Skocz do zawartości
bitrut

Jaki Athlon X2 Pod S.939?

Rekomendowane odpowiedzi

Jaki jest najbardziej oplacalny Athlon X2 pod socket 939? Tylko prosze podawac takie procki, ktore bedzie mozna dostac bez wiekszych problemow.

Moze ktorys z tych:

Athlon X2 4200+ Toledo 1mb 325zl

Athlon X2 3800+ Toledo 1mb 265zl

 

A moze jest cos lepszego w stosunku wydajnosc/cena?

Czy w ogole jest sens zmieniac procek, ktory mam teraz (Athlon 64 3000+ Venice), na ktorys z powyzszych?

Nie chcialbym wydawac wiecej niz te ok 300zl. Jesli mozna by cos fajnego kupic taniej, to chetnie :)

 

Mam plytke Gigabyte GA-K8N Ultra-9, 2x512mb DDR (pewnie doloze w najblizszym czasie 2x1gb - nie bedzie problemow?) i Palita 8600GT Sonic+.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a dlaczego sie nie oplaca.

sam stoje przed wyborem X2 na 939.

 

chce tylko to zmienic bo za jakis czas bede miec wiecej $$ a i nowe oferty wejda, wiec nie rozumiem dlaczego wszyscy chca tak wymieniac platformy. duzo bardziej bedzie wydajna nowa platforma pod AMD ??

ceny ramu sa praktycznie takie same.

niedlugo wejdzie AM2+ ktore jest tylko przejsciem do AM3 ...

moze i moj marketing troche kuleje ale jak ktos ma teraz dobre akcesoria podstawowe to czemu ma nie dolozyc te 200zl i kupic proca nowego.

 

 

birut ... na allegro sa Toledo 3800+za 239zl jesli twoja plytka nadaje sie do OC to mozesz ORT: ORT: ORT: ORT: ORT: ORT: <span style='color: red;'>ORT: wziasc</span>... mimo wiekszego mnoznika w 4200+

z tego co czytalem to kreca sie podonie ino 4200 na mniejszym napieciu.

Edytowane przez szczepoxx

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nie oplaca sie w ogole inwestowac w s. 939

 

lepiej sprzedac stary zlom i kupic cos na AM2, finansowo pewnie wyjdzie podobnie.

Powiedział co wiedział ;). Opłaca się jeśli masz dobre ramy ddr1 do tego dobrą płyte pod 939 to jedynie proca za 249 zika x2 3800+ bierz bo juz za tyle mozna kupic toledziaka i na bank 2,7 ghz zrobisz na nim. Przy odrobinie szczescia nawet 2,9 i 3,0 ghz więc po co komu am2 ?? Teraz wsadz toledziaka na 939 a w przyszłości to raczej bym myślał o k10 itp ;) na pewno nie rezygnowałbym z 939 i przechodził na am2 - jak juz to jakis e2xxx + mobo do tego.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

procki sa drozsze a platforma przestarzala

 

inwestowanie w DDR1 to w ogole jakas pomylka

 

ceny ramu sa praktycznie takie same.

DDR2 2GB zaczynaja sie od 210 zl

DDR1 400 MHz 2GB kosztuje ponad 300 zl

 

wiec sa o 50 % drozsze

o wydajnosci nie ma nawet co wspominac

 

chodzi o to ze sprzedajac plyte, procka i ram oraz dokladajac niewielka sumke mozna sobie przyszlosciowo zmodernizowac zestaw

 

C2D tez oczywiscie mozna, to nawet lepszy wybor niz AM2:)

Edytowane przez erich

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dokladnie :) ... (co do grega)

:mrgreen:

 

 

za chwile beda phenomy i penryny ...

nie ma co zmieniac platformy ... przynajmniej AMD

przyszlosciowego nie ma narazie nic poza biostarem na AM2+ i czegos tam jeszcze

 

na dodatkowy 1GB mozna dolozyc jeszcze te 150zl, uzywane nieco taniej.

