Skocz do zawartości
slg

Blue Box

Rekomendowane odpowiedzi

no ja się dołącze do dyskusji ale tak. Test bloków Polskich będzie na 100% ale śmieszy mnie to http://forum.purepc.pl/viewtopic.php?p=301204 tam opisałem all. A jeżeli chodzi o Blue (ja go znam pod nazwą testową jeszcze jako CIRCLE) przetestowałem go ale Miko powiedział bym nie dawał żadnych wyników na forum powiem tak jest wydajny i to bardzo. Mogę zdradzić tylko tyle że wydajniejszy od BLACKBOX.

Ale z tymi wynikami i dokładnymi testami musicie poczekać ponieważ mam nadziję że dojdzie do skutku wkońcu test bloków ale chyba tylko tych co mam bo reszta jakoś spasowała !

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzieki thorn,pocieszyles mnie i to bardzo,sam rozumiesz ze kupowanie bloku teraz w pl to troche "kupowanie kota w worku",mala oferta,brak testow itp.Wydaje mi sie ze w tym momencie wybralem najwydajniejsze rozwiazanie.pozdrawiam i czekam na test.

btw jak w blue boxie rozwiazana jest sprawa "schodku" na sockecie,ma on pod spodem rowna powierzchnie czy wyciecie na socketa?.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co do Miko to ja mam swoje zdanie zamówiłem blackboxa i dostałem go w częściach (może wina poczty) zadzwoniłem kazali odesłać lub skleić poxipolem. Skleiłem wypolerowałem podstawę, bo jakoś mi nie pasowała coś brudna była w najprostszy sposób sprawdziłem szczelność poprzez dmuchanie a tu sobie coś syczy okazuje się, że przy rurce biorę w rękę rusza się skleiłem jeszcze rurkę i niby był już szczelny, ale po tych przejściach zdecydowałem, że im odeśle czekam na nowy podobno tym razem ma być lutowany. Oby mi się nie wywalił jak będzie na procku.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Juz mam,zrobilem pierwsze testy,temp wody 23C.

na moim procku na napieciu 1.95v na 2.3ghz po wygrzewaniu hotcpu przez godzine doszlo do 44C , w idle jest 38-39.Mysle ze jest to bardzo dobry wynik biorac pod uwage ile wat wydziela tak podkrecony proc.Na napieciu 1.8v i 2.25ghz nie da sie przekroczyc 40C w stress.

uwazam ze blue box to bardzo dobry zakup,niech ktos kto ma pojecie o wc skomentuje te wyniki.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Juz mam,zrobilem pierwsze testy,temp wody 23C.

na moim procku na napieciu 1.95v na 2.3ghz po wygrzewaniu hotcpu przez godzine doszlo do 44C , w idle jest 38-39.Mysle ze jest to bardzo dobry wynik biorac pod uwage ile wat wydziela tak podkrecony proc.Na napieciu 1.8v i 2.25ghz nie da sie przekroczyc 40C w stress.

uwazam ze blue box to bardzo dobry zakup,niech ktos kto ma pojecie o wc skomentuje te wyniki.

Napisz wiecej szczegolow : jaka pompa, weze , chlodnica, pasta, jaki uklad, ile wody/innej cieczy (jaka ?)

Inaczej to sobie mozna pogdybac.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Juz mam,zrobilem pierwsze testy,temp wody 23C.

na moim procku na napieciu 1.95v na 2.3ghz po wygrzewaniu hotcpu przez godzine doszlo do 44C , w idle jest 38-39.Mysle ze jest to bardzo dobry wynik biorac pod uwage ile wat wydziela tak podkrecony proc.Na napieciu 1.8v i 2.25ghz nie da sie przekroczyc 40C w stress.

uwazam ze blue box to bardzo dobry zakup,niech ktos kto ma pojecie o wc skomentuje te wyniki.

Napisz wiecej szczegolow : jaka pompa, weze , chlodnica, pasta, jaki uklad, ile wody/innej cieczy (jaka ?)

