Skocz do zawartości
Rybski

Czy Dobrze Zrobie Malując Tym Sposobem Obudowę.

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, po przekopaniu całej sterty topiców w dziale modyfikacje zrobiłem sobie plan co i jak z tym malowaniem :).

Teraz tylko pytanie czy jest on dobry, proszę Was o opinie :).

 

1.Scieram stary lakier papierem sciernym 100 na mokro.

2.Odtluszczam powierzchnie rozpuszczalnikiem albo benzyna

3.Maluje podkladem cienka warstwe

4.Maluje kilka warstw lakierem w sprayu

5.Zeby zwiekszyc polysk maluje bezbarwnym w sprayu.

 

Teraz pytanie jakie farby w sprayu kupic. Mam zamiar zaopatrzyc sie w motoryzacyjnym, ewentualnie w skateshopie. Chcialbym zeby wyszedl mi kolor brazowy metalic cos jak kolor tego samochodu: http://img405.imageshack.us/img405/5376/ticofz8.jpg

 

Malowac obudowe planuje w piwnicy po odpowiednim odkurzeniu jej tzn przed samym malowaniem spryskam woda ze spryskiwacza cala piwnice i podloge zeby kurz sie usiadl na czas malowania, jako ze to smierdzi mam zamiar zaopatrzyc sie w maske na twarz, tylko mam pytanie czy ona w ogole cos daje :). Mam nadzieje, ze wszystko dobrze rozplanowalem, dzieki za przeczytanie tego tematu oraz prosze o ewentualne rady :).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jak masz duzo do pomalowania to nie rob tego w piwnicy bo sie udusisz :lol: znajdz sobie lepiej wentylowane pomieszczenie, mowie powaznie, po paru psiknieciach bedziesz czul jak ci sie wszystko w nosie skleja ;) pozniej bedzie jeszcze gorzej..

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem czy obudowa typu midi tower to duzo czy malo ale nie mam innej miejscowki do malowania bo mieszkam w bloku a w pokoju za duzo do wynoszenia jest :)

 

 

/edit

 

doszedlem do wniosku, ze skoro biala farba na obudowie jest dobra i nie ma wiekszych rys to moge sobie darowac malowanie podkladem? odtluscilbym ja tylko przed malowaniem

Edytowane przez Rybski

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie zawracaj sobie głowy ze ścieraniem starej farby.

przeleć całość papierkiem np. 300 kup małą puszkę szpachli dwuskładnikowej samochodowej (grubej takiej budyniowego koloru) i dodatkowo puszeczkę szpachli wykończeniowej też dwu składnikowej tylko że białej. (cena za dwie puszki około 30zł)

po pierwszym szlifowaniu papierkiem szukasz skaz w lakierze i je szpachlujesz tą budyniową, po wyschnięciu i lekkim oszlifowaniu zalegającej szpachli nakładasz tą białą która wypełni ci wszystkie rysy dołki i inne ubytki po szlifowaniu.

Tą białą szpachlę szlifujesz paierkiem np.500 z wodą szlifujesz do momentu uzyskania bardzo gładkiej powieżchni jezeli jeszcze jest źle musisz poprawić wszystko papierem np. 800.

Co do farb to wszystko kup w jednym miejscu (żadna castorama czy inne moloch, mały sklep w którym sprzedawca wie co sprzedaje) czyli podkład, baza i bezbarwny, farba musi być na syntetykach lub ftalowa (nie polecam nitro i farb akrylowych).

Ważna uwaga

Wszystkie paproch i kurz który będzie po malowaniu usuwasz papierkiem z wodą 2000 ale dopiero po skończonym malowaniu 3-4 dni (oczywiście koniec malowania to moment po pomalowaniu farbą bezbarwną) :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Po, mam kumpla lakiernika samochodowego,

poza tym przy usuwaniu parochów zdzierasz lakier bezbarwny nie bazę która jest miękka, później można trysnąć jeszcze raz delikatnie bezbarwnym i polerować do uzyskania połysku papierkiem i pasta polerską (drobną)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wszystko zależy od ilości i wielkości brudu. to jest teoria to co ja wiem

 

Tak na marginesie jak chcesz malować w piwnicy to dzień wcześnie ją trochę po sprzątaj malowanie pozostaw na następny dzień.

Oczywiście obudowę zabierz do domu. Podczas malowania staraj się jak najmniej motać się po piwnicy żeby nie wznieść kurzu, tą operacje musisz powtarzać do samego końca malowania.

 

Ja nie cierpię malować operacja przy której strasznie się wku****rw**iam, piwnica, garaż to nie miejsca na takie zabiegi.

 

Oczywiście połysk jest najgorszym wynikiem do uzyskania, najłatwiejszy jest mat :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wszystko zależy od ilości i wielkości brudu. to jest teoria to co ja wiemTak na marginesie jak chcesz malować w piwnicy to dzień wcześnie ją trochę po sprzątaj malowanie pozostaw na następny dzień.Oczywiście obudowę zabierz do domu. Podczas malowania staraj się jak najmniej motać się po piwnicy żeby nie wznieść kurzu, tą operacje musisz powtarzać do samego końca malowania.Ja nie cierpię malować operacja przy której strasznie się wku****rw**iam, piwnica, garaż to nie miejsca na takie zabiegi.Oczywiście połysk jest najgorszym wynikiem do uzyskania, najłatwiejszy jest mat

Dziuby nie wiem czemu sie denerwujesz, malowanie to czynnosc odprezajaca jak malo ktora ;). Masz po prostu niewlasciwe podejscie, narzedzia, wiedze. Polysk? no problem jesli wiesz co robisz i czym robisz;).

Kolego Rybski - tak jak powiedziane zostalo wczesniej - lakier proszkowy ktorym zapewne pokryta jest twoja obudowa stanowi scietny podklad pod amatorskie malowanie. Musisz tylko odpowiednio go zmatowic - ja proponuje uzyc welny stalowej o gradacji "000". nie musisz uzywac szpachlowki jak sugeruje dziuby - owszem mozna sie pieprzyc z tym, ale latwiej jest po prostu zedzrc uszkodzone miejsce do golej blachy.

Cudow sie nie spodziewaj - nei uzyskasz rezultatu jak na aucie dysponujac sprayem.

poloz kilka bardzo cienkich warstw metaliku, pamietaj ze miedzy jedna a druga warstwa nie moze minac wiecej jak 15 minut. jak Ci czas ucieknie, to musisz czekac do pelnego utwardzenia sie lakieru. potem bierzesz papierek 2000 wodny, wode z mydlem, i matujesz calosc. Po wysuszeniu pryskasz lakier bezbarwny. Na koniec filc i pasta lekko scierna.

 

P.S.

Nie wiem czy nie taniej, szybciej i solidniej byloby zalatwic to u lakiernika za przyslowiowa flaszke.

Powodzenia.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...