Skocz do zawartości
kaluzaaa

UMPC/Subnotebooki - Dyskusja Ogólna

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Dojrzewam do netbooka 10-12". Zastosowanie to dostep do poczty, www i filmow divx na wyjazdach. Wciaz sie waham miedzy 10" (wielkosc/ciezar) a 12" (wieksza wygoda). Firma to Asus. Jedyne co mnie martwi to czy te wszystkie Atomy pociagna divxy i Xvid ? Chce wydac do 1300zl bo taki netbook nie jest mi specjalnie niezbedny do zycia, raczej bedzie to gadzet.

 

Mozecie poradzic czy te wszystkie proce Atom daja rade ? Oczywiscie chce netbooka z 2GB ram i bede mial WinXP bo jeszcze sie nie przekonalem do W7.

 

Ewentualnie ktory z modeli Asusa brac pod uwage ?

Asus Eee PC 1001PX sa po 1100zl

Asus Eee PC 1201K - czarny za 1200zl

Asus Eee PC 1001PQ za 1280zl

Asus Eee PC 1015P N450 2GB 160GB Win 7 - 1200zl

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Rozważ może jeszcze 1015PEM, bo ze wstępnych ustaleń drugie jajo jednak coś tam daje. Ja póki co nie wiele więcej doradzę, bo moja lepsza połowa jeszcze się na to cudo nie zdecydowała, ale gdyby jednak to z pewnością dam Tobie znać jakie wrażenia.

 

Asus Eee PC 1015PEM 10,1" 1024x600 - Notebooki - Asus Eee PC 1015PEM 10,1" 1024x600 od 1254.99zł

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Netbooczek zamówiony, wtorek/środa powinien być, więc jeszcze przed weekendem coś o nim napisze na szybko, więc jeśli miałbyś jakieś konkretne pytania to pisz.

 

A na chwilę obecną znalazłem jeszcze całkiem niezła recenzję:

 

Asus 1015PEM - Recenzja

 

 

 

EDIT

 

Netbooczek dotarł, więc mogę napisać coś więcej od siebie.

 

Konfiguracja standardowa, czyli Atom n550 i 1 GB ramu. Na taki konfig stwierdziłem że wrzucę poczciwego staruszka XP`eka. Co mile zaskoczyło jeszcze przed instalacją do komplet sterowników na stronce Asusa, i co również istotne wszystkie całkiem aktualne. Jeszcze a propos instalacji - z pendrive`a po integracji sterowników AHCI wszystko zahulało jak trzeba.

 

Same wrażenia już po konfiguracji jak najbardziej pozytywne. Windows mimo "fabrycznych" ustawień (nie odchudzałem go n-lit`em, usługi też póki co pracują domyślnie) śmiga płynnie. Chrome nie wykazuje jakiś nieprzyjemnych zawieszek, z gierkami flash`owymi (tower defence FTW!) radzi sobie bardzo dobrze, podobnie jak z filmami z megavideo. Co ważne, w tle cały czas pracuje AVG, a mimo to otwarcie kilku zakładek w przeglądarce z pdf`em włącznie oraz edytowanie tekstu w Office`ie 2003 cały czas nie "zapycha" maluszka.

 

Nie wiem ile zasługi ma w tym sam procesor, a ile np dysk twardy, ale porównując tego Asusa z moją Toshibą Portege M200 (PM 2GHz, 1GB ramu i GF5200) mam wrażenie, że Asus działa płynniej.

 

To na tyle ze wstępnych doświadczeń, w razie jakiś pytań chętnie podzielę się wrażeniami.

Edytowane przez Ponury

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ello zastanawiam się nad kupnem laptopa

moje małe wymagania:

cena do 4000zł

wielkość matrycy 10"-13"

procesor jakiś 2 rdzeniowy ( atom odpada)

grafika ma płynnie odtwarzać filmy w HD, czyli 720p - 1020p

dysk minimum 500gb

ram min 4gb

 

w moje oko wpadł taki Acer ACER 13,3 3820 i5 2x2,53GH 500G HD5650 8G HSDPA W7 (1340146038) - Aukcje internetowe Allegro

i moje pytanie jest takie co o nim sądzicie czy jest jakiś lepszy od tego spełniający powyższe wymagania

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Lakii123 to jest dzial o netbookach a Ty chcesz notebooka wiec nie ten dzial.

