Skocz do zawartości
kaluzaaa

UMPC/Subnotebooki - Dyskusja Ogólna

Rekomendowane odpowiedzi

Panowie sorry za głupie pytanie ale czy żeby zainstalować na tego typu lapkach np. edytor tekstu (Office) konieczne jest dokupienie zewnętrznego napędu optycznego? A może tego typu podstawowe oprogramowanie jest już na pokładzie? Nigdy nie miałem laptopa bez cd/dvd więc nie wiem jak się rozwiązuje tego typu problemy :lol: .

ISO na pendrive i instalujesz :rolleyes:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

1. Jak nie zależy Ci na oprogramowaniu od m$, to możesz ściągnąć sobie Open Office bezpośrednio na laptopa a jak koniecznie chcesz m$, to możesz zrobić obraz swojej płyty, przenieść go na pendrive i podmontować np. daemon toolsem.

 

2. AFAIK najdłużej trzyma MSI U100 Wind, U100-232PL (różowy), -257PL(biały) albo -404PL(czarny). Wg testów 1000H trzyma ~30-40min krócej.

 

/no tak, nie zauważyłem drugiej strony :P

Edytowane przez Cro

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

płeć: kobieta

lat: 24

zawód: administratywistka

praca: zus

dzieci: kot

poszukuje: komputera do torebki

przeznaczenie komputera: pakiet office, www,

 

z tego co czytałem to w grę wchodzą chyba dwa modele:

 

Microstar WIND U100 biały XPH

http://www.komputronik.pl/Notebooki/Micros...pelny,id,57883/

 

Asus Eee PC 1000HD Windows XP - czarny

http://www.komputronik.pl/Notebooki/Asus_E...pelny,id,61431/

 

msi mniejszy dysk, 1gb ramu

asus większy dysk, dłuższa praca na baterii (chyba), za dopłatą będzie 2GB ramu.

 

w asusie słabszy procek? na pewno?

msi droższy.

może jakiś inny model?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zamiast 1000HD lepiej wziąć 1000H, który ma praktycznie te same parametry co MSI i kosztuje tyle samo co 1000HD. Dodatkowo 1000H, kosztujący ~1300zł w konfiguracji dostępnej u nas w kraju ma baterię 6-komorową a podlinkowana przez Ciebie wersja MSI, mimo, że droższa, to tylko 3-komorową. Za MSI z 6-komorową trzeba dać ~1550zł.

Jeśli chodzi o porównanie baterii, to 6-komorowy MSI trzyma dłużej o ok 30-40 min (jeśli chodzi o rząd wielkości, to mowa o jakiś 4-5h na całej baterii) od 6-komorowego 1000H ;)

Edytowane przez Cro

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Info z pierwszej reki - Samsungi NC10 w UK po ~300 funtów, czyli okolo 1300-1350zł :)

Już ze 2 tygodnie są w UK ;) linki do sklepów podawałem już stronę wcześniej, tylko wersja UK ma, jak dla mnie, beznadziejny, duży enter, przez co kilka klawiszy obok jest ściśniętych :P

QWERTZ ;) i AFAIK też duży enter Edytowane przez Cro

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na amazonie cena za czarne Samsungi NC10 spadla nawet do 293 funtow, tylko co z tego jak dzisiaj - w dniu premiery - przewiduja wysylki w przeciagu 1-2 miesiecy? :)

 

W tym tygodniu bede chcial go zakupic - pewnie wezme na ebuyerze.

 

A ten troche inny uklad klawiszy w wersji UK jest naprawde drazniacy, zamiast enter to czesto sobie klikne w hash (microsoft curve 2000)... Ta klawierka ma jeszcze to do siebie, ze przez backslash przy prawym shifcie, shift jest w zasadzie wielkosci pojedynczego klawisza :mur:

Kwestia przyzwyczajenia, pewnie, ale irytujace :/

Edytowane przez brachol

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja wczoraj zaopatrzyłem się w Winda Białego 2GB / 160 GB / 6Cell --> 1599 zł.

 

Wypasiony, zainstalowałem wszystko i testuje.

Bardzo polecam - naprawde leciutki, mały, funkcjonalny i nawet seriale można oogladać spokojnie.

 

Jedyne co jest naprawdę fatalne - to głośniczki wbudowane. Śmigam do sklepu po jakieś na USB.

Szukam też małej myszki na BT - ale to już inna sprawa ;)

 

Pozdrawiam!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie sorry za głupie pytanie ale czy żeby zainstalować na tego typu lapkach np. edytor tekstu (Office) konieczne jest dokupienie zewnętrznego napędu optycznego? A może tego typu podstawowe oprogramowanie jest już na pokładzie? Nigdy nie miałem laptopa bez cd/dvd więc nie wiem jak się rozwiązuje tego typu problemy :lol: .

 

I jeszcze jedno - jaki model z wyżej omawianych i dostępnych w PL najdłużej trzyma na baterii?

Sprawa jest banalnie prosta:

 

Udostepniasz naped w innym kompie i instalujesz przez wifi.

 

Problem zaczyna sie z softem wymagajacym obecnosci plytki w napedzie (czytaj: z grami :) ) bo tam to juz tylko mini obraz albo crack.

