Skocz do zawartości
kaluzaaa

UMPC/Subnotebooki - Dyskusja Ogólna

Rekomendowane odpowiedzi

ja Ci tego nie wytlumacze bo nie mam go i nie wiem jak to wyglada zrzutow nie ogladalem nawet, ale mimo wszystko oznacza to ze te 8 lub 9 calowy wyswietlacz ostatecznie moze miec lepsza rozdzialke.

 

swoja droga przy 9 calach to i tak spora rozdzialka to raczej pomylka bo wieksza liczba szczegolow sprawi jedynie bol oczu... standardowo takie rozdzialki maja przeciez dopiero monitory 15 calowe...

 

wazne jest jednak to ze w najblizszym roku bedzie mozna wybierac miedzy tanimi mini laptopami.

 

ja osobiscie stawiam na eee bo brak dysku to zaleta. gdyby tylko te upgrady z mini pci byly szybsze mialoby sie 4GB na system plus programy i 16gb na dane. to wystarczajaco do tego typu zadan.

 

poczekamy do kwietnia.

 

ok wklejam linki

Ale nie musisz mi tego tlumaczyc, bo ja to rozumiem. Mialem EeePC w rekach (zreszta nadal mam) i wiem ze wieksza rozdziałka to nie jest najlepszy pomysl (rozmycie/wielkosc czcionki itd). Mozna ja wyswietlic, ale jest to taka sztuka dla sztuki. Premiery w kwietniu sie raczej nie spodziewajcie, czerwiec-lipiec (wiem to z bardzo dobrze poinformowanego zrodla). A co do filmikow to smiesznie, ze koles przelacza na 1024x768 i koniec filmiku, zero zblizen itd. Czyzby obraz nie nadawal sie do niczego? Edytowane przez maSTHa212

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gdyby EEE byl dostepny w Polsce to juz bym go kupil ...

przecież na allegro jest ;) więc chyba jest dostępny.

 

Ja czekam na jakąś większą obniżkę cen bo jednak "mini laptop" za cenę prawie dużego laptopa to nie jest szczyt marzeń.

Miejmy nadzieję, że konkurencja wymusi spadek cen i zobaczymy te sprzęty w cenach poniżej 1000 zł.

Edytowane przez Exeqtor

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

przecież na allegro jest ;) więc chyba jest dostępny.

Niby tak, ale woe poczekac na oficjalna cene dystrybutora - gdybym mial kupic na allegro, to juz wole zamowic na clove - wychodzi wtedy taniej 150zl niz na allegro....

 

Poza tym robi sie coraz ciekawiej - Asus dzisiaj zapowiedzial nowe modele eee (8, 8.9 i 10 cali), Gigabyte tez wlacza sie do walki, podobnie jak Acer :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

problem jednak jest taki,że przy takiej cenie to ja wolę już zdecydowanie tradycyjnego lapa :P

Nio, za tę cenę "kup teraz" to sam Asus proponuje coś takiego

Dołączona grafika

7 cali, 1GB ramu i 80GB dysk, ekran dotykowy oczywiście :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam, od pewnego czasu jestem posiadaczem tego modelu. Dzisiaj postawiłem na nim windowsa, wszystko fajnie hula (według mnie nawet szybciej niż na standardowym systemie) i ogólnie byłoby super gdyby nie mały szczegół - po podłączeniu kabla sieciowego nie jest on widoczny w systemie - cały czas świeci się ikonka "kabel sieciowy nie jest podłączony" a faktycznie jest on włączony. Kabel jest sprawny, bo używam go do podłączenia laptopa z siecią na którym właśnie piszę i ten sam kabel próbuje podłączyć do Asusa i nic...

 

Na forum eeepc padła propozycja że problemem może być ze skrosowanie kabla albo jego brakiem ale za bardzo nie wiem jak to ruszyć i czy faktycznie to może być problemem.

 

Nie mam możliwości bezprzewodowego podłączenia sie do sieci aby sprawdzić czy w ogóle jest możliwość korzystania z internetu na eeepc.