Inaczej to sobie mozna pogdybac.

calosc ukladu to : pompka powerhead 402(900l/h),nagrzewnica od kadeta miedziana,zbiornik 4l(na kanapki) :).całkowita długość wezy to 2.7metra,srednica 12mm.układ pompka->nagrzwnica->blok->zbiornik.

na nagrzwewnicy sa 4 wentyle 80mm x 80mm puszczone na 5volt.

 

Reed , jak mozesz to zopiniuj ten zestaw i tempy.

ja mysle ze moze daloby jeszcze pare C mniej jakby zmienic obieg na pompka->blok->nagrzewnica->zbiornik

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Weze 12mm wewnatrz, czy zewnatrz ?

Troszke masz tych wezy.

Uklad masz IMHO dobry, tzn kolejnosc obiegu.

Jednak troszke wysokie temperatury w Idle, nie zebym krytykowal blok, ale ja mam na wierconym duzo nizsze, a mam bardzo podobny zestaw i to z Alu chlodnica.

Najlepiej jakby Witchhunter sie wypowiedzial.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Weze 12mm wewnatrz, czy zewnatrz ?

Troszke masz tych wezy.

Uklad masz IMHO dobry, tzn kolejnosc obiegu.

Jednak troszke wysokie temperatury w Idle, nie zebym krytykowal blok, ale ja mam na wierconym duzo nizsze, a mam bardzo podobny zestaw i to z Alu chlodnica.

Najlepiej jakby Witchhunter sie wypowiedzial.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Weze 12mm wewnatrz, czy zewnatrz ?

Troszke masz tych wezy.

Uklad masz IMHO dobry, tzn kolejnosc obiegu.

Jednak troszke wysokie temperatury w Idle, nie zebym krytykowal blok, ale ja mam na wierconym duzo nizsze, a mam bardzo podobny zestaw i to z Alu chlodnica.

Najlepiej jakby Witchhunter sie wypowiedzial.

12mm to srednica wewnetrzna.a z tym idlem to imho nie wina bloku,albo wogule plyta szaleje z odczytami,odrazu po wlaczeniu zimnego sprzetu(zimny blok,woda,nagrzewnica) i wejsciu do biosu proc ma juz 28C,wiec cos pewnie z odczytem jest nie tak.

Jakby ktos pytal to bloczek docisniety dobrze.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A co do odczytow to wydaje mi sie ze 8kha+ nie potrafi dokladnie odczytac tempy z tbreda,mysle tak poniewaz wczesniej mialem 0.18 agoia 13 tydzien @1.95v @1966mhz,zwykly bloczek miedziany wiercony,niewiele wydajniejszy od cpc i tempy w idlu przy zimnym ukladzie mialem max 25C.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na poczatek do odczytow z czujnikow w plytach generalnie wiekszej wagi nie nalezy przykladac, ot celem sprawdzenia, czy cos nie jest zle, ale porownywac miedzy soba nie nalezy, sa zbyt duze roznice. Szczegolnie, jesli porownujemy 0.18u a 0.13u. 0.13u bowiem nie ma na spodzie mocno grzejacych sie tranzystorkow (czy cokolwiek to by nie bylo), a ze plyty maja tam czujniki roznica sa na ogol calkiem spore.

 

Pare uwag odnosnie twojego slg setupa:

:arrow: wymien paste i sprawdz czy dobrze wszystko zlozyles (rowno, w miare mocno, nie za duzo pasty itd)

:arrow: 28C po wejsciu do biosa to temperatura mniej wiecej normalna, pamietaj, ze blok chlodzi gorna czesc procesora i stamtad odbiera cieplo, a odczyt jest z dolu, wiec nie spodziewaj sie temp wody po starcie :)

:arrow: jesli faktycznie miales z 0.18u nizsze temperatury (i nie jest to odczyt z diody), to cos jest nie tak cpu<>blok

:arrow: czy wiatraki sa na radiatorze przez shroud-a?

:arrow: dobrze by bylo, gdybys zmierzyl przeplyw przez taki uklad, wezy masz troche sporo, ale pompka 1000l/h to znowu slaba nie jest, jak z nagrzewnica?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzieki Witchhunter za profesjonalne podejscie do tematu.

Ad1

Mocowanie jest sprawdzone,docisk dobry,chociaz boje sie dokrecic za mocno zeby nie pokruszyc proca(zapinka miko nie ma regulujacych docisk sprezynek).

