Skocz do zawartości
Oststern

Ile Płacicie Składki Oc?

Rekomendowane odpowiedzi

ja aktualnie zastanawiam się jak ubezpieczyć auto ponieważ jestem jeszcze "zielonym kierowcą" i posiadam duże zwyżki za wiek i za prawko i zastanawiam się czy ubezpieczać z ojcem, żeby on był współwłaścicielem, ubezpieczać samemu czy ubezpieczyć tylko na niego :) zależy mi, żeby powoli zdobywać zniżki i na dość niskiej kwocie ubezpieczenia :) jak sprawdzałem sobie w kalkulatorze mbanku to gdy ubezpieczam sam wychodzi 1400zł około jak z ojcem jako współwłaściciel to 800zł a jeżeli sam ojciec to 400zł około i co tu teraz zrobić...

 

ps. wie ktoś jak wygląda sprawa gdy "przypadkiem" spowoduję wypadek? ile % zniżki ucieka ojcu gdy jest współwłaścicielem?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

...

ps. wie ktoś jak wygląda sprawa gdy "przypadkiem" spowoduję wypadek? ile % zniżki ucieka ojcu gdy jest współwłaścicielem?

 

Nie wiem czy dobrze kombinuję ale moim zdaniem najlepiej zrobić tak. Auto na współwłasność, ubezpieczyć w innej firmie niż obecnie ubezpiecza ojciec. Przenieść oczywiście zniżki ojca. Nawet jak stukniesz autem a ubzpieczonym w firmie A to nie zabiorą przecież za to zniżek ojcu w firmie B.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja aktualnie zastanawiam się jak ubezpieczyć auto ponieważ jestem jeszcze "zielonym kierowcą" i posiadam duże zwyżki za wiek i za prawko i zastanawiam się czy ubezpieczać z ojcem, żeby on był współwłaścicielem, ubezpieczać samemu czy ubezpieczyć tylko na niego :) zależy mi, żeby powoli zdobywać zniżki i na dość niskiej kwocie ubezpieczenia :) jak sprawdzałem sobie w kalkulatorze mbanku to gdy ubezpieczam sam wychodzi 1400zł około jak z ojcem jako współwłaściciel to 800zł a jeżeli sam ojciec to 400zł około i co tu teraz zrobić...

 

ps. wie ktoś jak wygląda sprawa gdy "przypadkiem" spowoduję wypadek? ile % zniżki ucieka ojcu gdy jest współwłaścicielem?

 

Miałem ten sam problem, co dziwne zwyżkę za wiek Link4 doliczy mi dopiero po 2 latach posiadania i roku prowadzenia już samochodu , a nie za bardzo chciało mi się płacić 900 zł, gdy wcześniej płaciłem 400 z groszami za samo OC + NNW. Sam jestem właścicielem, a ojciec z max zniżką jest współwłaścicielem.

Niestety czy będziesz właścicielem czy współwłaścicielem różnicy w cenie raczej nie będzie. Doradzam szukać jakiś promocji, nawet na pierwszy rzut oka nieopłacalnych, gdyż może być tak jak w moim przypadku mimo zwyżki za wiek w promocji odliczają ileś tam % od kwoty końcowej i wychodzi taniej.

Mam ubezpieczoną Astre 1.4 Classic Sedan 2000 r. w MTU(Grupa Ergo Hestia) właśnie w pakiecie z jakimś tam assistance, ubezpieczeniem mieszkania, OC prywatne, OC+NNW na samochód i płacę 729 zł.

 

Co do pytania to wydaje mi się że zależy kto prowadził w czasie stłuczki, albo ojcu spadają zniżki, albo tobie(ew. dostajesz zwyżkę).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jak wam powiem że za moje 2,5l zapłaciłem uwaga 276zł OC ?:>

pakiet oc ac nw = 754zł

Gdybys nie bral AC to jakie mialbys OC + NW?

