Skocz do zawartości
kaluzaaa

UMPC/Subnotebooki - Dyskusja Ogólna

Rekomendowane odpowiedzi

Podepnę się pod temat ogólny (gdyż nie znalazłem w nim odpowiedzi), w sumie wyszło już trochę tych netbooków i się zastanawiam, który byłby najbardziej opłacalny, jeśli chodzi o czas pracy na baterii i oferowane możliwości/cenę?)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sector19 mógłbyś napisać co nieco o swoim 1002HA? Przymierzam się do jakiegoś maluszka i póki co właśnie ten jest moim faworytem. Jak jest z głośnością tego cacka? Dobrze pisze się na tej klawiaturze i czy mocno się ona ugina?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sector19 mógłbyś napisać co nieco o swoim 1002HA? Przymierzam się do jakiegoś maluszka i póki co właśnie ten jest moim faworytem. Jak jest z głośnością tego cacka? Dobrze pisze się na tej klawiaturze i czy mocno się ona ugina?

1002HA jest dla mnie najlepszym laptopem - nie z tego wzgledu ze trzyma dlugo na baterii (bo trzyma naprawde srednio w porownaniu z innemi UMPC ale ale... dla mnie najwazniejsze jest to ze jest smukły i ma rewelecyjną obudowę. DO tego wygląda najbardziej stylowo ze wszystkich UMPC na rynku i to mi wystarcza.

 

JAkbys chcial czegos wiecej sie dowiedziec to pisz na PW (ps. wlansie napisalem posta z tego kompa :P)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A co myślicie o modelu 1005HA(H)?

Bede mogl cos powiedziec o nim jakos w weekend, kupilem kobiecie takie cos na prezent (w kolorze rozowym), ale dostanie go dopiero w czwartek. Czas pracy bez kabla masakruje. Moj Wind ledwo ciagnie 2h przy dobrym wietrze, a tutaj 8h bez zadnej łaski.

 

Przy okazji mam pytanie. Na weekend jade ze znajomymi poza miasto i tak sie sklada, ze bedzie obecnych pare netbookow. Mamy w planie zrobic "lan party" (meska czesc, moze tez damska). I teraz pytanie: jakie gry nadadza sie do multi na tym sprzecie? Chodzi glownie o co-op, ale moze byc tez inna forma. I w ogole jak sie do tego zabrac? Da sie grac przez wifi czy trzeba jakis kabel kombinowac?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Krotko i na temat co lepiej 1000he czy 1005ha-h (cena praktycznie ta sama)? Za 1000he przemawia matowa matryca, łatwa wymiana dysku i ramu, 1005ha czas pracy na baterii.

OT Co do gier cs, quake 3, half life, wormsy :), starsze nfs-y tworzysz sieć ad-hoc i jazda

Edytowane przez crashone

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Krotko i na temat co lepiej 1000he czy 1005ha-h (cena praktycznie ta sama)? Za 1000he przemawia matowa matryca, łatwa wymiana dysku i ramu, 1005ha czas pracy na baterii.

OT Co do gier cs, quake 3, half life, wormsy :), starsze nfs-y tworzysz sieć ad-hoc i jazda

W 1005 tez mozesz wymienic dysk i ram, to chyba 1008 ma wszystko "zamurowane". Matryca - tutaj kwestia gustu, ale IMO czas pracy 1005 jest ogromnym plusem tego netbooka.

Z gierek wymienionych to wiekszosc raczej nadaje sie na deathmatche, nam bardziej chodzi o wspolprace, przechodzenie gry we 2 osoby. Ale wyscigi faktycznie bedzie mozna dodac do listy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

1005ha daje możliwość szybkiej wymiany tylko ramu http://www.liliputing.com/wp-content/uploa...6/battery-2.jpg

Jednak w tym teście http://www.blogeee.net/2009/03/19/test-asus-eeepc-1000he/ bateria nie wypada tak źle.

