Skocz do zawartości
Oststern

Ile Płacicie Składki Oc?

Rekomendowane odpowiedzi

Tak, placisz polowe, ale tez zauwaz, ze ja nie mam wspolwlasciciela, mam silnik wiekszej pojemnosci czy rozni nas chocby Twoja ZNIŻKA za marke i moja ZWYŻKA w tym przypadku.. Czyli jak widac rozni nas nie tylko Towarzystwo Ubezpieczeniowe.

 

Aha, w tym mam juz NW

owszem, ale mimo wszystko widać, że PZU jest sporo droższe od Uniqi. to jest szczególnie widoczne w szczegółach. nie masz pewnie zniżki w oc z powodu posiadania nw w PZU? ja mam zniżkę stałego klienta, tak zwaną kontynuacyjną, a gdybym dołożył ac, też byłoby taniej. różne TU róznie podchodzą do klienta

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zniżka kontynuacyjna to 10% rabat w PZU, dodatkowo jeśli bierzesz OC+AC+NW też coś odliczają chyba 5%.

 

Nie wiem dokładnie jak odszkodowania z OC są wyliczane w innych firmach, ale w PZU liczą za oryginalne części producenta, a nie zamienniki jak w Warcie czy Link4. Tak więc mając polisę w PZU oszczędzamy dodatkowych nerwów poszkodowanemu. Na pewno prawie każdy właściciel nowego samochodu ma AC, bo nie wyobrażam sobie sytuacji jak ktoś komuś rozwala tył w nowym samochodzie powiedzmy po tygodniu użytkowania i poszkodowany dostaje z OC pieniądze na naprawę najtańszymi zamiennikami :wink:

 

W PZU można też dostać zniżki za mały planowany przebieg, bezwypadkowość. markę/model, ilość zabezpieczeń, wyposażenie no i oczywiście kontynuację ubezpieczenia. Dla osób, które kilka dobrych lat jeżdżą bezszkodowo to opłacalne. Do tego agent z PZU wypisuje następną polisę z wcześniej zgromadzonych danych, umawia się i dowozi ją do klienta przy okazji robiąc zdjęcia samochodu jeśli trzeba - i to za free.

 

No a jak ktoś ma pecha albo jeździ tak by mieć pecha to zdecydowanie Uniqa i Link4.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

I tak najlepiej jest iść do jakiejś multiagencji, gdzie Ci wybiorą najkorzystniejszą oferte. Sam troche w tym pracowałem i wiem jak to wygląda, zależy jeszcze czy trafisz na uczciwego agenta. Od siebie moge powiedzieć że:

Generali: świetne przy małych pojemnościach, dodatkowe premie przy bezszkodowości, ale jak jesteś młody to unikaj szerokim łukiem

PTU: ogólnie przy tych większych pojemnościach to opłaca się razem z mieszkaniem w pakiecie, bo wychodzi często taniej

Allianz: świetne dla młodych, którzy biorą rodziców,dziadków na wspołwłaścicieli (pod tym względem chyba jedyna słuszna firma) przy kontynuacji wysyłają Ci tylko kwitek do opłacenia na poczcie a polise przysyłają do domu (warto, bo już wiele razy klient dostał kwitek gdzie miał pare stów taniej!).

Cigna STU: tanio wychodzą duże pojemności i stare samochody, ale też nie dla młodych, duże zniżki za wiek 36-60lat i brak szkód

 

Jak ktoś chętny to moge policzyć ile zabuli w tych firmach jeśli jest z Gdańska ;)

