Skocz do zawartości
pysiul86

Jaki Na Dzień Dzisiejszy Wybrać Hdd ?

Rekomendowane odpowiedzi

Witam witam...

 

Posiadam obecnie następującą konfigurację komputera:

 

ZASILACZ - BE QUIET zasilacz Straight Power bequiet 500W DR

PŁYTA GŁOWNA - ABIT KN9

PROCESOR - ATHLON X2 4800+ EE AM2 BOX 65W

GRAFIKA - GALAXY GeForce 7900GS 256MB DDR3 Zalman (256-bit) (PCI-E)

RAMY - OCZ DDR2 CL5 800MHz 2GB 2x1GB GOLD Dual Chanel

CHŁODZENIE PROCESORA - Arctic Cooling Freezer 64 PRO 6x HEAT PIPE AM2

 

 

Mam takie pytanie posiadam dokładnie kwotę 280 zł i chciałbym sobie zakupić dysk twardy SATA II (chciałbym zakupić dysk szybki, chcę aby nadawał się do umieszczenia w kieszeni, ponieważ ja u siebie mam tak zrobione ze mama będzie miała swój system na oddzielnym dysku a ja swój i po prostu jak ktoś będzie siedział na komputerze to wkłada do szuflady swój dysk i nie ma dostępu do danych 2 użytkownika. Chcę aby dysk był bez awaryjny do tej pory posiadałem sygate 40 GB ATA, mam go już około 6 lat i jeszcze ani razu nic mnie nie zawiódł, czytając internet wyczytałem że te nowe serie baracudy są po prostu bardzo głośne (zastanawia mnie jak to jest z tą głośnością co tam tak naprawdę słychać podczas pracy takiego komputera), nie ukrywam że chętnie bym zakupił tej formy dysk (gwarancja i bezawaryjność), zastanawiałem się także nad dyskiem firmy WD, z tego co wiem ostatnio wszystkie testy to właśnie te dyski wygrywają, wiem że są ciche ale jednak boję sie tutaj o awaryjność ?? Co mi byście doradzili na dzień dzisiejszy ??

 

 

DYSK BĘDZIE DZIAŁA W TAKIEJ O TO SZUFLADZIE:

 

Dołączona grafika

 

POZDRAWIAM

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli nie jesteś totalnym maniakiem ciszy, to szum dysku na pewno nie będzie ci przeszkadzał.

Miarodajne opinie co do głośności dysków ciężko znaleźć, ze względu na różnorodność sprzętu, a szczególnie obudów, które ponoszą winę za rozprzestrzenianie tego szumu, do którego użytkownicy się najczęściej odnoszą.

Na opinie o "pseudo" traktorach i nie traktorach nie zwracam uwagi, ponieważ zauważyłem, że jeden pisze, że ten Samsung/WD/Seagate/itp jest cichutki, a drugi że ten sam model rzęzi jak traktor. To samo tyczy się powodowania wibracji, który zależy głównie od BUDY. Jest też takie coś, jak TOTOLOTEK dyskowy. Zależy jaka sztuka ci się trafi, jedne nie pierdzą głowicami, jedne powodują mniejsze wibracje, inne trochę mniej szumią.

Osobiście nie zauważam, tak diametralnej różnicy w szumie głowic między Seagate 320GB, a WD 320. Obydwa sobie popierdują na tym samym poziomie. Biorąc to na logikę, nie jest to żadnym zaskoczeniem. Wszyscy producenci reprezentują podobny poziom technologiczny, więc niemożliwością jest zachowanie cichutkiej głowicy przy takim samy czasie wyszukiwania.

Dysk chcesz władować w taką kieszonkę, więc szum talerzy zostanie częściowo wytłumiony. Metr od komputera go na pewno nie usłyszysz. Inna sprawa będzie z wibracjami, gdyż takie kieszonki mają tendencje do wzmacniania ich. Głównie zależy od sposobu montażu dysku wewnątrz.

Osobiście mając taką kwotę do dyspozycji wciągnąłbym najszybszy dysk na rynku, czyli 250GB, 1-talerzowy Seagate ST3250410AS Inne firmy są dość sporo w tyle za tym modelem. Podejrzewam, że głośność jest na poziomie innych dysków.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z Samsungami jest tak, ze jeden kupi i bedzie mial idealnie cichy model, a drugi kupi i bedzie traktor. Ta firma jest jakas niepowazna. Ja i kilka osob na tym forum trafilismy na totalne traktory. Niedosc, ze glowica chrupie niemilosiernie, to jeszcze dysk mimo, ze jest na silniku Nidec, ma tak potezne wibracje, ze nawet polozenie go na gabce nie pomoglo. Dopiero teraz jak powiesilem go w zatoce 5,25 na gumkach to w koncu wibracje nie przeszkadzaja. Z chrupaniem glowicy juz niestety nic nie zrobie.