Ad2.

W takim razie nasuwa mi sie pytanie czy jest mozliwe aby 8kha+ badalo temperature z diody?

Ad3.

0.18 zupelnie inaczej sie zachowywal,tempy byly duzo nizsze,nie potrafie tego wytlumaczyc,jedyne co wydaje mi sie prawdopodobne to to ze na 0.18 odczyt byl z sensora pod socketem a na 0.13 odczyt jest z diody.

Ad4.

Nie bardzo wiem co to jest shroud:),wiatraki na nagrzewnicy sa podlaczone do 5v od wtyczki hdd(czerwony+czarny)

Ad5.

Dzis skroce troche weze i zobacze czy cos to da,myslalem tez nad puszczeniem pompka->blok zamiast pompka->nagrzewnica->blok,zwiekszyl by sie przeplyw w samym bloku imho i moglo by to zmniejszyc tempy,popraw mnie jesli sie mysle.

reasumujac blok chyba nalezy do wydajnych.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

IMHO niezaleznie od kolejnosci elementow przeplyw (l/m2 przekroju w jednostce czasu) bedzie taki sam. Zmienic Ci sie moze jedynie temp wody na bloku - prosto z chlodnicy jest chyba zimniejsza niz po przejsciu jeszcze przez pompke -> zmiana bylaby na gorsze.

 

Shroud to taki niby tunel rozszerzajacy sie od wiatraka do chlodnicy - powietrze nie rozlazi sie na boki tylko cale musi byc przepchniete przez chlodnice.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzieki za wyjasnienie shrouda :)

Mam wlasnie tak zrobione ze powietrze nie rozchodzi sie na boki,cale jest przepchniete przez nagrzewnice.

a co do tego przeplywu to chyba masz racje i lepiej pozostawic jak jest i ewentualnie skrocic weze.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich, od dawna czytam forum ale pierwszy raz sie wypowiadam. W poniedziałek zamówiłem w miko blue boxa, poniewaz mieszkam w łodzi zaproponowano mi dostawe pod drzwi - juz we wtorek rano zjawił się sympatyczny Pan z blokiem oferujący równiez pomoc w instalacji (gratis).  :lol:  Poniewaz jestem zielony zgodziłem się i instalacja przebiegła szybko i sprawnie. Miałem już nagrzewnice od Skody + 2 wiatraki i pompę Aquael Powerhead 1200l/h. INstalacja nie zajeła wiecej niż 10 min. Estetyczna zapinka wykopnana z przezroczysstego tworzywa mocowana do mobo na 4 śruby idealnie równo trzyma blok. Blok bardzo ładny, spód wypolerowany na lustro.  

 

Teraz opisze swoją konfiguracje - A więc procek P4 1.8Ghz płyta Msi 845E max 2 + blue box + nagrzewnica od skody + 2 wiatraki na 7V + pompa Powerhead 1200l/h.  

 

Niepodkręcony procesor osiągał temperature w full stress nie większą niż 31 stopni  8O . Temperatura wody 18 stopni, powietrza w pomieszczeniu 24 stopnie.  

 

Podkręciłem procka na max 2.6Ghz i temperaturka nie przekraczała 35 stopni przy obciążeniu 100%, w trybie iddle spadała poniżej 28 stopni.

 

Widziałem wiele nieprzychylnych opini o firmie miko, ale ja jestem bardzo zadowolony i chwale firme za dobrą robote i profesjonalne podejście do klienta.

Temperatury :?: zadziwiajaco :?: dobre. Mierzone z diody na mobo czy z procka?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Troche pokombinowalem.skrocilem weze,teraz ich zalkowita dlugosc to max 1.5metra.zalozylem blok jeszcze raz i dobrze docisnalem(tylko mam chyba slaba paste,zwykla biala).tempy spadly o okolo 1C w full oraz 2C w idle stress.teraz mam max 43C po wygrzewaniu 30minut toast.,wiem ze ten pomiar miesci sie w granicy bledu ale i tak blok spisuje sie bardzo dobrze biorac pod uwage ze moj procesor wydziela 111wat :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wedlug moich obliczen twoj proc wydziela 162W a nie 111W, przeciez nominalnie ma 49.4W. Ze wzoru wynika: 49.4 x (2.05/1.6) x (2350/1467)^2 = 162W. Takze moim zdaniem jak na taka moc to temperatury masz wiecej jak z.a.j.e.b.i.s.t.e.