Co do co-op może quake 1/2 ;) unreal (sporo trybów zabawy)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sam mocno zastanawiam się właśnie nad netbookiem i z tego co wiem są dwie wersje 1005HA

 

1005HA-M -> tańszy, brak bluetooth, Atom N270, trochę słabsza bateria (do 8,5h), matowa martyca.

 

1005HA-H -> droższy, ma bluetooth, Atom N280, trochę lepsza bateria (do 10,5h), błyszcząca matryca.

 

Gdyby nie lusterko w HA-H to pewnie bym się na niego już zdecydował a tak mam zagwozdkę.

 

Edit: Zdaje się że różnią się też kamerką, ale dla mnie osobiście to akurat bez znaczenia.

Edytowane przez WestCoach

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

1005ha-h ma kamerkę 1.3 1005ha-m 0.3, zastanawia mnie dlaczego w m-ce jest matowa matryca zaś w h już nie. Oglądałem oba i matowa matryca jak dla moich zastosowań wypada dużo lepiej, dlatego coraz bardziej myślę nad 1000he.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sam mocno zastanawiam się właśnie nad netbookiem i z tego co wiem są dwie wersje 1005HA

 

1005HA-M -> tańszy, brak bluetooth, Atom N270, trochę słabsza bateria (do 8,5h), matowa martyca.

 

1005HA-H -> droższy, ma bluetooth, Atom N280, trochę lepsza bateria (do 10,5h), błyszcząca matryca.

 

Gdyby nie lusterko w HA-H to pewnie bym się na niego już zdecydował a tak mam zagwozdkę.

 

Edit: Zdaje się że różnią się też kamerką, ale dla mnie osobiście to akurat bez znaczenia.

 

1005ha-h ma kamerkę 1.3 1005ha-m 0.3, zastanawia mnie dlaczego w m-ce jest matowa matryca zaś w h już nie. Oglądałem oba i matowa matryca jak dla moich zastosowań wypada dużo lepiej, dlatego coraz bardziej myślę nad 1000he.

NIE ZAPOMINAJCIE takze o takich szczegolach jak to ze 1005ha-h ma futerał a 1005ha-m nie ma (to kolejne 40-50zł w kieszeni)

 

:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja kupilem bogatsza wersje, ale glownie ze wzgledu na BT. Procesory to w sumie jedno i to samo, roznic sie nie zauwazy. Wiec glownie rozchodzi sie o lepsza baterie, rodzaj matrycy i opcjonalny futeral. Mi glare nie przeszkadza, a reszta przemowila za 1005ha-h, na ktorego cene i tak nie moge narzekac (1150).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja kupilem bogatsza wersje, ale glownie ze wzgledu na BT. Procesory to w sumie jedno i to samo, roznic sie nie zauwazy. Wiec glownie rozchodzi sie o lepsza baterie, rodzaj matrycy i opcjonalny futeral. Mi glare nie przeszkadza, a reszta przemowila za 1005ha-h, na ktorego cene i tak nie moge narzekac (1150).

Gdzie taka cena? :-D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Matryca Glare przy podswietlaniu LEDami naprawde nie jest taka uciazliwa w uzytkowaniu bo podswietlenie jest jasne i wyrazne, nawet w sloncu da sie korzystac.

 

Sam uzytkuje z taka matryca (S10-2) i mimo wczesniejszych uprzedzen, przekonalem sie ze jest niezle.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gdzie taka cena? :-D

Taka cena jest po znajomosci ;) A co do LED i glare to potwierdzam, że faktycznie nie ma się do czego przyczepić. Natomiast 1005 po prostu miażdzy jeśli chodzi o pracę bez zasilania zewnętrznego. Dosłownie aż się ma głupie uczucie, że wskaźnik baterii w Windowsie po prostu się zaciął na jakiejś wartości i już. Odruchowo jak widzę ikonkę baterii poniżej 33% to automatycznie szukam ładowarki, a tutaj najeżdżam kursorem i....3:03h. Jeszcze jak się wyłączy BT i Wifi + zmniejszy podświetlenie - brak słów. Następny netbook to na bank będzie coś co pociągnie przynajmniej te 8-10h, poniżej takiego wyniku nie ma co schodzić. Zresztą, prędzej czy później będzie to standard.

