Skocz do zawartości
kaluzaaa

UMPC/Subnotebooki - Dyskusja Ogólna

Rekomendowane odpowiedzi

Zauważyliśmy już w grudniu ;) http://forum.purepc.pl/Laptopy-notebooki-u...t&p=3430770

Jeżeli jest jak piszesz to ASUS w tzw międzyczasie coś pomieszał z ta wersją - zmienił procka i dał większą baterię i nadal pozostawił oznaczenie 2X024V :rolleyes:

 

PS.

Nadal czekamy (przynajmniej ja) na spis pasujących do UL20A etui :P

Wiem wiem że była mowa, ale namacalnie sprawdziłem że teraz jest z dużą baterią więc teraz dla mnie już wogóle 1201N nie ma racji bytu jak za stówke wiecej jest taki UL20... oczywiście też trochę smutno że teraz można tak tanio dostać Ul'a ale... ja już swojego mam 3 miesiące i jestem zadowolony :)

 

Ps. Futerałki muszę skońcu poprzymierzać, zupełnie o tym zapomniałem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

przeczytałem kilka ostatnich stron tematu i złupiałem co kupić

planuję Asus Eee PC 1201N Intel Atom N330 2GB 250GB 12,1'' W7HP

musi być HDMI, kamerka, dwujajowy proc.

zainstalowany będzie XP a 7HP pójdzie na mojego obecnego lapka :P taki zabiek będzie wykonalny? nie chodzi mi o legalność prawną, chodzi mi o to czy system aktywuje się online?

 

reasumując. warto brać 1201N ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

przeczytałem kilka ostatnich stron tematu i złupiałem co kupić

planuję Asus Eee PC 1201N Intel Atom N330 2GB 250GB 12,1'' W7HP

musi być HDMI, kamerka, dwujajowy proc.

zainstalowany będzie XP a 7HP pójdzie na mojego obecnego lapka :P taki zabiek będzie wykonalny? nie chodzi mi o legalność prawną, chodzi mi o to czy system aktywuje się online?

 

reasumując. warto brać 1201N ?

Tak system zadziała, aczkolwiek nie będzie legalny według zasady licencji OEM.

 

PS. Lepiej UL20A-2X024V :) mimo braku HDMI, chyba żę jest to dla Ciebie konieczność

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wielkościowo takie same lapki. cena 200zł różnicy więc niewiele.

jak się ma porównanie wydajnościowo atom vs celeron ?

 

mógłby ktoś zrobić jakies drobne testy? np super pi1m, graficznie lapek z atomem rozumiem że będzie wydajniejszy w grach (sims3)?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przepaść między SU2300 a N330 - odpowiednio wyniki:

 

SPi1M - 40 vs 100

SPi2M - 100 vs 200

SPi32M - 2200 vs 4500

Cinebench R10 Rendering Single - 1200 vs 500

Cinebench R10 Rendering Multi - 2400 vs 1500

Dhrystone - 10000 vs 8000

Whetstone - 8800 vs 6700

3DMark06 CPU - 1000 vs 800

 

ale

 

3DMark 05 GPU - 2800 vs 1200

 

za notebookcheck :)

Edytowane przez QrVicH

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ok co do wydajności to zostałem przekonany na + dla celeronka.

druga sprawa. w komputroniku jest wersja z baterią 2800.00 mAh = TAKIE GÓWNA JESZCZE PRODUKUJĄ :/

http://www.komputronik.pl/index.php/produc...20A_2X024V.html

na x-kom http://x-kom.pl/p/49228/notebook_/_laptop_.../250/7hp64.html

jest już wersja z baterią 5600 mAh

czy są to błędy w opisie czy takie są różnice duże?

sam nie wiem którego lapka wybrać. na pewno ten z atomem będzie wydajniejszy w grach (lepsza grafika). gra jedyna jaka będzie odpalana to sims3. uciągnie? lapekma być tylko wyłącznie do "łóżka" dla żony (tak tak wiem jak to brzmi. czasy się zmieniają ;) )

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie, który z netbooków obecnie nadaje się do filmó w 720p (musi mieć HDMI)? Piorytetem jest cena. Musi być zdolny do odtworzenia filmów, a to co się z taką wydajnością wiąże i do reszty zastosowań mi na pewno wystarczy. Tylko czy da się kupić taki sprzęt (może być z 2 lub 3 ręki) za jakiś 1k zł?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tutaj to bym szukał małego lapka 12-13 " jak może być używka to coś takiego :

 

12,1" Core/2,5GB/80GB/1,8Kg! - W-wa - F.VAT (936741619) - Aukcje internetowe Allegro

 

Niestety z hdmi to może być duży problem coś znaleźć.