 

Ponury, wkladales tam dysk SSD czy standardowy masz 250GB ? Bo piszesz cos o AHCI...

Ile trzyma na bateriach i czy radzi sobie z typowymi divxami. Dzieki.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dysk fabryczny, czyli seagate momentus 6, który radzi sobie całkiem nieźle mimo tylko 5400 obrotów/min. A sterowniki do AHCI stwierdziłem że warto dorzucić - zawsze to nowsze rozwiązanie(chyba uległem marketingowi ;) ).

Divxy te zwykłe (film - 700mb) grają jak trzeba, nawet w trybie "power save", a bateria według mnie do 6 godzin powinna dobić przy lżejszym użytkowaniu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

EDIT

 

Ogólnie rzecz biorąc, wybierając tego netbooka zależało nam na małych rozmiarach, i to w zasadzie na tyle.

 

A ponieważ to ja wybierałem konfigurację, stwierdziłem, że mimo wszystko lepiej sprawować się będzie dwurdzeniowy atom. Szczególnie, że poprzedni laptop mojej Lepszej Połowy był oparty na mobilnym turionie, który też miał dwa rdzenie i nie ukrywajmy, większą wydajność. (chciałem zminimalizować wrażenie przesiadania się na słabszy komputer)

 

Czas pracy na baterii też był drugoplanowy, więc te 6 godzin w zupełności wystarcza, zwłaszcza że poprzedni laptop wytrzymywał 2 godziny.

 

Co do różnic wydajności miedzy N450 (N475) a N550 to nie wiele Tobie mogę napisać, bo nie obcowałem z innym netbookiem. A "mocniejszego" było w cydzysłowiu ;)

Edytowane przez Ponury

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie bardzo Cie rozumiem co napisales. Przeskok na bateriach ale w ktorych modelach i czy na + czy - ? I jak mogla sie przesiasc na cos mocniejszego majac juz 2 rdzenie w netbooku (czy chodzi ci o stary laptop) ?

 

Mi chodzi czy jednordzeniowy N450 (N475) czy dwurdzeniowy N550 i czy roznica miedzy ich wydajnoscia jakos specjalnie przeklada sie na dzialanie czy jest to po prostu chwyt marketingowy bo np. i tak pamieci jest za malo albo jest za wolna albo grafika nie wyrabia. A dodatkowo 2 drzenie biora wiecej pradu niz jeden. Poza tym lepszy (nowszy) proc, to drozszy netbook.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

EDIT

 

Ogólnie rzecz biorąc, wybierając tego netbooka zależało nam na małych rozmiarach, i to w zasadzie na tyle.

 

A ponieważ to ja wybierałem konfigurację, stwierdziłem, że mimo wszystko lepiej sprawować się będzie dwurdzeniowy atom. Szczególnie, że poprzedni laptop mojej Lepszej Połowy był oparty na mobilnym turionie, który też miał dwa rdzenie i nie ukrywajmy, większą wydajność. (chciałem zminimalizować wrażenie przesiadania się na słabszy komputer)

 

Czas pracy na baterii też był drugoplanowy, więc te 6 godzin w zupełności wystarcza, zwłaszcza że poprzedni laptop wytrzymywał 2 godziny.

 

Co do różnic wydajności miedzy N450 (N475) a N550 to nie wiele Tobie mogę napisać, bo nie obcowałem z innym netbookiem. A "mocniejszego" było w cydzysłowiu ;)

 

Nie sądzę (to po moich doświadczeniach z netbookami), by na xp z jego marnym zarządzaniem baterią, dobił Ci do tych 6h (tyle powinno być na vista/7). Chyba, że z autopsji (akurat z tym modelem nie miałem styczności) stwierdzisz, że jest inaczej. Aczkolwiek byłbym mocno zaskoczony ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie, podzielcie się opinią...

