Skocz do zawartości
Gość CBZ

Muzyka Z Gier!

Rekomendowane odpowiedzi

Witam [;

 

Zdziwilem sie mocno, gdy na forum PPC nie znalazlem tematu o Muzyce z Gier ;]

Postanowilem wiec zalozyc taki temat i podzielic sie z Wami moimi wrazeniamii :)

 

Zapraszam do dyskusji ;]

 

Jaka jest Wasza ulubiona sciezka dzwiekowa ?

 

 

 

 

Taddammm, to ja zaczne w takim razie ;]

 

 

Nie ma bardziej porywajacej muzyki, niz z serii BG, ID, PT, ale i tak BG miazdzy pod kazdym wzgledem jak dla mnie! ;]

Medal of Honor miazdzy jesli chodzi o wczucie sie w klimat [wojenny], ahhh...

Z bardziej luznych dodam oczywiscie serie Need For Speed - poczynajac od Underground ;) 'Lean Back' [;

 

 

 

** Prosze uzytkownikow o nie wszczynanie dyskusji o grach, od tego mamy oddzielne forum, dziekuje ;)

Edytowane przez CBZ

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Poza wspomnianymi BG, IWD i PT:

 

Arcanum, Dofus, Fallout.

 

Muzyka z UT też zazwyczaj była ciekawa - ta z UT3 trzyma poziom :).

 

Pewnie mógłbym wypisać tu też inne tytuły, ale aktualnie nic mi nie przychodzi na myśl.

Edytowane przez Vennor

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Arcanum, Dofus.

 

Muzyka z UT też zazwyczaj była ciekawa - ta z UT3 trzyma poziom :).

 

Pewnie mógłbym wypisać tu też inny tytuły, ale aktualnie nic mi nie przychodzi na myśl.

Co do UT sie zgadzam, dynamiczna i nie przeszkadzajaca w rozgrywce, wrecz napedzajaca :)

 

Ja aktualnie mam metlik w glowie, zaznaczylem tylko najwazniejsze.

Wiem, problem tkwi w tym, ze jest zbyt wiele sciezek, poszczegolnych kawalkow, czy motywow ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja podzielę to na 2 części. Najlepszy soundtrack był wg. mnie w NFS Underground szczególnie raperskie utwory które świetnie budowały klimat tej cudownej gry! Na 2 miejscu jest GTA Vice City - chyba nie musze mówić dlaczego :wink: Jeśli chodzi tylko o motyw przewodni to najgenialniejszy jest w Mafii przypomnienie. Na 2 miejscu jest motyw z pierwszego Unreala Tournamenta przypomnienie

Edytowane przez Krzysg4

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

eee, daliscie tytuly gdzie najlepsza jest muzyka+gra ( o BG sie nie wypowiadam bo nie gralem )

najlepsze OST sa:

-X3 reunion

-Enclave

-knights of the temple

-second sight

-advent rising

-Narcissu ( najlepsze soudtrack ze wszystkich, ale to sie nie liczy bo nikt z was w to nie grał i nie zagra )

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

moje typy:

seria Baldur's Gate

Diablo 2 - szczegolnie utwor z plonacego Tristram

Planescape Torment

Arcanum

Gran Turismo 2 wersja amerykanska [ntsc]

Resident Evil 2

Mafia - motyw przewodni

NFS 2-5

NFS Underground 2 Paul Van Dyk - Nothing But You (Cirrus Remix)

Hitman blood money

seria Splinter Cell

Unreal Tournament

seria Fallout

seria Icewind Dale

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak ja moglem zapomniec o Mafii <_<

 

Mafia to jedna z tych gier, ktora dzieki muzyce potrafi calkowicie wciagnac nas w klimat - SWIETNY KLIMAT :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Muzyka z Final Fantazy a szczegolnie

do X grane na pianinie :)

 

A poza tym seria Tony Hawk i Need for Speedy (ale bardziej te rockowe utwory). Gothic i

w Oblivionie tez jest fajne :P A ostatnio slucham
z Devil May Cry 3 [:

 

A i jeszcze GTA:SA a szczegolnie Rage Against Machine i cala stacja rockowa :P

Edytowane przez Szela

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Fallout 1&2, Icewind Dale 1&2, Unreal Tournament 2004, NFS: Underground, Mafia, Nwn+dodatki, Dungeon Siege, jak sobie jeszcze cos wspomne, to napisze. Widze, że często wymieniane jest Arcanum, osobiscie to rzępolenie na skrzypcach szybko mnie znudziło , no ale de gustibus est non disputandum :wink:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Podpisuje sie pod Tonym Halikiem 2, NFS: U oraz Total Annihilation.

