Skocz do zawartości
kaluzaaa

UMPC/Subnotebooki - Dyskusja Ogólna

Rekomendowane odpowiedzi

Witam Panów

Od wczoraj bawie sie Asusem 1015 PW fiolet :)

Sprzecik bardzo fajny, Atom 570 z 2GB Ram.

 

Jedyne co mnie wkurza to dysk ktory sie co chwila zatrzymuje i startuje i slychac jak mu wala glowice. Nie zeby to byl dzwiek zepsutego HDD ale po prostu zamiast sie krecic caly czas, to co chwila sie zatrzymuje na 1s i startuje i do tego klika glowicami. Zastanawiam sie czy to Windows nim tak steruje, oszczedzanie energii czy co ? Natomiast z filmow na Youtube widze ze wymiana dysku na SSD jest praktycznie niemozliwa, chyba ze chce utracic gwarancje :(

 

Poza tym, co powinienem wlaczyc/wylaczyc w tym W7 zeby to dobrze chodzilo ? Bo na W7 sie nie znam :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tu nie ma co wylaczac bo W7 starter nie ma nizego w sobie. Bede musial zamienic na home albo na XP.

 

Z lomotem dysku sobie poradzilem. QuietHDD w autostart i po problemie

 

Ogolnie lapek bardzo fajny. Milosie go zywa. Jedynie wnerwia to, ze ma srodek iezkosci zle dobrany, za daleko w kierunku matrycy i sie wywraca. Ale to pikus.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

troche posuchy w temacie ale w przyszłum tygodniu dostane msi u270 na e-450 (tak nie pomyłka e-450 ) i troche postaram sie rozruszac temat msi u90 na sprzedaz jak kto chetny nich sie odezwie, tylko najpierw zrobie jakies porównanie z fotkami

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bardzo fajny sprzęcik od Samsunga się objawił - 350U2A ( http://www.x-kom.pl/szukaj/350u2a ) - super wykonany! Niestety matryca bardzo kiepska - fajnie, że mat, ale niska jasność, słabiutkie kolory i wąziutkie kąty widzenia wołają o pomstę. Matryca w moim UL20A o niebo lepsza! Poza matrycą bardzo ciekawy sprzęcik.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bardzo fajny sprzęcik od Samsunga się objawił - 350U2A ( http://www.x-kom.pl/szukaj/350u2a ) - super wykonany! Niestety matryca bardzo kiepska - fajnie, że mat, ale niska jasność, słabiutkie kolory i wąziutkie kąty widzenia wołają o pomstę. Matryca w moim UL20A o niebo lepsza! Poza matrycą bardzo ciekawy sprzęcik.

 

A ja mam w tej chwili przed sobą UL20A I NP305U1A i w NP305 matryca jest o niebo lepsza niż w UL'ce i w dodatku matowa więc wypasik.

 

Oczywiście o jakości to nie ma co mówić, bo samsung ma 100 razy lepszą jakość niż asus.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ja mam w tej chwili przed sobą UL20A I NP305U1A i w NP305 matryca jest o niebo lepsza niż w UL'ce i w dodatku matowa więc wypasik.

 

Oczywiście o jakości to nie ma co mówić, bo samsung ma 100 razy lepszą jakość niż asus.

 

Matrycy w NP305U1A nie widziałem, więc nie porównam. Matowa - no fajnie, tylko szkoda że i tak g... widać w słońcu bo jest dość ciemna (przynajmniej w 350). W 305 jest też tak bardzo nierównomiernie podświetlona matryca?

 

Jakość - samsung jest fajny no... :)

 

Jak GPU w takim ultra mobilnym SB wypada w porownaniu do GF201/310 mobile z asusow UL ?

 

Korzystniej - raz, że bardzo niskie zużycie energii, dwa że wydajniej, trzy że nie potrzeba optimusa.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a tandem takiego i5 z GT520, który ma być w Samsungu 300V3A i Acerze 8481TG?

 

Z czym byście to porównali? Bo zależy mi, żeby móc włączyć jakieś starocie jak Oblivion, GRID, Burnout:Paradise.. Na obecnym radku 2400XT muszę się ograniczyć z detalami.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

NVIDIA GeForce GT 520M - Notebookcheck.net Tech

 

Hmm z tego co tu pisza to jakos wybitnie szybsza ta karta od integry nie bedzie.

 

Swoja droga ja bym nic nie ruszal poki Ivy Bridge nie wyjdzie - zintegrowana grafa ma byc o wiele mocniejsza, a i te 22nm powinny jeszce zwiekszyc czas pracy na baterii.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

Mam Asuska eee PC 1015 PW.