 

Od kilku h siedzę na google i szukam dla siebie komputera, ale idzie mi jak krew z nosa.

 

Posiadam obecnie lapka 17'' i do pracy w biurze nadaje się on wyśmienicie, ale od jakiegoś czasu odczuwam rosnącą potrzebę kupienia sobie czegoś mniejszego do nieprzerwanego noszenia w teczce, razem z dokumentami. Rozważałem bardzo poważnie nowego McBooka Air, a potem Ipada (głównie dlatego, że co druga osoba u mnie w pracy z tym biega i wszyscy się rozpływają w zachwytach), jednak marketing firmy Apple przegrał w moim przypadku ze zdrowym rozsądkiem. Czego potrzebuję:

 

- koniecznie wbudowany modem gsm (co, o dziwo, nie jest jeszcze standardem, z tego co czytam)

- wi-fi

- USB, najlepiej ze dwa porty

- i teraz coś co bardzo chciałbym mieć, ale zdaję sobie sprawę, że może być ciężko - obracany dotykowy ekran, żeby komputer mógł pełnić rolę tabletu (przy czym chciałbym mieć w obudowie rysik i soft do rozpoznawania pisma odręcznego)

- solidne wykonanie, nie znoszę skrzypiących obudów (w niczym) - przede wszystkim dlatego rozważałem Apple.

 

Znalazłem Asusa T91 - potraktujmy go jako wzór wyjściowy do tego czego szukam. Samego Asusa nie chce bo po pierwsze ma zainstalowany normalny Windows xp Home (nie wersję Tablet o_0), a po drugie przy przekątnej ekranu poniżej 9 cali kosztuje prawie 3 klocki, co dla mnie jest jakąś kpiną. Wolę już w takim układzie wydać 4-5k i kupić coś co nie jest netbookiem (12-13 cali) i może nawet ma napęd optyczny. I tutaj pojawia się kolejne moje pytanie - są obecnie na rynku jakieś ciekawe lapki 12-13 cali z funkcją tabletu? Fujitsu? Hp? Dell?

 

Zaznaczam, że jakkolwiek ekran dotykowy jest dla mnie ważny, jestem w stanie z niego zrezygnować, jeśli jakiś model zaoferuje mi wbudowany modem i perfekcyjną jakość wykonania (obudowa aluminium itp.)

 

Temat zamieszczam w dziale o netbookach, ale podkreślam, że jeśli rynek nie oferuje nic ciekawego w tym segmencie to spokojnie możecie polecić coś większego, do 13 cali max.

 

W ogóle mam wrażenie, że producenci za bardzo dają się wodzić Apple za nos, bo od premiery Ipada co chwila ktoś robi coś podobnego (tablet bez klawiatury), przez co segment komputerów wyposażonych jednocześnie w ekran dotykowy i klawiaturę jest niestety "niedoreprezentowany". Tymczasem ja chce mieć możliwość wygodnego pisania (maile, praca z dokumentami, arkusze kalkulacyjne) i okazjonalnego korzystania z dobrodziejstw touchscreena. Znajdzie się coś ciekawego dla kogoś takiego jak ja?

 

Za wszelkie rady i sugestie bardzo dziękuję.

 

 

EDIT:

Co możecie powiedzieć o tym modelu?

http://www.dellpromocje.pl/?51,pl_tablet-dell-latitude-xt-u7700-ekran-dotykowy!!!