 

Za Astre '94 1.4 OC+NW (60% znizek) place w Avivie 351zl

Edytowane przez S_Works

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Honda Civic 2d 1.5 z dowodu rej rok produkcji 1996;

Właściciele mama (max zniżek), ja współwłaściciel (zwyżka za wiek):

 

Allianz - OC + NNW 504zł;

 

Ponoć po roku bezszkodowej jazdy cofną mi zwyżkę 30% za wiek...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@serwal4

 

Cofną zwyżkę za wiek, mam już drugi samochód ubezpieczony w Alianz i tak się dzieje. Najlepiej przy przedłużaniu OC płacić bezpośrednio u agenta albo w agencji, bo na świstkach które wysyłają z automatu zwyżka za wiek nadal jest naliczona. Niestety przy zmianie auta i nowej polisie zwyżka za wiek znowu obowiązuje przez pierwszy rok.

 

pzdr

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To wylicz sobie zawczasu, ile masz zapłacić i kontroluj ile krzyczą :D. Jak raz płaciłem w oddziale, to musiałem gościowi zwrócić uwagę, że zwyżka za wiek liczy się tylko w pierwszym roku, bo na szybkiego chcieli zedrzeć ze mnie więcej niż powinni :P.

 

pzdr

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Orientuje się ktoś jak jest z przechodzeniem zniżki w przypadku gdy współwłaściciel samochodu "wypracował" je na skuterze, a właściciel nie ma żadnych zniżek/zwyżek? Czy jest tak samo ja w przypadku, gdy współwłaściciel ma po prostu samochód?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

PZU

 

- zwyżka za wiek (20 lat)

- zwyżka za marke (BMW, 5%)

- znizki z motoroweru (30%)

- 1,7tds

 

1409zl / rok

 

Przy pierwszej okazji zmieniam ubezpieczyciela..

 

Zmieniłem na HDI Samopomoc, doszło troche zniżki (60% w tym momencie) 650zł/rok. Bez współwłaścicieli. Taniej w moim przypadku nie znalazłem. Musze poczekać aż skonczę 25 lat, będzie taniej.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

OC jak dla mnie największy demotywator dla młodego kierowcy... nie wszyscy mają ojca w rodzinie co ma 60% zniżek.. osobiście pierwszy wóz szukałem już z OC i tak też się stało.. OC na cały rok za free tylko przepisać. Teraz kończy także auto trzeba sprzedać, następne znów z polisą na rok.. sprawdza sie to tylko przy autach "za grosze".

I proponuję nie korzystać z porównywarki OC na Allegro, upierdliwość i napastliwość telefonami nie zna granic...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kończy mi się OC więc przeszedłem się do PZU by wyliczyli mi ile będzie kosztowała mnie kontynuacja OC (mam ubezpieczenie po poprzednim właścicielu). Gościu coś tam policzył i wyszło mu 1100 zł za samo OC. :mur:

 

W AXA wyliczyli mi, że za OC+NNW+KR-P+Szyby= 880zł

 

Opel Astra II 2001r 1.6 8V

20% zniżki

25 lat.

Edytowane przez KiMR

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Żeby nie zakładać nowego tematu dla jednego pytania, myślę że to będzie całkiem odpowiednie miejsce.

Kupiłem samochód od brata dnia 02.08.2010. Brat miał polisę do dnia 11.09.2010. W międzyczasie zrezygnowałem z ich usług. Dziś dostaję pismo, że muszę zapłacić 89 zł ileś tam groszy i z pisma wychodzi, że za okres od kiedy kupiłem samochód do końca polisy. I pytanie czy wszystko jest ok? Rozumiem, że brat kasę za ten okres, za który ja mam zapłacić dostanie od ubezpieczalni, bo sprzedał samochód, a ja muszę to wpłacić na ich konto? Może głupio się pytam, ale to mój pierwszy pojazd, a zanim wpłacę jakiekolwiek pieniądze komukolwiek wolę się upewnić czy aby na pewno muszę :)

 

Żeby pozostać w temacie. Szukałem OC dla VOLVO V40, 97 r, silnik 2.0. Zero zniżek, prawo jazdy posiadam od bodajże 6 lat. Dwa dni szukania i oferty od 1250 zł w górę za samo OC. Nie było mi do śmiechu. Kolejny telefon, tym razem z LINK4, miła pani zadawała pytania takie jak wszyscy poprzednio, żeby wyliczyć składkę po czym informuje mnie, że OC wyniesie mnie 650 zł i czy jestem zainteresowany... Wyjaśniła mi później, że w LINK4 naliczają zniżki nie na podstawie faktycznych zniżek, gdzie np młody kierowca ma współwłaściciela, który ma komplet zniżek i z tego faktu korzysta, a na podstawie okresu posiadania prawa jazdy. Tak, wiem, że w ciągu 6 lat jeździłem samochodem pół roku :) Ale podaję tą informację dla osób będących w podobnej co ja sytuacji i szukających OC.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość ZlyUser

Wypowiedziałes umowe OC w ciągu 30 dni od kupna samochodu czy w momencie jej zakonczenia?