Jak byk pisze Bluetooth 3.0 ale jakos ani w W7 nic takiego nie widze, ani myszka BT ktora wlasnie kupilem, nie instaluje sie. Sciagnalem sterowniki ze strony asusa do BT, cale 323MB i setup uruchamia sie i zaraz konczy prace twierdzac ze nie ma nic takiego jak BT. Ktos moze wie gdzie to wlaczyc, aktywowac, jak zainstalowac ? Bo stery asusa nie chce sie wogole zainstalowac.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja używam Logitech M215, z dedykowanym mikroodbiornikiem (nie przeszkadza w używaniu - niewiele odstaje od krawędzi obudowy, ani razu przez 1,5 roku jak ją mam sam nie wypiął się z USB). Skrócenia czasu pracy przy nim nie zauważyłem, a jeśli już to najwyżej paro minutowy. Blutetooth trochę bardziej żre baterię, dokładnie ci nie powiem jak, ale kiedyś jak zapomniałem wyłączyć moduł to zdziwiłem się że muszę tak szybko sięgać po ładowarkę.

 

Po prostu musisz sam przetestować - ile ci trzyma bateria po pełnym naładowaniu z wyłączonym Bt, i ile z włączonym.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

Chyba jednak oleje to BT.

 

Ale mam problem bo teraz ani tego BT nie moge sie pozbyc a klawisz do zmiany trybu sieci czy tez skrot FN + F2 nie dziala :(

Pewnie do tego jest jakis driver zeby to uaktywnic ?

 

Wycialem sterowniki BT, ale w menadzerze urzadzen BT sie samo instaluje po restarcie jak go wytne. :(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ja się skusiłem niedawno na ThinkPad x100e w wersji z Turionem X2 L625. W skrócie: nie polecam. Klawiatura rewelacyjna, ale na tym kończą się zalety. Największa katastrofa to piszczące cewki które słychać w pokoju obok. Chyba się go pozbędę i wypróbuję x120e, ale tym razem najpierw go posłucham na żywo :wink:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ja się skusiłem niedawno na ThinkPad x100e w wersji z Turionem X2 L625. W skrócie: nie polecam. Klawiatura rewelacyjna, ale na tym kończą się zalety. Największa katastrofa to piszczące cewki które słychać w pokoju obok. Chyba się go pozbędę i wypróbuję x120e, ale tym razem najpierw go posłucham na żywo :wink:

 

Lenovo niestety ostatnio przykleja logo ThinkPad na wszystkim ...

 

X120e to taka sama kupa jak X100e (no, może trochę nowsza hehe). Już lepiej kupić używanego X61s - przynajmniej da się na tym sprzęcie pracować (bardzo cichy, ma matowy ekran w <niesłusznie zarzuconym przez producentów> formacie 4:3, CPU - C2D do 1.8GHz spokojnie wystarcza do normalnej pracy, jest lżejszy od wyżej wymienionych nowszych 'pseudo ThinkPadów', ma lepszą klawiaturę, jest tańszy, itp, itd).

 

Tutaj oba koło siebie:

 

http://lnxg.wordpress.com/2011/04/25/thinkpad-x120e-review-x120evsx61/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam mam problem i chcialbym waszej rady. W pon. moj dzieciak wylal mi na laptopa troszke wody (pare kropel), lapika odrazu wylaczylem ale po jakis 20 min. go wlaczylem bo pomyslalem ze tak malo polecilo to moze sie nic nie stalo :/ mylilem sie :( cos sie dzieje z dzwiekiem. tzn lewy dziala ale prawy glosniczek juz nie i straszniej jest goracy, i troche smierdzi jakby sie palil :( reszta ogolnie jest ok tylko ten glosnik. rozumiem ze pewnie trwale sie uszkodzil tylko dlaczego jest taki goracy ten glosnik i czemu ciagle czuc spalenizna :( czy moge uzywac dlaej laptopa?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Siema,

 

szukam jakiegoś małego netbooka/notebooka tzn. najlepiej 11,6''. W oko wpadły mi;

Lenovo s205,

Samsung 350u2b,

Acer Aspire 722,

Hp Dm1,4027

Samsung 305U1A

Będzie on używany na studiach, zależy mi na mobilności stąd mały ekran, nienajgorsza wydajność i przede wszystkim dobra praca na baterii. Który z nich będzie najlepszy, ewentualnie coś innego w podobnej cenie?

 

Pozdrawiam

Edytowane przez jawor121

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Myślałem o netbooku, ale w sumie spodobała mi się koncepcja ekranu dotykowego i braku klawiatury -> tablet.

Wymogi to mobilność, dostęp do netu, podgląd dokumentów.

Czy ASUS Eee PAD TF101 Transformer 32GB HDMI w cenie około 1750zł to możliwy wybór, czy tez trzeba poszukać czegoś innego?

Myślałem też o Sony, ale ten asus wszędzie jest zachwalany. Stacji dokującej nie chcę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...