 1500, a na ogol powinna oscylowac w granicach 1000-1200. 1800 za tego Samsunga to gruba przesada. Takie pieniadze to kosztuje normalny laptop, ktory ma "ciut" wiecej na wyposazeniu.

EEE 700 mialy byc poczatkowo po 100 dolarów i to moim zdaniem jest dobra cena za takiego netbooka. Oczywiscie, wieksze i lepiej wyposazone moga kosztowac dwa-trzy razy tyle, ale nie 1800zł :blink: - za taka cene mam sprzet pokroju tego z podpisu wraz z dodatkami.

Edytowane przez MaSell

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie sorry za głupie pytanie ale czy żeby zainstalować na tego typu lapkach np. edytor tekstu (Office) konieczne jest dokupienie zewnętrznego napędu optycznego? A może tego typu podstawowe oprogramowanie jest już na pokładzie? Nigdy nie miałem laptopa bez cd/dvd więc nie wiem jak się rozwiązuje tego typu problemy :lol: .

 

I jeszcze jedno - jaki model z wyżej omawianych i dostępnych w PL najdłużej trzyma na baterii?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...