Skocz do zawartości
kaluzaaa

UMPC/Subnotebooki - Dyskusja Ogólna

Rekomendowane odpowiedzi

No właśnie będę jutro dzwonił do Maxim'y jutro czy mają na stanie 1201N bo oni chyba najwięcej tego notka sprzedali ;)

 

 

 

PS.

musiałeś to napisać ? Już byłem prawie zdecydowany 1201N a teraz znowu się biję między nim a UL20A

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zakończone aukcje na alledrogo mówią coś innego ;)

 

edit: malibupc i maxima wszystkie sprzedały i trudno określić kiedy będą następne :( będzie trzeba zamówić kurierem :/

Edytowane przez Greg_1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy ktoś się orientuje gdzie w Warszawie można obejrzeć i pomacać 1201N/HA, HP 311 i ewentualnie Asus UL20A-2X055 :?:

Byłem w media na górczewskiej i wielkie g w tym temacie -.-

Hmmm...

 

- 1201N to notek widmo - oficjalnie ASUS jeszcze go nie wprowadził na nasz rynek, a z aukcji RESET-u tylko 2 osoby dały komentarze :rolleyes: musiałbyś u kogoś go obejrzeć - poczytaj wcześniejsze posty kto tu się chwalił, że ma i jest z Wawy :P

 

- UL20A - masz w Komputronikach co prawdą te droższe wersje, ale poza mniejszą baterią, BT, lepszą kamerką, innym prockiem i inną matrycą niczym się nie różnią od 2x055, poza tym nie wiem co byś chciał oglądać w 2X055 skoro tam brak systemu, BIOS :biggrin: :?:

 

- HP Mini mieli w MAXIMA - GALERIA URSYNÓW KEN róg Belgradzkiej, I p. lok 123 - stacja metra Natolin

 

- 1201HA chyba też mieli w MAXIMA

...

 

1201N to oni nie mieli na 99% bo pewnie też bym miał dylemat co kupić, a tak kupiłem (w or@ty) co było dostępne od ręki i blisko domu :lol2:

... a ja wiem gdzie jest:)

 

DeniKomp ma do pomacania wszytskie... 1201N, 1201HA, UL20A...

 

Z tego co wiem na dzien dzisiejszy zabraklo tylko wersji srebrnej, reszta od reki jest (nawet jest na wystawce mozna sie nim pobawic).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nawet nie wiedziałem że tak ciężko jest o tego 1201n. Wczoraj byłem w Warszawie i udało mi się dorwać w jednym sklepie na tzw.zadupiu.Wszędzie są ale fikcyjnie trzeba czekać.(u nich wczoraj były 2 sztuki black)

Naprawdę laptopik fajny i przyjemny.

Bateria trzyma 4 h, matryca daje radę szkoda że nie matowa, ale cóż będzie on sprawował inne zadania specjalne.

Cały czas wstrzymywałem się od zakupu ze względu na wielkość matrycy, brak HDMI i słaby środek.

 

W tym nareście jest HDMI i fajny suport programu do przerzucenia obrazu na TV.Dość miałem przygód z odtwarzaczami DVD i BR i problemy z napisami i plikami.

Na 12" nareście można w miarę pracować bo na maleństwach typu 8,9 i 10" to jak na komórce.

WIN7 bardzo przyjemnie chodzi, podobno z WinXP jest szybciej i mniej baterii zjada, ale nie mogę już patrzeć na tego starocia.

 

1830 zł to nie tak dużo jak za dobry mobilny sprzęt.

Jeśli ktoś ma dylemat, mogę szczerze polecić.

 

PS.Niestety jest Piano black czyli paluchy wszędzie, ale fajne naklejki można dorwać za grosze na alledrogo i praktycznie problem z głowy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Właśnie sobie stunigowałem klawiaturkę :P

 

Wkurzało mnie to skakanie i uginanie się, to sobie pięknie podkleiłem w kilku miejscach dwustronną taśmą klejącą i jest sztywna jak wiadomo co :P

Edytowane przez QrVicH

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Właśnie sobie stunigowałem klawiaturkę :P

 

Wkurzało mnie to skakanie i uginanie się, to sobie pięknie podkleiłem w kilku miejscach dwustronną taśmą klejącą i jest sztywna jak wiadomo co :P

Możesz trochę bardziej to opisać :?: Bo u mnie tez to wystepuje, trzeba rozbierac lapa ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hm... generalnie to bardzo prosty zabieg ;)

 

Potrzebne akcesoria:

-mała latareczka

-dwustronna taśma klejąca

-jakiś cienki śrubokręcik, albo coś w ten deseń

 

1. Nad "F'kami" masz cztery szparki - tam są takie małe zatrzaski trzymające klawiaturę. Jako że bardzo łatwo jest je złamać bo są plastikowe i delikatne ( o czym już się przekonałem :P - ale ktoś musiał przetrzeć szlak :D ) trzeba będzie na nich operować z dużą ostrożnością i małą siłą - dwa środkowe widoczne są po zdjęciu baterii, dwa skrajne są najbardziej podatne za złamanie bo od wewnątrz nie ma do nich dostępu.

2. Najlepiej nie rób tego po ciemku, tylko weź sobie małą latareczkę i poświeć w te szparki - zobaczysz wyraźnie te łapki/zatrzaski.

