Skocz do zawartości
flasht

Crucial Ballistix

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

Zakupilem 2GB Crucial Ballistix 1066Mhz od przemka_s z allegro i mam problem. Z jedna z kosci komputer w ogole nie chce wstac... Tylko sekundowy sygnal co mniej wiecej 4-5s ...

 

Plyta glowna: DFI Infinity nF Ultra II M2/G AM2

Procek: Athlon64

 

Czy to oznacza ze pamiec jest kopnieta??

Pozdrawiam,

FlashT

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie odeśle raczej nowych - chyba, że weźmie pod uwagę to, że niedawno kupione.

 

A wysyłka pewnie do Crucial EU, więc UK (?)

Jesli nie przysle mi nowych odrazu to chyba negatywa dostanie ode mnie ... bo moglby przynajmniej sprawdzic ze pamieci w ogole dzialaja, przed wyslaniem.

 

PS. Od 2 dni gostek nie raczyl odpisac na mojego maila i nie odbiera telefonu... na dodatek mial doslac w zeszlym tygodniu drugie za ktore zaplacilem juz 2,5 tygodnia temu i nic nie przyszlo. Czuje sie oszukany.

Edytowane przez flasht

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Prawo masz.... Ale to chyba tylko tyle. Nikt tego nie przestrzega, jeżeli o to chodzi to jeszcze w Unii nie jesteśmy.

Ale to mi wystarczy do zgloszenia sprawy na policje. Bo tu juz nie chodzi tylko o ta kosc, ale o 2 pozostale ktorych mi nie przyslal i w zaden sposob nie da sie z nim skontaktowac.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Moze sprawdz na jakims innym kompie np. u kolegi. Poczytaj jeszcze opis jaki ma ten przemek_s na allegro. Z tego co napisal to udostepni ci inne pamieci. Ja ostatnio do niego pisalem emaila to na nastepny dzien mi odpisal wiec probuj dalej.

 

Tez sie zastanawialem nad tymi crucialami ale narazie sie wstrzymam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Moze sprawdz na jakims innym kompie np. u kolegi. Poczytaj jeszcze opis jaki ma ten przemek_s na allegro. Z tego co napisal to udostepni ci inne pamieci. Ja ostatnio do niego pisalem emaila to na nastepny dzien mi odpisal wiec probuj dalej.

 

Tez sie zastanawialem nad tymi crucialami ale narazie sie wstrzymam.

No mi juz od 3 dni nie odpisuje, pisalem kilka maili, dzwonilem... widocznie jak sa problemy, to zaczyna olewac ludzi... co z reszta widac po jego negatywnych komentarzach.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tez polecam CRUEL'a!!

 

A teraz na poważnie.

Jesli chodzi o gware Cruciala to juz kiedys wypowedzilem sie na forum jak to działa. (http://forum.purepc.pl/index.php?showtopic=207428&hl=)

A trzeba przyznać, że w moim rankingu pod względem szybkości reakcji i działania czytaj wysłania nowych kości Crucial ma nr 1, akcja od wyslania z PL do otrzymania nowych zajela 8 dni!!

Procedura jest prosta jak przemek cie olewa to piszesz na

http://www.crucial.com/uk/support/index.aspx?tabid=sc3

jako topik wybierasz "other" i piszesz prosta formułke

 

Hi guys

 

I need a RMA for my Crucial tu nazwa i model kości.

 

potem swoje dane adresowe mail i nr tel z kierunkowym

 

Kindly Regards

 

Imie i nazwisko

Edytowane przez bazi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kaze mi wyslac kosci do stanow... :/ i to na jego adres... chyba mu odbilo... w ten sposob spowrotem bede je mial za conajmniej miesiac... moze rzeczywiscie sam je zareklamuje? Potrzebuje jakis paragon czy cos? Czy tak poprostu? Czy wyslanie poczta polska nie bedzie wiazalo sie z ogromnym ryzykiem?

 

Widze ze popelnilem ogromny blad, iz nie wzialem pamieci od Cruel'a ... nie dosc ze przeplacilem to jeszcze problemy.