Edytowane przez und3r

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak sam zauważyłeś, podaż tego typu urządzeń jest znikoma. Sprawdź jeszcze może HP Touchsmarta TM2 NOWY TABLET HP TouchSmart tm2 3/320GB U5400 HD5450 (1375387522) - Aukcje internetowe Allegro

 

Nie tak tani, jak Dell, ale w testach wypada zdecydowanie lepiej. Szkoda jedynie, że ma te cepeliowe wzorki na obudowie. Sama jakość HP ostatnimi czasy też jest dość wątpliwa, ale zawsze są 2 lata gwarancji/spokoju.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam do wydania okolo 700-800zl, moze troszke wiecej. Co wybrac, netbooka z atomem czy laptopa 12.1" z U2500/U7600 ? W netbooku bedzie szybszy dysk. Na oku mam Dell'a 420/430. Sa w nich dyski 60/80GB 4200RPM. Bede takiego komputera uzywal do pracy z linuksem, do internetu, gg, muzyki i czasami filmow w podrozy.

A moze zamiast takiego Della dolozyc pare zl i kupic Samsunga N150 uzywanego albo nowke ?

Co bedzie wydajniejsze, i co bardziej oplacalne?

Prosze o pomoc.

Edytowane przez xacti

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak sam zauważyłeś, podaż tego typu urządzeń jest znikoma. Sprawdź jeszcze może HP Touchsmarta TM2 NOWY TABLET HP TouchSmart tm2 3/320GB U5400 HD5450 (1375387522) - Aukcje internetowe Allegro

 

Nie tak tani, jak Dell, ale w testach wypada zdecydowanie lepiej. Szkoda jedynie, że ma te cepeliowe wzorki na obudowie. Sama jakość HP ostatnimi czasy też jest dość wątpliwa, ale zawsze są 2 lata gwarancji/spokoju.

 

Dzięki wielkie za link. Ten HP jest imo podręcznikowym przykładem marketingowego faila - po przeczytaniu specyfikacji i obejrzeniu kilku video-recenzji na YT stwierdzam, że lap byłby już w drodze do mnie, gdyby nie te pedalskie wzorki na obudowie. Gdyby można go było mieć w normalnej czerni (ewentualnie srebrze), wyłożyłbym kasę bez mrugnięcia. Ale nie, musieli całego zawijasami ozdobić, targetując w ten sposób sprzęt nie do biznesmenów, tylko chyba do studentek (no, może też do biznesmenek z branży designu, ale wątpię, czy takie osoby mają w ogóle okazje dowiedzieć się o istnieniu takiego modelu) i dzieci (moc wystarczająca do gier, ale kto będzie grał na takim ekraniku?). No nic, cóż poradzić. Chrzanię i biorę (jestem na 90% zdecydowany) Macbooka Air 13'. Potem sobie do tego dokupię HP Slate 500, jak już będzie w polskiej dystrybucji, bo ze względów gwarancyjnych (wygoda przy potencjalnej realizacji gwary) nie chcę tego sprowadzać.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Teoretycznie można pomyśleć o naklejce (tylko jakiejś lepszej niż badziewie za kilka PLN) - jak wpiszesz w wyszukiwarce naelcedka to znajdziesz sklep z przyzwoitymi i raczej wytrzymałymi - tylko nie wiem jak to będzie sprawowało się z tabletem. Zawsze to taniej niż MacBook ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem co sie czepiasz tych wzorkow? Przeciez nie ma tam serduszek w różu czy pokemonów. Jak dla mnie całkiem fajnie to wyglada w tym brązie. Delikatne nie agresywne wykorzystanie pustej powierzchni. No ale Ty wolisz miec nudna czern. Pewnie jezdzisz czarnym BMW i nosisz czarny garnitur hehe. Wtedy to fakt nie bedzie Ci to pasowało.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem co sie czepiasz tych wzorkow? Przeciez nie ma tam serduszek w różu czy pokemonów. Jak dla mnie całkiem fajnie to wyglada w tym brązie. Delikatne nie agresywne wykorzystanie pustej powierzchni. No ale Ty wolisz miec nudna czern. Pewnie jezdzisz czarnym BMW i nosisz czarny garnitur hehe. Wtedy to fakt nie bedzie Ci to pasowało.