 

Ja natomiast mam inną rozkminke. Mianowicie. Od jakiegoś czasu ogłaszano wprowadzenie netbooków z ION-em. I owszem, parę modeli się pokazało. Mnie natomiast zastanawia jedna rzecz. Wszystkie dotychczasowe konstrukcje mają 12", żadnych 11 czy 10". Pytam, bo osobiscie nie interesuje mnie nic powyżej 10" (no może max 11", ale to musiałoby być coś wyjątkowego) i zastanawiam się czy w ogóle jest szansa się doczekać 10" Atom+ION. Może jednak chłopaki z nV troche przesadzili z zachwytami. Na chwilę obecną nie mam zamiaru zmieniać jeszcze lapka, następny "krok" to będzie Atom Dual Core + ION....o ile w ogóle coś takiego się pojawi, bo na razie Asus i MSI (czyli jakby nie patrzeć najbardziej popularni producenci tego typu sprzetu) zapowiedzieli, ze nie spieszy im sie z wprowadzeniem ION-a.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No i raczej szybko się nie doczekasz tych 10 cali z Atom+ION a to z tego powodu że sprzedaż netbook jest dość wysoka więc po co producenci mają wypuszczać nowości.

Sam czekam na coś z Atomem z 2 rdzeniami i 11-12 cali w korzystnej cenie. Narazie się na to nie zanosi i chyba sobie sprawię 1101HA. Dla mnie to jest taki kompromis pomiędzy 10 calami (strasznie małe to dla mnie tym bardziej jeżeli chodzi o rozdzielczość ekranu) a 13 cali (za duże :)).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No i raczej szybko się nie doczekasz tych 10 cali z Atom+ION a to z tego powodu że sprzedaż netbook jest dość wysoka więc po co producenci mają wypuszczać nowości.

Sam czekam na coś z Atomem z 2 rdzeniami i 11-12 cali w korzystnej cenie. Narazie się na to nie zanosi i chyba sobie sprawię 1101HA. Dla mnie to jest taki kompromis pomiędzy 10 calami (strasznie małe to dla mnie tym bardziej jeżeli chodzi o rozdzielczość ekranu) a 13 cali (za duże :)).

Yyy po to zeby utrzymac wysoki poziom sprzedazy? Poza tym to nawet nie chodzi mi o to kiedy, bo na razie nie potrzebuje, ale czy w ogole jest szansa na dual core Atom + ION. Bo na razie same 12" i nie wiem czy przypadkiem tak juz nie zostanie, ze ten rozmiar bedzie mial dostepne takie rozwiazania, ale mniejsze konstrukcje juz nie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

od jakiegoś czasu powoli noszę się z zamiarem kupna netbooka, jednak póki co to bardziej chęć niż potrzeba dlatego mi się z tym nie spieszy. upatrzyłem sobie asusa 1005ha-h, jednak po dłuższym zastanowieniu waham się, czy nie poczekać jeszcze trochę. i tutaj moje pytanie. czy jest sens poczekać na eee pc z duetem atom+ion na pokładzie ? do tego chciałbym już coś z win7 a nie z xp na pokładzie, jak już płacić za dołączony oryginalny system to chyba lepiej za coś nowszego niż jakby nie było 8 letni xp.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

od jakiegoś czasu powoli noszę się z zamiarem kupna netbooka, jednak póki co to bardziej chęć niż potrzeba dlatego mi się z tym nie spieszy. upatrzyłem sobie asusa 1005ha-h, jednak po dłuższym zastanowieniu waham się, czy nie poczekać jeszcze trochę. i tutaj moje pytanie. czy jest sens poczekać na eee pc z duetem atom+ion na pokładzie ? do tego chciałbym już coś z win7 a nie z xp na pokładzie, jak już płacić za dołączony oryginalny system to chyba lepiej za coś nowszego niż jakby nie było 8 letni xp.