W pierwszym przypadku nie mają prawa naliczyc zadnej opłaty. W drugim mogą naliczyc za ten czas dopłatę wynikającą z mniejszych znizek.

Edytowane przez ZlyUser

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wypowiedziałes umowe OC w ciągu 30 dni od kupna samochodu czy w momencie jej zakonczenia?

W pierwszym przypadku nie mają prawa naliczyc zadnej opłaty. W drugim mogą naliczyc za ten czas dopłatę wynikającą z mniejszych znizek.

 

Wypowiedziałem umowę dwa dni przed terminem jej zakończenia czyli 09.11.2010r Czyli stąd jest ta kwota którą muszę wpłacić dziadom? ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Żeby nie zakładać nowego tematu dla jednego pytania, myślę że to będzie całkiem odpowiednie miejsce.

Kupiłem samochód od brata dnia 02.08.2010. Brat miał polisę do dnia 11.09.2010. W międzyczasie zrezygnowałem z ich usług. Dziś dostaję pismo, że muszę zapłacić 89 zł ileś tam groszy i z pisma wychodzi, że za okres od kiedy kupiłem samochód do końca polisy. I pytanie czy wszystko jest ok? Rozumiem, że brat kasę za ten okres, za który ja mam zapłacić dostanie od ubezpieczalni, bo sprzedał samochód, a ja muszę to wpłacić na ich konto? Może głupio się pytam, ale to mój pierwszy pojazd, a zanim wpłacę jakiekolwiek pieniądze komukolwiek wolę się upewnić czy aby na pewno muszę :)

 

Brat pewnie mial jakies znizki, a Ty nie i dlatego musisz zwrocic roznice dla ubezpieczyciela. Mozesz tez zadzwonic do ubezpieczyciela i zapytac skad wynika ta doplata, ale pewnie powiedza Ci to samo co napisalem w pierwszym zdaniu. :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość ZlyUser

Wypowiedziałem umowę dwa dni przed terminem jej zakończenia czyli 09.11.2010r Czyli stąd jest ta kwota którą muszę wpłacić dziadom? ;)

 

Na to wychodzi. Kupując samochód mozna wypowiedziec OC w czasie 30 dni od daty zakupu. Zrobiłes to po ponad 30 dniach, więc OC przeszło na Ciebie. W tym momencie przekalkulowali znizki i policzyli ile masz dopłacic za czas korzystania z OC.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dżizas, OC skoczylo do góry, aż myślałem że sie nogami obłoże. Samochód matki, rocznik 2007, w zeszłym roku składka OC 311zł, w tym - 570zł :mur: Bezszkodowa jazda, niski przebieg etc. Czy oni powariowali? Jeżeli u matki tak skoczyło, to aż jestem ciekaw ile u mnie pójdzie w góre przy samochodzi z '96.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Znajoma w zeszłym roku płaciła coś ok. 650PLN, a w tym ma grubo ponad tysiąc.

 

Ja się w sumie cieszę, bo przyszły teść ma znajomego, który pracuje w HDI i prywatnie daje większe zniżki, także za Astrę 96' 1.6 OC + NW daliśmy 409PLN

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Widocznie pod koniec tego roku coś poszło do góry...

 

Mama płaciła za Stilo JTD 115km 2003r (max zniżek) w PZU w 2009r (wrzesień 2009r -> wrzesień 2010r) ~640-650zł;

Przez mBank teraz we wrześniu 2010 OC 12x 46zł; Rozłożenie na 12 rat + coś 40-50zł;

 

Zobaczymy jak u mnie w marcu 2011 będzie za Civica (zniżki mamy + cofnięcie zwyżki 30% za mój wiek jak nie spowoduje wypadku);

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...