 

P.S. Jaki masz zasilacz?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wedlug moich obliczen twoj proc wydziela 162W a nie 111W, przeciez nominalnie ma 49.4W. Ze wzoru wynika: 49.4 x (2.05/1.6) x (2350/1467)^2 = 162W. Takze moim zdaniem jak na taka moc to temperatury masz wiecej jak z.a.j.e.b.i.s.t.e. 

 

P.S. Jaki masz zasilacz?

Zasilacz to fortron 300wat 60bt z pfc.

no to mamy najlepszy komercyjny bloczek w pl :),watpie zeby na np nukleonie byly lepsze tempy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

SLG jakie masz napiecia 12V i 5V? Bo jesli procek pozera ci ponad polowe mocy zasilacza to ciekawe jak to wyglada. Swoja droga to sie tego testu doczekac nie moge, bo z pewnoscia wplynie to na moj wybor jakiego mam zamiar dokonac na samym poczatku wakacji, w koncu bedzie wtedy duzo czasu, to bedzie mozna sie pobawic w WC.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

SLG jakie masz napiecia 12V i 5V? Bo jesli procek pozera ci ponad polowe mocy zasilacza to ciekawe jak to wyglada. Swoja droga to sie tego testu doczekac nie moge, bo z pewnoscia wplynie to na moj wybor jakiego mam zamiar dokonac na samym poczatku wakacji, w koncu bedzie wtedy duzo czasu, to bedzie mozna sie pobawic w WC.

na tym zasilaczu nie spada 5v ponizej 4.76,wogule nie ma wahan czy obciazenie czy nie zawsze jest okolo 4.8.

Na 12volt jest 12.10 tak samo sie nie waha.

A co do testu bloczkow to juz sie mowi o tym i mowi a zadnego testu nie ma.ja juz sie nie moglem doczekac na test i kupilem blue boxa,jak widze bardzo dobrze zrobilem :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

test blokow zostal przesuniety przez opieszalosc co poniektorych forumowiczow. Jak zwykle o kant d.u.p.y rozbic kazda inicjatywe ;/ na slowach sie konczy.

Jesli o mnie chodzi to test nalezy rozpoczac JAK NAJSZYBCIEJ nie czekajac na zadnych forumowiczow. Jesli chca sie pochwalic swoimi konstrukcjami to ich sprawa a nie pozjniejszych klientow Miko czy Mate'a

 

Przeciec jesli ktos zrobil sobioe 1 czy 2 bloki i chce je przetestowac u Thorna to pozniej nie trafia one do sprzedazy... Ja chce tylko porownania bluebox vs blackbox vs orbital vs nukleon vc CPC bo takowe posiadam :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

też jestem za tym żeby nic nie przekłądać...

poza tym jak już bedziemy mieli jakieś odniesienie to thorn może potem w podobnych warunkach przeprowadzać dalsze testy...

nie ma co zwlekąc.. zwłaszcza że chce bloczek kupić i bardzo na te testy czekam ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

zdjęcia zapinki są na stronce głownej miko.. tam gdzie newsy na samym dole z tego co pamietam ;)

 

a co do dziur.. jak sie ostatnio pytałem miko czy black boxa można bez dziur zamocować to mi odpisał ze nie bo blok jest za ciężki i tlyko na dziurki.. z blue boxem pewnie bedzie podobnie.. ale zawsze sam sobie możesz wystrugać ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wielki test Bloków już w przyszłym tygodniu ! mam 8 bloków więc w miarę test duży będzie i już zaczynamy bo widzę że na co niektórych się nie doczekam ! Dla waszej wiadomości testy zaczynam od czwartku więc jak ktoś jeszcze chciałby wysłać swój blok to chętnie przyjmę. Kontakt na e-mail thorn@mod-case.com

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie



×
×
  • Dodaj nową pozycję...