Jakbym miał czekać cały czas na "może wyjdzie niebawem coś lepszego" to od 4 lat nie kupiłbym żadnego netobooka, a tak to jestem szczęśliwym posiadaczem siódmego czy ósmego... i z każdego bylm zadowolony :)

 

Wiec z mojaj strony mówię zestanowczo nie warto czekać bo w innym wypadku się tylko zestarzejesz a nadal nic nie kupisz :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hej,

 

Takie pytanie troche z innej beczki, warto wymienia Gigabyte M912M na cos innego? W tym to mi tak naprawde przeszkadza tylko mala klawiatura i czas pracy na bateri ale dotykowy ekran rzadzi :D Druga Kwestia to czy ktos mi go kupi bo to byl dorgi zakup, prawie 2k a teraz to sa sprzety i z nieco wieksza matryca i wygodniesza klawaitura a na tego GB popytu na Allegro nie ma. No i mam problem co zrobic.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sector19, zasadniczo masz rację. Jednak moim zdaniem większość netbookow w tej chwili to trochę odgrzewane kotlety. Podobne wydajnościowo procesory, grafika intela gma950... oczywiście, lepszy czas pracy na baterii i inne poprawki, jednak nadal wszystko jest oparte o ten sam "szkielet". Oczywiście mogę się mylić, ale takie wyrobiłem sobie zdanie na podstawie krótkiego rozpoznania. Do tego XP, które i tak wymieniłbym na Seven, więc po co płacić dodatkowo za wymianę skoro za miesiąc już powoli do sprzedaży wejdą netbooki z tym systemem. Oczywiście, nie ma co czekać w nieskończoność bo to bez sensu, jednak czasami jest wskazane na chwilę się wstrzymać. Nie wiem tylko ile przyszło by mi czekać na ION'a i czy jego zalety są warte czekania... do tego nie znane są jeszcze ceny netbookow opartych na tym rozwiązaniu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sector19, zasadniczo masz rację. Jednak moim zdaniem większość netbookow w tej chwili to trochę odgrzewane kotlety. Podobne wydajnościowo procesory, grafika intela gma950... oczywiście, lepszy czas pracy na baterii i inne poprawki, jednak nadal wszystko jest oparte o ten sam "szkielet". Oczywiście mogę się mylić, ale takie wyrobiłem sobie zdanie na podstawie krótkiego rozpoznania. Do tego XP, które i tak wymieniłbym na Seven, więc po co płacić dodatkowo za wymianę skoro za miesiąc już powoli do sprzedaży wejdą netbooki z tym systemem. Oczywiście, nie ma co czekać w nieskończoność bo to bez sensu, jednak czasami jest wskazane na chwilę się wstrzymać. Nie wiem tylko ile przyszło by mi czekać na ION'a i czy jego zalety są warte czekania... do tego nie znane są jeszcze ceny netbookow opartych na tym rozwiązaniu.

Musze cie zmartwic ale mam rozpiske najwiekszych porducentow netbookow na najblizszy czas i mimo tego ze zaczna wychodzic netbooki z windowsem 7 to i tak technicznie niewiele beda sie od siebie roznic (te same chipsety tylko wiecej ramu wrzuca) wiec nie nastawiaj sie zbytnio :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zreszta na chwile obecna ION-y sa tylko w netbookach 12", ponizej tego nie spotkasz tego rozwiazania. BTW Mam do sprzedania 1005HA, w wersji bez BT i bateria na 8h. Nowka, kartonik nawet nie otwierany. Kolor czarny. Cena 1100. Jak cos to PW.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

to niedobrze, miałem nadzieje na jakiś postęp... ;) w takim razie poczekam prawdopodobnie na wersję z 7mką, nie chcę płacić za leciwego xp którego i tak zaraz bym wywalił.

maSTHa212, dzięki za propozycję, jednak jeżeli chodzi o 1005ha to celowałbym raczej w wersję z "H" na końcu, z racji właśnie lepszej baterii i wbudowanego BT.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...