Edytowane przez Xaz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem dokładnie jak odszkodowania z OC są wyliczane w innych firmach, ale w PZU liczą za oryginalne części producenta, a nie zamienniki jak w Warcie czy Link4. Tak więc mając polisę w PZU oszczędzamy dodatkowych nerwów poszkodowanemu. Na pewno prawie każdy właściciel nowego samochodu ma AC, bo nie wyobrażam sobie sytuacji jak ktoś komuś rozwala tył w nowym samochodzie powiedzmy po tygodniu użytkowania i poszkodowany dostaje z OC pieniądze na naprawę najtańszymi zamiennikami :wink:

a to nie jest tak, że dostaje ileś tam $$ za odszkodowanie i jeżeli się nie zmieszcze w tej kwocie, to dopłacają? (na podstawie faktury z serwisu)? Jakiś czas temu miałm wypadek i mniejwiecej tak to wyglądało. Firma jakaś mało znana, na 3 literki :]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a to nie jest tak, że dostaje ileś tam $$ za odszkodowanie i jeżeli się nie zmieszcze w tej kwocie, to dopłacają? (na podstawie faktury z serwisu)? Jakiś czas temu miałm wypadek i mniejwiecej tak to wyglądało. Firma jakaś mało znana, na 3 literki :]

może PTU?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W UNIQA do pół roku wcześniej też. Ponawiam pytanie fipy : czy opłaca się przedłużenie ubezpieczenie z wyprzedzeniem, jak myślicie?

 

 

ETA: fipa gdzie w wyborczej czytałeś? jest o tym jakiś art?

Edytowane przez Oststern

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Heh, nie trzeba było się fatygować ze skanowaniem, myślałem, że zapodasz po prostu link. :) Dzięki za fatygę, ciekawy artykuł. I widać jak na dłoni, że Wyborcza jest Wybiórcza, o UNIQA nie zająkneli się nawet słowem. Ciekawe skąd takie pominięcie? ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ta podwyżka i tak pójdzie tylko i wyłącznie na podwyżki dla lekarzy, które obiecał Religa. Tak samo jak z akcyzy na paliwo miały być budowane autostrady i remontowane drogi. Zresztą to bezsens - w Ustawie z dnia 22 maja 2003 r.- można przeczytać:

 

http://www.pzu.pl/?nodeid=produkt_pzu_sa&a...mp;prod_id=1710

 

Art. 36. 1. Odszkodowanie ustala się i wypłaca w granicach odpowiedzialności cywilnej posiadacza lub kierującego pojazdem mechanicznym, najwyżej jednak do ustalonej w umowie ubezpieczenia sumy gwarancyjnej. Suma gwarancyjna nie może być niższa niż równowartość w złotych:

1) w przypadku szkód na osobie - 5.000.000 euro w odniesieniu do jednego zdarzenia, którego skutki są objęte ubezpieczeniem bez względu na liczbę poszkodowanych,

2) w przypadku szkód w mieniu - 1.000.000 euro w odniesieniu do jednego zdarzenia, którego skutki są objęte ubezpieczeniem bez względu na liczbę poszkodowanych

Taka kwota w zupełności wystarczy i na 100% starczy nawet na najbardziej skomplikowane zabiegi chirurgiczne i rehabilitację poszkodowanych.

 

Przecież nikt nie robi na ulicach Postalu czy Carmageddonu :damage_wall:

 

Dlaczego OC nie płacą rowerzyści, którzy korzystają z ulic :?: Często jeżdżą na chama albo środkiem przyczyniają się też do wypadków. Przecież nikt normalny jadący samochodem nie przejedzie po takim artyście gdy mu nagle wyjedzie przed maskę tylko skontruje i kłopot może być gotowy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

quziq, dlaczego ubezpieczasz na pół roku? jeżeli jesteś kierowcą sezonowym to spoko, ale jeśli jeździsz cały rok to taniej jest nie rozbijać płatności na 2 razy. tak samo jest z ratami, Uniqa dała mi 5% upustu za zapłatę w 1 racie zamiast w 2 - mimo większego wydatku jednorazowego opłaca się. :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Owszem za duzo zmiennych, natomiast mozna powiedziec jakie ubezpieczalnie sa uznane za najtansze. Sam wzialem w Link4, wyszlo chyba 100zl drozej niz to co proponuje mBank, ale jako ze nie mam tam konta, ani nie mam ochoty specjalnie zakladac to wybralem powyzsza oferte.

No właśnie, ja też słyszałem, że mBank i Uniqa to tanie opcje, tansze nawet niz Link4, tylko w mBanku trzeba mieć konto. Ktoś może miał doświadczenie z obu firmami i móglby porównać ich stawki?

