Skocz do zawartości
Gość Mugrim

Core2duo Czy Athlon X2?

Rekomendowane odpowiedzi

Zastanawiam sie ktory procesor bedzie dla mnie wydajniejszy zakladajac, ze nie bede podkrecal (na pewno nie bede podkrecal):

Intel Core2 Duo E4500 2,2GHz (S775) BOX-535zl

czy

AMD Athlon 64 X2 5600+ BOX (Socket AM2-555zl

 

Wszyscy mowia, ze Core2Duo sa wydajniejsze ale tutaj to roznica 600mhz.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

po pierwsze to ceny masz jakies dziwne e4500 widze za 475, a X2 5600 za 500

natomiast za plyte wiecej wydasz pod c2d

 

moim zdaniem przy takiej alternatywie tylko c2d

athlony sa oplacalne jako procesory niskobudzetowe

 

zawsze kiedys moze zmienic sie twoje podejscie do OC, a ten Athlon nie ma juz zadnego potencjalu w tym zakresie

 

a co do wydajnosci bez podkrecania to pewnie Athlon jest ciut wydajniejszy

Edytowane przez erich

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

po pierwsze to ceny masz jakies dziwne e4500 widze za 475, a X2 5600 za 500

natomiast za plyte wiecej wydasz pod c2d

 

moim zdaniem przy takiej alternatywie tylko c2d

athlony sa oplacalne jako procesory niskobudzetowe

 

zawsze kiedys moze zmienic sie twoje podejscie do OC, a ten Athlon nie ma juz zadnego potencjalu w tym zakresie

 

a co do wydajnosci bez podkrecania to pewnie Athlon jest ciut wydajniejszy

Ceny sa z komputronika. Edytowane przez Mugrim

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Heh grzechem jest dla mnie narażać sie na spalenie+utrate gwarancji podzespolu za 500+ zl....

Jak podkrecamy z rozwaga to CPU jest bezpieczne jak kasa w szwajcarskim banku i nic mu nie grozi. :] Uzyskanie kilkuset dodatkowych MHz nie jest zadnym wysilkiem dla takiego procesora, a szkoda by sie marnowal. ;]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Spaliłeś coś kiedyś bez podnoszenia napięcia ponad bezpieczną granicę ?

- Ja nie.

ps. z brakiem oc w tym athlonie to troszkę na wyrost gadanie - to jest f3 - we właściwych łapkach 3,2 Ghz minimalnie [;

Edytowane przez q8ic

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak podkrecamy z rozwaga to CPU jest bezpieczne jak kasa w szwajcarskim banku i nic mu nie grozi. :] Uzyskanie kilkuset dodatkowych MHz nie jest zadnym wysilkiem dla takiego procesora, a szkoda by sie marnowal. ;]

Nie chce sie bawic w żadne zmiany chlodzenia etc. wole spac spokojnie :) . Edytowane przez Mugrim

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ceny sa z komputronika.

w komputroniku kupowac to kolejny grzech, strasznie tam drogo maja...

 

Nie chce sie bawic w żadne zmiany chlodzenia etc. wole spac spokojnie

bez zmiany chlodzenia tez mozna duuuzo podkrecic i naprawde mozna spac spokojnie

reasumujac nawet jesli teraz zarzekasz sie ze mimo wszystko nie chcesz podkrecac to za kilka miesiecy mozesz zmienic swiatopoglad i wtedy twoj c2d bedzie jak znalazl :)

Edytowane przez erich

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

w komputroniku kupowac to kolejny grzech, strasznie tam drogo maja...

Kupowac w sklepach wysylkowych zamiaru nie mam po prostu zawsze na komputroniku sprawdzam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jestes strasznie ortodoksyjny...