 

Ps. Pekla mi obudowa na samym rogu w Windzie. Nawet nie wiem od czego bo defekt zauwazylem jak wrocilem do domu z podrozy (ze sluzbowym laptopem , a wind lezal w domu)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

http://allegro.pl/item486726899_samsung_nc..._1gb_160gb.html

Aczkolwiek nie wierzę, żeby był z polskiej dystrybucji...

 

http://www.gsmonline.pl/portal/news/news.j...a,firmy,Samsung

Więc w przyszłym tygodniu można by się go spodziewać również w sklepach.

 

zmienili status na " oczekiwana dostawa towaru" więc może w końcu coś się ruszy ;]

Dziś dzwoniłem do nich, to facet powiedział, że w hurtowni nie ma żadnej informacji jeszcze. Z drugiej strony ten sam gość wmawiał mi też, że ten netbook to NP10, bo mieli błąd w postaci:

Samsung NP10 (NP-NC10-KA04PL) Win XPP
XPP - XP Professional też jakoś mało profesjonalnie w ich wykonaniu wygląda ;) Edytowane przez Cro

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Do mnie powinien przyjsc w srode czarny nc10, to postaram sie napisac jakiegos posta odnosnie pierwszych wrazen :)

 

Zamowilem w koncu na ocuk, bo jak wlazlem wczoraj na ebuyer, to cena podskoczyla juz do ok 320 funtow :| W ten sposob jestem ok 12 funtow w plecy... Wiem, ze moglem brac wczesniej, ale zwlekalem, bo w przypadku ebuyera wzialbym przesylke w przeciagu 5 dni roboczych - koniecznie zalezalo mi na tym, zeby sprzet przyszedl mi w przyszlym tygodniu kolo srody.

Coz... przezyje ;)

 

Mam nadzieje, ze tylko nie bede musial go odeslac :lol:

Edytowane przez brachol

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam,

Samsunga nc10 można obejrzeć w Saturnie we Wrocławiu, nie wiem jak jest w innych miastach ale Wrocek już się w tego laptopa zaopatrzył.

Moje zdanie na jego temat - ogólnie pozytywnie ale klawiatura wydała mi się jakby była sprzed kilku lat (dziwna była na nich faktutra i dość duże nadruki na klawiszach).

 

Pozdrawiam

Piotrek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W Krakowie w piątek jeszcze nie było :/ Pamiętasz może jaki Enter? Duży czy mały? I też oczywiście tylko czarny?

O cenę to nawet nie pytam, bo pewnie z 1799 albo 1899 :D tam to 1000H kosztuje chyba 1499 :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na Enter nie zwróciłem uwagi ale raczej mały (jak byłby duży pewnie bym do zauważył) a co do ceny to 1599 albo 1699zł (nie pamiętam). Jeżeli ktoś potrzebuje wiecej informacji to mogę podskoczyć do Saturna w poniedziałek i jeszcze raz na niego looknąć.

 

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a ja mam takie pytanko czy ktoś używa Asusa 1000H lub Msi Wind U100 jako główny komputer do internetu , pisania w arkuszach , gg , itp , i czasami oglądania jakichś filmików ( piszę filmików bo filmy to ogląda się raczej na dużym lcd lub plazma) i czy to będzie w miarę wygodne i na dłuższą metę nie będzie męczyć oczu ??? ( bo chyba eee 901 będzie za mały z tym 8,9 calowym ekranem) teraz przesiadłem się z matrycy 15,4 na 13 i jest ok , więc myślę że nad 10 też można by się zastanowić :-)

Edytowane przez CKM18

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a ja mam takie pytanko czy ktoś używa Asusa 1000H lub Msi Wind U100 jako główny komputer do internetu , pisania w arkuszach , gg , itp , i czasami oglądania jakichś filmików ( piszę filmików bo filmy to ogląda się raczej na dużym lcd lub plazma) i czy to będzie w miarę wygodne i na dłuższą metę nie będzie męczyć oczu ??? ( bo chyba eee 901 będzie za mały z tym 8,9 calowym ekranem) teraz przesiadłem się z matrycy 15,4 na 13 i jest ok , więc myślę że nad 10 też można by się zastanowić :-)

 

Na dłuższą metę trochę męczące. Netbook to raczej jako komputer dodatkowy do stacjonarki a nie jako zamiennik.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To niezła cena ;) spytam ponownie: tylko czarne dają? ;)

Szuwar, czekamy na fotki i opinie, ale już :P

Dołączona grafika

Dołączona grafika

Dołączona grafika

Dołączona grafika

Dołączona grafika

Dołączona grafika

Dołączona grafika

Dołączona grafika

 

Touchpad jest troszkę zbyt "niski" ;)

 

klawisze są fajne, takie troszkę wklęsłe, bananowe^^

 

//

 

tak, tylko czarne - problem wyboru koloru z głowy

Edytowane przez Szuwar

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A, jeden zonk

 

w sklepie zobaczyłem że na pudełku waga netto=1,18 trochę się przestraszyłem że bateria ma 3 ogniwa.

 

Na szczęście ma 6 :)

 

Paluchy zostawiają paskudne ślady na obudowie - przynajmniej na czarnej bardzo je widać

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...