Skocz do zawartości
Oststern

Ile Płacicie Składki Oc?

Rekomendowane odpowiedzi

a ja sie zdziwilem ostro... kilka dni temu przyszlo mi oc i nnw na motocykl.. zawsze dostawalem w granicy 210 zl... a teraz dostalem ponad 260... PZU... poszedlem do placowki.. mily pan powiedzial ze to dobra cena jak na 25% znizek... poniewaz oc mi spadlo o iles tam zl.... a ja na to.. fajnie.. ale nnw w takim razie co....poszlo w gore? Okazalo sie ze tak... Nastepnego dnia przynioslem piekne podziekwoanie za roczna wspolprace. Zadzwonilem do link4... i zaplacilem niecale 201 zl...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Normalka w PZU. Jak ubezpieczałem auto w zeszłym roku obdzwoniłem wszystkie firmy i PZU ku mojemu zdziwieniu zaproponowało najlepszą ofertę niestety pierwszy rok jest w "promocji" następny będzie drożej co sam przyznał koleś, który mi sprzedawał ubezpieczenie...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dlatego do poki nie ogarna sie nie bede korzystal z nich... i mam nadzieje ze inne osoby tez.. bo samochod tez z pzu przepisalem.. tyle ze do axa... jak pzu mi krzyknelo 600 zl wiecej niz ww firma. Nie jestem jakas osoba ktora oszczedza zbytnio pieniadze.. ale 270 zl a 210 zl = 60 zl.. a to 1/3 calego ubezpieczenia

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja wybrałem to co było w danej chwili najtańsze. PZU miało najlepsza ofertę, sporo tańszą niż pozostali ubezpieczyciele więc wybór padł na nich. Jak będzie mi się kończyć OC przejdę się aby przeliczyli mi składkę ponownie jeśli będzie sporo wyższa to nic, podziękuje i pójdę tam gdzie mają taniej...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kupiłem Fiata Pandę 1,3 Multijet 2005. Zastanawiam się nad wyborem AC i OC, problem w tym, że nie wiem do końca gdzie. Możecie coś poradzić? Samochód będzie na ojca, w Uniqua ma już 12 lat OC i AC, sam będę współwłaścicielem ;).

Edytowane przez oldskul

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kupiłem Fiata Pandę 1,3 Multijet 2005. Zastanawiam się nad wyborem AC i OC, problem w tym, że nie wiem do końca gdzie. Możecie coś poradzić? Samochód będzie na ojca, w Uniqua ma już 12 lat OC i AC, sam będę współwłaścicielem ;).

 

Sie szuka gdzie się da i wybiera najtańsze OC+najlepsze AC, chyba, że pakiet wyjdzie najtaniej

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Punto II 1.2 16V 2003r., mam 19 lat i prawko zrobione w zeszłym roku, ma być zarejestrowane tylko na mnie

 

HDI Asekuracja u agenta - 1700 (!) zł

HDI Asekuracja wg kalkulatora na necie - 867 zł

PZU - 867 zł

 

Ogólnie znaleźć ofertę na 1500 zł+ to nie problem. O ile te 870 zł jeszcze jest do przełknięcia, to 2x tyle już nie. Z tego co zauważyłem, jak liczyłem w kalkulatorach pod koniec zeszłego roku najmniej wychodziło 1100 zł, teraz 870 zł -> najwidoczniej w pierwszym roku posiadania prawka liczą jakoś drożej. Chociaż nie mam jeszcze prawka pełen rok, to po zmianie daty z 2010 na 2011 cena OC spadła... ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ogólnie poszło w górę,, w zeszłym roku płaciłem poniżej 800zł za pakiet, w tym roku mam wycenę na 990 najtaniej,, w benefii gdzie mam w tej chwili 1070zł. coś im się porąbało zdrowo :) może sprawdzę pzu ;) chociaż nie wierzę ..