 

 

Niestety czas pracy na baterii będzie krótszy a waga większa niż czegoś na atomie. No ale goły atom to tak se radzi z filmami hd.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

zastanawiam się poważnie nad kupnem UL20 i w związku z tym mam kilka pytań do użytkowników, bo wiem, że kilka osób tutaj zakupiło ten model ;)

- czy po dłuższym okresie użytkowania, zauważyliście jakieś wady tego modelu, o których warto wspomnieć ? jest coś denerwującego ?

- czy GMA4500 spokojnie radzi sobie z bajerami Aero w win7 ?

- jaka jest ogólna wydajność laptopa, w sumie znam teoretyczną odpowiedź na to pytanie ale nie miałem okazji go używać bo go nie posiadam. służyłby mi raczej do pracy biurowej, www (żeby flash nie ciął), poczty itd. żadnych gier, filmów full hd.

Pytanie ekstra do Kolegi Sector19 - czy zauważyłeś wydłużenie się czasu pracy na baterii po wymianie hdd na ssd ?

Celuję w wersję UL20A-2X024V

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@up

ja mam wersje ul20a-2x055

- po dluzszym czasie uzytkowania stwierdzam, ze matryca faktycznie moglaby byc lepsza (katy, jakies takie dziwne troche podswietlenie w rogach ekranu); denerwuje mnie tez widoczny kurz na ekranie i ramce ekranu, strasznie mnie to irytuje, gdy mam ciemna tapete

- spokojnie sobie radzi z aero

- film hd (zamieszczalem info na poprzednich stronach) de facto nie tnie, wszystko smiga miodzio i w ogole cacy. szkoda tego hdmi, bo przyjemnoscia dokupilbym monitor, a tak to jedynie d-sub -.-

co do wymiany hdd na ssd to chyba jasne, ze jezeli mniejszy pobor mocy to wydluzy sie czas pracy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

prawdopodobnie go kupię, ma wszystko czego potrzeba a za dodatkowe bajery mi zbędne (lepsza grafika chociażby) nie uśmiecha mi się dopłacać. największy żal to brak matowej matrycy, trochę mniejszy - brak hdmi (mogło by się kiedyś przydać).

jak wygląda sprawa wykonania UL20A ? będę go używał głównie poza domem, więc będzie przenoszony dość często, trzeba bardzo uważać na niego ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Brak matu matryca poniekąd nadrabia jasnością - jest naprawdę jaśniutka i nawet w słońcu na max. jasności jest wciąż czytelny obraz.

 

Wykonanie? Spoczko, poza błyszczącą ramką matrycy, klekoczącą/uginającą się trochę klawiaturą (jak ten problem usunąć pisałem wcześniej) nie ma się do czego przyczepić.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Znalazłem wreszcie idealny dla mnie komputer mobilny. Jest nim Asus UL30VT-QX002.

Duża bateria, HDMI, mocny procesor z 3mb cache ,BT, hybrydowy układ graficzny intel 4500/G210 512M, 4GB ram DDR3 i cena bez systemu 2600zł.

 

Nurtuje mnie tylko pytanie czy brak systemu w zestawie możne przysporzyć problemy z instalacja win7, tzn brak sterowników, zgodności itp. Znam przypadki gdzie występowały z tym problemy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wątpię, żeby były jakieś problemy. poza tym powinieneś dostać w komplecie płytę ze sterownikami do windowsa 7 przy zakupie tego laptopa.

od UL30VT lepszy będzie UL30JT z i5-520UM ale na to trzeba chwilę poczekać ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Znalazłem wreszcie idealny dla mnie komputer mobilny. Jest nim  Asus UL30VT-QX002.

Duża bateria, HDMI, mocny procesor z 3mb cache ,BT, hybrydowy układ graficzny intel 4500/G210 512M, 4GB ram DDR3 i cena bez systemu 2600zł.

 

Nurtuje mnie tylko pytanie czy brak systemu w zestawie możne przysporzyć  problemy z instalacja win7, tzn brak sterowników, zgodności itp. Znam przypadki gdzie występowały z tym problemy.

 

W zestawie sa dwie plyty ze sterownikami jedna pod Win 7, druga pod XP.  Kupilem tego 30VT w zeszlym tygodniu wiec moge zapewnic, ze windows 7 (instalowalem professional z MSDA) chodzi bez problemu.

 

 

Acha jedyny klopot ze sterami jest taki , ze Asus daje dosc stary sterownik Nvidii w paczke do grafiki hybrydowej, a musisz korzystac ze sterow asusowskich ALE sprytni ludzie juz znalezli obejcie problemu jak zintegrowac najnowsze stery nvidii z asusowskimi (tyle tylko , ze jest to bardziej upierdliwe niz standardowa wygodna paczka driverow).

 

Jak chcesz zebym cos przetestowal to wal smialo (poki to cos ma legalne demo :) ).