 

a o powaznej zniamie podzespolow pomyslec jak wejda nowe produkty. takie jest moje zdanie, wydajnosc sie nie bedzie weiele roznic miedzy 939 a AM2 wiec po co sie bawic.

 

oczywiscie ze c2d mozna ... z tym ze to juz nie ta kasa i nie wiem czy za ta kase sie wykreci procesor. (plyta)

 

jak narazie sam procesor mozna dolozyc i sam o tym mysle

Edytowane przez szczepoxx

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Platformy zmieniac na pewno nie bede. Ostatnio skladalem dwa budzetowe zestawy (dla siebie i dla kumpla). Stwierdzilem, ze w tej chwili nie sensu sie bawic w AM2, bo za chwile i tak z niczym to nie bedzie kompatybilne. A plyt AM2+ jak na lekarstwo, nie mowiac o dostepnosci w sklepach.

Dlatego oba zestawy zlozylem na E2140.

A teraz pytam o tego X2 na s.939, bo ojciec ma taka platforme od 2 lat. I jak zobaczyl, jak moj e2140 smiga, to tez chce jakiegos dwurdzeniowca mozliwie tanim kosztem. Sprzedaz sprzetu odpada, za duzo zachodu.

Wiec raczej mnie przekonaliscie - rozejrze sie za X2 3800+ Toledo :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Popatrz na moj config

Bylejaka plyta i proc poszedl full stable na ponad 2.7GHz , w grach chodzi nawet na 2,82GHz

ale wysypuje sie w ortosie .

Podejrzewam ze zdjecie czapki i puszczenie napiecia 1,5 v dalo by stabilne 2850MHz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Popatrz na moj config

Bylejaka plyta i proc poszedl full stable na ponad 2.7GHz , w grach chodzi nawet na 2,82GHz

ale wysypuje sie w ortosie .

Podejrzewam ze zdjecie czapki i puszczenie napiecia 1,5 v dalo by stabilne 2850MHz

 

dołącze się do tematu - mam ch***wą plyte glowna OC na moim Winchesterze jest beznadziejne (z 1,8 na 2,1 GHZ moze sie stabilnie uda) nie wiem czy to jej wina czy proca, Ramy tez kingstony 400.. i pytam czy kupno tego toledo jest oplacalne dla mnie? czy go dam rade cos wykrecic? i czy oplaca sie jeszcze dokupowac ram 2x512 do dual chanel? Reszta sprzetu w podpisie...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja od wczoraj jestem szczesliwym posiadaczem toledo i na dzien dobry poszedl 2,7 na stockowym napieciu i synchro z RAMem. Co do tego czy takie wyniki beda u Ciebie to nikt nie moze Ci tego zagwarantowac - najlepiej sprawdz sam... Pozycz od kogos proca... etc.

 

Druga sprawa - IMO nie oplaca sie dokladac do procow x2 4200, 4800... Duzo wiecej nie podkrecisz a cena duzo wyzsza.

 

 

procki sa drozsze a platforma przestarzala

 

inwestowanie w DDR1 to w ogole jakas pomylka

DDR2 2GB zaczynaja sie od 210 zl

DDR1 400 MHz 2GB kosztuje ponad 300 zl

 

wiec sa o 50 % drozsze

o wydajnosci nie ma nawet co wspominac

 

chodzi o to ze sprzedajac plyte, procka i ram oraz dokladajac niewielka sumke mozna sobie przyszlosciowo zmodernizowac zestaw

Ale bzdury piszesz... Az mnie krew zalewa. Cena ok, zgodze sie, ale jak ktos ma dobre, pamieci i plyte to najwieksza glupota byloby zmienianie na AM2. I gwarantuje Ci ze moje DDR1 (o wydajnosci ktorych nie ma co wspominac :lol2: ) pogonia bez problemu Twoje super wypasione DDR2.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Przeczytałem co już wcześniej zostało napisane i widzę, że rozwiązanie tego typu będzie dla mnie dobre.

 

http://www.allegro.pl/item269967412_super_...39_toledo_.html

 

Chyba, że możecie zasugerować jakąś inną aukcję z jakiś względów.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...