Heh, akurat posiadanie konta w mBanku jak dla mnie ma same zalety - nic nie kosztuje i połowa e-handlu stoi na mTransferach... Jako posiadacz konta w mBanku od kilku lat zdecydowałem się na ubezpieczenie w mBanku właśnie (Benefia) i przy następujących składowych:

 

- peugeot 205, 1.9 diesel, rocznik 1993

- mój wiek 29 lat, prawko od 11 lat.

- współwłaściciel ze zniżkami 60% :)

- auto użytkowane w Gdańsku

- deklarowałem roczny przebieg do 10000km, a po pół roku mam już ponad 20000 :|

- nie mam haka holowniczego :)

 

podstawowa składka to coś około 27zł miesięcznie. 34zł płacę z dwoma dodatkowymi ubezpieczeniami - od pobytu w szpitalu i utraty zdolności do pracy na skutek wypadku.

 

Wada: w chwili, gdy wykupywałem polisę mBank nie uwzględniał zniżek współwłaściciela - konsultatnka źle mnie poinformowała, w kwestionariuszu na stronie podałem zniżki wspówłaściciela jako swoje. Po dniu namysłu stwierdziłem, że przecież tak być nie może, zadzwoniłem do nich jeszcze raz i próbowałem wyjaścić sprawę. Ekspert od ubezpieczeń stwierdził, że oni nie uwzględniają zniżek wspówłaściciela i trzeba będzie unieważnić polisę. Ja, że konsultantka powiedziała mi co innego. On, że odsłuchają rozmowę i jeśli tak było, polisa zostaje. No i od kwietnia spokój... jak znam życie, skończy się tym, że będę mógł od nich uzyskać zaświadczenie o zniżce 60% na moje nazwisko, hyhy.

 

 

I tak najlepiej jest iść do jakiejś multiagencji, gdzie Ci wybiorą najkorzystniejszą oferte.

Albo jeśli nie ufa się agentom (ciągle jestem w szoku po Matrixsie i się boje ;]) poświęcić kilka godzin i powisieć na telefonie orientując się samemu, koniecznie mówiąc za każdym razem że masz już lepszą ofertę. Ogólnie bawiąc się w ten sposób udało mi się wynegocjować całkiem sensowną ofertę w link4 i Aliansie, ale że jak pisałem jestem zżyty z mBankiem, zdecydowałem się na niego (w sumie i tak był najtańszy) - posiadanie szerokiego wachlarza produktów zakupionych w jednym banku bardzo pomaga w uzyskaniu kredytu w tymże banku.

 

quziq, dlaczego ubezpieczasz na pół roku? jeżeli jesteś kierowcą sezonowym to spoko, ale jeśli jeździsz cały rok to taniej jest nie rozbijać płatności na 2 razy. tak samo jest z ratami, Uniqa dała mi 5% upustu za zapłatę w 1 racie zamiast w 2 - mimo większego wydatku jednorazowego opłaca się. :)

Ja płacę w ratach miesięcznych i nie ponoszę przez to żadnych dodatkowych kosztów, ewentulanie miałbym te 5% upustu przy jednorazowej wpłacie, ale nie rozumiem, dlaczego miałbym komuś innemu dawać obracać moimi pieniędzmi przez rok. Poza tym dla wielu ludzi w tym kraju wybulenie jednorazowej kwoty na OC jest problemem - ja np. niemógłbym sobie na to pozwolić nie mając zniżek.

 

Zniżka kontynuacyjna to 10% rabat w PZU, dodatkowo jeśli bierzesz OC+AC+NW też coś odliczają chyba 5%.