Od siebie z takich co utkwily mi w pamieci dodam jeszcze Commandos 2 , szczegolnie podwodne kawalki - do dzisiaj mam je na playliscie.. -pamietam jak sie zanurzalem tylko po to, zeby posluchac muzyczki, ciary byly :)

Do tego Timeshock!. Ta gra nigdy nie przestala mnie zadziwiac.. muzycznie tez dalbym jej wyroznienie. Przy niektorych kawalkach tez mialem ciary kiedys ;]

Edytowane przez FiDO

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja podzielę to na 2 części. Najlepszy soundtrack był wg. mnie w NFS Underground szczególnie raperskie utwory które świetnie budowały klimat tej cudownej gry!

Jak mnie te raperskie utwory irytowały. :? Za to przy Static-X - The Only jeździło się świetnie, tak samo jak przy Disturbed - Decadence (swoją drogą dzięki temu utworowi zapoznałem się z twórczością Disturbed) w Need for Speed: Most Wanted.

 

Jeśli chodzi tylko o motyw przewodni to najgenialniejszy jest w Mafii 2755911[/snapback]

Hmm... Miazdzaca muza jest w Total Annihilation
Jeremy Soule w najwyższej formie. :) Świetna ścieżka dźwiękowa, taka bitewna, pasująca do tej wspaniałej gry.

 

2755998[/snapback]

A i jeszcze GTA:SA a szczegolnie Rage Against Machine i cala stacja rockowa :P
Inne stacje też są wporzo. Zresztą GTA od wersji 3.0 ma ciekawą ścieżkę dźwiękową, mimo że to tylko zlepek jakichś utworów.

 

Mi bardzo podoba się muzyka z intro do Deus Ex, intro z Civilization IV.

Jeśli chodzi o całą ścieżkę dźwiękową to bardzo lubię Jade Empire (intro i muza z creditsów rządzą), Shadow of the Colossus i ostatnio odkryta ścieżka dźwiękowa z gry Rising Force Online (zwłaszcza Cauldron Boss i Sette_field).

 

Polecam też ścieżkę dźwiękową z Warcrafta II.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

1) Seria Baldurs Gate

2) Seria IceWind Dale

3) Seria Fallout

4) Seria DeusEx (z duzym wskazaniem na czesc pierwsza oczywiscie)

5) Seria UT (do tego dodam jeszcze pierwszego Unreala, tego single, tam muza byla piekna)

6) GTA San Andreas

 

Przy okazji mam prosbe, nie wiem czy to jest nielegalne, jak jest, to poprostu nie odpowiadajcie, ale moze by umieszczac tu w pierwszym poscie jakies pliki do przerabiania muzy z gier na format, ktory mozna pozniej odtworzyc ? Ja mialem takie pliki do UT1 (dzialal rowniez na inne gry na tym engine, np. DeusEx) oraz Fallout, co prawda teraz mam juz muze z Fallouta w MP3, bo mam edycje kolekcjonerska, ale zawsze lepiej taki pliczek miec ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Muzyka z Silent Hill, bardzo klimatyczna.

Przynam bez bicia, pogralem tylko w jedna z czesci przez kilka dni.

Sama gra mi nie podpasowala jakos do konca, ale muzyka... ;]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mod'y juz dawno sa obslugiwane natywnie przez playery.

Wiec pluginy/programiki sa zbedne.

Czekaj, to odpowiedz do mojego posta ? Bo nie wiem :) Jesli do mojego posta, to moglbys rozwinac temat ? Np. chcialbym wyciagnac sobie jedna piosenke z San Andreas, ale jak ? Foobar przeciez plikow nie odtworzy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie



×
×
  • Dodaj nową pozycję...