3. Teraz zaczynając od jednego ze skrajnych wepchnij go czymś cienkim do środka (przyświecając sobie), tak żeby puścił klawiaturę. Kolejny podważ albo od strony baterii albo tak samo jak pierwszy, następny w ten sam sposób. Ostatni znów wepchnij jak pierwszy. Pamiętaj - nic na siłę, bo te zatrzaski są naprawdę delikutaśne ;)

4. Jak już wyjmiesz klawę, to wycinasz sobie kilka pasków szerokości ok. centymetra (długości takiej jak szerokość taśmy - zazwyczaj 5cm) i naklejasz je na podstawę, czy tam "dno" jak kto woli, klawy (nie na klawę) na krawędziach/brzegach i kilka mniejszych kawałków w wolnych miejscach między wentylatorkiem a dziurką przez którą widać twardziela ;) Najlepiej wcześniej sprawdzić stawiając notek na twardym podłożu gdzie najbardziej się ugina i tam podkleić szczególnie.

5. Ściągamy folijki z taśmy, zakładamy klawiaturę, lekko dociskamy, powoli żeby znów nie połamać zatrzasków. Jak wszystkie złapią, dociskamy klawiaturę mocniej, zwłaszcza w miejscach gdzie położyliśmy taśmę.

6. Cieszymy się twardą klawą ;)

 

Postaraj się to zrobić raz a dobrze, żeby nie nadwerężać tych marnych zatrzasków. Ja wyjmowałem klawiaturę kilkakrotnie (najpierw próbowałem z dogięciem jej, ale to nie zdawało egzaminu bo wtedy odstawała i sprężynowała w innych miejscach), co odbiło się na dwóch skrajnych zatrzaskach - popękały im te rączki (po jednej) trzymające je w ryzach ;)

 

Niestety nie zrobiłem żadnych zdjęć z operacji.

 

Powodzenia :)

Edytowane przez QrVicH

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za tutka, przydał się. Po wyciągnięciu klawy, obejrzałem sobie te zatrzaski i faktycznie słabiutko wyglądają.

Ja jednak nie przyklejałem klawy, tylko podłożyłem taśmę, jak dla mnie wystarczy.

Zobaczyłem że nie da rady wymiany hdd bez utraty gw, lipa trochę :(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tylko z tego co ja zrozumiałem Greg_1 ma 1201N, a ten ma tylko klapkę do podmiany RAMu. :P

 

za to ja mam pytanie - ktoś rozbierał swojego UL20A (ewentualnie UL30A) i sprawdzał jaki PLL tam siedzi, bo na forum notebookreview tylko 1 osoba napisała o układzie ICS9LR3362CGLF ale nikt inny tego nie potwierdza, a ten układ to jakiś egzotyk = 0 informacji, nic go nie obsługuje... :rolleyes:

Edytowane przez benek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A co myślicie o Samsung x120? Czy lepszy może Asus ul20a (z su2300 i bateria 5600mAh)?

 

W zasadzie, nie wiem, który procek lepszy, ale ten samsung mniej waży i do tego ma baterie 8800mAh (6 ogniw), i Viste HP.

Samsung ma HDMI, nie ma BT (na BT mi nie zależy).

 

Tutaj recenzja: RECENZJA

Przeraża mnie trochę wbudowany dysk, ale czy to możliwe, że jest aż tak źle (jak w recenzji)? Chyba coś w tle recenzentowi latało, bo 'no ballz'.

 

AAA, ULV 723 to 1-rdzeniowec, a SU2300 to 2 jajka... Tu pies pogrzebany ;]

Edytowane przez forthal

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Widzę, że sam doszedłeś co jest nie tak :P

 

Generalnie przed zakupem chyba dobrze byłoby zobaczyć notka w akcji, bo niektórym ekran w UL20A (tym słabszym z matrycą 16:9) nie pasuje - słabe kąty itd. Może te z SU7300 i matrycą 16:10 są lepsze pod tym względem, nie wiem bo nie widziałem w akcji.

 

A jak szukasz czegoś taniego i mobilnego z HDMI to chyba 1201N powinien Ciebie zainteresować ...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mojego obecnego ekranu (sig) nic nie przebije, a nawet jeżeli to imho w NC10 jest dobry ekran (w porównaniu do mojego LCD). Hmm, no, z tego co widziałem, to w Acer TravelMate 4152LMi jest "gorszy" niż mój, także matryca to nie problem.

UL20A jest w takim razie (jak dla mnie) najlepszy.

Te z SU7300 mają gorszą baterię (2800mAh), a to jest 2x mniej niż w tym z SU2300 (5600mAh).

Ok, to tyle w tym temacie.

 

EDIT:

Mimo, że jest już dużo recenzji, to jak zakupię to napiszę własną (UL20A of kors).

Edytowane przez forthal

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Skoro już tyle osób ma UL-kę, to może ktoś zaopatrzył się już w jakieś pasujące etui? Próbowałem Belkina na 12 cali, fakt, trochę większy (29,6x21 vs 31x24), ale laptop aż latał na boki w środku :/

Etui z Eee 1101HA zalatwilo u mnie sprawe.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cześć,

Mam zamiar kupić 1201n bo jest on w moim przedziale cenowym ale z tego co widzę wszyscy radzą bardziej UL20A bo lepszy, moje pytanie czy jest to duża różnica?? Bo jak tak to poczekam i się dozbiera na UL20A :)

Jeszcze jedno na ile lat powinien ten netbook starczyć tzn po ilu zacznie się psuć, całkiem zwolni itd...??

Edytowane przez makusx

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

UL20A ma lepszy procesor, lepszą baterię i przede wszystkim lepsze wykonanie.

1201N ma lepszą kartę graficzną i HDMI.

 

Jasno przedstawione - wybieraj.

 

Jeszcze jedno na ile lat powinien ten netbook starczyć tzn po ilu zacznie się psuć, całkiem zwolni itd...??

Na to pytanie nie da się odpowiedzieć :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...