Ja od siebie odradzam Samsunga. Myslalem, ze ta firma to juz nie to co kiedys, ale sie mylilem, chlam zawsze bedzie chlamem. Przy wyborze dysku bralem jeszcze pod uwage WD 320GB AAKS i dzisiaj bym bez gadania ten dysk wzial. Nie daj sie naciagnac na Samsunga.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Spokojnie Dziubek :wink: Wszystko zależy czego od dysku oczekujesz. Jeżeli oczekujesz minimalnych drgań możesz wziąć barkę, jeżeli do szału doprowadza Cię głośność powodowana przez obracające się talerze to barkę odpuść, bo zwariujesz i wtedy bierzesz szajsunga który pomimo nieco większych wibracji i chrupania kręci talerzami zdecydowanie ciszej :)

 

Żeby nie było to miałem oba dyski na raz w budzie compare szajsunga względem barki wygląda następująco:

Głośność talerzy:

Barka >> Szajsung

Wibrację:

Barka =<Szajsung

Chrupanie:

Barka=<Szajsung

 

Imho szajsung biję barkę pod względem kultury pracy, transfer przy obu konstrukcjach jest zbliżony :) pzdr

Edytowane przez chemiczny_ali

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Powiem Ci tak, moze te talerze nie piszcza i nie wydaja jakichs doprowadzajacych do szalu dzwiekow, ale jednak dosyc glosno szumia, tak, ze jak odlaczylem dysk, to jednak zauwazalnie ciszej sie zrobilo w obudowie. Ciezko mi powiedziec jak to wyglada np. na takim WD, bo go poprostu nie slyszalem, ja mam jedynie porownanie do mojej starej Barki 80GB VII, ktora to byla bardzo cicha.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie tak się robi test głośności rotujących talerzy :wink: Ja miałem do porównania szajsunga SP1614N, Barkę 320GB i szajsunga 320GB. Głośnośc talerzy wypada następująco SP1614N>=Barka>>szajsung 320GB. Oczywiście gdy żaden nie był podłączony to panowała ciiisza :wink: pzdr

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co nie zmienia faktu, że na szum talerzy zwrócą uwagę tylko ci, którzy mają maksymalnie wyciszony komputer. Czyli tacy rzeźnicy, jak my :D Wszelkie dyskusje na temat tego, który ma cichsze talerze są bezsensowne.

Z konfigu kolegi widzę, że ma dobre elementy na cichy komputer, ale szum talerzy dysku na pewno zagłuszy koledze zasilacz. Mam do czynienia z Topowerem 450W, który wypadł w teście na jakiejś stronce, jako jeden z 2 najcichszych zasilaczy na rynku. BeQuiet był troszeczkę dalej. Więc skoro ja słyszę bardziej Topowera, niż dysk tzn, że kolega na pewno będzie bardziej słyszał szum zasilacza.

Ja bym się nawet nie zastanawiał i wsysał najszybszy model z długą gwarą - czyli Seagate :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

podepnę się pod temat :)

tez mam 250-300zł na dysk 250gb, płyta obsługuje tylko sata I, ale juz odwiedziłem google i dowiedziałem się, że mogę spokojie kupować sata II.

Miałem zamawiać tego seagate ale zastanawiam się, czy ten szum jest bardzo uciążliwy??? Mam kompa z podpisu, pewnie i tak wiatraczek z płyty go zagłuszy ;) Z drugiej strony mam samsunga już kilka lat i nie miałem jeszcze żadnych problemów( no może miejsca tylko zawsze za mało).

 

Ale z kolei zdążyłem już przywyknąć do szumiących tależy i chodzącej głowicy w komóce( tak, w komórce, samsungu i300)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Samsung T166. Powiem tylko ze mam pod reka i AAKS i T166 obydwa 320gb.. no i WD to kompletny niewypal jesli chodzi o cisze, a samsung jest fakt faktem wolniejszy.. ale ludzie to przy odczycie wd 80mb samsung 77mb, dostep wd 13.5ns, samsung 14ns.. nie zauwazycie tego okiem, ale na pewno zauwazycie jaki sichutki jest samsung..! Sam sobie taki kupuje po tescie ktory zrobil z dyskiem wd aaks brata i t166 kumpla ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cześć,

pozwole się podpiąć pod ten temat. Mam już jeden dysk (w sigu). Zastanawiam się nad kupnem drugiego dysku. I teraz tak, kupować drugi taki sam pod raida 1, czy też warto dołożyć parę złotych więcej i kupić większy dysk, oczywiście kosztem raida?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...