Edytowane przez flasht

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Oni preferują kuriera, ale ty możesz to zrobić pocztą polską i wysłać priorytetem za potwierdzeniem odbioru.Pamiętaj jednak , że musisz ubezpieczyć paczkę.

Hmm... albo ja nie potrafie korzystac ze strony UPS albo przesylka do UK kosztuje 200 PLN :D Rozumiem ze ubezpieczenie w Poczcie Polskiej = zdeklarowanie wartosci?

 

Edit: Zauwazylem jeszcze ze z opakowania jest cos wyciete... czy to nie przeszkodzi w realizacji gwarancji? Fotka ponizej...

 

Dołączona grafika

 

Dodatkowo w gwarancji jest napisane ze trzeba im wyslac w oryginalnych torebkach antystatycznych... a ja takich nie posiadam w ogole :-/

Edytowane przez flasht

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przecierz napisąłem ci całą procedure uzyskania nr RMA w poscie wyżej.

 

Tylko masz wysłać tego maila ze strony crucial do nich odeśla ci maila z adresem wysyłki i nr RMA wysyłak do UK ubz kosztuje na pcozcie ok 35 pln te kosci nie ma sensu bezpieczac na wiecej jak 750 pln.

Wysyłasz jak sa w tym plastikowym blistrze, kod jest wyciety z prostego wzgledu, on dostal za niego rabat mailowy, to ladujesz do koperty z babelkamii i tyle.

Na kopercie piszesz adres co dostzniesz z Crucial UK i numer RMA co ci przysla.

 

Tyle :)

 

Simply the BEST :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie bardzo rozumiem, po co bylo placic 800zl, skoro mozna za 600 - no ale nic ;]

 

flasht, truj goscia ile wlezie o natychmiastowy zwrot w ciagu 10 dni, bo masz do tego pelne prawo. Postrasz policja, cokolwiek, przeciez to kpina... Jak Ci sie nie uda, to nie wiem - na sile taka folie antystatyczna od Cruciala moglbym Ci dostarczyc, ale watpie zeby byla potrzeba, tak jak bazi pisze powinno byc ok. Smieszne, ze jedyne Cruciale na allegro i taki syf.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie bardzo rozumiem, po co bylo placic 800zl, skoro mozna za 600 - no ale nic ;]

No dokladnie to 700 PLN, ale gdybym wiedzial, ze sprzedajesz takie pamieci, bez wahania bym wzial od Ciebie. Tutaj nigdy jeszcze na nikim sie nie zawiodlem, na allegro juz nieraz.

 

flasht, truj goscia ile wlezie o natychmiastowy zwrot w ciagu 10 dni, bo masz do tego pelne prawo. Postrasz policja, cokolwiek, przeciez to kpina... Jak Ci sie nie uda, to nie wiem - na sile taka folie antystatyczna od Cruciala moglbym Ci dostarczyc, ale watpie zeby byla potrzeba, tak jak bazi pisze powinno byc ok. Smieszne, ze jedyne Cruciale na allegro i taki syf.

Truje, ale on w ogole olewa takie maile... nic nie odpowiada. Wlasnie napisal jakby nigdy nic, ze wyslal drugi zestaw **za ktory zaplacilem 3 tygodnie temu!!!**. Chyba naprawde zglosze sprawe na policje. Mam wystarczajaco duzo znajomych, zeby sprawa nie zostala umozona... a prawnikow tez znam wielu. W ten sposob pAN przemek nie tylko bedzie musial mi zwrocic pieniadze, ale i oplacic pelne koszty postepowania (ja juz sie postaram, zeby to bylo mniej wiecej drugie tyle).

 

Drugi raz mnie cos takiego (podobnego) spotyka na Allegro. Jedna sprawe juz wygralem, wiec to tylko kwestia czasu.

Edytowane przez flasht

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Hannhibal Lecter

Popieram Cie flasht. Mnie tez wkurzaja olewajacy sprzedawcy. Zycze wygrania calej sprawe. Daj nauczke !!!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...