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pierwszy rok prawka (i chyba też drugi) + wiek < 25 => wyższe OC.

 

Dokładnie tak jak mówisz. Samochód Fiat Panda 2005 1,3 Mutlijet, ojciec jako właściciel, ja współwłaściciel. W Uniqua, tam gdzie ma ojciec ubezpieczony swój samochód, z jego zniżkami i moim szczenięcym wiekiem (23 lata) wychodzi pakiet OC/AC/NW 1690 zł na rok, całkiem nieźle, moja miesięczna wypłata. Sprawdzę jeszcze jak to wyjdzie w Link 4, PZU i Liberty Direct.

Edytowane przez oldskul

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Znacie jakieś firmy krzak, którym można by rzucić jałmużnę i uzyskać OC ?

Ostatnio ubezpieczalnie faktycznie poszalały z cenami i mi proponują podwyżki nie po kilka, nie po kilkanaście, ba, nie po kilkadziesiąt procent ale KILKASET PROCENT.

Płaciłem w zeszłym roku 190zł, a teraz najtaniej znalazłem w okolicach 450zł

Edytowane przez Kaeres

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Właśnie zapłaciłem haracz:

 

Bravo 1.6 '2000, PZU

OC - 376zł (371zł w tamtym roku), NW - 66zł (66zł w tamtym). AC - 288zł (321w tamtym).

AC zrobiło robotę i całość wyszła taniej, niż w zeszłym roku -a spodziewałem się całości na poziomie 800+ zeta.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Seicento 899ccm, prawo jazdy od 11 lat, żniżka na OC 40%.

 

Generali zadzwoniło do mnie i zaproponowało mi taką ofertę:

 

OC - 529 zł (tyle samo co za zeszłoroczną polisę)

OC + AC (żniżki 40%) (bez udziału własnego) + NW - 1038 zł

 

A PZU:

 

OC - 610 zł

AC mini - 150 zł (tylko od kradzieży)

 

Z mojego "wywiadu" wynika, że tańszej oferty nie znajdę.

 

BTW. Czy jest szansa aby w Generali załapać się na jakąś promocję? Trudno powiedzieć czy straszenie odejściem poskutkuje jak kilka lat temu w PZU ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mnie ubezpieczenie OC+NNW wynosilo 350pln z kawalkiem na rok, niestety w zeszlym roku zmienila sie taryfa i w zwiazku z wiosennym wypadkiem przy przedluzeniu umowy rowniez i mnie ta zmiana dotknela, teraz w MTU ubezpieczenie wyniesie mnie 2 raty po 350pln :) i chyba tez nigdzie taniej nie znajde.

Edytowane przez BuMeL

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

AC+OC+NW udział własny w szkodzie AC, naprawa używanymi częściami AC, 20% zniżek na OC i AC i płace w mBanku 860zł rocznie. Samochód jest wyceniony na 7500zł ale wg mnie jest wart 4000-5000 obecnie.

 

Nie wiem jaka część składki to samo OC.

 

Pojemność 1300.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przedlużyć i tak nie przedłuże bo za pierwszym razem znalazłem tańsze i na lepszych warunkach w PZMocie (brak kary przy wyplacie odszkodowania za stanie pod blokiem itp).

 

Tylko szukalem teraz korzystnych ofert :D

 

Swoja droga znalezione przez agenta i 200 zeta tansze od mbankowego bylo :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Akurat mam już konkretny samochód od szwagra kolegi na oku, oc ma ważne jeszcze jakieś 7-8 miesięcy tylko jak to jest przy kupnie samochodu? Nie jest przypadkiem tak, że na jego polisie mogę jeździć do 30 dni?

Edytowane przez Kacimiierz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

O ile zostawi Ci ubezpieczenie, to idziesz tylko do ubezpieczalni, żeby przepisali na Twoje nazwisko. Może być najbliższy oddział ubezpieczyciela - tak przynajmniej było w moim przypadku (Hestia).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...