 

Idąc dalej, skoro Tobie podobają się wzorki na HP, to oznacza że jeździsz różowym fiatem 500 oraz nosisz tylko hawajskie koszule ;) ?
  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jutro odbieram Aira 11,6 (ostatecznie na takiego się zdecydowałem, jak oba sobie pomacałem - i tak do zastosowań bardziej "stacjonarnych", typu biuro, mam HP pro 17'') - stosunek cena/jakość imo zarąbisty, zupełnie jak nie Apple (za wersję z 4 gb ramu daję 4200 brutto), waży to 1 kg, po całym dniu w iSpot (non stop był podłączony i ludzie się nim bawili) nie nagrzał się nawet odrobinę. Do tego jak będę lada dzień przedłużał taryfę firmową to wezmę abonament z iPhonem 4 i wykupię usługę synchronizacji danych, co mnie bardzo jara (nie wiedziałem, że Apple ma takie cuda ;) ).

 

Co do tego tabletu HP, to naklejki po pierwsze na to nie pasują (zobaczcie na wymiary i mocowanie klapy), a po drugie wzorki nie są tylko z wierzchu. Dlaczego nie podobają mi się wzorki? Bo nie wygląda to profesjonalnie (u klienta wyciągam Aira, nie narażając się na posądzenie, że pożyczyłem komputer od dziewczyny ;) ). HP po prostu źle stargetował ten komputer, imho.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

I co tak ucichlo ?

Kiedy te nowe AMDkowe lapki beda wreszcie ?

Cos sie ruszylo z tym ? Bo tylko jakies testy sa na necie i nic poza tym :(

 

Ja bede miał już w tym miesiacu :) nowego U270 :)

 

Zreszta pisalem o tym juz wczesniej, tylko jak beda dam Wam recenzje!

Edytowane przez Sector19

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a ile to cudo kosztuje ?

Bo jak sobie wymysla ze te lapki beda kosztowac po 1500-2000zl to ide kupowac Atoma :|

 

12 calowe beda kosztowaly oczywiscie w przedziale 1500-2000zl - to normalne - zwłaszcza że są wydajniejsze niż ION2, do tego mogę mieć 8GB ramu itp.

Edytowane przez Sector19

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Noo ale po co komu 8GB ? 2GB calkiem starczy.

To ma byc netbook a nie laptop :D

 

I tu sie mylisz... to ze Ty nie potrzebujesz takiej pamieci wcale nie oznacza ze komus sie to nie nada... (tak z pelnym uzasadnieniem)

 

 

MSI U270 maja (mieli) w przedsprzedazy w x-kom: http://www.x-kom.pl/szukaj/u270

 

A ktos sie orientuje kiedy moga byc Asusy z tymi cpu AMD?

 

MSI U270 maja (mieli) w przedsprzedazy w x-kom: http://www.x-kom.pl/szukaj/u270

 

A ktos sie orientuje kiedy moga byc Asusy z tymi cpu AMD?

 

W przedsprzedazy mozna miec, ale zadnej sztuki narazie nie bylo...

 

Asus... w tym tygodniu bede mial info "kiedy".

Edytowane przez Sector19

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam i jednocześnie proszę o radę. Ostatnio mam ochotę na zakup netbooka. Niestety jestem mało zorientowany w aktualnym stanie rynku.

Chciałbym wydać na to sumę w okolicach 1500zł. Potrzebuje netbooka do zrobienia prezentacji na uczelni, płynnego przeglądania www, ewentualnej edycji dokumentów office/plików graficznych- gdy jestem poza domem. Czasami dla rozrywki zagrać w starsze gry typu Diablo, Heroes itp. Miłym dodatkiem byłby procesor zdolny do wyświetlenia video 720p (gdyż taki mam telewizor) - i wiadomo HDMI.

Kolejna sprawa to przekątna ekranu, zależy mi na małych gabarytach i lekkości, czyli w grę wchodzi ekran do 10".

 

Troszkę szperałem i znalazłem asusa z 'atomowym' dual core i nvidia ion. Jednak nie wiem czy jest to teraz opłacalne - nie mam czasu wertować tych wszystkich stron w tym temacie.

 

Będę wdzięczny za jakiekolwiek wskazówki.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...