 

 

 

 

W zasadzie jesli jestes w stanie pogodzic sie z:

 

- stosunkowo slabym ekranem (niewielkie katy, szarawa czern) typu glare (co moze byc + albo -)

 

- umiarkowanie wygodnym gladzikiem 

 

- palcowanie sie aluminium i plastiku w wersji czarnej

 

- swiadomoscia , ze przelaczanie grafiki wymaga wylaczenia bardziej wymagajacych programow (w zasadzie jak mam u siebie wrzucony windows+office+apache+oracle 10xe+zend core+steam to steam blokoje przelaczanie)

 

- kamerka ktora moglaby byc lepsza

 

 

 

 

Reszta to juz same zalety:

 

- procesor na zadowalajacym poziomie wydajnosci (do pracy biurowej, you tube'a/filmow 720p itp codziennych zadan)

 

- wygodna klawiatura

 

- hybrydowa grafika (zaskoczylo mnie ile potrafi grafika nvidii. Bo tak Bioshock da sie pograc, Stalker 1 tez, Empire TW nie zacina sie w bitwach (choc dosc dlugo laduje), Half-Life 2 to ponad 60 fps w natywnej)

 

- solidnosc wykonania

 

- no i przede wszystkim czasy podtrzymania - w trybie turbo na intelu to tak z 6-7h jest do wyciagniecia moze wiecej w pracy biurowej z wi-fi, bez turbo jeszcze nie probowalem.

 

- mocna karta wifi (w Windzie mialem problemy z rwaniem polaczenien siedzac na kanapie, Intel 1000 na razie trzyma jak skala)

 

PS. Dzis wieczorem wrzuce wersje beta mojej recenzji uzytkownika :) Za to cene jestem bardzo zadowolony, a na wersje z i5 bym sie nie napalal bo niskonapieciowych chyba nie bedzie jeszcze przez kilka miechow , a te co wchodza w kwietniu do sklepow to beda zwykle i5 z normalnym TDP do tego 500 zeta drozsze:

 

http://www.x-kom.pl/index.php?show_prod=52893

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na i5 czekać nie będę bo w serii 13' jest tylko mocniejszy procesor a grafika jest praktycznie taka sama. Touchpad nie musi być dla mnie precyzyjny bo i tak nastawiam się na myszkę poprzez BT. Mocne wifi to bardzo duży plus na uczelni ciężko złapać sygnał na słabych kartach. Trochę nie na rękę jest brak klawiatury numerycznej, laptop głównie będzie do obsługi internetowego konta maklerskiego. Ale z tego co widzę klawiatura pojawia się w >13' a mobilność przy 15' wg mnie jest bliska zeru!!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Było w osobnym temacie ale nikt nie pomógł.

Kupiłem asusa 1201N bez OS.

Zainstalowałem Vistę Home premium.

Udało mi się namierzyć wszystkie stery , jednak mam problem z jednym z nich:

 

Dołączona grafika

 

Dołączona grafika

 

Dołączona grafika

 

Dodam, że na tym systeme (trochę zmodyfikowany w vlite) komputer pracuje bez zastrzeżeń. Nie widzę różnicy pomiędzy nim a tym co mam w podpisie.

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

VendorID (10DE lub inaczej 0x10DE) wskazuje na Nvidię, natomiast taki identyfikator urządzenia nie występuje w przyrodzie ;) jest 0aa3 (MCP7a) ale 0xx2 ni hu, hu ... przykładowa wyszukiwarka PCI Vendor and Device Lists

 

Generalnie możesz poszukać sam takich wpisów w plikach setup.ini (lub podobnie nazwanych) w strach dla tego notka ...

Edytowane przez benek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

VendorID (10DE lub inaczej 0x10DE) wskazuje na Nvidię, natomiast taki identyfikator urządzenia nie występuje w przyrodzie ;) jest 0aa3 (MCP7a) ale 0xx2 ni hu, hu ... przykładowa wyszukiwarka PCI Vendor and Device Lists

 

Generalnie możesz poszukać sam takich wpisów w plikach setup.ini (lub podobnie nazwanych) w strach dla tego notka ...

 

Dzięki za pomoc.

Ze strony Nvidii ściągnąłem stery do chipsetu ion w wersji desktop. Rozpakowałem i w menedżerze urządzeń wskazałem ściężkę. Doinstalował i wszystko OK :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Po wielu godzinach spędzonych nad analizowaniem różnych wariantów zakupu wybrałem Asusa U30JC. Kupiony bez systemy operacyjnego. Zainstalowałem win 7 ultimate, poza małym problemem z wykryciem karty nvidia 310M (tu pomogła zmiana biosu na nowszy) wszystko działa w należyty sposób. Trudno mi określić na razie czas działania na baterii. Bardzo dobrze wykonana obudowa, nie widać odcisków palców- kolor srebrny, bardzo wygodna klawiatura. Minusy słaba jakość głośników ale w połączeniu z kinem domowym daje radę.

post-140757-127195115602_thumb.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

Jaki będzie najlepszy wybór w lapku 12-13 cali ? Cena max 2000zł

wykorzystanie raczej takie biurowe www, office itp

liczy się maksymalna wydajność (w tej cenie) i jakość wykonania

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...