 

Nie wiem dokładnie jak odszkodowania z OC są wyliczane w innych firmach, ale w PZU liczą za oryginalne części producenta, a nie zamienniki jak w Warcie czy Link4. Tak więc mając polisę w PZU oszczędzamy dodatkowych nerwów poszkodowanemu. Na pewno prawie każdy właściciel nowego samochodu ma AC, bo nie wyobrażam sobie sytuacji jak ktoś komuś rozwala tył w nowym samochodzie powiedzmy po tygodniu użytkowania i poszkodowany dostaje z OC pieniądze na naprawę najtańszymi zamiennikami :wink:

 

W PZU można też dostać zniżki za mały planowany przebieg, bezwypadkowość. markę/model, ilość zabezpieczeń, wyposażenie no i oczywiście kontynuację ubezpieczenia. Dla osób, które kilka dobrych lat jeżdżą bezszkodowo to opłacalne. Do tego agent z PZU wypisuje następną polisę z wcześniej zgromadzonych danych, umawia się i dowozi ją do klienta przy okazji robiąc zdjęcia samochodu jeśli trzeba - i to za free.

 

No a jak ktoś ma pecha albo jeździ tak by mieć pecha to zdecydowanie Uniqa i Link4.

Albo masz kogoś znajomego w PZU, albo sam się tam ubezpieczasz i zostałeś kiedyś dobrze potraktowany, albo nie musisz liczyć się z kosztami i nie chce Ci się rozglądać za innym ubezpieczeniem bo tak Ci wygodnie. Albo (co najbardziej prawdopodobne) większość powyższych. Ale:

 

- żaden ubezpieczyciel nie zmusi Cię do naprawy samochodu zamiennikami, jeżeli w samochodzie były oryginały i uległy zniszczeniu na skutek wypadku - chyba że przekroczy to kwotę polisy lub jakiśtam % wartości samochodu.

- PZU też nie w każdym wypadku pokryje Ci naprawę oryginalnymi częściami

- nie wiem jaką miałbym mieć frajdę płacąc PZU 3x więcej niż gdzie indziej mając świadomość, że te pieniądze idą na wielką, biurokratyczną, niewydolną maszynę, agentów którzy jeżdżą po domach i gromadzą, po czym przetwarzają niezgodnie z prawem moje dane osobowe (PZU przekazuje dane osobowe kilku innym spółkom skarbu państwa i vice versa). "umawia się i dowozi ją do klienta przy okazji robiąc zdjęcia samochodu jeśli trzeba - i to za free". Za free? Proszę Cię... Poza tym to wszystko o czym piszesz ma co najmniej połowa innych ubezpieczycieli. Rzecz w ubezpieczeniach tkwi w tym, żeby zebrać jak nawięcej potrzebnych danych mających odniesienie do rzeczywistości, odpowiednio je przetworzyć i na tej podstawie skalkulować ryzyko - wszystko przy najmniejszym nakładzie środków. PZU generalnie bierze swoje dane z kosmosu, pobodnie jak metodykę oceny. Poza tym pracuje w nim 10x więcej ludzi niż potrzeba (czytaj niż w każdej innej firmie zajmującej się tym samym), podobnie jak na poczcie, w zusie, w telekompromitacji.

 

Moim zdaniem, jak ktoś ma polisę w PZU ma już wystarczającego pecha - nie musi nawet jeździć.

 

Taka kwota w zupełności wystarczy i na 100% starczy nawet na najbardziej skomplikowane zabiegi chirurgiczne i rehabilitację poszkodowanych.

 

Przecież nikt nie robi na ulicach Postalu czy Carmageddonu :damage_wall:

 

Dlaczego OC nie płacą rowerzyści, którzy korzystają z ulic :?: Często jeżdżą na chama albo środkiem przyczyniają się też do wypadków. Przecież nikt normalny jadący samochodem nie przejedzie po takim artyście gdy mu nagle wyjedzie przed maskę tylko skontruje i kłopot może być gotowy.

Trzeba <span style='color: red;'>ORT: wziąść</span> jeszcze pod uwagę okoliczności, kiedy jedna osoba powoduje wypadek na wielką skalę - np. karambol lub wykolejenie się pociągu. To też obciąża jej polisę i wbrew pozorom łatwo przekroczyć tę kwotę, jakkolwiek są rzadkie okoliczności. Co do rowerzystów - jak najbardziej za.

Co więcej, uważam, że system ubezpieczeń komunikacyjnych w Polsce jest CHORY:

- rozczłonkowanie pojemności silnika od 1000 do 2000ccm jakby to robiło nie wiem jaką różnice. Dlaczego pojemność a nie moc silnika i masa pojazdu? Zgadza się, po części jest to uwzględnione w zwyżkach za markę etc, ale jest to wszystko pokrętne i niejasne.

