Skocz do zawartości
Oststern

Ile Płacicie Składki Oc?

Rekomendowane odpowiedzi

Ubezpieczycieli trzeba postraszyć odejściem do konkurencji, to wtedy miękną i dają lepszą ofertę. Miałem tak w Link4 i od razu oferta o połowę w dół poszła. Z ostatnich dni - Ford Fiesta 1.3 98r. - 20% zniżek i 11 lat prawka (jakieś zniżki dodatkowe podobno dają za to w Link4), OC płatne w 2 ratach po ~250zł.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hyundai Lantra 1,6 16v 30% zniżek AxaDirect zaproponowali 627PLN bez NNW i z jakimś badziewnym Assistance Baza. Liberty po negocjacji (onowienie OC)zeszli z 790PLN do 700,18 z NNW na 20K i Assistance z holowaniem do 150km, wymianą koła i czymś tam jeszcze.

Edytowane przez gallp

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Ludovic

Szukam ubezpieczenia OC. Silnik 2.5L, rok 1996. Gdzie może być najtaniej przy takiej pojemności?

 

W Link 4 chcą 1500zł. Za OC+AC. Przy rejestracji tylko na mnie, a ja nie mam zniżek, to moje pierwsze auto.

 

MTU 900zł OC+AC, samo OC 700zł. Na ojca, na mnie 1300zl.

Edytowane przez Ludovic

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nadal się nie nauczyliście...NIE MA najtaniej..

to co dla mnie bedzie najtansze, dla ciebie nie koniecznie!

Jedyna rada porozsyłaj zapytania, niech dzwonią i przedstawiają oferty, a ty wybierz najtansza:)

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jakies 3 lata temu w MTU bylo najtaniej dla 2l i '93 bez AC. i osoby zaczynajacej z OC. jakies 1100zl w 4 ratach :D niestety, poczatki sa ciezkie. wiwat dla znizek :)

Edytowane przez Sarkazm

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Ludovic

Wiem, że nie ma ale nie jestem wstanie przebić się przez wszystkie oferty :)

 

W AXA OC na ojca, ja jako współwłaściciel bez zniżek - 560zł.

 

Proama 3 066 zł. !!!!!

Edytowane przez Ludovic

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na 96 chcą dać AC ?

Anyway.

Jest tyle czynników które ustanawiają cenę, że nie ma siły aby Ci polecić jakieś towarzystwo ubezpieczeniowe.

Dla jednych PZU jest najdroższe a dla niektórych okazuje się najtańsze.

Kombinuj jednak z ubezpieczeniem się z kimś kto ma zniżki.

Nigdy tak nie robiłeś ?

Nie masz historii ubezpieczenia ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Ludovic

Będę ubezpieczał na ojca, 60% zniżek. Ja nie miałem jeszcze żadnego ubezpieczenia, współwłaścicielem też nie byłem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Będę ubezpieczał na ojca, 60% zniżek. Ja nie miałem jeszcze żadnego ubezpieczenia, współwłaścicielem też nie byłem.

 

Przecież to jest banalnie proste.

Musisz być wpisany w dowód rejestracyjny samochodu np. ojca i lecą na Ciebie zniżki.

Albo kupujesz samochód, którego jesteś właścicielem a ojciec współwłaścicielem i jest nim na dowodzie. Tak też możesz korzystać z jego zniżek.

Za 6 lat będziesz miał 60% i wtedy zrób pierwszy samochód tylko na siebie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Ludovic

Kalkulator a rozmowa z konsultantem to dwie całkowicie odmienne rzeczy.

 

MTU kalkulator 500zł - konsultant 1200zł

 

Do AXA chyba nawet nie dzwonię bo co to za wymysł z "zamawianiem rozmowy"?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dziś stoje sobie w korku i tak od niechcenia sprawdziłem sobie ubezpieczenie, które miało wg mojej pamięci wygasnąć pod koniec kwietnia, a wygasło...tydzień temu :lol: Szybka rekalkulacja trasy z punktem pośrednim u agenta i....chyba sprzedam samochód i przesiądę się w taksówki. 3300 (ac,oc,nw i jakieś tam drobne dodatki) w Compensie. Niby dużo, ale roczny Golf + zero zniżek to chyba nie taki dramat.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dobrze, że moi rodzice jak byłem w podstawówce uczynili mnie współwłaścicielem komara. W wieku 18 lat rejestrowałem moto i już miałem komplet zniżek + oczywiście dowalili za wiek. W tedy jeszcze przechodziły zniżki z komara na moto.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam dwie oferty (sensowne)