Niee po prostu chce kupic zestaw w lokalnym sklepie komputerowym ofcoz nie gotowy tylko skladany. Coś czuje, ze zlozenie kompa samemu znacznie mnie przerasta :) . Edytowane przez Mugrim

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a nie możesz zamówić części w necie i dać komuś, kto się w tym orientuje do złożenia ? Zrobi Ci to za czteropak i po sprawie :P

No wlasnie coraz bardziej o tym mysle bo za to co dam serwisie moge dolozyc np. do grafy. Tylko jest jedno ale, mianowicie jak sie cos spiepitoli to bede musial wysylac czesci a tak do serwisu i mam na miejscu wymiane.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tylko jest jedno ale, mianowicie jak sie cos spiepitoli to bede musial wysylac czesci a tak do serwisu i mam na miejscu wymiane.

z wlasnych doswiadczen zuwazylem, ze w powaznych sklepach internetowych problemy wynikajace z gwarancji sa prosciej/szybciej/sprawniej/uczciwiej zalatwiane niz w lokalnych sklepikach.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

z wlasnych doswiadczen zuwazylem, ze w powaznych sklepach internetowych problemy wynikajace z gwarancji sa prosciej/szybciej/sprawniej/uczciwiej zalatwiane niz w lokalnych sklepikach.

Wlasnie jak to jest gwarancje realzuje sklep wysylkowy czy nalezy wyslac czesc do frmy ktora ja produkuje?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ty wysyłasz do swojego sklepu [tam gdzie kupiłeś], a oni zajmują się resztą.

w takim razie czy moglby ktos mi poradzic jakis pewny sklep internetowy?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja polecam Agito.pl , wysylka blysk, zamowilem w poniedzialek o 16, a we wtorek o 11 zapukal kurier. Sprzet swietnie zapakowany no i ceny maja dobre.

Troche maly wybor maja.

 

Mam pytanko o te dwa proce:

 

[775] Procesor Intel Core 2 Duo E4500 2,2GHz 2MB

 

[775] Procesor Intel Core 2 Duo E6320 1.86GHz 4MB

 

Moglby mi ktos powiedziec dlaczego ten drozszy procek ma mniej mhz? czy te 2mb kaszy daje mu przewage.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dj_kamciu

 

>Daje wielką, ponieważ wśród procesorów Intela pamięć Cache ma duży wpływ na wydajność.< ;)

 

Tak , tak szczegolnie w SuperPi

Bylo juz o tym na forum wielokrotnie , wgrach roznicac pozmiedzy 2MB cache i 4MB cache znikoma

Edytowane przez Mario2k

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chłopak napisał, że nie chce podkręcać. To co go pchacie w c2d?

 

Athlon 5600+ x2 i na pewno będziesz zadowolony! Ja nie pokręcam mojego 4600+, bo mi mocy starcza na wszystko (a gram dużo). Już sprawdzałem o/c i te 5400+/5600+ osiągam bez podnoszenia napięcia. Jak mi zacznie kiedyś brakować mocy, dopiero wtedy podkręcę.

Bierz Athlona, skoro nie myślisz podkręcać!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

problem w tym ze ten e4500 (2.2GHz) bedzie bez podkrecania tak wydajny jak Athlon 5600, a zostanie jeszcze duuuuza rezerwa na OC w razie czego

To juz nie wiem w koncu i chyba poczekam z kupnem az pojawia sie jakies grafy ktore beda sie nadawaly do dx10 wiec moze do tego czasu mocniejsze c2d potanieja.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To juz nie wiem w koncu i chyba poczekam z kupnem az pojawia sie jakies grafy ktore beda sie nadawaly do dx10 wiec moze do tego czasu mocniejsze c2d potanieja.

tutaj, na tym forum jest tyle pogladow co uzytkownikow, a to ty kupujesz komputer a nie nikt z nas, wiec wybor tez nalezy do ciebie, to nie jest tak, ze AMD jest zlym procesorem, taki 5600+ a nawet slabsze jednostki spokojnie wystarcza na dlugi czas do wszystkich gier i wiekszosci innych zastosowan, a to czy rar sie bedzie rozpakowywal 15 czy 17 sekund ma naprawde male znaczenie...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...