Skocz do zawartości
Oststern

Ile Płacicie Składki Oc?

Rekomendowane odpowiedzi

To raczej nie ma sensu, bo wysokość składki zależy od masy parametrów. Żeby mieć porównanie, musiałbyś znaleźć osobę która jest w takim samym wieku, tyle samo ma prawo jazdy, taką samą szkodowość, samochód o podobnych parametrach, mieszka w tym samym mieście...

 

Chcesz znaleźć najtańszego ubezpieczyciela - mBank zdaje się porównuje ileś tam ofert ubezpieczycieli na podstawie podanych przez Ciebie danych - widzisz kto jest w Twoim przypadku najtańszy. Jest też chyba jakiś niezależny serwis internetowy który robi to samo, tylko odpłatnie. Było o tym chyba kiedyś na forum, poszukaj :)

Edytowane przez Plasma

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Owszem za duzo zmiennych, natomiast mozna powiedziec jakie ubezpieczalnie sa uznane za najtansze. Sam wzialem w Link4, wyszlo chyba 100zl drozej niz to co proponuje mBank, ale jako ze nie mam tam konta, ani nie mam ochoty specjalnie zakladac to wybralem powyzsza oferte.

Generalnie nic taniej chyba sie juz nie znajdzie a troche tego przestudiowalem :/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pamietajcie, ze najtansze nie oznacza najlepsze. Byl jakis czas temu topic o tym.

W przypadku OC, najtańsze znaczy najlepsze z Twojego punktu widzenia. Przecież, jak kogoś stukniesz, to ten ktoś będzie się woził z ubezpieczycielem, Tobie to lotto. ;]

 

Co innego z AC.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ALLIANZ direct (przez neta)

Bravo 1,6 ,śląsk, 28 lat, prawko od 10lat - ponad 600 zł(nie pamiętam dokładnie-jest kalkulator na stronie) - bez żadnych zniżek !!

Wziąłem teścia na współwłaściciela ( też nie ma zniżek) i za wiek spadło do 530 zł

Taniej nie znalazłem, a firma raczej porządna.

I pakiecik mini assistant gratis ale to już chyba standart

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

WormBoy za rok czy pół ?

Za rok oczywiście

Wziąłem w dwóch ratach i wyszło ciut drożej, jednak oferta jest wg mnie bezkonkurencyjna.

Dla porównania w link4 wycenili mnie na 780 zł/rok.

Być może ktoś kto ma zniżki nie skorzysta tak bardzo bo sprawdzałem jak jest z pełnymi zniżkami i już nie jest tak różowo.

Ale dla kogoś bez zniżek to strzał w 10

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja kejst ze zniżkami? Jezdze autem rodziców, ale nie jestem współwłaścicielem. Mają wszystkie zniżki. Czy jak kupie sobie nowe auto to będe mieć już coś taniej (np za to że nie miałem jeszcze wypadków? ;) ) czy musze płacić na początku 100%?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To zaleźy od ubezpieczyciela, np. AXA bierze to pod uwagę.

 

Wiele będzie też zależało ile masz lat, jak długo prawo jazdy itp.

Do 25-26 lat np. PZU strasznie tępi i dolicza koszmarne zwyżki do OC do 30% składki jeśli spowodowałeś wypadek.

 

Miałem 30% zniżkę na OC, miałem stłuczkę - (do tej pory uważam, że to nie z mojej winy. Po prostu jakiś .... wykorzystał moją chwilową nieuwagę i gwałtownie zahamował gratem, typowe, "modne" wyłudzenie).

Jako, że miałem w tym czasie 25 lat to zabrali mi 30% zniżek i za wiek - poniżej 26 lat dostałem dodatkowo 30% kary.

Edytowane przez Grimlock

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pzu masakra , ale szkoda , że fipa rezygnujesz , bo dzieki takim jak Ty nie ma potem problemu z wyplatą kasy ze strony pzu ;) i całkiem ładnie płacą :P i nawet nie trzeba wzywać policji. Kazda inna firma (stłuczka nie z mojej winy ) od razu 1,2 polizei .

Edytowane przez Gregor1230

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Polskie Towarzystwo Ubezpieczeń - Pakiet z ubezpieczeniem mieszkania (wychodzi taniej niż samo OC/NNW).

 

OC/NNW/ASS/Szyby - 686 PLN

Mieszkanie - 230 PLN (Suma ubezpieczenia 10.000 PLN)

 

Razem: 916 PLN, pomniejszone o 16 PLN za fakt, że się musiałem pofatygować do agenta, wszystkiego jakieś 500 m od mojej firmy, gdzie byliśmy umówieni. ;]

 

10 % zniżki

zniżka za wiek

silnik 2.0 benzyna

Białystok

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

fipa, LOL place prawie dokladnie polowe tego co Ty. 772 w Uniqa na warunkach:

 

- 1,4tdi

- 10% znizki za markę Skoda

- bezszkodowosc

- i ojciec-wspolwlasciciel oczywiscie

Tak, placisz polowe, ale tez zauwaz, ze ja nie mam wspolwlasciciela, mam silnik wiekszej pojemnosci czy rozni nas chocby Twoja ZNIŻKA za marke i moja ZWYŻKA w tym przypadku.. Czyli jak widac rozni nas nie tylko Towarzystwo Ubezpieczeniowe.

 

Aha, w tym mam juz NW

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja jako 18-letni kierowca, bez zadnych znizek płace w Allianz 1234 zł.

Ubezpieczenie tylko na mnie. Centrum Warszawy.

Ford Fiesta 91' 1.0

Zupełnie się nie spodziewałem ze w takim Allianz mogę mieć o 400 zł taniej niż w PTU czy HDI. :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na podstawie tego prostego kalkulatora wyszlo mi, ze najtaniej moze byc w moim przypadku 845zł, wiec zaoszczedze 550zł :!:

Trochę niedopracowany ten kalkulator jest, albo wzrosły od sierpnia ceny ubezpieczeń, bo ja zapłaciłem 2,2k zł w HDI a kalkulator podał mi że najniższa kwota to 2,5k.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

agent mi z 400zl zrobil 320:]

 

i nic nie musiałem robic, wpisywac do jakichs durnych kalkulatorow, porownywac cen itp

 

tlko przy okazji jak gdzies jechalem wstapilem na 10min i zalatwione

Edytowane przez Fidel

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...