 

2 lata jazdy w tym w zeszlym roku 1 szkoda wyplacana z ac i oc, 5 letnia Thalia

 

mbank: 2270 za rok, oc+ac, naprawa na nowych czesciach, doubezpieczenie po szkodzie, bez udzialu wlasnego

aviva: 2480 , oc+ac, naprawa na nowych czesciach, doubezpieczenie, udzial wlasny 500 pln

 

Sa jakies przeciwskazania przed mbankiem ? Bo oferta kuszaca.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hej,

 

Kupilem auto - Forda Focusa z 2009 roku, 1,6 benzyna. Dotychczas (od 4 lat) mialem OC i AC w Allianz. i teraz tak:

 

mialem: Rover 25; 2005; 1,4 benzyna i w Allianz placilem 815 zl OC i jakos 750 zl AC

 

mam: Ford Focus; 2009; 1,6 benzyna i w Allianz zaproponowano mi OC 790, a AC ponad 1700 zl, a w PZU na kalkulatorze wyszlo mi 560 OC i 1200 AC, a po obliczeniu przez konsultanta PZU na infolinii obliczono mi 340 zl OC i 1250 AC + 99 zl NNW... Dołączona grafika

 

Jak dla mnie bomba, ale tez zastanawiam sie czy nie ma jakiegos nieporozumienia, bo az taka roznica?!

Edytowane przez Martinii

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

PZU. Alfa Romeo 159 1.9 JTDM Progression z 2007

 

Nie posiadam zniek, ale wzialem z ojcem jako wspolwlascicielem, ktory ma 60%. OC+AC, NNW, ochrona znizek, szyby, pakiet PZU Auto Pomoc Super Polska bez limitu km wiec nawet spod domu mi go zwina do serwisu, mysle ze warto przy uzywanym aucie. Calosc 1730zl. Nie tak zle ;]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Orientuje się ktoś jak to wygląda w PZU z ochroną zniżek?

 

Tzn, jeśli siostra, która ma tam swoje zniżki będzie wspólwłaścicielem no i załużmy, że będę miał jakiś wypadek, to czy przy ochronie zniżek ta ochrona będzie dotyczyć tylko moich, czy jej także?

 

Ktoś oprócz PZU ma takie coś tak w ogóle?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ochrona znizek polega na tym, ze w przypadku pierwszego zdarzenia nikt nie traci znizek, dopiero przy nastepnym zaczyna siostra tracic i na swoje auto (jesli ma) i na to Twoje ktorym ona jest wspolwlascicielem. Mam nadzieje ze nic nie pomieszalem ;]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Auto Honda Civic VI Aerodeck 1.4 iS z 1998 roku

Dzisiaj zabuliłem 1760 złotych polskich za OC w PZU plus pakiet PZU Auto Pomoc Komfort. Agent sprawdził różne firmy i w PZU było najtaniej.

Trudno się mówi.

 

Bez jaj samo OC auta z 1998 roku prawie 2 tysie? No mysle ze Cie niezle wydymali - patrzyles w kalkulatorach np link4 , benefia ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak sprawdzałem w kalkulatorach i najtaniej wyszło właśnie w link4 niecałe 1500 zł tyle że samo OC. W PZU za te 1760 zł oprócz OC mam jeszcze pakiet PZU Auto Pomoc (PAP), więc uznałem to za lepszy wybór. Chyba jeszcze dwie firmy miały dla mnie OC po 1700 zł. Reszta już ponad 2 koła.

Oczywiście nie posiadam żadnych zniżek i do tej pory nie ubezpieczałem żadnego samochodu, a mój ojciec, który ma komplet zniżek za bardzo nie chciał stać się współwłaścicielem. Byłem przygotowany, że będę musiał tyle zapłacić i już się z tym pogodziłem chociaż głowa jeszcze boli jak sobie o tym przypominam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...