- wogóle powiązanie zniżek wyłącznie z samochodem jest bez sensu. Mam prawko od 11 lat, zero stłuczek i zniżek też zero - bo od 5 lat nie miłem własnego samochodu. Miałem malucha za 500zł kupić i płacić? A znam kolesi, którzy kasują firmowe auta 3x w roku, mają permanentnie >20punktów na koncie i pełne zniżki OC na prywatne auta. Chory system.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja mam konto w Inteligo, karte w Polbanku i kredyt w GE Money, dlatego mam juz dosc bankow :lol2:

Widzialem ze na polski rynek wchodzi Liberty reklamowana przez Kolonko. Ciekawe jaka oferte maja, choc dla mnie to i tak juz za pozno..

Edytowane przez Yog-Sothoth

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Albo masz kogoś znajomego w PZU, albo sam się tam ubezpieczasz i zostałeś kiedyś dobrze potraktowany, albo nie musisz liczyć się z kosztami i nie chce Ci się rozglądać za innym ubezpieczeniem bo tak Ci wygodnie. Albo (co najbardziej prawdopodobne) większość powyższych. Ale:

Znajomych tam nie mam, ale lubię wiedzieć dokładnie za co płacę. Traktują mnie dobrze, nigdy nie miałem z nimi problemów. Po niecałych dwóch miesiącach od zakupu samochodu miałem próbę kradzieży. Porozwalane zamki, uszkodzona blacha i lakier wokół nich, uszkodzone mocowanie drążka zmiany biegów. Zgodziłem się na naprawę bezgotówkową w ASO Fiata z którym PZU ma podpisaną umowę. Na policję czekałem 3-4 godziny, a na Assistance PZU tylko 20 minut, facet docholował mój samochód do ASO (piątek po południu). W poniedziałek do ASO przejechał rzeczoznawca i wycenił szkodę. Pod koniec tygodnia odebrałem gotowy i sprawny samochód.

Tylko zdziwił mnie koszt naprawy - prawie 4500 zł - z AC.

 

Mam dodatkowo w PZU ubezpieczenie na życie i mieszkania, osoby z mojej rodziny także. Owszem OC drożej mnie wyniosło niż w innych firmach ale za to zyskałem niezłe zniżki na pozostałych polisach. Coś za coś :wink:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam dodatkowo w PZU ubezpieczenie na życie i mieszkania, osoby z mojej rodziny także. Owszem OC drożej mnie wyniosło niż w innych firmach ale za to zyskałem niezłe zniżki na pozostałych polisach. Coś za coś :wink:

A to co innego - jeśli chodzi o ubezpieczenie mieszkania, to PZU jest niezłe - w swoim czasie było chyba np. jedynym ubezpieczycielem oferującym ubezpieczenie od zalania na skutek pęknięcia/rozszczelnienia akwarium :)

 

sorry za OT.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Rok temu w Hestii wyszło 774 pesos za cały rok (SC 1999, 1.1, zwyżka za wiek poniżej 25 lat, brak jakichkolwiek zniżek - choć gdyby wziąć z silnikiem 0.9, wyszłoby mniej). W tym roku od uprzejmej pani dowiedziałem się, że owszem, zniżka za rok cyrografu jest, ale ponieważ podnieśli za markę (?!), to dalej jest 774 pesos. I'm very disappointed.

Nie waląż mię une w ciula? Naprawdę jest w Hestii jakaś zwyżka za Fiata? Taka subtelna aluzja, bym przesiadał się na Golfa MkII? :>

 

Taniej (580 za rok) wychodzi tylko HDI Samopomoc czy inny Samogwałt, ale oba biura tej firmy we wsi sprawiają odpychające wrażenie kondoniarstwa i partyzantki, więc zrezygnowałem.