 

Sterowniki wszystkie wgrane, wszystko po włączane, w biosie szukałem rozwiązania ale nie znalazłem, może tutaj ktoś mi pomoże.

 

Pozdrawiam

Piotrek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

8,9 cali stało się ciałem - rozdzielczość 1024 x 600

Dołączona grafika

Więcej tu, tu i tu a także nius w naszym ojczystym języku tu. Cudo ma kosztować 600$, u nas ma być po 400 euro (ok 1450 zł). Według oficjalnych danych obecny model - 7 calowy Eee - ma kosztować w oficjalnej sprzedaży 1099 zł, więc cena nowego modelu wydaje się tą ostateczną. Edytowane przez Nicolass

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

1450 (o ile taka cena jest w ogole realna) to chyba ciut za duzo za takie cos. Dokladajac 100-200 ma sie normalnego lapka. A tutaj ok ekran wiekszy, ale bateria juz w dol bo z 3,5 robi sie 2,5-3. 1000 to max co wart jest taki sprzet.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

1450 (o ile taka cena jest w ogole realna) to chyba ciut za duzo za takie cos. Dokladajac 100-200 ma sie normalnego lapka. A tutaj ok ekran wiekszy, ale bateria juz w dol bo z 3,5 robi sie 2,5-3. 1000 to max co wart jest taki sprzet.

Nie, mylisz sie, Asus ma w ofercie tanie 15,4 lapki, ale one są dużo większe i cięższe - to jest inna klasa sprzętu. Tutaj lapek konkuruje z innymi lapkami klasy UltraMobile, a te są raczej drogie ;) Edytowane przez Nicolass

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

hmmmmm po pierwsze z tego co wiem to to jest eee 701 a nie 700 chyba z sie myle. po 2 jest w polsce do kupienia www.ceneo.pl w polu wyszukiwania wpiszcie asus eee i wam 4 sklepy znajdzie.

 

i na koniec nie instalujcie xp na nim chyba ze chcecie skrocic jego zywotnosc :)

 

P.S. ceneo mowi ze jest po 1240 zl model 4gb

 

pozatym wy ludzie naprawde nie wiecie do czego byl stworzony laptop

 

laptop to ma byc mobilny maly i do pracy (internet tez) a nie do grania i jako stacjonarka...

 

ja podziekuje dzwigac normalnego laptopa ktory wazy 3 kg i jest wielki jak stodola

 

wole eee ktory wazy niecaly 1 kg i jest maly

 

pozatym vaio sprzedaje podobny lap gabarytami tylko wazy 2kg zczyms i kosztuje 8000 zl wiec porownajcie sobie cene :/

Edytowane przez MantisGhost

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ozatym wy ludzie naprawde nie wiecie do czego byl stworzony laptop

 

laptop to ma byc mobilny maly i do pracy (internet tez) a nie do grania i jako stacjonarka...

 

pozatym vaio sprzedaje podobny lap gabarytami tylko wazy 2kg zczyms i kosztuje 8000 zl wiec porownajcie sobie cene :/

Bierz pod uwagę że są ludzie który komputera używają w różnych miejscach i potrzebna jest im wydajność DTRa, na swoim przykładnie widze że laptop zastępujący deskopa jest niezbędny, bo na delegacje czy do pracy targał deskopa przecież nie będe, a w takim wypadku wymiary mi nie przeszkadzają bo i tak podróżuje w bagażniku a wydajność i duży ekran się przydaje.

 

Co do tego Vaio to domyślam się że chodzi ci o model podobny do tego który mam w sigu, tak się składa że eee pc także miałem przez pewien czas i różnica cenowa owszem jest spora ale różnica w samym sprzęcie także jest ogromna od ekranu (ten od eee pod względem jakości i wielkości w porównaniu do vaio nie ma co się równać nawet) na wydajności i pracy na baterii kończąc.