 

PZU ma dość duże poczucie humoru, proponując około 1500/rok w mojej sytuacji. Ponieważ jednak ubezpieczenie samochodu to poważna sprawa, nie kupiłem ich dowcipu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@ jonas

spróbuj sprawdzić składkę w allianz direct przez neta. Tylko się nie pomyl bo jest tam też kalkulator przez agenta i wychodzi znacznie drożej. Ja kupiłem przez neta polisę, można ją wydrukować, a potem dosyłają pocztą. Bez łażenia, proszenia i łaski...

Pisałem powyżej, bravolt 98' 1,6l , bez zniżek wyszło około 630~650 zł

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W Link4 zaproponowali mi 20zl DROŻEJ niz w PZU. Rozmawialem z agentem przez telefon, podalem mu wszystkie dane oprocz dokladnego adresu. Po co idiota wypytywal sie mnie o ulice, numer domu, gdzie garazuje samochod? Co ich to obchodzi? Moze jeszcze pin do karty powinienem podać?

 

Dziekuje, postoje.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dziś stanąłem przed tematem przedłużenia polisy OC. Pod względem wysokości składki bardzo rozczarowało mnie PZU więc na wszelki miałem pod ręką gotowe wypowiedzenie umowy. Wcześniej podzwoniłem po kilku ubezpieczycielach i wydrukowałem kilka najtańszych ofert zamiarem pokazania. Przydało się. Szczególnie po tym jak dostałem dodatkową zniżkę specjalną 20% za odstąpienie od wypowiedzenia polisy. Niestety podczas nakłaniania mnie do pozostania doszło do kuriozalnej sytuacji i zamieszania w kasie. Chciałem podzielić składkę na dwie raty. Konsultantka zapewniała mnie kilka razy, jakie dokładnie będą to kwoty. Przy kasie okazało się co innego. Pomimo przeprosin i tak zrezygnowałem.

 

Wybrałem Generali Direct - za OC chcieli 481 zł.

 

 

Przykładowe oferty jakie otrzymałem przy 30% zniżce za bezszkodowość, prawo jazdy od 10 lat:

 

Generali Direct - 481 zł (1 rata)

 

Uniqa - 526 zł (1 rata)

 

AXA - 567 zł (1 rata)

 

PZU - 621 zł (1 rata), po "zniżce 20%" okazało się, że będzie to - 569 zł :damage_wall:

 

 

Dla przykładu gdybym wziął pakiet w Generali to za OC + AC + NNW zapłaciłbym 457 + 433 + 25 = 915 zł. (W przypadku AC mam 40% zniżki za bezszkodowość). W PZU około 1300 zł.

Edytowane przez Grimlock

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Grimlock spróbuj w AXA direct...skoro zalezy ci na $$ powinni mieć tanio

Na pw. puszcze ci kod klienta z tym bedziesz mial 50zł taniej

Zrob sobie wyliczenie na necie i obadasz

pzdr

ps. strzel w temacie skladke AXA jaka ci wyszla, bedzie wymowne porównanie

Edytowane przez HeatheN

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Grimlock spróbuj w AXA direct...skoro zalezy ci na $$ powinni mieć tanio

Na pw. puszcze ci kod klienta z tym bedziesz mial 50zł taniej

Zrob sobie wyliczenie na necie i obadasz

pzdr

ps. strzel w temacie skladke AXA jaka ci wyszla, bedzie wymowne porównanie

 

Za późno - mam już Generali, ale zapytam w AXA z ciekawości :)

 

UPDATED:

 

AXA

 

OC - 567 zł

OC+AC (pakiet pełny) - 850 zł.

 

Pakiet faktycznie opłacalny ale nie było szczegółowego info o AC czy jest amortyzacja i udział własny. W Generali w przypadku AC koszt obejmował brak udział własnego i amortyzacji. AXA oceniła wartość samochodu o 17% mniej niż Generali.

Edytowane przez Grimlock

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

liberty direct:

OC: 420zł

assistance w najbardziej wypasionej wersji 150zł

AC: 550zł

FFI 1.8TDCI

zniżki 60% + chyba 10% albo 15% za jednorazową płatność z ing, dwóch właścicieli

dla porównania rok temu za peugeota 309 1,4 w HDI Asekuracja płaciłem 410zł za OC+NNW

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...