Edytowane przez KrisJR

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zgadzam się z przedmówcą, Smart jest lepszy od Malucha, pali mniej nawet, i wygodniejszy i klimę ma - tylko co z tego wynika? Większości ludzi na Smarta nie stać. Za ~1300 zł jest coś lepszego w klasie ultramobile? Nie? Dobranoc ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jest gwarancja sprzedawcy, co mnie to interesuje jak on to naprawi? Ma być naprawione, wymienione na nowe albo zwrot kasy, a tak przeglądałem allegro i paru sprzedających pisze oficjalne że mamy od nich gwarę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bierz pod uwagę że są ludzie który komputera używają w różnych miejscach i potrzebna jest im wydajność DTRa, na swoim przykładnie widze że laptop zastępujący deskopa jest niezbędny, bo na delegacje czy do pracy targał deskopa przecież nie będe, a w takim wypadku wymiary mi nie przeszkadzają bo i tak podróżuje w bagażniku a wydajność i duży ekran się przydaje.

 

Co do tego Vaio to domyślam się że chodzi ci o model podobny do tego który mam w sigu, tak się składa że eee pc także miałem przez pewien czas i różnica cenowa owszem jest spora ale różnica w samym sprzęcie także jest ogromna od ekranu (ten od eee pod względem jakości i wielkości w porównaniu do vaio nie ma co się równać nawet) na wydajności i pracy na baterii kończąc.

 

zaczne od poczatku ja tez uzywam komputera w roznych miejscach co jednak nie przeszkadza mi w korzystaniu z tzw synchronizacji te sam dane mam na stacjonarnym i na laptopie a co wynika z mojego rozwiazaia zawsze mam kopie zapasowa jak mi sie sypnie laptop (do danych moge zawsze sie dostac przez internet) nie wiem jak to jest z twoim rozwiazanem.

 

idac dalej nie wiem do czego ci potrzebna jakos kosmiczna wydajnosc zwyklym wordem nie obciarzysz proca 200 mhz slajdami tak samo no chyba ze projektujesz w auto-cadz'ie czy tez piszesz gry bo tu bedziesz potrzebowal wyczesanej karty graficznej i poteznego proca to wtedy zwracam honor.

 

teraz vaio maszynka naprawde mi sie podoba i powiem ze na dzien dzisiejszy bral bym vaio zamiast eee ale tu klania sie cena mnie po prostu na niego nie stac i jeszcze dlugo nie bedzie. Moze nazbieram na niego za 5 lat :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja czekam na inne firmy- koncepcja taniego lapka do neta itp bardzo mi się podoba, ale właśnei ma być tani- zaoferuje ktoś lapa za np 800 ziko z 9" lcd, dyskiem 4gb, 512mb ram i właciwie dowolnym prockiem i będzkie oki. Biorąc pod uwagę ceny najtańszych, pełnowymiarowych lapków- da się kupić już za 1.5k to jest to całkiem realne. Problemem jest tutaj chyba chęć zarobku na modzie i nowości.

Edytowane przez 99tomcat

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Do czego mi wydajny laptop ?? Choćby do tego żeby grać, obrabiac zdjęcia czy popracować w lepszych warunkach gdy jestem poza domem.

 

Ciekawe kiedy i za ile nowy eee pojawi się w polsce :P

Edytowane przez KrisJR

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja czekam aż się pojawi troche wiecej taki "maluchów" od innych producentów i wtedy najprawopodobniej cos takiego sobie sprawie :)

no to ho ho poczekasz moze i sie pojawia ale beda drogie jak nie wiem

 

co do eee 900 w polsce jeszcze sporo czasu uplynie zanim wejdzie i jak zwykle bedzie ponad 100% marza ale coz :/

 

juz sie niemoge doczekac na nowego eee az mnie skreca :) czekalme tylko dla wiekszego ekranu ale wychodzi na to ze i proc bedzie troszke lepszy niejaki intel atom no i 12gb miejsca to juz jest cos

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

eee az mnie skreca :) czekalme tylko dla wiekszego ekranu ale wychodzi na to ze i proc bedzie troszke lepszy niejaki intel atom no i 12gb miejsca to juz jest cos

Jakby było jeszcze 1280x768 to już w ogóle piękna rzecz ;) .

 

@maSTHa212

Jak się sprawuje eee 700 z rozdzialka 1024x768 przy przegladaniu internetu?

Edytowane przez MaSell

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...